Jump to content
Danzz

kava ja magamine

Recommended Posts

Tere


Kaks küsimust,


Olen jõusaaliga regulaarselt tegelenud alles ca 3 kuud (Spordiga olen tegelenud muidu algklassidest saati). Siiamaani olen teinud 3x nädalas jõusaali ja selle kõrvale veel erinevaid pallimänge/jooksu. Viimase kolme kuu jooksul olen keskmiselt teinud trenni ca 6x nädalas. Seoses talve hooajaga ja kehvade pallimängu võimalustega sooviks nüüd rohkem jõusaalile keskenduda eesmärgiga lihasmassi kasvatada. Kas mul oleks mõtet võtta omale fitnessi treeningkavade alt 5 või 6-se jaotusega kava ja käia 5-6x nädalas jõusaalis - lihasgrupid eraldi 1x nädas läbi. Või on efektiivsem minusugusele algajale pigem jääda 3x nädalas jõusaali juurde? Käin üldiselt jõusaalis hommikuti ja üritan iga hommik veidikenegi füüsist teha, kuna siis terveks päevaks enesetunne palju parem. Söön korralikult.


vanus 22

pikkus 185

kaal 75kg


Ja teine küsimus puudutab magamist. Olen palju lugenud, et lihasmassi kasvatamiseks peaks korralikult magamama iga päev(vähemalt 8h vms). Kas see on fakt, või on ka vähemaga(nt 5h-6h) võimalik edukalt lihaseid kasvatada? Kas seda magamiseks vaja minevat tundide arvu mõjutab ka üleüldine päevane aktiivsus?(nt kui päevad mööduvad suures osas istudes, siis vajab keha vähem puhkust vms?) ja kas on vahet ka kas sa magad ome ööpäevase une ühe jutiga öösel ära või siis magad öösel vähem ja teed päeval uinakuid?
Muudetud kasutaja Danzz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tunned end hästi 6 h magamise juures, ja kõik sujub, milles üldse küsimus.

Magamise seos "arenguga" peakski piirduma vaid sellega, et toimub piisav taastumine. Lihtsalt vägisi juurde magada, lisaväärtust vaevalt et on.

Seda, mitu korda nädalas ja mis jaotusega teha, tunnetad samuti sa ise reeglina kõige paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magamine peaks ikka järjest olema. Ei ole sellist asja, et täna magan 4 tundi, aga küll homme magan selle teise 4 tundi tasa või päeval teen kaks 2 tunnist uinakut jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Sports physiologist Dr. David Ryan recommends that you sleep for 4.5, 6, 7.5 or 9 hours every night. By sleeping one of these time amounts, you will maximize the number of times you enter delta wave sleep and you will wake up in a lighter stage of sleep so you feel rested in the morning. "

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Magamisest populaarteadust aretada on küll naljakas.

Liiga palju magades magab elu maha, ses mõttes magage võimalikult vähe.

Millegipärast on pimedamal aasta-ajal uni pikem mul endal, valgus-aasta-aegadel aga 2h lühem ma pakuks.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu öeldi, maga nii palju, kui sa ise tunned, et oled välja puhanud.

miks pimedal ajal pikemalt magatakse - valgustugevuse ja melatoniini tootmise vahel pidi minu teada olema seos. Kunagi lugesin, et kui juhuslikult peaksid öösel häda peale ärkama, siis ära pane tuld põlema ja mine käsikaudu hädale. oma kodu peaks ju piisavalt hästi tundma :) et pimedas orienteeruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu öeldi, maga nii palju, kui sa ise tunned, et oled välja puhanud.

miks pimedal ajal pikemalt magatakse - valgustugevuse ja melatoniini tootmise vahel pidi minu teada olema seos. Kunagi lugesin, et kui juhuslikult peaksid öösel häda peale ärkama, siis ära pane tuld põlema ja mine käsikaudu hädale. oma kodu peaks ju piisavalt hästi tundma :) et pimedas orienteeruda.

Peaasi, et külas olles siis riidekappi ei lase :D

Sügiskülv, uni ja magamine on väga tähtis, palun ära anna põhjendamatuid soovitusi :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Jah, ka Mercola soovitas, et jumala eest öösel WC-s tuld põlema ei paneks- kuna rikub Melatoniini ära.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×