Jump to content
GymRat

Küsimusi üldiselt ning ka pulsikella ja kalorite kohta.

Recommended Posts

Tere, olen 18 aastane noormees, kes on käinud jõusaalis aktiivselt( 4-6x nädalas ) 1.5 aastat.

Lõin täna hommikused toiduained kaloriarvutisse sisse( 517kcal, valk 38, süs. 70, rasv 5 ) ning seejärel läksin jõusaali. Esmakordselt panin jõusaali ajaks peale ka pulsikella, mis peale treeningut näitas et olen kulutanud ~600kcal 1tunni ja 50minutiga. Tegemist oli intensiivse raske treeninguga.

1. Kas nii saab enda kalorite tarbimist jälgida või on see puhas oletamine?

2. Kas ma olen hetkel( peale trenni ) kaloritega miinuses ning nüüd võin enda normi täis süüa?

Peale trenni sõin FAST Pudding 20g, maitsestama jogurt 50g, 50g kohupiim lahja.

Lõunaks 60g pruuni riisi( tavaliselt ei söö seda enam peale trenni), 225g kanafileed, 170g brokkolit, 55g õuna ( 521kcal, 70 valk, 55 süs., 2 rasv )

Lisaks on mul olemas ka Ott Kiivika valmistatud personaalne toitumiskava, kuid tahaks praegu hetkel ise katsetada ning enda keha tundma õppida.

NB! Täna ei toitunud toitumiskava järgi, vaid sõin täisterakaerahelbeid, kodujuustu, õuna. Üritan muidu väga tervislikult toituda, kuid ma ei suuda leida enda kaloritarbimist, kui palju ma kulutan päevas, et säilitada kaalu. Tean et kaalu alandamiseks -500kcal ja ehitamiseks +300kcal.

Mure tekkis sellega, et olen viimase pooleteise nädalaga hommikuse kaalu järgi 63.5 pealt 61.9(oli see alles täna hommikul mulle šokk) peale kukkunud. Toitumine on olnud suht. stabiilne, rämpsu ei söö jne. Pikkust on 177, vööümbermõõt 80cm, rasvaprotsent suhteliselt madal.

Ja lisaks on mul ka veel nö. süsivesikute foobia, nimelt hommikul võin süüa putru, millele järgneb trenn, ning peale trenni enam väga süsivesikuid tarbida ei taha kartes, et võtan sellepärast rasva juurde.

Tänan juba ette ära neid, kes viitsivad minu probleemi lahata.

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on sinule konkreetselt tehtud toitumiskava siis miks mitte seda järgida? Arvuta selle põhjal ära palju sul päevaselt kaloreid sisse tuleks selle konkreetse kava põhjal ning siis võid hakata katsetama erinevaid variante ja toidukordade arvu jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava järgi oli ~2600-700kcal, kuid kava oli mõeldud massi lisamiseks. Hetkel tahaks pigem hoida seda veel paar nädalat, kuna reis tulekul ning tahaks seal hea välja näha veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1,5 kg sportiva noormehe kaalumuutus hommikul - shokk? ma olen shokis, kuhu on kehakaalufoobia meid viinud:) Vaata õhutemperatuuri, enda aktiivsust, jne. Paanika-jaanika:)

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö rohkem, ja söö rohkem rasvast. Söö kasvõi jäätist (tuleb vast odavam kui fasti puding?), aga lahja toidu baasil ei ole mõtet käia jõusaalis kuude kaupa liha suretamas. Unusta kalorite lugemine. Kui sa kardad sixpacki kadumise pärast siis tea, et sixpack kõhnal mehel on sama nagu suured tissid rasvunud tüdrukul - sel juhul need ei loe.

.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimased päevad on olnud tõesti väga palav. Kas võib olla veekaal? Olen joonud piisavalt vett küll.

Käin reisil ära ja siis hakkan ehitama jälle.

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava järgi oli ~2600-700kcal, kuid kava oli mõeldud massi lisamiseks. Hetkel tahaks pigem hoida seda veel paar nädalat, kuna reis tulekul ning tahaks seal hea välja näha veel.

:blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, olen 18 aastane noormees, kes on käinud jõusaalis aktiivselt( 4-6x nädalas ) 1.5 aastat.

Mure tekkis sellega, et olen viimase pooleteise nädalaga hommikuse kaalu järgi 63.5 pealt 61.9(oli see alles täna hommikul mulle šokk) peale kukkunud. Toitumine on olnud suht. stabiilne, rämpsu ei söö jne. Pikkust on 177, vööümbermõõt 80cm, rasvaprotsent suhteliselt madal.

Tänan juba ette ära neid, kes viitsivad minu probleemi lahata.

Ma sinu asemel ei tegeleks hetkel iga kalori pärast muretsemisega,vaid mõtleks kuidas kaalunumbrit suurendada.60 kilosena ülimadala rasvaprotsendi peal tiksuda ja lihtsalt saalis tühja ka nühkida pole nagu erilist mõtet.Pigem kogu veidi liha luudele ja hakka siis lihvimise peale mõtlema. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulsi lugeja OK minu arvates, kui on ära määratud testidega treeningtsoonid. Sammulugeja?? see on tõesti küsitav.

kaalu langus 1,5 nädalaga sellises ulatuses? mis sa põed, mul on nädalavahetusega kaal tõusnud a´la 4 kg ja samas päevaga kukkunud 2 kg. puhtalt vesi ja liigutamise intensiivsus ja palavus. ning mõnikord just suurem vee joomine "viib" kehast vett välja, sest keha ei hoia lihtsalt vett kinni igaks juhuks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algselt kui trennis hakkasin käima siis kasvatasingi lihast, alustades kaalusin 58 ringis ning kui kaalusin juba 67-68, otsustasin rasvast vabaneda. Jõunäitajad ei ole minu arvates üldsegi kehvad, rinnalt 95, küki maxi ei tea kuid viimase seeria kükina 85x3-4.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algselt kui trennis hakkasin käima siis kasvatasingi lihast, alustades kaalusin 58 ringis ning kui kaalusin juba 67-68, otsustasin rasvast vabaneda. Jõunäitajad ei ole minu arvates üldsegi kehvad, rinnalt 95, küki maxi ei tea kuid viimase seeria kükina 85x3-4.

Küki numbrid on samas punktis sisuliselt mis surumine.Pmt tundub, et jalatrennid on sul ka lahjapoolsed.Ei, ise tead mis teed,aga ma jään oma arvamuse juurde :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja lisaks on mul ka veel nö. süsivesikute foobia, nimelt hommikul võin süüa putru, millele järgneb trenn, ning peale trenni enam väga süsivesikuid tarbida ei taha kartes, et võtan sellepärast rasva juurde.

Huvitav, tavaline süsivesikuajastamise loogika käib just teistpidi, et kui tõesti tahetakse süsivesikud ainult lihastesse saada siis süüakse neid pärast trenni, kui lihasrakud on näljasemad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, tavaline süsivesikuajastamise loogika käib just teistpidi, et kui tõesti tahetakse süsivesikud ainult lihastesse saada siis süüakse neid pärast trenni, kui lihasrakud on näljasemad:)

Jätan meelde :)

Küki numbrid on samas punktis sisuliselt mis surumine.Pmt tundub, et jalatrennid on sul ka lahjapoolsed.Ei, ise tead mis teed,aga ma jään oma arvamuse juurde :)

Rinna trenni teen tavaliselt kõige raskemat seeriat 75kga. Korduseid 3-5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks veel üks küsimus, et kui hakata "ehitama" jälle, siis kui suureks tuleks kaal lasta, et kevadel jälle hea vorm oleks? Kuna tuleks hakata dieeti pidama?

Kuna ma vaatan palju välismaal tehtud videoid, siis seal teevad ka bulki ning siis cuti.

Muudetud kasutaja GymRat poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks veel üks küsimus, et kui hakata "ehitama" jälle, siis kui suureks tuleks kaal lasta, et kevadel jälle hea vorm oleks? Kuna tuleks hakata dieeti pidama?

Kuna ma vaatan palju välismaal tehtud videoid, siis seal teevad ka bulki ning siis cuti.

Ega sa ei peagi kohe nii äärmuslikult lähenama.Ei pea kohe lolliks sööma või äärmuseni kaloreid lugema.Hoiad kaloraazi kergelt plussis,suurendad raskusi,elu on lill. :) Hetkel sul arenemisruumi jagub. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega sa ei peagi kohe nii äärmuslikult lähenama.Ei pea kohe lolliks sööma või äärmuseni kaloreid lugema.Hoiad kaloraazi kergelt plussis,suurendad raskusi,elu on lill. :) Hetkel sul arenemisruumi jagub. :)

Aitäh motivatsiooni eest! :)

Ehk kunagi kui julgus koos siis ehk ka lavale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh motivatsiooni eest! :)

Ehk kunagi kui julgus koos siis ehk ka lavale.

Jälle mingi hirmu jutt, kust te seda hirmu üles korjate? :)

Võiksid kohe julgelt plogi teha siia, hirmuteraapia ravi eesmärgil kasvõi. Saad rohkem ja vahetumalt normaalselt jooksvalt tagasi-sidet ja soovitusi.

Mulle tundub nii, et loodus on noore inimese disaininud nii, et nooruses on bulk-cut aplituud väga lai, kuna noorena kiirelt suudab ajutiselt eemaldada peekoni, ning vanaduses inimestele see ei sobi enam, nendele vanuritele sobib hoida aasta läbi sarnast kaalu, kuna loodus on disaininud vanade inimeste ainevahetused ja asjad ökonoomsed olema. Arvatavasti võiksid mingi bul-cut vahemiku teha, et kogemust saada, kui kiirelt sul siis praegusel eluaastal see cut-imise kiirendus on. Siis järgmine aasta juba oled kogemusega ja hindad täpselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×