Jump to content
Tragl

Paluks meditsiini-/kaalualast nõu

Recommended Posts

Lugu järgmine: veebruari lõpust tänaseni (3,1 kuud) on olnud väike 37,2-3 palavik. Trenni hakkasin tegema umbes kolm nädalat tagasi, vaikselt, madalate koormustega. Täna tuli mõte kaaluda - selgus, et kolme kuuga on kaal vähenenud kuskil 5 kg. Ise arvasin, et olen paar kilo juurde võtnud, sest märtsis-aprillis oli liikumine sisuliselt nullis ja toitumise osas olulisi muutusi polnud (kuna trenni ei teinud, siis valku tarbisin natuke vähem). Kuna ma olin ennegi üsna korralikus alakaalus, siis selline kaalulangus on katastroof. Selgituseks veel, et olen üks neist, kellel kaalu langetada-tõsta on raske. Enne oli kaalutõstmine päevakorral.

Oskab keegi kommenteerida, kas haigusega/palavikuga võib tõesti selline kaalulangus kaasneda? Kui jah, siis kas selline kaalulangus erineb dieediga saavutatavast kaalulangusest? Kas rasva-lihaste seisukohalt on mingeid erinevusi? Kuidas sellises olukorras oleks mõistlik toimida? Süüa veelgi rohkem, treenimisest loobuda, liikumisest loobuda?

Tänan väga!

Muudetud kasutaja Tragl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kõiki vastajaid. Asjalood olid niisugused: veebruaris jäi mul täiesti ootamatult kurk haigeks. Kurguvalu nädal aega, muid sümptomeid polnud. Kurguvalu kadus, kuid tekkis paar muud probleemi neeluga (neid pole vist mõtet pikemalt kirjeldada), millele lisandus väike palavik. U 1,5 kuud hiljem läksin perearsti juurde - diagnoos kurgupõletik. Kui probleem ikka ei kadunud, läksin tasulise kurguarsti juurde. Kurguarst probleemi põhjust tuvastada ei suutnud, arvas, et kurgupõletik pole, ja ka seda, et palavikku sellise asjaga olla ei tohiks. Hiljem läksin tegin tasulise veretesti ka. Põletikutest oli korras, kuid leukogrammis oli hulk näitajaid kergelt paigast ära, mille kohta arst siiski arvas, et haigust enam olla ei tohiks.

Palavik püsib endiselt ja trenni on ikka päris raske teha, aga ilma ka ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab keegi kommenteerida, kas haigusega/palavikuga võib tõesti selline kaalulangus kaasneda? Arvan kõrgema kehatempiga võib kaasneda kaalulangus, mis esines ka mul.

Kui jah, siis kas selline kaalulangus erineb dieediga saavutatavast kaalulangusest? Kas rasva-lihaste seisukohalt on mingeid erinevusi? Eiusu, kui pole trenni enam teinud, siis lihasmass aeg-ajalt väheneb, kuid mitte nii oluliselt.. Rasva võib ülesöömisega tekkida, muidu mitte.. Kui lihasmass väheneb siis tuleb ka rasv esile kuna keha ei hoia enam nii palju toonust.

Kuidas sellises olukorras oleks mõistlik toimida? Süüa veelgi rohkem, treenimisest loobuda, liikumisest loobuda?

Mul endal oli ka kehatemperatuur ligi aasta aega kõrgem. 37-37.3

Minu perearst ütles sellekohta, et pärast haigust võibki jääda niimoodi, aga ma ise arvan, et hea mõte on võtta puhkust, kasvõi naudi rannaelu, mängi võrkpalli ja tee aeroobset. Ma arvan, et piisava higistamisega peaksid saama igasugu pahatekitajatest jagu.

- Põletikulised näidud olid kõik korras

- Mingihetk mõõtsin jälle kehatempi, nüüd 36-36.5

PS: Räägin oma kogemustest ainult
Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem rohkem süüa, kuna keha vajab haigusega võitlemiseks ka energiat.

Endal oli ka mingi kuu aega palavik lampi ja testid midagi ei näidanud. 3 nädalat trenni ei teinud, siis viskas kopa ette passimine ja läksin trenni. Nädalaga oli haigus kadunud :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antibiootikume ei ole mõelnud krõmpsutada?

Perearst määras antibiootikumid, mis midagi ei muutnud. Kurguarst arvas, et neist pole kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parem siiski antud olukorras trennist loobuda, kuna see on lisakoormus kehale. Oota kuni terveks saad :)

Probleem ongi selles, et ei tea, kaua oodata tuleb. Muidu tundub mõte hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem ongi selles, et ei tea, kaua oodata tuleb. Muidu tundub mõte hea.

ma ise arvan, et hea mõte on võtta puhkust, kasvõi naudi rannaelu, mängi võrkpalli ja tee aeroobset. Ma arvan, et piisava higistamisega peaksid saama igasugu pahatekitajatest jagu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab keegi kommenteerida, kas haigusega/palavikuga võib tõesti selline kaalulangus kaasneda? Arvan kõrgema kehatempiga võib kaasneda kaalulangus, mis esines ka mul.

Kui jah, siis kas selline kaalulangus erineb dieediga saavutatavast kaalulangusest? Kas rasva-lihaste seisukohalt on mingeid erinevusi? Eiusu, kui pole trenni enam teinud, siis lihasmass aeg-ajalt väheneb, kuid mitte nii oluliselt.. Rasva võib ülesöömisega tekkida, muidu mitte.. Kui lihasmass väheneb siis tuleb ka rasv esile kuna keha ei hoia enam nii palju toonust.

Kuidas sellises olukorras oleks mõistlik toimida? Süüa veelgi rohkem, treenimisest loobuda, liikumisest loobuda?

Mul endal oli ka kehatemperatuur ligi aasta aega kõrgem. 37-37.3

Minu perearst ütles sellekohta, et pärast haigust võibki jääda niimoodi, aga ma ise arvan, et hea mõte on võtta puhkust, kasvõi naudi rannaelu, mängi võrkpalli ja tee aeroobset. Ma arvan, et piisava higistamisega peaksid saama igasugu pahatekitajatest jagu.

- Põletikulised näidud olid kõik korras

- Mingihetk mõõtsin jälle kehatempi, nüüd 36-36.5

PS: Räägin oma kogemustest ainult

Tänan kogemuse jagamise eest! Kaalu osas huvitab mind just kehatemperatuuri tõusu mõju rasvale. Kui normaalolukorras vähenevad liiga suurte toidukärbete korral nii lihased kui rasv, siis kas palaviku korral väljendub lihaste-rasva kadumise suhe kuidagi teisiti?

Palju sul muidu kaal vähenes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nüüd veidi teoretiseerin... pikaaegselt kõrgenenud kehatemp võib veidi keharasva põlemist soodustada. Lihaste osas arvan ma, et pikaaegne palavik ja haigus head pole, kuna lihased pole keha prioriteet. Keha jaoks pole mingi probleem lihastest varusid võtta, et toota valkudest antikehasid vms. Samas mängib mingit rolli ka lihase toonus, lihas ei seo nii palju vett kui varem, kuna koormus on langenud.

Ühesõnaga kui terve oled, siis võivad üsna kiiresti mingid kaalumuutused toimuda, niiet nendest ei tasu ehmuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kõiki vastajaid. Asjalood olid niisugused: veebruaris jäi mul täiesti ootamatult kurk haigeks. Kurguvalu nädal aega, muid sümptomeid polnud. Kurguvalu kadus, kuid tekkis paar muud probleemi neeluga (neid pole vist mõtet pikemalt kirjeldada), millele lisandus väike palavik. U 1,5 kuud hiljem läksin perearsti juurde - diagnoos kurgupõletik. Kui probleem ikka ei kadunud, läksin tasulise kurguarsti juurde. Kurguarst probleemi põhjust tuvastada ei suutnud, arvas, et kurgupõletik pole, ja ka seda, et palavikku sellise asjaga olla ei tohiks. Hiljem läksin tegin tasulise veretesti ka. Põletikutest oli korras, kuid leukogrammis oli hulk näitajaid kergelt paigast ära, mille kohta arst siiski arvas, et haigust enam olla ei tohiks.

Palavik püsib endiselt ja trenni on ikka päris raske teha, aga ilma ka ei saa.

Põletik suu limaskestadel, kurgus ja igemetes võib mõnele inimesele olla tõeliseks probleemiks, sest see ei allu alati ravile ning järelikult on haigusest raske lahti saada.

    • Pressige mustikatest mahl välja ning jooge paar korda päevas väike klaasitäis.
    • Mustikatee valmistamiseks valage pool liitrit külma vett 3 dessertlusikatäiele kuivatatud mustikamarjadele ja keetke 10 minutit. Kurnake, jahutage ja tee on joomiseks valmis. Parima toime saamiseks jooge klaasitäis teed mitu korda päevas, aga ärge neelake seda kohe alla, vaid loksutage seda enne suus paar minutit.

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/mustikas-tervise-mari#.UatRKNimhxp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole ise eriti teadlik neist asjust, kuid olen mitmelt poolt kuulnud, et 37.2-3 ei ole loeta palavikuks, eriti õhtul kraadides?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nüüd veidi teoretiseerin... pikaaegselt kõrgenenud kehatemp võib veidi keharasva põlemist soodustada. Lihaste osas arvan ma, et pikaaegne palavik ja haigus head pole, kuna lihased pole keha prioriteet. Keha jaoks pole mingi probleem lihastest varusid võtta, et toota valkudest antikehasid vms. Samas mängib mingit rolli ka lihase toonus, lihas ei seo nii palju vett kui varem, kuna koormus on langenud.

Ühesõnaga kui terve oled, siis võivad üsna kiiresti mingid kaalumuutused toimuda, niiet nendest ei tasu ehmuda.

Tänan informatiivse mõtteavalduse eest! Sellest järeldan ma, et radikaalsetel kaalulanguse pidurdamise meetmetel erilist mõtet pole, sest erandliku seisukorra tõttu ma ei suuda olukorda nii ehk naa täielikult kontrollida. Teine järeldus on see, et lihased kannatavad kindlasti. Kas ka sinu arvates on sellises olukorras mõistlik treenimisest loobuda ja piirduda ehk ainult kerge aeroobse tegevusega? Või tuleks siiski väikeses mahus midagi teha, et lihased täielikult ära ei kaoks (sellega kaasneks ilmselt kaalu täiendav langus)?

Mis puudutab visuaalset pilti, siis üsna raske on hinnata, kas lihased on hakanud kaduma, seda enam, et üle kahe kuu pole midagi teinud. Seda panin küll juba varem tähele, et vorm on teravamaks muutunud - kuna ma kaalulangust oodata ei osanud, siis ei suutnud seda mõtestada. Nüüd teadlikult vaadates võib vist küll öelda, et rasva kadumine on märgatav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põletik suu limaskestadel, kurgus ja igemetes võib mõnele inimesele olla tõeliseks probleemiks, sest see ei allu alati ravile ning järelikult on haigusest raske lahti saada.

    • Pressige mustikatest mahl välja ning jooge paar korda päevas väike klaasitäis.
    • Mustikatee valmistamiseks valage pool liitrit külma vett 3 dessertlusikatäiele kuivatatud mustikamarjadele ja keetke 10 minutit. Kurnake, jahutage ja tee on joomiseks valmis. Parima toime saamiseks jooge klaasitäis teed mitu korda päevas, aga ärge neelake seda kohe alla, vaid loksutage seda enne suus paar minutit.

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/mustikas-tervise-mari#.UatRKNimhxp

Aitäh hea nõuande eest! Tegelikult ma polegi probleemist täielikult üle saanud, nii et see jutt tundub usutav. Mustikamahla ja -teed polegi veel proovinud. Hetkel pole mustikaid vist kuskilt võtta, aga kui saab, katsun järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole ise eriti teadlik neist asjust, kuid olen mitmelt poolt kuulnud, et 37.2-3 ei ole loeta palavikuks, eriti õhtul kraadides?

Kraadiklaasi peal on punasena märgitud 37. Üldiselt jah, väikesemate numbrite puhul räägitakse lihtsalt kehatemperatuuri tõusust. Minul on normaalne kehatemp 36,6 ja ma tunnen väga selgesti väikeseimatki muutust. 37,2-3 on olek kergelt udune, eriti siseruumides. Trenni saab teha, aga enesetunne on vilets ja pausid peavad pikad olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teine järeldus on see, et lihased kannatavad kindlasti.

...

Mis puudutab visuaalset pilti, siis üsna raske on hinnata, kas lihased on hakanud kaduma, seda enam, et üle kahe kuu pole midagi teinud.

Sa räägiksid lihastest nagu kullast. Et nad ikka kaovad ja tuleks säilitada jne. Palju sul neid praktiliselt üldse on?

Teine asi on see, et lihasvett saad hoida kõrgel ainult treeninguga, sa pole 2 kuud lillegi liigutanud ja teoretiseerid lihaskaost, seejuures kaheldav kas mingit lihast üldse eelnevalt on olnud.

Naljakas lugeda :)

Kuidas iganes nende lihastega ka pole, ja kuidas iganes sa ka ei toituks või toimetaks, ilma trennita sa lihasvett üleval ei hoia. Aga kuna oled sant nagu lugeda on, et treeningut teha ei saa, siis on lihtsalt aja küsimus, millal lihasvesi kaob, see peaks juhtuma õigepea, Jaanipäevaks peaks null seis olema. Ravid end tervemaks, siis alustad taas lihasvee taseme tõstmisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan informatiivse mõtteavalduse eest! Sellest järeldan ma, et radikaalsetel kaalulanguse pidurdamise meetmetel erilist mõtet pole, sest erandliku seisukorra tõttu ma ei suuda olukorda nii ehk naa täielikult kontrollida. Teine järeldus on see, et lihased kannatavad kindlasti. Kas ka sinu arvates on sellises olukorras mõistlik treenimisest loobuda ja piirduda ehk ainult kerge aeroobse tegevusega? Või tuleks siiski väikeses mahus midagi teha, et lihased täielikult ära ei kaoks (sellega kaasneks ilmselt kaalu täiendav langus)?

Mis puudutab visuaalset pilti, siis üsna raske on hinnata, kas lihased on hakanud kaduma, seda enam, et üle kahe kuu pole midagi teinud. Seda panin küll juba varem tähele, et vorm on teravamaks muutunud - kuna ma kaalulangust oodata ei osanud, siis ei suutnud seda mõtestada. Nüüd teadlikult vaadates võib vist küll öelda, et rasva kadumine on märgatav.

Prioriteediks olgu terveks saamine. Igasugune liigne pingutamine võib organismi hoopis nõrgestada.

Kuidas iganes nende lihastega ka pole, ja kuidas iganes sa ka ei toituks või toimetaks, ilma trennita sa lihasvett üleval ei hoia. Aga kuna oled sant nagu lugeda on, et treeningut teha ei saa, siis on lihtsalt aja küsimus, millal lihasvesi kaob, see peaks juhtuma õigepea,

Lihase"vett" trennita üleval ei hoia, aga lihaskudet annab õige toitumisega (paraku on see valgurikas) säilitada küll.

Aga kuna oled sant nagu lugeda on, et treeningut teha ei saa, siis on lihtsalt aja küsimus, millal lihasvesi kaob, see peaks juhtuma õigepea, Jaanipäevaks peaks null seis olema. Ravid end tervemaks, siis alustad taas lihasvee taseme tõstmisega.

Mul ei jää muud üle kui kummardada su füsioloogiateadmiste ja ilmselgelt sa selgeltnägijaoskuste osas. Suudad lausa mõne päeva täpsusega paika panna, millal lihastoonus madalaim on, ja lausa inimest nägemata. Oled sa mõelnud sellest, et annetaks end teadusele, et neid võimeid lähemalt uurida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihase"vett" trennita üleval ei hoia, aga lihaskudet annab õige toitumisega (paraku on see valgurikas) säilitada küll.

Lihaskude ehk lihas, kui kasutad normaalset sõnavara. Ning nimetatud asi koosneb veest peamiselt, selle veeolluse üleval hoidmiseks võib valgu rikkalt või -vaeselt või kuidas iganes süüa, ilma trennita kaob see vesi ikkagi ära.

Arvatavasti, on meil erinev kogemus lihase vee taseme mõjutamisega. Ja seetõttu on sul arvamus, et valgurohkus on see võti, mis seda üleval hoiab, ja minul seetõttu teistsugune arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaskude ehk lihas, kui kasutad normaalset sõnavara. Ning nimetatud asi koosneb veest peamiselt, selle veeolluse üleval hoidmiseks võib valgu rikkalt või -vaeselt või kuidas iganes süüa, ilma trennita kaob see vesi ikkagi ära.

Arvatavasti, on meil erinev kogemus lihase vee taseme mõjutamisega. Ja seetõttu on sul arvamus, et valgurohkus on see võti, mis seda üleval hoiab, ja minul seetõttu teistsugune arvamus.

Elementaarne, Watson!

Vesi suured laevad kannab,

vesi palju jõudu annab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elementaarne, Watson!

Vesi suured laevad kannab,

vesi palju jõudu annab!

Just.

Lisaks öeldakse veel: Suuri laevu saadab ikka kajakte kisa.

Kuid see ütlus vist ei haaku kuidagi praeguse mõttelõngaga- aga tore ütlus sellegipoolest.

Huvitav kas metall sisaldab ka vett muidu? Või on selles ainult valgud?

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×