Jump to content
matjusm

Esimest korda haige mitme aasta jooksul

Recommended Posts

Juhtus selline asi et jäin esimest korda haigeks mitme aasta jooksul. Väljendus haigus siis selles et on kerge palavik (37,6 C), üldine kergelt uimane olek ja isu pole. Sooviks teada kas äkki midagi mu treeninguga seoses võis seda põhjustada.

Teen jõutrenni 4x nädalas (2 päev trenni, 1 paus, 2 trenni, 2 pausi) mis kestab kusagil 1-1,5 h (kõlab küll palju kuid ma teen suhteliselt vähe harjutusi ning üpris pikke seeriatevahelisi pause, põhirõhk on klassikaline tõstmine), pluss siis iga jõutrenni eel umbes 30 min kettaheidet. Sellele lisaks teen veel 1 kergejõustiku trenni ja 1 umbes 30 min'lise jooksutrenni nädalas.

Ma arvan et toitumine on korras, hetkel on kaloraaž plussis ja vitamiine ning mineraale saan ka korralikult.

Selles koormuses midagi väga erilist võrreldes varasema treeningkoormusega pole kuid ma olen päris kindel et mul tuleb liiga vähe uneaega. Nimelt magan ma tööpäevade eelsetel päevadel (P-N) keskmiselt vaid 6-6,5h. Töö algab vara (kuid kuna on kontoritöö siis füüsilist koormust ei ole) ning lähen ise voodise liiga hilja. Nädalavahetuseti tulevad normaalsemad unetunnid.

Ma mõtlen et kas selline asi võiks viia selleni et organism ei suuda ära taastuda ning tuli palavik? Trenniraskustes ma küll ei näinud mingit taandarengut, isegi viimane päev enne seda kui palavik tuli tegin kükirekordi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhtus selline asi et jäin esimest korda haigeks mitme aasta jooksul. Väljendus haigus siis selles et on kerge palavik (37,6 C), üldine kergelt uimane olek ja isu pole. Sooviks teada kas äkki midagi mu treeninguga seoses võis seda põhjustada.

Et teeks 30 min ketta asemel 25 siis ei jääks haigeks? :D

Muuseas ma jäin ka just haigeks ja teen praegu ainult lõuatõmmet ja sangpommi

Selles koormuses midagi väga erilist võrreldes varasema treeningkoormusega pole kuid ma olen päris kindel et mul tuleb liiga vähe uneaega. Nimelt magan ma tööpäevade eelsetel päevadel (P-N) keskmiselt vaid 6-6,5h. Töö algab vara (kuid kuna on kontoritöö siis füüsilist koormust ei ole) ning lähen ise voodise liiga hilja. Nädalavahetuseti tulevad normaalsemad unetunnid.

Ma mõtlen et kas selline asi võiks viia selleni et organism ei suuda ära taastuda ning tuli palavik? Trenniraskustes ma küll ei näinud mingit taandarengut, isegi viimane päev enne seda kui palavik tuli tegin kükirekordi.

Unevajadus on väga individuaalne ja oleneb geneetikast, kui sul see 6-6,5h tuntavalt lühikeseks jääb siis on ta kindlasti riskitegur. Ilmselt mitte väga suur.

Suure unepuuduse ja muude stressiallikate mõju saab piirata paari grammi C-vitamiiniga. Mida raskem seda rohkem. Stressireaktsiooni alandavat mõju on vist näidatud kuni 5 grammini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise mingi 15x haigeks jäänud .. Septembrist -> Jaanuarini .. Ei tea imuunsus liiga nõrk kuidagi (varem aastas 2-3x)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×