Jump to content
407karaati

Tahan ka end vormi saada!

Recommended Posts

Tere esmalt kõigile!

Minu lugu on selline, et loodus tegi mulle "kingituse" ja ma olen selline ikka üsna suure kondiga tüdruk ehk oma 22 eluaasta juures olen ma alati olnud võrreldes teiste nõtkete neidiste kõrval tunduvalt suurem. Kuna siiani olin kogu aeg mõelnud, et peenikeseks ja naiselikuks ma oma keha nagunii ei saa, siis ei ole ma ka väga oma toitumisele ja trennile rõhku pööranud, sellest ka ülekilod. Olin 176cm/77kg.

Jaanuari alguses aga käis mu peas nagu mingi jõnks läbi ja ma otsustasin end käsile võtta, sest vormi end ajada on ju ikka võimalik! Alustasin toitumise muutmist- ei mingeid nisujahutooteid, rämpstoitu, gaasilisi jooke, jnejne, ehk nendele tüüpilistele sarvilistile ütlesin ei. See polnud sugugi raske, sest pole neid kunagi eriti armastanud, hoopis raskem on maiustustega, aga noh enesedistsipliiniga saab sellestki üle või luban endale natuke. Siiani olen põhiliselt toitunud neljaviljapudrust, kodujuustust, maitsestamata jogurtist, lahjast kohupiimast, kanast, juurviljadest, täisteraleivast, tuunikalast, lõhest, munast, mõned puuviljad... Jällegi tüüpilised tervislikud toidud, mis mulle üsna hästi sobivad. Niimoodi toitudes sain kolme kuuga alla 4,5 kilo ehk praegu olen 72,5 kg. Sinna juurde on käinud ka trenn 2 kuud, kuid mitte kuigi intensiivne (2x nädalas 1 tund aeroobikat). Viimased pool kuud on kaal seisnud, sest natuke hakkasin asja liiga lõdvalt võtma ja maiustusi rohkem sööma + äsjased sünnipäevapidustused pole ka kindlasti hästi mõjunud.

Nüüd tunnen aga jälle uut energiat, et suveks end vormi saada. Toitumist jätkan nii nagu enne (seekord üritan rohkem retseptide järgi midagi teha, et toit liiga üksluiseks ei lähkes), aga nüüd tahaks suuremat rõhku trennile pöörata. Kahjuks pole mul võimalik aeroobikas tihedamini käia. Küll aga saan vahel teha 2 trenni järjest. Seega loodan ma kodustes tingimustes treenima hakata, aga ma veel täpselt ei tea, kuidas see toimuma võiks hakata. Ostsin endale mõni aeg tagasi hüppenööri. Siiani olen sellega umbes 10 päeva jooksul viiel päeval hüpanud. See hüppamine võtab ikka kiiresti läbi, aga praegu olen teinud nii, et 30 sekki hüppan, 30 sekki marsin koha peal ja nii 10 minutit. Viimasel paaril korral hüppasin isegi natuke kauem, sest tundus, et võhma on juba rohkem. Uuest nädalast (al 12.03) hakkan hüppama hommikuti enne sööki 15 minutit (30 sekundiliste intervallidena) ja igal järgmisel nädalal üritan pikendada hüppamise aega 5 minuti võrra.

Ehk siis sellise plaani järgi tuleb mul praegu 2x nädalas aeroobikat (1-2 tundi) + 6x nädalas hüppenööri. Kuid üks mu mureallikaid on ka käed- tahaks neid peenemaks saada, et nad nii lodevad ei oleks. Lugesin kuskilt, et aitama peaks kätekõverdused nii triitsepsile kui ka biitsepsile. Kui tihti neid teha võiks? Kui ma teeks igal hommikul pärast hüppamist (6x nädalas) kätekõverdusi, siis kas see oleks liiga palju? Või on ehk efektiivsemaid harjutusi kätele?

Igatahes jah, praegu olen ma natuke teadmatuses, mida ja kuidas täpselt tegema peaks, kas trenni on liiga palju või vähe... Ehk oskab keegi nõuandeid jagada? Homme hommikul teen endast nö. "before" pildi ka ja hakkan motivatsiooniks blogi pidama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea oleks kui kirjutaksid välja oma päevase menüü, siis äkki saab sealt mingeid parandusi teha.

Kätekõverdused on head lihastoonuse tõstmiseks, aga kaalulangusega peaks ka lodevus vähenema/kaduma.

Hüppenööri asemel võiks ka paaril korral jooksmas käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäta menüüst välja täisteraleib ja maitsestamata jogurt. Asenda need "heade rasvade" allikatega nagu oliiviõli,pähklid või mandlid. Primeeri ennast näiteks iga pühapäev mingi maiustusega(koogitükk,jäätis jne) selle eest , et 6 päeva olid "kuival" :)

Koduse treeningu ideid otsi siit :

BodyRock.TV

http://www.youtube.c...ames1975/videos

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks täisteraleib menüüsse ei sobi? Mulle on just toitumisalaseid soovitusi lugedes jäänud mulje, et seda peaks sööma...

Homme kirjutan ka menüü üles ja teen ära before pildi, mida oleks juba pidanud täna tegema, aga hommik läks jubedalt kiireks. Õnneks hüpped jõudsin siiski ära teha - 15 minutit siis... + 90 kõhulihast + 2 x 16 kätekõverdust biitsepsile + 12 triipsepsile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks täisteraleib menüüsse ei sobi? Mulle on just toitumisalaseid soovitusi lugedes jäänud mulje, et seda peaks sööma...

Homme kirjutan ka menüü üles ja teen ära before pildi, mida oleks juba pidanud täna tegema, aga hommik läks jubedalt kiireks. Õnneks hüpped jõudsin siiski ära teha - 15 minutit siis... + 90 kõhulihast + 2 x 16 kätekõverdust biitsepsile + 12 triipsepsile.

Menüüd tuleb vaadata tervikuna. Selle sobivuse osas saab paremini midagi öelda, kui oma kogu toitumise välja tood. Pigem oli jutt eelistustest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära kõhulihaste (eeldan et mõtled istessetõuse) harjutustega üle pinguta - saad seljavalud tõenäoliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära kõhulihaste (eeldan et mõtled istessetõuse) harjutustega üle pinguta - saad seljavalud tõenäoliselt.

Kõhulihastele ja seljalihastele tuleb ikka võrdselt koormust anda, et ei tekiks lihaste düsbalanssi.

Kõhulihastele on olemas veel selline hea harjutus nagu plank.

Siin on veel soovitusi kõhulihaste treenimiseks:

http://www.elukiri.ee/0510/ilu/10076146.php

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kätekõverdused - sõltub. Kui esialgu on jõudu vaid nii palju, et tulebki välja 8-15 kätekõverdust, siis iga päev neid teha läheb paljuks. Kui aga tavaline seeria jõuab sinna 30-40 kanti, siis võib neid iga päev teha.

Kui eesmärk ei ole lihast kasvatada kätele, siis võid kätekõverduste mahu ajada väga lihtsalt üles nn. redel tüüpi harjutusega - teed 1,puhkad 1, teed 2, puhkad 2, jne. Ehk puhkad nt. põlvili sama kaua kui tegid eelmisi. Nii saab hämmastavalt kiiresti mahu üles ajada ilma et see tapaks. Ma olen hommikuvõimlemises jõudnud üle 800 korduseni nii. Tasakaalustamiseks (triitseps-biitseps, rind-selg) võiksid võtta kätte nt. 5 kg raskuse, toetada ühe käe põlvele ja poolkummargil tõmmata kätt üles selja poole - ehk nagu raskust maast tõstes lihtsalt.

Hüppenöörist võiksid aga osa mahu suurendamiseks asendada pigem kasvõi raskuseta kükkidega või siis ühe jala kükkidega - amplituud suurem, lihaseid rohkem haaratud, jõuab mahu suuremaks ajada.

PS. Sellist asja nagu "suur kont" ei ole olemas. Sama pikkusega inimeste luustiku kaal erineb max paari kilo võrra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks täisteraleib menüüsse ei sobi? Mulle on just toitumisalaseid soovitusi lugedes jäänud mulje, et seda peaks sööma...

Sinu soov on vähendada kehakaalu. Sellisel juhul tuleks piirata süsivesikuid(täisteraleib,jogurt) menüüs ning tõsta valgu osakaalu. Rasva koguse menüüs arvestad ise välja. Pakkusin varjante mida võiksid kasutada.

Hea raamat kust võimalik palju erinevaid harjutusi(koos fotodega) leida.

http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/palliharjutusi/43633

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäta menüüst välja täisteraleib ja maitsestamata jogurt. Asenda need "heade rasvade" allikatega nagu oliiviõli,pähklid või mandlid. Primeeri ennast näiteks iga pühapäev mingi maiustusega(koogitükk,jäätis jne) selle eest , et 6 päeva olid "kuival" :)

Koduse treeningu ideid otsi siit :

BodyRock.TV

http://www.youtube.c...ames1975/videos

Ahsoo, et kooki??!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahsoo, et kooki??!

Jah kooki. Näiteks isetehtud kohupiimakooki,õunakooki,porgandikooki jne jne. Või grillkana ja jäätis enne magama minekut parem soovitus ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koogil ja koogil on vahe. Muidugi võib harva nautida midagi magusat, kui ainult osata valmistada seda õigetest komponentidest.

Näiteks (kuigi neid näiteid on tuhandeid alustades jaanikauna pulbrist segatuna kohupiimaga lõpetades ahjuõuntest pähkli-mee täidisega) toon siin välja ühe enda leiutise:

Jõhvika- mandli trühvlid

(nendest kogustustest piisab 25 trühvlile)

200g kooritud mandleid (vala mandlitele keev vesi, jäta 15-30 minutiks likku ja koori)

100g jõhvikaid

2 spl kookosrasva(Kookosõli on hea kasutada kaalulangetamisel, see ei ladestu keha rasvkoesse ning soodustab hoopis rasvade põletamist. Kookosõli annab energiat, kiirendab ainevahetust, tõstab immuunsust ning koguni aitab alandada halva kolesterooli taset. Kõik need kookosõli omadused tulenevad ühest küljest rasvhappe ahela pikkusest ning teisalt lauriinhappe ja kaprüülhappe sisaldusest, millel on antimikroobne, antioksüdantne, seene-ja bakteritevastane mõju).

2 spl mett (võib ka agaavia siirupit)

kookoshelbeid (kaunistuseks)

Tühvlite maitse on hapukasmagus. Värvuselt on nad ilusad jõhvikaroosad.

Magusa isu rahuldamiseks piisab täiesti 1-2 trühvlist. Seega jätkub sellest kogusest pikaks ajaks ja need säilivad külmkapis väga hästi (külmkapis, sest kookosrasv hakkab sulama 25C juures).

Muudetud kasutaja A.Sirel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah kooki. Näiteks isetehtud kohupiimakooki,õunakooki,porgandikooki jne jne. Või grillkana ja jäätis enne magama minekut parem soovitus ?

Inimene on terve nädal tubli olnud oma toitumisega ja siis soovitad tal nädala lõpus kõik see koogiga rikkuda, on see mingi asjalik/kasulik soovitus?

Ma kohe kindlasti ei soovita kooki iga nädala lõpus, kes ja kus iganes selle küpsetas!

Grillkana kyll milleski süüdi pole :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kõiki soovituste eest. Kindlasti korrigeerin hommikusi harjutusi.

Minu tänane päevamenüü oli siis selline:

Hommikusöök (kl 11:30):

kohv (+ natuke kohvikoort ja teelusika otsatäis suhkrut)

2 täisteraleiba kergsoola lõhefileega (50g) ja munaga (2tk)

Kokku: 441 kcal

Vahepeal oli trenn kell 14:15-16:15

Lõunasöök (kl 17:00)

pett (2 klaasi)

natuke salatit (rasvatu kodujuust, tomat, kurk, paprika, hiina kapsas, feta juust, veidi oliiviõli)

1 muna

pirn

0,5% kohupiim (100g), mille sisse segasin maitsestamiseks 2 teelusikatäit enda tehtud vaarikamoosi

Kokku: 633 kcal

Vahepala (kl 19:00):

pomelo

Kokku: 45 kcal

Õhtusöök (kl 21:00):

kana rinnafilee praetud vähese oliiviõliga (110g)

rasvatu kodujuust

kõrvale tomatit, kurki, paparikat

Kokku: 302 kcal

Mainin ka, et igal hommikul võtan sisse ühe supilusikatäie linaseemneõli, teen pärmijooki ja söön ~10 astelpaju marja.

Terve päevane menüü andis kokku 1420 kcal (süsivesikuid 35,8%, valke 38,4% ja rasvu 25,9%). Ilmselt pole kuigi täpne tulemus, sest toidukogused panen väga umbkaudselt. Minu BAV on 1564 kcal. Selle pärast olengi pärast trenni olnud terve õhtu väsinud, et ma ei söönud isegi oma BAV-i täis? Tavaliselt söön hommiku- ja lõunasöögi vahel ka midagi (üldjuhul banaani), kuid täna ei tahtnud enne trenni süüa...

Tegin täna ka blogisse esimese sissekande koos piltidega enda keha hetkeolukorrast: http://407karaati.tumblr.com/

Täna sain tööle ka oma sammulugeja (firmalt AEG), millega mõõtsin oma rasvaprotsenti- tulemus tuli 33. Tundub kuidagi paljuvõitu, kui ma võrdlen ennast ja sellel pildil olevat 30% naist: http://www.leighpeel...ures-female.jpg Kas ma võin olla lihtsalt pikem ja rasv keha peale ära jaotunud või paneb see sammulugeja lihtsalt puusse?

Muudetud kasutaja 407karaati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimene on terve nädal tubli olnud oma toitumisega ja siis soovitad tal nädala lõpus kõik see koogiga rikkuda, on see mingi asjalik/kasulik soovitus?

Ma kohe kindlasti ei soovita kooki iga nädala lõpus, kes ja kus iganes selle küpsetas!

Grillkana kyll milleski süüdi pole :)

Ja tükk kooki rikub terve nädala pingutuse ??? Pigem on see preemia pingutuse eest. Samas tagab see glükogeenivarude kiirema taastumise ja annab tõuke anaboolsete protsesside hoogustumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile sattusin juhuslikult nägema Dr. Oz saadet, kus rääkis taolisest põhimõttest, et kui kord nädalas endal lubada erinevaid meelepäraseid asju süüa, siis see aitab teatud plaanis kaalukaotusele pigem kaasa ;)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan, minu viga, kõik kaalulangetajad, olge enda vastu helded ja premeerige ennast hea & tervisliku toitumise eest koogiga(suhkur,nisu,gluteen,kui poest ostetud, siis Kes teab mis seal veel sees!)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurele koogiteemale vahelduseks natuke muud juttu ka. ;)

Mina soovitan kõigil, kes tahavad kehakaalu langetada ja miks mitte ka tõsta, ennast iga päev hommikul ja õhtul kaaluda ja need numbrid endale üles kirjutada. Mis see annab? Aastate jooksul olen sellisest kaalumisest saanud ka iseseisvalt väga palju tagasisidet oma tegemistest, toitumisest. Võib ju teinekord juhtuda, et enda arvates olete terve päeva väga palju söönud, aga õhtuks on kehakaal kergem kui 24 h tagasi. Teinekord jälle vastupidi- eriti midagi ei söö, lisaks on paar trenni, aga kaal on üllatuslikult 1-2 kg suurem kui eile. Selliste kaalumuutuste suhtes olen olnud alati tähelepanelik. Olen siis läbi mõelnud viimase 24 h toitumise ja kui juba 2-3 korda on olnud mõne toiduaine suhtes suuri muutuseid, siis võib suhteliselt kindlalt öelda, et see toiduaine mulle ei sobi. Ma ei pea siin silmas näitkes ühte knkreetset toodet. Oletame, et mulle ei sobi näiteks ALMA kodujuust. Selles on midagi(näiteks soolad), mis mulle ei sobi ja ajavad kaalu üles. Samas ei ole välistatud, et MEIERI kodujuustuga on kõik ok ja kehakaal ei tõuse. See oli lihtsalt näide, aga praktikas olen selliste asjadega päris palju kokku puutunud. Sama on ka toidulisanditega. Olen kõigile Fitshopis toonud näite, et aastate jooksul olen kasutanud umbes 40 erinevat kreatiini, aga ainult 3 puhul tundsid toimet, kuigi kõiki teisi kreatiine on ka soovitatud ja reklaamitud, Selles suhtes palun kõigil siinviibijatel rohkem iseseisvat analüüsimist. Võimalusel ise katsetada ja endale selgeks teha, mis sobib kõige paremini oma eesmärkide saavutamiseks. Pisage vastu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurele koogiteemale vahelduseks natuke muud juttu ka. ;)

Mina soovitan kõigil, kes tahavad kehakaalu langetada ja miks mitte ka tõsta, ennast iga päev hommikul ja õhtul kaaluda ja need numbrid endale üles kirjutada. Mis see annab? Aastate jooksul olen sellisest kaalumisest saanud ka iseseisvalt väga palju tagasisidet oma tegemistest, toitumisest. Võib ju teinekord juhtuda, et enda arvates olete terve päeva väga palju söönud, aga õhtuks on kehakaal kergem kui 24 h tagasi. Teinekord jälle vastupidi- eriti midagi ei söö, lisaks on paar trenni, aga kaal on üllatuslikult 1-2 kg suurem kui eile. Selliste kaalumuutuste suhtes olen olnud alati tähelepanelik. Olen siis läbi mõelnud viimase 24 h toitumise ja kui juba 2-3 korda on olnud mõne toiduaine suhtes suuri muutuseid, siis võib suhteliselt kindlalt öelda, et see toiduaine mulle ei sobi. Ma ei pea siin silmas näitkes ühte knkreetset toodet. Oletame, et mulle ei sobi näiteks ALMA kodujuust. Selles on midagi(näiteks soolad), mis mulle ei sobi ja ajavad kaalu üles. Samas ei ole välistatud, et MEIERI kodujuustuga on kõik ok ja kehakaal ei tõuse. See oli lihtsalt näide, aga praktikas olen selliste asjadega päris palju kokku puutunud. Sama on ka toidulisanditega. Olen kõigile Fitshopis toonud näite, et aastate jooksul olen kasutanud umbes 40 erinevat kreatiini, aga ainult 3 puhul tundsid toimet, kuigi kõiki teisi kreatiine on ka soovitatud ja reklaamitud, Selles suhtes palun kõigil siinviibijatel rohkem iseseisvat analüüsimist. Võimalusel ise katsetada ja endale selgeks teha, mis sobib kõige paremini oma eesmärkide saavutamiseks. Pisage vastu! :)

Õige! :) Ma olen ise sama asja täheldanud. Teinekord kui nagu ei söögi midagi, siis kaal näitab suuremat numbrit ja rasva%. Samas kui on mõnel sünnipäeval oldud ja teadlikult ennast igasugusest(siiski mõistlikust! :D) kraamist täis topitud, näitab kaal väiksemat kehamassi ja rasva% :)

Vabandan, minu viga, kõik kaalulangetajad, olge enda vastu helded ja premeerige ennast hea & tervisliku toitumise eest koogiga(suhkur,nisu,gluteen,kui poest ostetud, siis Kes teab mis seal veel sees!)

Kes see siis tänapäeval poest kooki ostab, puhas enesetapp ju! :o

Ikka ise tuleb teha ja mõelda, mida sisse panna ;)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×