Jump to content
Risto Uuk

Kas selleks, et õppida ja maailmale väärtust luua, on vaja ülikoolis käia?

Recommended Posts

Rene jutt õige. Kõik sõltub sellest palju pekki seljas. Isegi 10kg kuus pekki põletada on võimalik, kui piisavalt palju seda seljas. Ning see ka teaduslikult kinnitatud.

Aga kuna ma olen praegu sünnipäeva puhul täiesti mälus... siis fuck you all ja...

@ Otter, gmaster ja daemonium vms

2i20hth.jpg

auxfuq.jpg

Have a good fucking day... :lol:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Argumendid olid järelikult meil päris head. Head sittumist ja palju õnne sünnipäevaks.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rene jutt õige. Kõik sõltub sellest palju pekki seljas. Isegi 10kg kuus pekki põletada on võimalik, kui piisavalt palju seda seljas. Ning see ka teaduslikult kinnitatud.

Aga kuna ma olen praegu sünnipäeva puhul täiesti mälus... siis fuck you all ja...

@ Otter, gmaster ja daemonium vms

2i20hth.jpg

auxfuq.jpg

Have a good fucking day... :lol:

Täpselt! Sa oled nagu tuppa s******d kass, kes tuleb panna ninapidi oma s**a sisse ja peksa anda lootuses, et enam ei tee.

Palju õnne! :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas enam tooremalt saab midagi kontekstist välja rebida???

Ahahh.Nii et hariduse-vastasel kodanikul on argumendid otsa saanud.

Nüüd on siis kontekstist-välja-rebimise jutuni jõutud, :lol:

Ise te siin väidata, et õppida pole vaja, vastavaid oskusi tõestavaid dokumente pole vaja, et teie teate kõike juba niikuinii internetivoorumitest - no milles küsimus?

Mida krdit sa arsti juurde ronid?!Suvaline rets lõikab su hea meelega kurguni lõhki, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siinne haritud seltskond argumenteerib sellise crapiga, et jube lugeda juba, inteligentsusest pole jälgegi!

Elementaarne, Watson!

Kuidas koer(ad) külale, nii küla koer(te)ale!

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahahh.Nii et hariduse-vastasel kodanikul on argumendid otsa saanud.

Nüüd on siis kontekstist-välja-rebimise jutuni jõutud, :lol:

Ise te siin väidata, et õppida pole vaja, vastavaid oskusi tõestavaid dokumente pole vaja, et teie teate kõike juba niikuinii internetivoorumitest - no milles küsimus?

Mida krdit sa arsti juurde ronid?!Suvaline rets lõikab su hea meelega kurguni lõhki, B)

Esiteks pole siin teemas mitte keegi hariduse vastu.

Teiseks, oleks sa teemat tähelepanelikult jälginud, oleks sa märganud, et isiklikult kavatsen ma ülikooli astuda. Igale inimesele oma. See ei tee mind ülikooli vastaseks (mitte "hariduse vastaseks", nagu sa ekslikult väitsid) kui ma olen nõus sellega, et igale ühele ei sobi ülikoolis õppimine kuna mõned inimesed suudavad ennast rohkem realiseerida ilma selleta. Samuti pole iga eriala jaoks vaja diplomit. Diplom üldiselt kindlustab selle, et inimene on ilmselt pädev ning annab kindlustunde neile, kes tahavad nende teenuseid kasutada. Kasutasin sõnu 'üldiselt' ja 'ilmselt', kuna eelnevalt on juba siin teemas toodud näiteid, kus ülikooli haridusega isikud pole olnud kuigi pädevad.

Kui sa suudad siit välja lugeda, et ma arvan, et oskuseid tõendavaid dokumente pole mitte ühelgi juhul vaja, siis saad sa täiesti valesti aru. Kuna sa enne tegid sellise järelduse, siis see oli kontekstist välja rebimine. See oli rangelt Archi enda arvamus diplomist, kuna leiab, et selle väärtus on sageli valesti mõistetav. (ja olen nõus, et ka sageli ülehinnatud) Ei suutnud üles leida, et ta oleks öelnud, et diplomit pole mitte kellelgi vaja. Kuna enamus ajast on -- nii on lihtsalt välja kujunenud.

Seega on tsiteeritud postitus (sinu postitus) paikapidamatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks pole siin teemas mitte keegi hariduse vastu.

Teiseks, oleks sa teemat tähelepanelikult jälginud, oleks sa märganud, et isiklikult kavatsen ma ülikooli astuda. Igale inimesele oma. See ei tee mind ülikooli vastaseks (mitte "hariduse vastaseks", nagu sa ekslikult väitsid) kui ma olen nõus sellega, et igale ühele ei sobi ülikoolis õppimine kuna mõned inimesed suudavad ennast rohkem realiseerida ilma selleta. Samuti pole iga eriala jaoks vaja diplomit. Diplom üldiselt kindlustab selle, et inimene on ilmselt pädev ning annab kindlustunde neile, kes tahavad nende teenuseid kasutada. Kasutasin sõnu 'üldiselt' ja 'ilmselt', kuna eelnevalt on juba siin teemas toodud näiteid, kus ülikooli haridusega isikud pole olnud kuigi pädevad.

Kui sa suudad siit välja lugeda, et ma arvan, et oskuseid tõendavaid dokumente pole mitte ühelgi juhul vaja, siis saad sa täiesti valesti aru. Kuna sa enne tegid sellise järelduse, siis see oli kontekstist välja rebimine. See oli rangelt Archi enda arvamus diplomist, kuna leiab, et selle väärtus on sageli valesti mõistetav. (ja olen nõus, et ka sageli ülehinnatud) Ei suutnud üles leida, et ta oleks öelnud, et diplomit pole mitte kellelgi vaja. Kuna enamus ajast on -- nii on lihtsalt välja kujunenud.

Seega on tsiteeritud postitus (sinu postitus) paikapidamatu.

Kui sa panid tähele, siis ma tsiteerisin ja vastasin ühele konkreetsele postitusele - mida sa ka ise tunnistasid.

Tolles postituses väideti, et diplom on kasutu paberilipakas.

Ma paigutasin siis selle väite konteksti, mitte ei rebinud välja.Kui ikka diplomit pole vaja, siis pole vaja ...

Kas sa üritad samuti väita, et arstidiplomit ei ole vaja?Või sul mingi nimekiri ülikoolides õpetatavast kus diplom kui paberilikapas on mittevajalik ja erialadest, kus diplom siiski on vajalik?

Ma ei saa üldse aru, millele sa vastu vaidled.

Kas sellest tuleb nii aru saada, et minu juurde lõikusele sa ei kipu?

Aga Arch'i või teema-algataja juurde läheksid?

B)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa panid tähele, siis ma tsiteerisin ja vastasin ühele konkreetsele postitusele - mida sa ka ise tunnistasid.

Tolles postituses väideti, et diplom on kasutu paberilipakas.

Ma paigutasin siis selle väite konteksti, mitte ei rebinud välja.Kui ikka diplomit pole vaja, siis pole vaja ...

Kas sa üritad samuti väita, et arstidiplomit ei ole vaja?Või sul mingi nimekiri ülikoolides õpetatavast kus diplom kui paberilikapas on mittevajalik ja erialadest, kus diplom siiski on vajalik?

Ma ei saa üldse aru, millele sa vastu vaidled.

Kas sellest tuleb nii aru saada, et minu juurde lõikusele sa ei kipu?

Aga Arch'i või teema-algataja juurde läheksid?

B)

Arstil on ilmtingimata diplomit vaja. Kordan ennast ja ütlen, et enamus aladel ja töökohtade jaoks on vaja diplomit. Kuid leian, et on erandeid. Nüüd peaksid aru saama, mille üle ma vaidlen.

Ma usun, et Arch ei tahtnud end nii väljendada, et jääks mulje nagu ta ei peaks nt. arstil vajalikuks omada diplomit. Kuna siililegi selge, et tegu on ühe teadmisinõudvaima alaga ja vähimagi eksimuse korral võib tekkida katastroof. Siin on kaalul tihtipeale elud, mistõttu ei saa alati end vea tegemisel parandada, seega on ainult loogiline, et diplomit on siinkohal vaja. Iseõppinu arstina tööd ei leia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium

No ei saa ju raske mõista olla minu pointi. Diplom, kui selline pole ju muud, kui eeldatav tõend selle kohta, et keegi on läbinud vastavad kursused ning tema teadmisi ja oskusi on selle väljastamise hetkel teatud eksamineerijate poolt tunnistatud mingi teatud taseme vääriliseks.

Diplom ei omanda ühelegi isikule mingit "lisa-väärtust" teadmiste või oskuste näol. See on lihtsalt teatud kriteeriumite täitmise puhul omistatud paberitükk, mis peaks tõendama kellegi pädevust mingis valdkonnas.

Iga inimene maailmas võib omandada võrdväärsed teadmised ja oskused ilma, et nende valduses oleks see ilus paberitükk. See paberitükk ei muuda tegelikult ju mitte sittagi, mis inimese oskustesse või teadmistesse puutub. Need kas on pädevad või ei ole.

On ka muid viise inimese pädevuse kontrollimiseks, kui see, et lasta tal veeta lugematu arv aastaid kuskil koolis pinki nühkides seda paberitükki taga ajades, mis ei pruugi isegi adekvaatselt pädevust peegeldada.

Ülikooli diplom nagu me juba kõik teame ei ole kindel näitaja kellegi teadmistes. Oma näited tõi välja ErikO ja neid näiteid on mul ka endal ning ma usun, et kõigil - kus ülikooli lõpetanu ei suuda oma erialal sugugi pädevalt käituda.

Mis tähendab, et see diplom, kui selline ei ole alati oma reklaamitud väärtuse vääriline.

Aga mida siis teha?

Inimese pädevust tahaks ju kuidagi kontrollida enne kui tal teatud tegevusi lubab teha aga diplom ei suuda korralikult alati seda teha - aga mis siis? Ma ei oskagi õiget vastust anda.

Keeruline teema, kui lahendus oleks lihtne siis ei oleks ka siin teemas vastavat arutelu.

Samas see on selge, et kui inimene on Pädev ning kõik mida ta teeb või räägib näitab tema teadmiste või oskuste kõrget taset siis oleks tobe teda ignoreerida mingi paberitüki puudumise pärast. Ning samamoodi on tobe kellegi teadmisi või oskusi usaldada puhtalt selle sama paberitüki olemasolu pärast.

Küsimus siis ongi.

Mida teha inimesega, kelle teadmised ja oskused on ülimalt kõrgetasemelised ning väärt kõrgeimaid tunnustusi - kuid sellegi poolest, tal vastavad tunnistused puuduvad. Kas me ignoreerime teda? Sunnime teda läbima vastavaid kursused, mis on kui solvang tema intelligentsusele - ainult selle pärast, et meie Ühiskond ei suuda hakkama saada ilma inimest kuidagi kategoriseerimata ja vastavate siltide külgekleepimiseta...?

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tasub uurida, mis on väljundipõhine õpe, kuhu ülikoolihariduses praegu tüüritakse. Vähemalt esialgu paberil:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium

No ei saa ju raske mõista olla minu pointi. Diplom, kui selline pole ju muud, kui eeldatav tõend selle kohta, et keegi on läbinud vastavad kursused ning tema teadmisi ja oskusi on selle väljastamise hetkel teatud eksamineerijate poolt tunnistatud mingi teatud taseme vääriliseks.

Diplom ei omanda ühelegi isikule mingit "lisa-väärtust" teadmiste või oskuste näol. See on lihtsalt teatud kriteeriumite täitmise puhul omistatud paberitükk, mis peaks tõendama kellegi pädevust mingis valdkonnas.

Iga inimene maailmas võib omandada võrdväärsed teadmised ja oskused ilma, et nende valduses oleks see ilus paberitükk. See paberitükk ei muuda tegelikult ju mitte sittagi, mis inimese oskustesse või teadmistesse puutub. Need kas on pädevad või ei ole.

On ka muid viise inimese pädevuse kontrollimiseks, kui see, et lasta tal veeta lugematu arv aastaid kuskil koolis pinki nühkides seda paberitükki taga ajades, mis ei pruugi isegi adekvaatselt pädevust peegeldada.

Ülikooli diplom nagu me juba kõik teame ei ole kindel näitaja kellegi teadmistes. Oma näited tõi välja ErikO ja neid näiteid on mul ka endal ning ma usun, et kõigil - kus ülikooli lõpetanu ei suuda oma erialal sugugi pädevalt käituda.

Mis tähendab, et see diplom, kui selline ei ole alati oma reklaamitud väärtuse vääriline.

Aga mida siis teha?

Inimese pädevust tahaks ju kuidagi kontrollida enne kui tal teatud tegevusi lubab teha aga diplom ei suuda korralikult alati seda teha - aga mis siis? Ma ei oskagi õiget vastust anda.

Keeruline teema, kui lahendus oleks lihtne siis ei oleks ka siin teemas vastavat arutelu.

Samas see on selge, et kui inimene on Pädev ning kõik mida ta teeb või räägib näitab tema teadmiste või oskuste kõrget taset siis oleks tobe teda ignoreerida mingi paberitüki puudumise pärast. Ning samamoodi on tobe kellegi teadmisi või oskusi usaldada puhtalt selle sama paberitüki olemasolu pärast.

Küsimus siis ongi.

Mida teha inimesega, kelle teadmised ja oskused on ülimalt kõrgetasemelised ning väärt kõrgeimaid tunnustusi - kuid sellegi poolest, tal vastavad tunnistused puuduvad. Kas me ignoreerime teda? Sunnime teda läbima vastavaid kursused, mis on kui solvang tema intelligentsusele - ainult selle pärast, et meie Ühiskond ei suuda hakkama saada ilma inimest kuidagi kategoriseerimata ja vastavate siltide külgekleepimiseta...?

Nii tüüpiline sinu jaoks - teha üldistusi üksikute erandite põhjal.

Teemaga haakub väga hästi järgmine artikkel:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/uudised/ei-saa-opetada-seda-kes-oppida-ei-taha.d?id=63897763

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ei ole ülikooli haridust, järelikult ei ole ma ka sobiv treener või kuidas, millegipärast on mind selle tiitliga korduvalt pärjatud "Eesti parim treener", sest õpilased on saavutanud rahvusvahelist edu ja ka eestivõistlustel suht suur osa oma õpilasi....

FTWin! Tehke järgi! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium

No ei saa ju raske mõista olla minu pointi. Diplom, kui selline pole ju muud, kui eeldatav tõend selle kohta, et keegi on läbinud vastavad kursused ning tema teadmisi ja oskusi on selle väljastamise hetkel teatud eksamineerijate poolt tunnistatud mingi teatud taseme vääriliseks.

Diplom ei omanda ühelegi isikule mingit "lisa-väärtust" teadmiste või oskuste näol. See on lihtsalt teatud kriteeriumite täitmise puhul omistatud paberitükk, mis peaks tõendama kellegi pädevust mingis valdkonnas.

Kõik õige.Nagu autojuhiload, lenduripaberid ...

katlakütjapaberid ... koristajapaberid ..., :D

Mida iganes.

Aga üljuhul diplom siiski eeldab ka mingite teadmiste omandamist ja sõelub välja täielikud ignorandid.

Iga inimene maailmas võib omandada võrdväärsed teadmised ja oskused ilma, et nende valduses oleks see ilus paberitükk. See paberitükk ei muuda tegelikult ju mitte sittagi, mis inimese oskustesse või teadmistesse puutub. Need kas on pädevad või ei ole.

Selles asi ongi - kui me räägime teadusest - et IGA inimene ei või.Lobachevski võib, Einstein võib, tavainimene mitte.Tavainimene ei ole võimeline iseseisvalt omandama piisavalt teadamisi.

Üks kuulsamaid autodidakte, Trooja avastaja Schliemann, tegi küll oma kuulsa avastuse, kuid tänapäeva teadlased väidavad, et vastava erihariduse puudumise tõttu tegi väljakaevamistel ka palju halba ...

On ka muid viise inimese pädevuse kontrollimiseks, kui see, et lasta tal veeta lugematu arv aastaid kuskil koolis pinki nühkides seda paberitükki taga ajades, mis ei pruugi isegi adekvaatselt pädevust peegeldada.

Näiteks?

Ülikooli diplom nagu me juba kõik teame ei ole kindel näitaja kellegi teadmistes. Oma näited tõi välja ErikO ja neid näiteid on mul ka endal ning ma usun, et kõigil - kus ülikooli lõpetanu ei suuda oma erialal sugugi pädevalt käituda.

Mis tähendab, et see diplom, kui selline ei ole alati oma reklaamitud väärtuse vääriline.

Aga üldjuhul ju siiski on, B)

Loomulikult, lollid on väga leidlikud ja kui veel ka papp taga ...

Aga mida siis teha?

Inimese pädevust tahaks ju kuidagi kontrollida enne kui tal teatud tegevusi lubab teha aga diplom ei suuda korralikult alati seda teha - aga mis siis? Ma ei oskagi õiget vastust anda.

Keeruline teema, kui lahendus oleks lihtne siis ei oleks ka siin teemas vastavat arutelu.

Samas see on selge, et kui inimene on Pädev ning kõik mida ta teeb või räägib näitab tema teadmiste või oskuste kõrget taset siis oleks tobe teda ignoreerida mingi paberitüki puudumise pärast. Ning samamoodi on tobe kellegi teadmisi või oskusi usaldada puhtalt selle sama paberitüki olemasolu pärast.

Küsimus siis ongi.

Mida teha inimesega, kelle teadmised ja oskused on ülimalt kõrgetasemelised ning väärt kõrgeimaid tunnustusi - kuid sellegi poolest, tal vastavad tunnistused puuduvad. Kas me ignoreerime teda? Sunnime teda läbima vastavaid kursused, mis on kui solvang tema intelligentsusele - ainult selle pärast, et meie Ühiskond ei suuda hakkama saada ilma inimest kuidagi kategoriseerimata ja vastavate siltide külgekleepimiseta...?

Ära süüdista ainult ühiskonda, ise sa samasugune - minu juurde lõikusele sa ju ei tule ja lennukisse, kus mina roolis, kah ei istu, B)

Mida teha - no mingid variandid ju on.Kaugõpe oli olemas juba vene ajal, nüüd nett kah, eks ülikoolid koli edaspidi netti - aga ilma pabelipakata esialgu paraku ei saa.

Võib-olla siis, kui mingi mikrokiip sulle ajju pistetakse, mis suudab su mõtteid-teadmisi lugeda ...

Taoline variant aga ei meeldi jälle ntx mulle, :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav teema ja põnev arutelu iga päev. Viimasel ajal olen ise mõtisklenud, et kui oleksin mingi hirmus rahaboss, siis kindlasti läheksin Ülikooli tagasi ja jätkaksin õpinguid, aga võimalik, et mõnel teisel erialal, sest olen viimastel aastatel avastanud väga palju põnevaid uusi erialasid. Võib-olla isegi käiksin erinevate erialade loengutel lihtsalt silmaringi laiendamiseks. Nii see on, et me ei ole täna need, kes olime eile... Usun, et ka siin oma seisukohtasid kaitsvad kaasvõitlejad võivad 5-10 aasta pärast nendes samades praegustes küsimustes olla hoopis teisel arvamusel.

Edu kõigile! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×