Jump to content
mersuvend

Toidukava

Recommended Posts

Oleksin väga tänulik kui keegi koostaks mulle toidukava.

Hakkasin jõusaalis käima (täiesti nullist) Kasutan algajate treeningkava.

Tahaksin teha nii lihast kui jõudu. Tahaksin ka kaalust juurde võtta.

Olen 17.a. kaalun 63 kilo ja olen u. 180 cm pikkune. Ette tänades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti keegi treener koostab sulle treening + toitumiskava aga selleks pead kellegiga ühendust võtma, kas siis maili teel või minema jõusaali. Üldjuhul küsitakse selle eest ka tasu, kuid see on asja väärt. Toon omast kogemusest näite kus treenisin alguses 4 aastat ühe tüübiga koos. Kasutasin sel ajal ise aktiivselt treeneri abi, tema aga mitte. Pärast 4 aastat oli tema väljanägemine peaaegu samasugune nagu alguses, ise aga hakkasin oma esimeseks võistluseks valmistuma. Muidugi enamustel peaks areng toimuma alguses ka ilma treeneri abita jõudsalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga nüüd tahaks M.M-ilt ise küsida et kuidas see toimumisproge koostamine täpselt käib. et kas selleks on vaja kindlasti inimest näha? ja kas see inimene peab umbes ise üles laduma oma tavalise toitumise et oleks mille baasil koostada? näit nimekirja vastuvõetavatest toitudest. + et kuiapalju liigub jne. et ühesõnaga ehk M.M viitsib vastata et milliseid lähteadmei on vaja isiku poolt kes toitumisproget soovib ja kas on vaja inimnest silaga näha ja hinnata kah?

ja siis veel et mis saab siis kui inimene saab proge kätte aga seda järgida vapse ei viitsi ja siis pärast hakkab ajama et umbes halb programm?

tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga nüüd tahaks M.M-ilt ise küsida et kuidas see toimumisproge koostamine täpselt käib. et kas selleks on vaja kindlasti inimest näha? ja kas see inimene peab umbes ise üles laduma oma tavalise toitumise et oleks mille baasil koostada? näit nimekirja vastuvõetavatest toitudest. + et kuiapalju liigub jne. et ühesõnaga ehk M.M viitsib vastata et milliseid lähteadmei on vaja isiku poolt kes toitumisproget soovib ja kas on vaja inimnest silaga näha ja hinnata kah?

ja siis veel et mis saab siis kui inimene saab proge kätte aga seda järgida vapse ei viitsi ja siis pärast hakkab ajama et umbes halb programm?

tänud.

Ma pole küll MM aga tean et mida rohkem treener teab seda parem. Mida vähem treener teab, seda sitem sulle. Ja kui sa maksad toitumiskava eest ja sa seda ise ei järgi siis see on sinu enda asi, treeneril on ju pohhui.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga nüüd tahaks M.M-ilt ise küsida et kuidas see toimumisproge koostamine täpselt käib. et kas selleks on vaja kindlasti inimest näha? ja kas see inimene peab umbes ise üles laduma oma tavalise toitumise et oleks mille baasil koostada? näit nimekirja vastuvõetavatest toitudest. + et kuiapalju liigub jne. et ühesõnaga ehk M.M viitsib vastata et milliseid lähteadmei on vaja isiku poolt kes toitumisproget soovib ja kas on vaja inimnest silaga näha ja hinnata kah?

ja siis veel et mis saab siis kui inimene saab proge kätte aga seda järgida vapse ei viitsi ja siis pärast hakkab ajama et umbes halb programm?

tänud.

Muidugi on parem kui inimest oma silmaga näeb aga saab ka ilma selleta hakkama. Lihtsalt keerulisem on neti teel asja selgemaks teha. Mida rohkem infot inimese kohta, seda täpsema ja põhjalikuma kava saab koostada. Algul võetakse ikkagi aluseks kaalu, pikkust, vanust, kogemust, füüsilise aktiivsust, toitumis harjumust, ainevahetus kiirust jne. Selle põhjal saab teha nii öelda blank-programmi, mida siis iga ühe järgi individuaalselt hakkatakse siit-sealt muutma. Mida aeg edasi seda paremaks programmi saab lihvida ning inimene hakkab juba ise ka tundma mis ja kuidas talle kõige paremini sobib. See peab olema koostöö. See kehtib ka treening programmi kohta. Ise käin ka veel aegajalt mõne spetsialisti jutul, kas või selleks, et saada kinnitust oma teadmistele. Loomulikult ei saa programmi järgida 100% täpsusega aga kui üldse üle vända seda järgitakse siis ei saagi ju kedagi teist süüdistada kui ise ennast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei taha minna kusagile võistlema ega midagi tahaks ennast lihtsalt natuke trimmi ajada, kuna ma olen väsinud talumast kommentaare, et olen liiga peenike. Mul ei ole isegi aega rohkem sellega tegeleda kui 2 päeva nädalas, kuna ma käin koolis+autokoolis. Ja kedagi ma sellepärast süüdistama ei hakkaks kui keegi mulle kehva kava annaks. Mul ei ole lihtsalt mõtet treeneri eest maksta. Tänud.

Muudetud kasutaja mersuvend poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise koostan nii treening kui toitumise kavasid, kuid ei tee seda heategevuslikel alustel kuna elada on vaja, seega kui kellegil on soovi saada endale personaalne toitumis või treeningkava siis võib mailida ott@kulturism.ee eraldi toitumiskava maksab 350.- eraldi treeningkava 350.- tellides mõlemad kokku 600.- .Kirjutan ka siis pikemalt lahti millist infot mul on vaja koostamaks just Teile sobiv kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×