Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Veedetud väsitav nädalavahetus koos sportlastega Soomes brasiilia jiu jitsu mesitrivõistlustel, kus FAST oli üks suursponsoritest:)

Olgugi, et ise treenerina, vaid kaasas olin seekord, siis koju tuli ikka üks kuldne medal. Homme juba pikemalt ja koos piltidega:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õnneks või kahjuks on sinised silmad mööduv nähtus ja sel korral neid pildile jäädvustatud ei saanud. Ükskord (see võis olla äkki aastal 2007?) juhtus aga hoopis NIIMOODI (vt. pilt) ja olgugi, et endal polnud sellest häda midagi, siis enamik inimesi kes nägid, olid ikka pisut šokeeritud. Ei teagi, et kui praegu ka midagi sellist juhtuks, et mis tunne klientidel või tudengitel oleks kui sellise silmaga psühholoog või õppejõud vastu vaatab:)

post-6272-0-73585100-1333959481.jpg

Passipilt? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Mis siis vahepeal toimunud on. Õlavigastus siiamaani väga aktuaalne, liikuvusulatus hakkab vaikselt taastuma, aga valuvaba liikuvusulatus on veel teise õlaga võrreldes väga kehvake. Jätkuvalt võimlen, vahepeal proovisin Powerballi, mis on päris lõbus mänguasi, aga õla jaoks mitte päris see.

Olen teinud huvitavaid kulinaarseid avastusi - tuunikala, mis viimasel ajal kipub olema kallis, vähekvaliteetne, tihti poes otsas ja looduseski kannatama ülepüügi all on saanud alternatiivi. SARDIINID - hunnik häid rasvu, piisaval hulgal valku. Konserv kapis olemas, kui kiirelt vaja midagi süüa siis lahti ja amps.

Teine tore asi on olnud Oskari lihatööstuse e-ainete vaba piimavorst. Mõnikord tuleb lihtsalt lapsepõlv meelde ja tahaks lihtsalt keeduvorsti. Aga samas kui vaadata enamike vorstide sisaldust, siis pole seal lihaga suurt midagi pistmist - sojavalgud-asjad, mis ühe lihatoote sees olema ei peaks. Aga hõissa - sellel vorstil on koostises 72% liha ja 22% piima! Valku-rasva parasjagu ja näiteks sinepiga imehea:) Mõnus vaheldus sportlase toidulaual:)

post-6272-0-58255500-1335126312.jpg

Eile õnnestus lõpuks avada 2012 jooksuhooaeg, kokku sai tiksutud 8 km või natuke rohkem (ei tea, sest eelmine pulsikell on vist omadega õhtal. Plaanin osta uut pulsikella, hetkel on silmad Suunto T6D peal - kas keegi oskab äkki kiita laita või võrrelda selle Polar S810'ga nt?

Ühtlasi mõistatus kohalike füsioterapeutidele - mul on ammu olnud probleeme vasaku põlve valudega, mis seostuvad nelipealihase mediaalse pea pingega, mis ilmselt kisub patellat valele rajale. Teine koht, kus pinged tekivad on vasaku puusa piirkond ees. Vana asi juba. Aga mille avastasin seekord on see, et kui kuskil peale 7 km rahulikku jooksmist tegin mõned 100 meetrised ca 80% intensiivsusega sprindid (ja vahepeal sörki), siis peale seda olid jalad nende kohtade pealt ideaalselt lõdvestunud - on siin mingit loogikat?

Plaan oli pikemalt kirjutada ka eelmise nädalavahetuse võistlustest, kui tiimiga Soomes käisin samal ajal kui teised Tallinnas Rajutsesid. Pole veel kätte saanud täit video- ja fotomaterjali, aga üldiselt oli lugu selline, et kahjuks enamike sportlaste teed lõppesid tabeli esimeses või teises ringis ja võistlussüsteem on brasiilia jiu jitsus kahjuks nn. single elimination ilma lohutusringita. Ehk kaotus ja kõik. Küll aga tuli esimesel päeval igas mõttes taas koju naiste valgete vööde -58.5 kg Soome meistritiitel - teekond läbi tabeli on siin. Teisel päeval aga sai läbi napi kaotuse finaalis hõbemedali õpilane ja klubikaaslane Rosina naiste -58.5 siniste vööde kategoorias.

Siin üks võistluseelne pilt Tuulist segamas endale enne kaalumist viimast väljamõõdetud segu FAST protein block, FAST Hera 80, natuke FAST kreatiini ja beeta-alaniini - HTR oli otsa saanud ja seega tuli ise valmis segada:)

post-6272-0-74731500-1335126317.jpg

FAST oli ka üks võistluste suursponsoritest ja iga võitja sai endale ka uue sheikeri ja kotitäie Muscle+'i - see on lisand, mida ma varem tarvitanud ise ei ole, olen alati HTRi eelistanud, aga loodetavasti lubatakse mulgi järele proovida;)

Ühtlasi jagas FAST oma spordijoogipulbrit kõigile võistlejatele väikestes pakkides. Sain ka maitsta ja täitsa hea maitsega asjalik isotooniline taastusjook tundub olevat. Jään ootama seda Eestisse loodan, et sellest on ka suurem pakk olemas. Kuluks pikkade jooksude järele ära küll.

Treenimisteni!

Fast_sport_drink_pieni.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägitakse, et inimene harjub kõigega. Levinud nali, et isegi poomisega, et algul siputab, aga siis jääb vaikseks. Ha-ha. Ei saa öelda, et jooksmine veel oleks meeldivaks muutunud jälle, aga küll ta tuleb.

Igatahes jälle väike jooksuring tehtud. Kuna jätkuvalt pulsikella ei ole, siis pulssi saan vaid oletada, aga ju ta sinna 140 ja 160 vahele ikka jääb. Samuti ei saa distantsi mõõta muudmoodi kui imepäraselt Maanteeameti veebirakenduselt (mis on väga hea ja kasutan tihti tegelikult:). Ehk siis distants kuskile 8,5 - 9 km ja aeg kuskile 45 ja 50 minuti vahele. Pole paha tegelikult, pole üldse paha:)

Kevadiste külmade soojade ilmade käes olen natukene saanud mingi põletikukese kurku, aga juhindun sellest, et kui kõrisõlmest ülal on kerge haigus, siis võib trenni teha. FAST glutamiin peaks aitama külmetusest kiiremini taastuda. Natuke vitamiine ka juurde. Eelmisel nädalal õnnestus natuke ära tõmmata midagi kuskilt trapetsi alumise otsa-selgroosirgestaja kandist, ise arvan, et see on seotud pingetega, mis tulevad teiselt poolt vigastatud õlast. Seega olen jälle selga hoidnud ja keskendunud rohkem rahulikule püstivõitlusele - poks, tai poks. Kuna siin foorumis käib ka palju püstivõitlejaid, siis panen siia ka videolingi ühele matšile viimasest Rajust, mis on täitsa aabitsavärk - just nii peabki see asi käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joostes teine liikumisamplituud, ehk sellest.

Mis puutub sellesse ühepoolsesse rinnaosa valusse siis seda olen viimasel ajal päris tihti näinud. Tavaliselt on abiks olnud kerge massaaž, miks mitte foamrolling vms, ja kerged rotatsiooniliigutused istudes või kuidagi nii et liigutus tuleks just rinnaosast. Lisaks mõni põletikuvastane vahend.

KUI tegemist on sellega, mis ma aiman.. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh, G. Õnneks kõ'iki neid asju juba tegin ka - väike ibuprofeen, massaaz, kerged venitused.

Leidsin ScienceDailyst sellise kokkuvõtte jõutreeningust, süüvida veel ei ole jõudnud, aga asja mõte siis see, et kui volüüm on suurem, siis väikesed raskused aitavad ka lihast ehitada http://www.sciencedaily.com/releases/2012/04/120430105358.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Sel nädalal siis juba kaks jooksu selja taga. Praegu olen võtnud asja kergelt selles suhtes, et kuskil kaheksanda ja kümnenda kilomeetri vahepeal hakkab põlv valutama ja siis olen jätnud asja katki (kui just niikuinii kodule lähedal ei ole:) just täpselt siis. Valu läheb pärast kenasti ruttu üle ja kõik on selles suhtes väga hästi. Ootamatult sain kirja, et olen registreeritud Tartu Olümpiajooksule (10 km), hoolimata sellest, et ise teadlikult ei ole ma selleks küll midagi teinud:)

Mine sa tea - võibolla lähengi ja tiksun selle läbi, 50 minutit oleks täitsa sobiv aeg näiteks.

Aga mis on väga tore on see, et täna tegin esimest korda oma põhiala, ehk brasiilia jiu jitsut nii, et intensiivsust õla pärast reguleerima ei pidanud. Tõsi, ikka on teatud asendid, milles pean kätt hoidma ja selle tõttu saab minu peal hetkel lihtsasti mõningaid võtteid "kätte", aga täisintensiivsusega sai tehtud kokku kümme neljaminutitlist sparringuringi. Vahepeal väsisin ära, aga lõpus sai jälle tuure juurde keeratud. Tõeliselt mõnus trenn. Samas kõrvalmatil käis meie klubi värske maasvõitluse intensiivkursus, kuhu ilmus kohale pea 30 huvilist, kes minu klubi värskete instruktorite käe all usinasti õpetust said.

Kuna olen saanud kogemuse, et õhtune korralik söömine kipub tegema natuke liiga uimaseks (isegi kui SV piirata) ja samas tahaks veel õhtul terava mõistusega ühtteist teha (hommikul tõeliselt tühja kõhuga ärkamine on ka oluliselt kergem), siis vahel peale trenni teen õhtusöögiks lihtsalt korraliku valgukoksi.

Täna sai siis selleks puhuks avatud Tuuli Soome-meistrivõistluste-auhinna FAST Muscle+, mida ma varem kunagi proovinud ei olnud. Lahustuvus ja maitse väga head. Läks siis koks loomulikult piimaga, lisaks Muscle+'ile läks kokteili sisse veel natuke lisaks maitsestamata Hera80 vadakut, natuke magusat kakaod, natuke puhast mõrudat kakaod ja otse loomulikult see kõik ehtsa eesti piimaga. Nom nom nom.

Nüüd on tunne hea ja vaim valmis minemaks homme hommikul kirurgi konsultatsioonile, kes peaks andma infot selle kohta kas ja mida mul enda kõvera ninaga on mõtet peale hakata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taaskord ei saanud midagi põnevat nina kohta teada. Lootsin kohtuda kirurgiga, kes pidi lõikuse tegema, aga ei õnnestunud. Aga nüüd on 30. mail uneuuringu tulemused ootamas - mul sai telefoniaku täpselt siis tühjaks kui hakkasin endast pilti tegema, see oli päris põnev ettevõtmine. Olin haiglas üksinda palatis, kus oli ka nt. külmkapp ja pliit ja telekas ja terve hunnik juhtmeid pandi külge terveks ööks - EKG; EEG; õhuvoolu liikumise andurid ninas ja suus, jalgade liikumisandurid. Põnev:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taaskord ei saanud midagi põnevat nina kohta teada. Lootsin kohtuda kirurgiga, kes pidi lõikuse tegema, aga ei õnnestunud. Aga nüüd on 30. mail uneuuringu tulemused ootamas - mul sai telefoniaku täpselt siis tühjaks kui hakkasin endast pilti tegema, see oli päris põnev ettevõtmine. Olin haiglas üksinda palatis, kus oli ka nt. külmkapp ja pliit ja telekas ja terve hunnik juhtmeid pandi külge terveks ööks - EKG; EEG; õhuvoolu liikumise andurid ninas ja suus, jalgade liikumisandurid. Põnev:)

Mis Teid sinna uneuuringutele viis ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nina - mõned head aastad tagasi saadud ninaluumurd takistab hingamist. Vahel. Ei suuda otsustada, kas tähtsam on operatsioonile minna nii vara kui võimalik või alles siis kui sellise intensiivsusega sellist sporti enam ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Head videod. Kui ainult rohkem inimesi, neid vaataksid. Paljud siinsed postitajad kasutavad vist küll kõik need loogikavead oma argumentides ära. :D

See ka hea leht:

http://www.nizkor.org/features/fallacies/

Ega nizkor ise küll oma loogikareeglite järgimisega vaeva ei näe

Ja kriitilise mõtlemise videodes on üsna kahtlaseid näiteid kasutatud :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen, et tarbid beta-alaniini. Loengus rääkisid küll, et see puhas platseebo :D. Nüüd oled mõju tundma hakkanud?

Ma rääkisin, et äkiline mõju jõunäitajatele on hea näide platseeboefektist. Ja et beeta-alaniini tuntav kihisemaajav mõju on hea näide platseeboefekti süvendavast tegurist.

Pikaajalisem mõju intensiivsele sooritusele on aga hoopis teine lugu ja palju huvitavam:)

Igatahes ise proovin võtta jaotatuna päeva peale ja doosides, mis oleks "kihisemaminemise" doosist väiksemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma rääkisin, et äkiline mõju jõunäitajatele on hea näide platseeboefektist. Ja et beeta-alaniini tuntav kihisemaajav mõju on hea näide platseeboefekti süvendavast tegurist.

Pikaajalisem mõju intensiivsele sooritusele on aga hoopis teine lugu ja palju huvitavam:)

Igatahes ise proovin võtta jaotatuna päeva peale ja doosides, mis oleks "kihisemaminemise" doosist väiksemad.

Ma andsin oma õpilastele enne võistlus betat. Tundsid kihelust ja arvasid, et asi töötab nüüd ja jõudu tuli juurde. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma andsin oma õpilastele enne võistlus betat. Tundsid kihelust ja arvasid, et asi töötab nüüd ja jõudu tuli juurde. :D

Novot sellest ma räägingi:) Aga sama hästi oleksid võinud c-vitamiini anda ja öelda et see on PowerPill.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu parim näide platseebost on see, kuidas sõbra naine oli hullumas hambavalust. Andsin talle tableti ja ütlesin, et kui see ka ei mõju, siis ei mõju mitte miski, sest see on maailma tugevaim valuvaigist (sry, aga mul kodus ei olnud neid ja andsin ühe multivitamiini talle :-)). Mõne minutiga oli valu läinud, tagasi ei tulnud ja hommikul palus ühe tagavaraks, ma kade ei olnud :-). (talle muidugi ei öelnud, mis imerohi see oli).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

WHAT A BEAUTIFUL LAMBSCAPE!

post-6272-0-16615600-1336941546.jpg

Käisin Jass Murutalu seminaril (ei, mitte pilt ei ole sellest:), olen teinud natuke trenni, lugenud värskemat kirjandust beeta-alaniinist, söönud natuke ka FAST beeta-alaniini ja HTRi. Ehk lähiajal jõuan kokkuvõtte teha:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, pooleli on see research praegu. Selline töö on ajamahukas ja Ülikoolis on praegu just see aeg kui kursused lõppevad ja lõputööd esitatakse-kaitstakse ja siis sellega palju sebimist:(

Võibolla jagan juppideks asja, aga sellel nädalal on lootust ikka esimest infi saada:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järgnev jutt ei pretendeeri absoluutseks tõeks olemisele. Ma ei ole hariduselt keemik ega biokeemik, see ei ole minu valdkond ja tänane jutt on pandud erinevate biokeemia ja beeta-alaniini puudutavate artiklite põhjal ja ühtlasi aitäh Tuulile, kes on meditsiinis võrratult rohkem kodus kui mina ja kes aitas mul asjadest õigemini aru saada. Jutt hakkab tulema juppidena vastavalt sellele, kuidas mul on mahti kogutud materjali söödava(ma)ks tekstiks vormistama ja see sõltub omakorda sellest, kuidas Ülikoolis semestrilõpp sujub. Kui hakkan rääkima sellest miks beeta-alaniin kasulik on ja mis seda justkui tõestab ja mis mitte, siis üritan eristada viidetega seda, mis kust võetud ja mis on minu oma arvamus. Esimene postitus aga on lihtsalt natuke (bio)keemiat.

hulk.jpg

Beeta-alaniin

Alustame sellest, et misasi see täpselt on. Tegemist on aminohappega. Aminohapped on keemilised ühendid, millest koosnevad omakorda valgud ja seega on tegemist biokeemias ja seega inimese organismis äärmiselt olulise (ja see on vist tõesti vähe öeldud) ainete grupiga.

Beeta-alaniin on ainus looduslik beeta-aminohape. Teised beeta-aminohappeid ei ole looduses eraldi ühendina esinevad ja tavaliselt öeldaksegi aminohapped just tavaliste alfa-aminohapete kohta. Alfa- ja beeta- siinkohal viitab sellele, millise süsinikuaatomi külge molekulis kinnitub aminorühm. Alfa-alaniini kohta öeldaksegi lihtsalt alaniin ja see on üks asendatavatest aminohapetest ja ainevahetuses täitsa teine lugu:)

Kõikidele, kes tegid sel kevadel keemia eksamit, siis beeta-alaniini "pärisnimi" peaks olema 3-aminopropanoolhape. Sellest nimetusest saab tuletada siis molekuli struktuuri.

Minnes nüüd natuke konkreetsemaks: põhjus, miks me beeta-alaniinist üldse räägime kui toidulisandist on see, et ta on eelühendiks karnosiinile (mitte segamini ajada karnitiiniga!), karnosiini ei saa tekkida rohkem kui parasjagu beeta-alaniini "käepärast" on. Olgugi, et ka histidiin on karnosiini teine osa (karnosiin on dipeptiid e kahest aminohappest koosnev ühend), siis just beeta-alaniini olemasolu on kriiline karnosiini sünteesi juures.

Karnosiin, aga on ühend mida leidub lihaskiududes (hakkab koitma jah:). Nii I kui II tüüpi lihaskiududes, aga eriti just II tüüpi lihaskiududes. Just need e valged lihaskiud on need, mis vastutavad peamiselt jõu ja lihaskasvu eest, mida ihalevad kõik, kellel vaja oma spordialas genereerida mingil hetkel suuremat jõudu või näidata suuremat lihast.

Võib tekkida küsimus, et miks ei ole meil olemas lisandit FAST karnosiin vaid on hoopis FAST beeta-alaniin. Karnosiini võib küll sisse süüa, aga see lõhutakse seedimise käigus ja hiljem ka veres väga kiiresti uuesti beeta-alaniiniks ja histidiiniks. Ja kõige selle käigus on kaod. Seega on efektiivsem ja odavam (kui me eeldame, et see töötab:) just beeta-alaniini. Mida see siis täpselt karnosiini kaudu teeb? Sellest juba järgmisel korral.

Aga muud uudist? Sõin hobuselihakonservi. Täitsa maitsev, isegi etem kui põdraliha või hirvelihakonserv. Nägin ka müügil karukonservi aga ei raatsinud 10-eurost hinda maksta. Järgmiseks lõvikonserv:)?

post-6272-0-72563500-1338756879.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-6272-0-94483500-1339361602.jpeg

Käisin Tallinnas taas lugemas spordipsühholoogia loengut huvilistele klubis 3D Treening. Taas oli väga vahva, kuigi sellistest loengutest õpin ka ise palju - võtsin suure tüki ja ei mahtunud hästi aja sisse:) Kujutan ette, et kuulajate ajud olid pärast parajad sidrunid.

Laupäeval Nõmmel väike jooks pärast ja pühapäeval sai käidud mati peal kah. Pildild siis hoog nii sees, et lihasväsimus saabus sellises trennis päris suure hooga.

Aga nonii... karnosiin. Karnosiin on üks aine, millele omistatakse väga mitmeid müstiliselt häid omadusi, kuigi inimestes seda uuritud on tegelikult vähe. Ja meid huvitavad ju just inimesed, kuigi fakt, et aeroobset treeningut tegevatel taimetoitlastest naistel on 10x vähem lihaskarnosiini kui tõuhobustel on ju huvitav ja ütleb ka võibolla midagi (1). Karnosiini kohta öeldakse tihti, et see on võimas antioksüdant kuigi see ei ole iseenesest võlusõna. On ju ka oksüdeerumisprotsessid igati normaalsed ja ainevahetuse osa. Siiski arvatakse, et lihases seob karnosiin lihastöö käigus (energia kulutamine tööks) tekkivaid H+ ioone ning seega peaks justkui aeglustama väsimuse teket. Paraku on enamus, mis me sellest teame eelkõige katseklaasiuuringud (praktilistel põhjustel) (2). Karnosiinil võib olla huvitav roll ka vananemisvastasel "ravil". On uuringuid, mis justkui viitavad, et karnosiin võiks aeglustada mõnede kasvajate teket, samas ta võimaldab teatud tingimustes rakkudel just rohkem jaguneda. See justkui viitab, et teatud tüüpi vähkkasvajate puhul võiks ta olla pigem soodustav tegur (3 e. Wikipedia).

Igatahes see lihase sees väsimust ja töövõime langust põhjustavat happelisuse tõusu aeglustav mõju on just see, miks soovitatakse ka beeta-alaniini trenniinimesele.

Ning sellele väljas ikka uskumatult palju haipi. Trüki aga Googlesse "beta alanine", võta lahti mõni esikümne lehest ja saad üsna samu tulemusi ainult veel uhkemas kuues kui kirjeldab ka isegi meie oma Fitness.ee portaalis Fred Antsoni poolt kirjutatud lugu (4). See ütleb beeta alaniini kohta kokkuvõtlikult nii:

Beeta - alaniini kasutamise tulemusena...

* tõuseb aeroobne lävi,

* tõuseb anaeroobne lävi,

* paraneb füüsiline töövõime,

* paraneb treeninguefekt,

* suureneb lihasjõud,

* suureneb lihasvastupidavus,

* suureneb lihasmass,


  • väheneb rasvaprotsent.

Uuringuviited taga ja puha. "Teaduslikult tõestatud".

Aga kas see on ikka nii? Mida viimastel aastatel veel leitud on? Kui netis on ka kuskil "tavalehel" uuringud välja toodud, siis kipuvad need olema ikka minimaalselt 5-6 aasta vanused.

No vaatame:)


  1. Harris, R.C., Wise, J.A., Price, K.A., Kim, H.J., Kim, C.K., Sale, C. (2012) Determinants of muscle carnosine content; Amino Acids 2012 [Epub ahead of print]


  1. Begum, G., Cunliffe, A., & Leveritt, M. (2005). Physiological role of carnosine in contracting muscle. International Journal Of Sport Nutrition And Exercise Metabolism, 15(5), 493-514.

  2. http://en.wikipedia.org/wiki/Carnosine

  3. http://www.fitness.ee/artikkel/781/beeta-alaniin-ja-acc

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karnosiin ja seega loodetavasti beetaalaniin peaks olema valkude glükatsiooni inhibiitor ja ka aju taandarengut takistama ja muu nagu väga ei huvitagi :)

Mingi roll on karnosiinil ka armitekkes või mittetekkes. Vähemalt silmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uh kurjam. Semestrilõpu ja tööotsade kokku tõmbamisega pole aega teadust lugeda olnud. Vaikselt olen taas saamas erialatrennilainele - nüüd KOLM kuud hiljem onlen saavutanud oma õlavigastusega taseme, kus see trennitegemist enam põhimõtteliselt ei sega, ainult teatud situatsioonides on õlas justkui vähe jõudu ja palju valu võrreldes sellega, mis olema peaks. Aga tundub, et asi läheb vaikselt ikka paremaks, kuigi nüüd peaks tõsisemalt tegelema hakkama mõlema õla liikuvuse taastamisega.

Ainult kaks nädalat on jäänud tõsisema treeninglaagrini Pärnus, kus tuleb kogu Eesti MMA ja brasiilia jiu jitsu paremik kokku, peoga tai poksijaid ka sekka. Karta on, et selleks ajaks ei saa veel sellist vormi, mis nädal läbi 2 trenni päevas lubaks teha, aga lisandipoti võtan kaasa, vana hea Fast HTRtuleb appi jälle sellise koormuse juures treeningjärgselt ja enne trenni FAST beeta-alaniin, millega heas usus hakkan laadima nüüd ja FAST glutamiin.

Toitumise koha pealt kaal püsib jätkuvalt 77 kg kandis, menüü on väga kõikuv. Eilne päev nägi välja nt. nii:

9.00 200 grammi kohupiima (0%), õunakastet, kookoshelbeid maitseks sekka, natuke maitsestamata jogurtit (6%) ja kaneeli

10.00 töötöötöötöötöö

17.00 taas kodus ning natuke juustu, õunakastet ja mõned viilud peekonit - et oleks trenniks energiat, aga samas maht väike

18.00-19.30 treening, maasvõitlus eriala, üldiselt rahulik, aga lõpus mõned korralikud sparringud ka, trenni lõpuks oli tunne ikka täitsa hea

20.30 - ca 250 grammi sealiha minutipihve (3 tk), natuke juustu ja aedube killukeses võis nom

Pole just eeskujulik, aga pole ka häda. Peale sööki tegin küpsisekooki ja limpsisin puhtaks mõne lusika ja kausi:)

Täna suutsin ette planeerida, et kell 9 ajal hommikusöök ja järgmine söök on alles kuskil peale 14 ja see on vaid tükike kooki ning siis alles hiljem jälle natuke enne trenni ja seega tegin nüüdseks ka siin foorumis vist juba klassikaks saanud hommikusöögi 3 praemuna ja ca 200 g korraliku rasvast peekonit. See peaks ikka üsna pikalt edasi vedama:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×