Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Ott, Sul ei saa üldse kerge olema võistlustel. Tean su tulevasi vastaseid, aga jätan üllatuseks :D.

Ma mõtlesin, et see kujuneb mulle kergeks jalutuskäiguks.... ;)

Kle jah, tundub vist nii jah... Hetke emotsioon oli selline :D

Ei tea midagi, ennegi abielupaar kokku - lahku kolinud, vanemad kulturismisõbrad on sellega ju kursis... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii selle nädala esimine tööpäev õhtus ja peab tunnistama, et tegus päev oli. Päeval oli hulk toitumis ja treeningkavasid teha - kohe näha et aasta algus ja inimesed on uue elu otsinguil ja minu nõuanded kuluvad marjaks ära.... ;) . Enne trenni sain veel kõne, et homme teha üks suusatiir, Hnanes Hermaküla helistas - kellele ma jalatrenni mitte kaua aega tagasi korraldasin ja küllap tal oli see kord veel värskelt meeles ja pakkus, et ehk olen valmis tegema suusatiiru (vist Ringaavte saates ma olen kunagi näinud, kus eri valdkondade esindajad sõidavad aja peale ca 1 km tiiru). No kuna aeroobse baasi üle hetkel ei kurda ja ka distants ei ole konti murdev, pigem sprint , siis nõustusin pakkumisega ja homme tuleb siis suusad jalga panna, Nõmmel suusakeskuse see sõit aset leiab, seega fännid on oodatud ca 11 paiku kaasaelama... ;) Suusatsin ühe korra aasta tagasi ja siis ka ca 1-2 km enne seda oli veel 4 aastane paus (Vanalinna suusasprint, hõbe Jaanus Mutli järel ja Jüri Ratase ees... :D ), nii et valdavalt olen keskendunud VIP sõitudele.

Sellel nädalal teen aeroobses osas taastava nädala ehk vähendan mahtu, lihtsalt et üle ei kütaks, nii piirdusin ka täna 7 km jooksuga... ;) Tegin muidu käsi, biitseps- triitseps ja pikemad seeriad ja osa ka superseeriatena 10 - 15 kordust. Lõi käed täis küll. Homme oli plaanis filida SKT järjekordne osa, kuid superstaari kavas tulid muutused ja võte lükkub reedele, pole hullu - järgmise nädala alguses on loodetavasti uus osa vaatamiseks väljas.

Homme plaanin siis teha tõsisema küki - jõutõstetreener Hr. Leesmann lubas isiklikult kohale tulla - suured tänud ette, et hr. president ise ei pea vaevaks tula kohale, kui õpilastel abi vaja. Vaatame küki tehnika üle ja paneme midagi kangile ka, proovin siis ilma sidemeteta kükkida ainult soojendussokkidega - vaatame mis tuleb, sest niiviisi ei ole üle 170kg läinud (siis 6-8 kordust). Homme pikki seeriaid alla ei tee lähen 3 -tega üles ja lõppu ehk mõned 1 -sed.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane spordipäev siis õhtus, päeval kell 11 olin siis stardis "Ringvaate" saates, kus ca 1,4 km ringil Nõmme spordikeskuses võtsid mõõtu kuulsad ja kummalised. Selge, et mingit ootust ei olnud, suusad sain kohapealt nagu öeldi universaalsed, nii uisu kui klassika omad... ;) Ringvaate töötajad sõitsid ise kõigepealt ajad ette ja siis läksin mina, peab tunnistama et oli raskem kui ma arvasin, sest ilm -8 krradi ja külma õhku sisse tõmmates ja oma olematu tehnikaga lamides, endaarust hea aeroobse baasi pealt, oli ikkagi raske - ei kujutagi ette kuidas neid pikki distantse sõidetakse, jooks selle kõrval on ikka lihtsam, vähemalt hetkel minu jaoks... :D Taastumine oli kiirem kui viimane kord kui sõitsin, see on positiivne. Aeg 5.min ja 20 sek millegiga ja tabelis 2 kohale, Hannes Hermaküla pani pika puuga 3min 54 kui ma ei eksi ja ma ei tea kes seal hiljem veel sõitmas käisid, igal juhul vahva kogemus ja soovitan minna Nõmmele, rentida kohapealt suusad ja teha väike tiir, siis on tunne pärast ka parem.

Päeva teine pool oli siis vastupidiselt jõuline, plaan teha sisi raw kükki, et harjutada EKV varustuseta jõutõstmises. Kohal oli Teampealik Kaido, kellest oli palju abi, lisaks "võtteteam" ,mis koosnes juunior teamiliikmetest ja kes jäädvustasid nii katsed kui andsid käsklused nagu võistlustel ja näoga mitte peeglisse, et harjuks reaalse võistlustundega.

1)Kükk

75/5, 125kg/5, 155/3, 175/1, 185/1, 195/1, 205/1 ja 210/1 - täna oli see ka lagi. Kang seljas tegelikult ei olnud raske, puudu jäi julgusest, et panna kiiremalt alla ja korralik põrge. Sügavusega probleeme ei ole, sest kükin korralikult sügavale, kuid eks varasemad liigeseprobleemid ei võimalda sundida keha kiiremini allaminema, seega tunnen, et seal on varu ja kuna täna liigesed pidasid ilusasti (tänud Joint+) , siis eeldan ,et võistlstel võiks tulemus olla 5- 10 kilo rohkem, mis oleks väga hea minu jaoks. Maksimum ongi 1 kord sidemetata olnud 220kg, kuid suurema kaalu juurse, täna olin enne trenni 93,4 kg.

2) Jalapress (vana masin)

200kg/10, 270/6, 310/5, 350/5

3) Siis oli tunne, et nagu magnetiga tõmbab hackki tegema. Mõeldud tehtud

100kg/6, 150kg/5, 180/3, 200/2, 220/1, 240/1 - kõik ilma sidemeta, viimases seerias Sagor natuke toetas, siis mõtlesin, et panen sidemed peale (mul need valged kollase triibuga ja hackis ei saa neid tugevalt siduda, muidu on ebqamugav teha) ja siis peale 250kg/1, 260/1 ja viimaseks mõtlesin, et panen 270kg/1 ja tegin ka ära - see sai ka videosse võetud, loodan üles panna ja kükk korralikult põhja, mitte nagu mõned "sõbrad" kes mingisuguseid nõksutamisi teevad... :D Ühtlasi on see ka minu rekord, varem ei ole lihtsalt 1 korduseid hack teinud.

Kummaline trenn oli sellised ühesed kordused, trenni lõpus ei saagi nagu aru ,et oleks trenni teinud....täna jätsin jooksu vahele tegin 1 kilomeetri soojenudseks ja päeval siis suusatamine. Aga tunnen, et närvisüsteemile pani küll paugu ,sest kuidagi õhtul peale trenni ei rahune ka maha. Enne trenni panin Workout Scoki ka sisse, sest töö juures oli kohv otsas.

Loodan ,et lähiajal saavad ka videod üles, see sõber kes peale filmis, tema kätte jäid ka mälukaart minu telefonist... ;)

Reedel on plaanis koos jõutõstjatega suruda ja laupäeval proovin tõmmet, siis saab algraskused paika ja jääb kuu aega lihvida...ja siis hakkavad laksud käima... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav trenn oli täna.

Kükisügavus oli sul muidugi super, eeskujuks kõikidele!

Ma usun, et kui sa harjud nende ühestega ja natukene kiirust ka lisad, siis EKV-ks tuleb veel korralik areng võrreldes tänasega.

Reedel siis surume ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav trenn oli täna.

Kükisügavus oli sul muidugi super, eeskujuks kõikidele!

Ma usun, et kui sa harjud nende ühestega ja natukene kiirust ka lisad, siis EKV-ks tuleb veel korralik areng võrreldes tänasega.

Reedel siis surume ;)

Tänud veelkord Kaido abi eest, sellest on suur abi, sest ega seal ise ennast kõrvalt ei näe ja kõik need kogemused mis sul on kuluvad marjaks ära. Aga mis puutub kükki, siis eks need juured lähevad tegelikult ikka jõutõstmise juurde ja Viljandisse, minu esimene jõutõstetreener oli Raimo Kaasik (tol ajal oli Viljandi tihti ka meeskondlikult parim klubi, rääkimata tolle aja superstaaridest Janek Nurmeotsast ja Marek Kaasikust). Ei olnud, sellist juttu nagu tihti treenerite koolituselgi kuulen ja mis tõenäoliselt pärineb bodypumpi koolituselt, kus põlv ei tohi minna kaugemale kui varbad - proovige nii sügavat kükki teha... :D Normaalset sügavat kükki, kardetakse nagu tuld... ;)

Positiivne on see, et täna ei ole põlved rohkem valusad ja eile tegemise aeg ei andnud need ka üldse tunda - seega loodan ,et sealt tuleb ka sellist julgust juurde ja ei ole välistatud, et hakkan lihtsalt mõne seeria kükki tegema ka mõnel muul päeval nädalas kui ainult jalapäeval.

Täna siis ise treeneriametis ja Team Kiivikas koguneb ülevaatusele - õhtul on oodata siis vormipilte.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülikõva kükk....

PS. Otile väike soov - äkki teed kunagi "Sinu küljes trennis" video koos Andrei Abrossimoviga (rind ja käed)?

Kõike võib teha - kuid probleem on rohkem see, et kui Tallinnast väljas teha, siis läheb asi väga kulukaks, st. et 3 inimest terve päeva töö, et teha ainuüksi võte, rääkimata hilsemast montaazist. Teine asi on keelbarjäär, teeks Olegiga ka kuid vaevalt, et vene keelest siin paljud aru saavad, jutt annab videole palju juurde kui on värvikas tegelane, Vähja osa mäletate... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, kui sul tekib plaan kunagi Võrumaal ka seigelda, siis anna kindlasti siin blogis teada.

Ega ma Võrumaale niisama ei juhtu, pigem andke teada kes Tallinna pooe tulemas on võistlejatest, annab orgunnida ehk mõne ühistreeningu. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänases maalehes Epp Mäe, meie vabamaadluse lootus Londoni Olümpiamängudel. Teeme Epu ja tema treeneri Arvi Aavikuga koostööd, ma nõustan Eppu toitumise ja toidulisandite vallas, loodame et Epp pääseb Olümpiale ja esineb seal võimetekohaselt.

http://www.maaleht.e...s.d?id=63827714

post-22-0-17154300-1327575308.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev õhtus, täna siis taastusin kui nii võib öelda, piirdusin 7 km jooksuga (40 min), kusjuures peab tunnistama, et peale eilset "lammutamist" jalad olid natuke tunda, sain aru ,et eile midagi tegin, kuid sellist valu nagu pikkade seeriatega ei kaasnenud, mine või homme jälle kükkima.... :D Nagu öeldakse kui tugev oled siis ei tunne... ;) . Peale trenni kergem saun ja nüüd energiavarud täidetud, et homme väärikalt Reval - Sport Powerlifting Teamiga surumistes sammu pidada, võtame wilksid appi ja pole häda midagi... ;) Põhi eesmärk teha selline võistluskatse ja lõpuks ka mustem trennisurumine, kuid rohkem kui eelmine kord (viimati siis 170 kg ise ja 175 väikese abiga), seega homme miinimum eesmärk 175 ideaalis 180...

Trenni lähen homme päeval - loodetavasti on ka osalistel videotehnika kaasas, et soovitu jäädvstada, ise peak uue aparaadi kätte saama esmaspäeval ja siis lasen koolituse teha, et oskaks ka kasutada ja kui siis püss lahti läheb, peaks materiali tulema nagu Vändrast neid samuseid...

Õhtul läheme filmima SKT järjekordset osa - kellega see tuleb seda näete juba õige pea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töönädal läbi ja enesetunne rahulolust tulvil, sest nii tööasjad kui trennid sujuvad. Täna siis tugev rinnapäev ja plaanisin teha koos jõutõstjatega, tegingi kuid peamehed Kaido ja Siim sättisid juba minema kui Arno isaga koolimajja jõudis.... :D Ega midagi ,ega siis nemad ei suru, ikka mina.

Mis siin ikka. alustasin lamades surumisega 70/10, 100/8, 130/5, 150/2, ja siis mõtlesin, et palju panen, eelmine kord läks omal jõul 170, seega mõtlesin et panen 175, väehmasti kui ära läheb, siis uus nö hooajatippmark ja alistus, mitte kergelt kuid siiki, et raskusetunnetust kätte saada panin peale ka 180kg, mis täna veel ülejõu käis, kuid katse ei olnud lootusetu ja usun ,et lähiajal võib see ka alistuda. Siis mõtleisn ,et proovin nö võistlussurumist koos käskluste ja pausiga, et võistluseks harjutada ja panin peale 160kg/1 ilusasti, isegi kergemini kui oleks oodanud, see oli siis korraliku seisatusega rinnal, proovisin ka 165kg/1 ja seegi alistus, kusjuures tehniliselt puhtamlt kui ellmine katse, seega see üllatas ka ennast, et see puhas surumine oli vaid mustast 10 kilo väiksem, see nõitab tegelt kui vähe ma põrget kasutan....siis mõtlein, et prooviks pakku, pole elus seda teinud varem, krt. see oli üks kummalisemaid asju üldse, esiteks ei näinud üldse kangi trajektoori ja teiseks läks pinge kuidagi nii välja, et 200 kilo mis kangil oli ei tundnud ma üldse, st. aidati üles. No noorem generatsioon oli tunnistajaks, et puhas surumine tuli hästi välja.

Peale seda tegin lihtsalt hoidmisi, sest tundsin ,et peale 180 proovimist oli 160 käes kerge, seega panin peale 200kg ja hoidsin 30 sek. see oli kerge, proovisin ka 220 kg ja hoidsin 20 sek.

2) Harjutus smithil surumine kaldpink

87kg/10, 107/5, 127/5, 140/3, 150/2, 160/2 (viimane kordus viimases seeiras abiga) ma ei mäeltagi, et teise harjutusena oleks kunagi 160 surunud...

3) Lamades hantlite surumine siin otsustasin teha näidisvideo ,kuidas võtta hellalt... :D 60 kilosed hantlid, suruda 6 korda ja panna rahulikult maha ilma viskamata, see video on ka olemas, loodan ,et noorhärra kes filmis, selle ka välja paneb, peale seda tegin sama 65 kilostega/4 kordust ja tundsin ,et jäi veel varu ja võtsin ka 70 kilosed hantlid ise maast surusin 3 korda ja panin maha tagasi.

peale seda veel eri harjutused õlale, kuid trenniga jäin väga rahule, sest hommikune kaal 92,0kilo ja sellised jõunäitajad mida ei ole olnud vata et 10 aastat ja siis ka suurema kehakaalu puhul.

Õhtul filmisime sisse siis järjekordse osa SKT - sedakorda siis Eesti esirokkari Tanel Padariga, peab tunnistama et väga hea material sai sisse võetud ja loodan ,et tuleb huvitav vaatamine. Tanel ei ole suupeale kukkunud vend ja seeläbi peaks just sõnaline osa ka tugevam tulema.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli Ott:)

Olen ise ka jõusaalis elementaarseid viisakusreegleid järginud. Kahju on vaadata, kuidas kollid pahatihti lõhuvad jõusaali varustust. Küll väidetakse, et sellega välditakse vigastusi, kuid mina isiklikult arvan, et ego lihtsalt ei luba enam hantleid ja kange rahulikult oma endisesse asendisse tagasi panna. Kui 90-ne kilone Ott suudab 70-ne kilosed hantlid vaikselt omale kohale asetada, siis ma usun, et Jay Cutleril ei ole põhjust ka 30-ne kilost biitsepsi kangi loopida suvalises suunas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh ega kuidas eeskuju näidata muudmoodi kui ise eeskuju näidata. Muideks nende 60 kiloste hantlite varred olid loopimisest juba nii kõverad, et ma sellepärast seal neid sättisin.... :D

Tubli Ott:)

Olen ise ka jõusaalis elementaarseid viisakusreegleid järginud. Kahju on vaadata, kuidas kollid pahatihti lõhuvad jõusaali varustust. Küll väidetakse, et sellega välditakse vigastusi, kuid mina isiklikult arvan, et ego lihtsalt ei luba enam hantleid ja kange rahulikult oma endisesse asendisse tagasi panna. Kui 90-ne kilone Ott suudab 70-ne kilosed hantlid vaikselt omale kohale asetada, siis ma usun, et Jay Cutleril ei ole põhjust ka 30-ne kilost biitsepsi kangi loopida suvalises suunas.

See viskamine on tulnud ikka suurte kollide eeskujul, sest kui vaadata kuida Branc Warren või mõni muu tegelane toimetab saalis, siis sealt see eeskuju tulebki hardcore bodybuilding... :D Aetakse sassi ka se, et see saal kus mehed treenivad on põhimõtteliselt kelder ja inventar on ka aastast 1900....kuid nad võiks mõelda ka sellele, et neile vaadatakse ka alt üles ja nende järgi joonduvad päris paljud eriti nooremad harjutajad ja need sõbrad hakkavad samamoodi käituma.

Tubli Ott!

Hämmastav edasiminek kuu ajaga. Väga väike vahe on tõesti võistluskatsel ja põrkega surumisel.

Anna minna!

Ilusasti on surumine arenenud jah, kui külm ära ei võta võib asja saada, hea olkes kui uut ettevalmistustsüklit saaks hakata tegema oluliselt kõrgemalt platooolt, pean silmas peale kevadisi EM kulturismis, tavaliselt on sealt tulles see nii madal ,et järgmise dieedi alguseks jõuad jälle samasse punkti tagasi, kuid mitte edasi. Kuid huvitav on jah see, et kaaluvahe on ca 1 kilo mis ma olen surumisvõistlusest juurde võtnud, kuid tulemuse vahe on 15 kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna on plaanis trennis ära proovida jõutõmme, et saada aimu millistest algraskustest me EKV rääkida saame. Kui kükis ja surumises oli juba enne proovimist mul mingi oma tunne sees palju võiks hetkel tulla, siis tõmbe osas seda ei ole eks õhtul on pilt selles osas ka juba selgem. Allesjäänud kuuga proovin veel lisa saada, kuid samas peab hakkama pihta ka võistluseelne dieet, proovin lähipäevil ära teha ka vormipildid, et algseis ära fikseerida, kuid selge, et dieet keeruline ei tule kuna kaal on suht madal 92 kilo hommikul, seega esimeseks võistluseks mida plaanin teha on Loaded Cup Taanis, seal peaks olema hommikune kaal 88 kilo, sellisel juhul peaks juba kuu enne EM olema ka pilt juba päris terav ja siis saan jällegi lõpuosa rahus toimetada ja mõelda taktikaliselt kas olla laval - 90 kg või pressin ka EM -ks -85 kilo sisse.

Huvitav oleks teada kas keegi veel Taani plaanib võistlema minna, Imre - kas sa kevadel võistelda plaanid? Tean, et Rück, Raigo ja Taavi ei tee kaasa, selles osas puudub üldse ettekujutus kes kevadeks valmistuvad. Kolja Kornõshevi nägin ja tema valmistub, lubas teha korraliku vormi, elame - näeme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav on see, et vaatsin aastataguseid numbreid ja üllatusena märkasin ,et kui võrrelda seisu aastataguse ajaga, siis hetke jõunäitajad on selgelt suuremad, kusjuures kaal on paar kilo kergem, nii näiteks lamades prantuses surumine aasta tagasi samal ajal 85 kilo/6 - viimane trenn tegin nüüd 100/8, kükk oli ka aasta tagasi tugev 4x5 200kg (sidemetaga tehtud), usun, et praegu teen sidemetega selle ka ära. Jõutõmme seljapäeva lõpus 180/6 hetkel olen teinud 200/5 (kusjuures esimese harjutusena tuli siis 225/5, seega täna võiks sellest tuletada ,et esimese harjutusena tõmbe puhul võivad tulla korralikud numbrid), surumisi ei saanud teha - olid vigastused, seega surumine on hetkel selgelt selle kaalu kohta parim mis mul üldse olnud on. Kui surusin kunagi rekordi 185 kilo siis kaalusin kuskil 100 kilo tuuri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×