Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

On midagi öelda? :) - Loeb ikkagist päevane kaloraaž. See kui palju üks toidukord sisaldab pole otseselt oluline. Kui ülejäänud päeva toitumine on väga madal olnud, või aktiivsus väga suur, siis võib see õhtusöök ka sedavõrd suurem olla - ja pigem lausa peaks. Seda ütles ka Ott juba.

Kuigi sellega absoluutselt ei nõustu, et Õhtusöök peaks olema "väiksem" vms. See on vist Otsuse koolkonna teema. Antson minu teada pigem soovitaks õhtul korralikult toitu lahmida. :D

Kui sa oleks ühelgi treenerikoolitusel käinud, siis teaksid, et nii see pole. Otsus rääkis, et tema jättis/jätab teadlikult õhtusse soliidse osa päevasest kaloraažist, sest teab, et õhtuti on päris arvestatav isu.

See, et pärast trenni tuleb piisavalt kaloreid tarbida nt nii sheigist kui ka tund hiljem tavatoidust, on teada-tuntud tõde.

Antson soovitab (ka) pärast trenni/õhtul enamiku päevasest süsivesikukogusest tarbida. Kui palju see eine kaloraaži poolest tema arust peaks olema, ei oska hetkel öelda.

Sellega, et kogu päevase kaloraaži võib ühe korraga sisse ajada ei nõustu vist keegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On midagi öelda? :) - Loeb ikkagist päevane kaloraaž. See kui palju üks toidukord sisaldab pole otseselt oluline. Kui ülejäänud päeva toitumine on väga madal olnud, või aktiivsus väga suur, siis võib see õhtusöök ka sedavõrd suurem olla - ja pigem lausa peaks. Seda ütles ka Ott juba.

Kuigi sellega absoluutselt ei nõustu, et Õhtusöök peaks olema "väiksem" vms. See on vist Otsuse koolkonna teema. Antson minu teada pigem soovitaks õhtul korralikult toitu lahmida. :D

Ära selle alumise osaga nõustu, tee üks korralik vorm siis räägime edasi - ja lahmi enne magaminekut, vaata mis juhtub... ;) Nagu ma ütlesin, siis lahmida saab juhul kui enne on reaalselt olnud väga suur koormus, selle all ei pea ma silmas tavalist 1,5 tunnist jõusaalitrenni. Ja näiteks kui süüa kogu päeva kaloraaz ühe korraga enne und, ei ole see sama kui sama kaloraaz jagada päeva peale lahti. Esimesel juhul võtad juurde teisel juhul hoiad anievahetuse töös ja võtad kaalu maha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin siis trennist puhkepäeva, neli päeva jutti sai küpsetatud ja 1 täiesti vaba päev kulub marjaks ära. Kui varem tegin süsteemi 2+1 st. kaks trenni 1 vaba, siis praegu olen märkamatult kasutanud süsteemi 4+1 neli trenni 1 vaba, samas ega vägisi seda ei teeks kui ei tunneks et ära taastun. Homme alustan siis tsüklit käte trenniga ja vaatame kuidas homme tuleb ,sest plaanis ka natuke jälle raskust juurde panna.

Kaalu proovin hoida kontrolli all, kuigi tasapisi kipub ikka tõusma, loomulikult kui selliseid poolmaratoni sutse vahele ei juhtu tulema... :D Kuu lõpus peaks tegema ka vormipildid, et hinnata kunasest dieedile minna. Põhivõistlus on kevadel EM ja see toimub mai alguses, seega jaanuari lõpus hindan pildi ja selle kas saan veel kaalu hoida või hakkan vaikselt maha tulema.

Selge, et väga suuremat võistluskaalu ei ole mõtet unistada kui mitte vormis järeleandmisi teha, kuid samas saab ka hommikuse kaalu järgi 87 pealt ilusasti korra -85 peale tõmmata, seega selline 5 kilo üles ehk hommikul 92-93 võiks selline dieedi alguse stardipositsioon olla. Täna hommikul olin 91 kilo (nädala alguses peale aastavahetuse laadimist olid numbrid 92+ kilo), see 91-92 hetkel ongi ok hoida ja selle pealt annab ka jõunäitajaid tõsta.

Nädalavahetus kujuneb rahulikuks, välja arvata venna sünnipäevale minek, kuid loodan ka seal rahulikult olla - söögist seal ei pääse, eriti kui pasta valmistamise masin kingiti ja mees ise ka pasta tegemise proff... :) , kuid joogiga proovin tagasi hoida, muidugi enne suuremat söögiorgiat on paslik 10 km sutsakas jooksu alla teha, siis läheb toit õigesse kohta.

Õigeusklikele soovin häid jõule! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oleks ühelgi treenerikoolitusel käinud, siis teaksid, et nii see pole. Otsus rääkis, et tema jättis/jätab teadlikult õhtusse soliidse osa päevasest kaloraažist, sest teab, et õhtuti on päris arvestatav isu.

See, et pärast trenni tuleb piisavalt kaloreid tarbida nt nii sheigist kui ka tund hiljem tavatoidust, on teada-tuntud tõde.

Antson soovitab (ka) pärast trenni/õhtul enamiku päevasest süsivesikukogusest tarbida. Kui palju see eine kaloraaži poolest tema arust peaks olema, ei oska hetkel öelda.

Sellega, et kogu päevase kaloraaži võib ühe korraga sisse ajada ei nõustu vist keegi.

Otsuse teooriatega pole väga kursis, seega hea, et välja tõid.

See "teada-tuntud" tõde on minu arust nii ajast ja arust ning vastavaid materjale selle tõesuse kohta pole no mitte kuskilt lugenud, mis ka väärt oleks seda "virtuaalset paberit millel ta trükitud".

Kui sa tahad oma väiteid tõestada siis oleks mul vaja rohkem tõendusmaterjali, kui lihtsalt sinu väide, mis põhineb sellel mida kuulsid mingil treenerikoolitusel või lugesid kuskil x-raamatust, kuulsid kellegi suurema onu käest või panid tähele viimases Flex ajakirjas vms.

Sest need allikad on kõik pm. väärtusetud. Ükskõik, kui väga sa ka ei tahaks, et miski oleks tõde, ning ükskõik kui väga mingi käitumisviis ka levinud ei oleks või kes teda ka toetaks - ükski neist asjadest ei ole tõend mida tõsiselt võtta. Sest teguviisi populaarsus või anekdotaalsed ning ebapiisavate kontrolllmeetodite puhul saadud "isiklikud tähelepanekud" ei ole tõendid. :) Päriselt ka. :)

See, kas keegi minuga nõustub või mitte ei puutu ka asjasse. Väite tõesus ei sõltu sellest karva-võrdki. Väide kas on tõsi, või ei ole. Või on lihtsalt hetke informatsiooni puhul veel teadmata.

Mind huvitavad reaalsed tõendid, milleks on hetke maailmas siiski teaduslikult tehtud ja kolleegide poolt kinnitatud uurimustööd, mille ülesehitused on piisavalt head, et saadud järeldusi saaks ka sobivalt oma argumentides ära kasutada. :)

Ära selle alumise osaga nõustu, tee üks korralik vorm siis räägime edasi - ja lahmi enne magaminekut, vaata mis juhtub... ;)

Teen. :)

Ja näiteks kui süüa kogu päeva kaloraaz ühe korraga enne und, ei ole see sama kui sama kaloraaz jagada päeva peale lahti. Esimesel juhul võtad juurde teisel juhul hoiad anievahetuse töös ja võtad kaalu maha...

Ei usu neisse müütidesse. :)

http://www.ncbi.nlm....pubmed/19943985

This study shows there was no difference in weight loss between subjects with high/low meal frequencies.

"

However, there were NS differences between the low- and high-MF groups for adiposity indices, appetite measurements or gut peptides (peptide YY and ghrelin) either before or after the intervention. We conclude that increasing MF does not promote greater body

weight

loss under the conditions described in the present study."

*** Ehk puudus kaalukaotuse vahe tiheda ja harva söömise vahel.

http://www.ncbi.nlm..../pubmed/9155494

Evidence supports that meal frequency has nothing to do with energy in the subjects.

"

Finally, with the exception of a single study, there is no evidence that

weight

loss on hypoenergetic regimens is altered by meal frequency."

*** Ehk toidukordade sagedus jällegi, ei näita mingit mõju omastatud ja kulutatavale energiale.

http://www.ncbi.nlm....pubmed/11319656

Yet again, no difference in energy in the subjects compared to 2 meals/d to 6 meals/d.

"

In the short term, meal frequency and a period of fasting have no major impact on energy intake or expenditure"

Ehk veelkord. Ei leitud mingit vahet selles, kas süüa harvemini või tihedamini.

:)

fulwyq.jpg

*** Sellega tänaseks lõpetan. :)

Kui ei nõustu siis ei nõustu. Andsin endast parima, muud ma teha ei saa. Rohkem vast siin teemas torkida pole mõtet kuna Oti enda blogi ikkagist. :)

Ma nüüd tööle. Sa Ott astu ikka läbi kui aega saad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ma niipea külla ei tule... :) töötaksid sa jõusaalis siis küll aga detsembris sai oma pidutsemiste isu täis tehtud ja nüüd algas töö, töö mis peab kandma kevadeks vilja. Rahuliku ööd soovides

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kamoon, Simmo. On vahet, millal mida süüa. On vahet, kuidas keha seejuures toitaineid omastab. Nt see, et keha just pärast trenni kõige paremini süsivesikuid kasutab on sama kindel, kui et lihas vajab kasvamiseks valku. Juba ülikooli esimese kuruse füsioloogias toodi välja vähemalt 3 põhjust. Kui nüüd meenutada üritan, siis kõrgem ensüümide aktiivsus, kõrgem insuliini tase ja veel midagi viimasega seotut. Need on loogilised, järeleproovitud faktid. Iga katseklaasis tehtud/internetti paisatud "uuringut" ma ei usaldaks.

Mis kõige tähtsam, teooria jääb teooriaks. Put your money...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka jäänud selgusetuks, kust te oma info võtate, panete google otsingusse mingi sõna või lause mille kohta soovite teada ja siis saategi naksti täpse vastuse või kuidas? :) Mille põhjal te selekteerite seda infot, mida õigeks peate? Paljud seltsimehed, kes eri foorumites nö"tarka" panevad kasutavad sama taktikat, samas neil endil puudub pikk praktiline kogemus ja ka pikk treeneritöö kogemus, mis võimaldaks kindlalt veenda, et argumendid mida välja käivad on ennast juba korduvalt praktikas läbi tehtud ja ennast õigustanud. Raamatus, ajakirjas või netis on tihti jutt väga loogiline ja arusaadav, kuid praktikas ei käi asjad alati raamatu järgi, eriti võistlussporti silmaspidades ja kohati ka tundvalt madlamal tasemel edu saavutamiseks või toitumisharjumiste rakendamiseks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõuludeks kingiti mulle raamat "Suur spordi mälumäng" autoriks Lembitu Kuuse ja nüüd tuleb päeva küsimus 51 mäng ja 10 küsimus:

Mis alal on Ott Kiivikas ajavahemikus 1999 - 2010 tulnud 24 korral Eesti meistriks? :D

a) Jõutõstmine

B) Orineteerumine

c) Kulturism

Vastuseid või omapoolseid ettepanekuid kui vastuste seas ei ole teie arvates õiget vastust võite ise pakkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1999-2010 24 korral Eesti meistriks... Et 11 aasta jooksul on 24 korda võimalik Eesti meistriks tulla? Isegi siis, kui arvestada karikavõidud siia kui meistritiitlid, ei klapiks numbrid ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1999-2010 24 korral Eesti meistriks... Et 11 aasta jooksul on 24 korda võimalik Eesti meistriks tulla? Isegi siis, kui arvestada karikavõidud siia kui meistritiitlid, ei klapiks numbrid ikkagi.

Siim paistab ,et sina oled ikka huminataarkallakuga.... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõuludeks kingiti mulle raamat "Suur spordi mälumäng" autoriks Lembitu Kuuse ja nüüd tuleb päeva küsimus 51 mäng ja 10 küsimus:

Mis alal on Ott Kiivikas ajavahemikus 1999 - 2010 tulnud 24 korral Eesti meistriks? :D

a) Jõutõstmine

B) Orineteerumine

c) Kulturism

Vastuseid või omapoolseid ettepanekuid kui vastuste seas ei ole teie arvates õiget vastust võite ise pakkuda.

Mul tuleb selle peale meelde eilne vestlus kolleegiga. Mainisin, et kulturismis on eestlasted päris kõvasti promo teinud riigile. Selle peale olid pilgud, what the f***, me räägime siin spordist aga millest sina. Mainisin siis, et kulturismi plaanitakse ka olümpiale viia ja selle peale küsiti, et kas postitants ka siis? Vot, päris kurb ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tuleb selle peale meelde eilne vestlus kolleegiga. Mainisin, et kulturismis on eestlasted päris kõvasti promo teinud riigile. Selle peale olid pilgud, what the f***, me räägime siin spordist aga millest sina. Mainisin siis, et kulturismi plaanitakse ka olümpiale viia ja selle peale küsiti, et kas postitants ka siis? Vot, päris kurb ikka.

http://www.elu24.ee/357110/postitantsijad-tahavad-oma-ala-olumpiale-viia/

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tuleb selle peale meelde eilne vestlus kolleegiga. Mainisin, et kulturismis on eestlasted päris kõvasti promo teinud riigile. Selle peale olid pilgud, what the f***, me räägime siin spordist aga millest sina. Mainisin siis, et kulturismi plaanitakse ka olümpiale viia ja selle peale küsiti, et kas postitants ka siis? Vot, päris kurb ikka.

Mul on kahju sinust, et sul sellised kollegid on, võid minu poolt neile kaastunnet avaldada.... ;)

Tänasest trennist ka tegin käsi ja äramärkimistväärviamad hetked olid biitsepsitele istudes hantlitega 17kg/12, 26/10, 32/8, 38kg/6 ja prantuses surumine 50kg/15, 70kg/10, 92,5kg/8 ja 70/12 kõigis seeriates jäi kerge varu ,seega olen selles harjutuses liikumas ka maksimum numbrite ligidale. Vaadates, et kehakaal oli hommikul 91,4 kilo siis oma keha raskusega prantslast 8 seeria teha ei ole paha tulemus. Usun, et hektel peaks 100 ga 6 ne seeria sees olema. Eks järgmistel kordadel lasen välja.

Jooksu sutsaka tegin ka piirdusin 10 km... :D 5 enne käetrenni ja 5 peale jõuosa. Lasin rahulikus tempos 10 - 10,2 km/h ja pulss oli ca 140l/min seega tundsin, et oli väga kerge nagu jalutuskäik. Kuid see nädal on juba täis 52km, seega homme on jalapäev ja eks paistab palju siis mahvi on kuid ehk saan 60 km see nädal täis....Õhtul olen juba korralikult laadinud, nii lasanje kui jäätisega ja õhtu peaks veel jäätise ja koogiga jätkuma. Peale selliseid trenne ei ole sellega probleemi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sest need allikad on kõik pm. väärtusetud. Ükskõik, kui väga sa ka ei tahaks, et miski oleks tõde, ning ükskõik kui väga mingi käitumisviis ka levinud ei oleks või kes teda ka toetaks - ükski neist asjadest ei ole tõend mida tõsiselt võtta. Sest teguviisi populaarsus või anekdotaalsed ning ebapiisavate kontrolllmeetodite puhul saadud "isiklikud tähelepanekud" ei ole tõendid. :) Päriselt ka. :)

See, kas keegi minuga nõustub või mitte ei puutu ka asjasse. Väite tõesus ei sõltu sellest karva-võrdki. Väide kas on tõsi, või ei ole. Või on lihtsalt hetke informatsiooni puhul veel teadmata.

http://www.ncbi.nlm....pubmed/11319656

Yet again, no difference in energy in the subjects compared to 2 meals/d to 6 meals/d.

"

In the short term, meal frequency and a period of fasting have no major impact on energy intake or expenditure"

Ehk veelkord. Ei leitud mingit vahet selles, kas süüa harvemini või tihedamini.

:)

Selles uuringus on katsealused ülekaalulised naised, päevasest füüsilisest aktiivsusest ega trennist sõnagi. Pealegi on need uuringud väga ühekülgsed, ei arvestata inimese enesetunnet ega mõju pikaajaliselt mao limaskestale.

Saa Archangel ükskord aru, et enamus uuringuid ei sobi tõestuseks füüsiliselt aktiivsetele sportlastele ja veelgi enam kulturistidele.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tuleb selle peale meelde eilne vestlus kolleegiga. Mainisin, et kulturismis on eestlasted päris kõvasti promo teinud riigile. Selle peale olid pilgud, what the f***, me räägime siin spordist aga millest sina. Mainisin siis, et kulturismi plaanitakse ka olümpiale viia ja selle peale küsiti, et kas postitants ka siis? Vot, päris kurb ikka.

Miks mitte vaadake lõpuni ja otsustage kui suurt treeningut ja jõudu see asi nõuab, igasugune linditants on selle kõrval NOTHING.

http://www.youtube.com/watch?v=3jbn6c5GAmQ

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda, et postitants füüsilist ettevalmistust vajab ei kahtle ma üldse. Fakt on see, et enne seda kui hakati rääkima võistlus - postitantsust on selle posti "aura" suhtes tehtud palju sellist tööd, mis ei lase väga tõsiselt sellesse suhtuda ja tavainimestes tekitab automaatselt muid seoseid. Kohati sama asi kehtib ka kulturismi kohta, tänu erinevatele põhustele on ka selle kuvandit aastakümnete jooksul mõjutatud negatiivselt nii palju, et paljudes tavainimestes tektitab eelenvalt saadud info mingi kuvandi või arusaama varem saadud info põhjal ja nad ei vaevugi ennast selles osas harima, et midagi on ehk vahepeal muutunud või et on ka siiski kulturismis sportlasi kelle arusaamad spordist on natuke teised. Aga see on paratamatu, niipalju kui eri inimesi niipalju ka eri arvamusi ja kõigile ei saagi meeldida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilusal päikeselisel talvepäeval käisin lastega kelgutamas, ise ekstreemseid sõite ette ei võtnud, kuid rohkem sai suunatud kelgu liikumist ehk ma täistin rohkem kelgu liikumapaneva jõu rolli... ;) Peab tunnistama, et alahindasin külma talveilma ja hakkas ca 1 tunnikese ajaga päris külm, seega kobisime sisse teed jooma. Peale seda tuli nagu rammestus sisse ja tukastasin natuke, see mõjus hästi enne eelseisvat trenni.

Täna müttasin siis jalaga, soojenduseks jooks 4 km selle nädalaga kogunes siis jooksukilomeetreid 56 km... :D mis on ka uus mahurekord, peale jalatrenni mõtelsin ,et teen parem taastava sauna, kuigi jalg kibeles jooksma, siis arvasin, et sai juba kükiga korraliku laksu ja ei tapa teda rohkem.

1) Harjutusena tegin kükke kangiga

100kg/12, 130/10, 150/8, 170/6, viimane sidemetega 190/6 - peale sügisesi võistlusi ei ole rohkem teinud ja vadates ka nädala jooksumahtu, siis ei ole tulemus paha, sest ka hommikune kaal 92 kilo. Esimest korda kuu jooksul ei andnud achillus ennast tunda ja seega sain kükkida korraliku tehnikaga ilma et peaks mõtelma, et kas kuskilt on valus või ei.

2) Hackkükke

90kg/12, 130/10, 160/8, 200kg/8 ka viimases seerias jäi kerge varu - seega näitajad on kehakaalu ja üldist treeningmahtu arvestades päris ok.

3) Käärkükke smithil

97kg/12, 117/12, 127/10, 147kg/10

4) Säärte sirutusi ette 4s (12-15 kordust) lisaks tagaosale 6 seeriat ja kuu jooksul esimest korda säärt - asusalt öeldes ei ole see säärepoiss ei nõrgemaks ega ka väiksemaks jäänud selle kuu ajaga mis ma teda treeninud spetsiaalselt ei ole, ainus koormus on jooksuga ja see on vormi hoidnud - üha rohkem veendun, et säär on ikka väga geneetikast sõltuv lihasrühm teda kas on või ei ole... :D

Homme lähen Kadrioru Saksa gümnasiumisse tervisealast loengut tegema vanematele klassidele ja õhtul kostitan Revalis toidulisandite presentatsiooni raames kõik soovijaid 17.30 - 19.30 ni - seega olete oodatud degusteerima ja jagan lahkesti nõu teid huvitavatel toidulisandite ja trennialastel teemadel. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev õhtus, oli tegus ja positiivne päev. Päeval pidasin siis Kadrioru Saksa Gümnaasiumis noortele loengu - kuulajaid oli terve aula täis ja peab tunnistama, et noored kuulasid huviga ja hea oli rääkida. Sisse minnes tehti kohe suur aplaus, mis omakorda lihtustas mul ennast koduselt seal tundmast. Suured tänud kutusmast ja loodan ,et kuulajad jäid rahule.

Peale seda tormasin trenni, täna siis rind õlg. Kui varasemad korrad, on olnud kohe selline tunne, et täna tuleb, siis täna oli kohe sees selline väsimus, eriti kätes, mis olid alles üleeilsest käetrennist valusad. Samuti olin koju unustanud walkmani, ja selle puudumine andis ka täna tunda.

surusin sellise seeria kõik varuga: 100kg/12, 130/10, 100/15, 100/15 - 130 peale tundsin käte väsimust, olen viimasel ajal ka kitsamalt natuke surunud ja triitsepsi mitte taastumine andis tunda ja otsustasin kergema trenni teha. Peale seda veel kolm eri harjutust 12 -15 kordust seerias, lisaks õlga. Jooksul piirdusin 9km... :D presentatsiooni aeg tiksus peale, tegin samas Revalis ka toidulisandite presentatsiooni - rahvas ja huvilisi oli päris palju ,seega tunnen et see läks igati asja ette. Järgmisel nädalal oleme Spartas esmaspäeval 17.30 - 19.30 lisandeid presenteerimas.

Tegime ka pilte kohapealt mille õige pea loodan ka välja panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt esimese lume rõõmud, tegime tütrega lumememme

post-22-0-87317600-1326138028.jpg

post-22-0-25576500-1326138038.jpg

See on minu kõige suurem karikas...Honda jõuluturniiril rippumise võidu eest saadud skulptor Mati Palmi tehtud paekivist taies.

post-22-0-57896500-1326138047.jpg

Kohe peale memme valmimist olid kohal ka uudistajad

post-22-0-38674500-1326138057.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Girl Powerist oli seekord kohal Cäry

post-22-0-45670400-1326138314.jpg

Degusteerisime Dietmixi batoone - mis kadusid kandikult kiiremini kui lahti jõudis lõigata

post-22-0-91928700-1326138324.jpg

Ets austas presentatsiooni oma kohalolekuga

post-22-0-31285600-1326138332.jpg

Flexeri sulgemisega - saabus mõni aasta tagasi ka Revalisse legendaarseid spordimehi, kes on veteranide klassis asunud usinalt ka toidulisandeid tarbima - saades aru ,et kehas toimuvad valdavalt vanuse lisandudes lagunemisprotsessid.

post-22-0-00048900-1326138340.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohal olid rammumehed, minu võistluskaaslased lamdes surumise päevilt

post-22-0-57064500-1326138739.jpg

Mõtlesin ,et teen vahepeal ka mõned poosid...

post-22-0-09119600-1326138749.jpg

Lõpud jõin ise ära..

post-22-0-03413100-1326138759.jpg

Pitse kokku lüües, vaadatakse alati silma sisse...

post-22-0-26617300-1326138767.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×