Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Võibolla mainisid juba kusagil aga millal sa aeroobset teed või soovitad teha? Olen viimasel ajal teinud ka 20-25 min enne jõutrenni kallale asumist ja iga kord tunnen, et see asi ei tööta, lihtsalt energiat pole. Peale jõutrenni on täiesti ok ja võin teha aeroobset kasvõi tunni, seega jõutrenn aeroobset ei mõjuta küll aga vastupidi. Mingis artiklis mäletan soovitati enne jõutrenni teha...

Mina ise jagan pooleks st. et näiteks jooksen 3-5km enne trenni sellise tempoga mis ära ei väsita ja samapalju peale jõuharjutusi. See on kindlasti individuaalne kuidas kellegile paremini sobib. Kui tunned, et selgelt segab hiljem jõuharjutusi teha, siis ei ole tõesti mõtet palju soojenduseks teha, tee siis pikem seanss peale trenni. Ütlen et olen teinud need variandid seinast seina läbi ja ühelgi juhul ei saa öelda, et oleks tulemus olnud negatiivne või mõtetu. Lihtsalt praegu tunnen, et jagatuna sobib mulle kõige paremini. Oli aegu kus sai tehtud 1,5 tundi peale trenni, siis on mõistlik muidugi toitu vahepeal peale anda... ;) Olen teinud nii hommikul kui üldse mitte teinud - viimane variant andis ka tulemuse, kuid pikas perspektiivis on taastumine ja üldine töövõime selgelt suurem koos aeroobse treeninguga, mis on suht loogiline järeldus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Andke aga võistlusi - kus tulemus realiseerida... ;) On paremaks läinud jah ja mis kõige positiivsem, siis ei anna liigesed tunda. Seega panen rõhu ka järgneva kuu jooksul surumisele, et vaadata kuhu selle numbri saab ajada. Soov oleks siis wilksidega juuniorite maailmameistri skalp võtta.... :D

Ma räägin sellest homme maailmameistriga isiklikult! Ma usun, et sellest väljakutsest saab ta ainult mott-i juurde ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ott, tule välja varustuseta jõutõstmise eestikatele!

Kas selline võistlus on ka olemas? Ma arvan ,et see jääb kusagile kevadesse ja siis enne võistlusi ei ole kindlasti mõtet ennast rebestama minna - kui sattuks kokku sellise off-seasoni ajaga, siis -93kg kui selline kat on olemas võiks täitsa proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma räägin sellest homme maailmameistriga isiklikult! Ma usun, et sellest väljakutsest saab ta ainult mott-i juurde ;)

See võiks ju kuidagi innustada.... :D kui nõrgad kulturistid juba hakkavad välja kutsuma... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, viitsid ühele artiklile pilgu peale visata ja enda arvamus öelda?

http://www.3dmusclej...m/2010-04qa.php

“So I have to provide ever-increasing levels of stress to make progress? At some point it’s going to get ridiculous!”

On the other hand, if you adapt to high levels of stress early on, you may be shooting yourself in the foot in the long term. Following muscle-magazine workouts as a beginner is unnecessary; in reality a fraction of that stress would cause the same growth. Your body only grows so fast naturally and if you are doing more than needed for this maximal rate of growth it will be harder to produce gains down the road. Your body only responds to progressive overload. If you are already training like an advanced lifter, what will you do when you actually get there? I’m not saying train easy but rather train to your ability level for continued growth.

---

Lihtsalt öeldes tuuakse siin välja tõde, et lihasmass areneb siiski progresseeruvate raskustega treenimisel. Kuid alates mingist hetkest ei ole sa enam füüsiliselt võimeline oma kehale pidevalt suuremaid raskusi pakkuma. Ehk areng aeglustub. Kui liiga varajases punktis oma jõusaalikarjääris tõsta liialt suuri raskusi, siis võid tulevikus hätta jääda - kuna arenguks vajalike progresseeruvalt suuremate raskuste kasutamine muutub võimatuks.

Kui sa ikka rinda oled juba 200kg surumistega treeninud, siis on ebatõenäoline, et sa järgmiste aastatega seda numbrit oluliselt paremaks suudaksid tõsta, jäädes naturaalide juurde. See aga tähendab, et enamik rinna-trenne jäävad pigem taastava ning "Hoidva" loomuga trennideks, mis otseselt lihasmassi enam oluliselt ei suurenda. Üks võimalus on keskenduda rohkem negatiividele ning tehnikale, proovides lihast sama raskusega rohkem koormata. Kuid üldiselt tähendab siiski selliste raskusteni jõudmine ka suuresti arengu peatumist või äärmist aeglustumist.

Hetkel ma Ott lihtsalt vaatan seda, et paljudes harjutustes treenid sa hetkel alla-pool oma kunagisi numbreid, mis loogiliselt tähendaks, et olulist lihaskasvu niimoodi enam ei stimuleeri. Ilmselgelt on üks probleem suurte raskustega see, et hakkab liigestele, luudele ja lihastele - tekitades vigastuste-ohte, ning ilmselgelt on see ka põhjus, miks sina ja Imre näiteks enam nii suure hurraaga ei lendagi raskustele peale - kuigi loogika eeldaks, et lihasmassi kasv sellele järgneks.

Jutu mõte on see, et kas ei ole mõelnud jõutõstjatest veidi malli võtta ning nende nõuandeid kasutades oma raskusi omajagu tõsta, hoides samas vigastuste-ohu minimaalse ning kokkuvõttes stimuleerida suuremat lihasmassi kasvu?

Proovin anda mingi selgituse ja omapoolse loogika alusel vastuse või oma nägemuse. Treeningraskuste kasv on selge eeldus lihasmassi kasvuks - sellega olen ma nõus ja kui vaadata ka oma rekordeid, siis peab tunnistama, et maksimum numbrid mida teinud olen on suuremad kui hetkel, kuid ka nende tegemisel oli kehakaal suurem kui praegu ja seda eelkõige rasva arvelt, sest ka tolle hetke võistluskaalud ei olnud suuremad või kui olid siis oli pilt ka natuke udusem, mis tähendanuks ja madalamat võistluskaalu et tänasega võrrelda.

Kindlasti oleks maksimumnumbreid võimalik veel tõsta, olen selles enam kui veendunud, lihtsalt sellisel juhul peaks jätma paar hooaega vahele ja rahulikult toimetama, kuid aega ei ole hetkel raisata, st. et on lõikuse aeg... :D peab käima kohal ja lihtsalt ootama ära oma aja, mida viimane aasta ka näitas, et tipp on väga lähedal ja hea õnne korral võime olla pjedestaalil ükskõik mis tasemel võistlustest me amatöörides räägime. Kui vaadata seda aega kus ma maksimumnumbrid tegin ja tõmmata paralleel tulemuse vahele mis kulturismis oli, siis ei saa sinna võrdusmärki tõmmata, et kui olid suuremad tööraskused, oleks olnud ka parem tulemus. Kulturismis maksab vorm ja kui vaadata maailma tippude trenne ja ka treeningraskusi siis näiteks oma ajala Ronnie ja Cutleri trenniraskused oli ööpäev erinevad Ronnie kasuks, kuid laval ei küsinud keegi kui palju ja kükid surud või tõmbad ja nagu teame oli Cutler korduvalt ligidal võidule.

Või see Ninasarviku näide, kus mees on nagu jõutõstja, kuid kulturismi mõttes olematu mees proffides - st. pole tulemusi. Minu arvates mida kõvema baasi oled saanud, seda rohkem pead hiljem tegelema detailide töötlusega, see teeb kulturistist - kulturisti. Nagu skulptor - algul on vaja toorikud, millest hakata tahuma, kuid hiljem keskenduda juba detailide lihvimisele ja selleks ei ole vaja alati kasutada suuri raskusi. See ei tähenda, et võtmehoidjaga saavutad sama tulemuse mis 80 kiloste hantlitega veheldes, vaid aeg - ajalt ehmatad raskusega, kuid samas töötad ka mahu pealeehtud . Kui minna üle jõutõstjate metoodikale - mida kohati on ka tehtud 5x5 see on lähedal jõutõstjate kavale, siis selline tsükkel sobib ka praegu kavva, kuid järjepidevalt nii treenides ei saa sa kätte piisavalt mahtu - mida on siiski vaja selleks, et me näeks välja nagu kulturistid mitte jõutõstjad. Kui o nsuur intensiivsus, mis kindlasti 5x5 on siis samal ajal ei saa teha mahtu. Selleks ideaalis ongi vaja kombineerida erinevate mikrotsüklitega mis igaüks omab kogu tervikus tähtsust.

Ma loodan, et see mõttearendus annab edasist mõtteainet ja arutelu.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilsest treeningust ka natuke. Tegin selga ja ka tugevama päeva, kui nädal varem tegin tõmmet, siis nüüd jätsin selle välja, sest elu on näidanud, et üle kahe nädala korra on seda paras teha.

Tegin erinevaid harjutusi ja nii traktorit ühe käega - kus kolmandas harjutuses tegin ka rekordi 130kg viimane seeria 6 kordust. Kui erinevaid üla ja alatõmbeid nii ka viimases 5 harjutuses ühe käega hantli tõmme 75kg/10 ja 80/8. Tegelikult on ka selja puhul näitajad suht head, st ikka maksimumi ligidal ja mõnes harjutuses suudan ka ületada, seega tundub, et asjad liiguvad õiges suunas ja ei tea millega see kõik lõppeb... :) loodetavasti euroopa meistritiitliga... ;) Lisaks trapets ja alaselg - keretõsted pukil lisaraskusega. Trapetsis ma aru ei saa kuidas seda 300 kiloga tehakse, no ei ole tunnetust eest, ma ei saa aru... :D Seljataga võtan tunnetan ja lähen 200 + kilo sellega no kui kang on ees võin seal midagi koogutada, kuid ei lähe nagu kuidagi trapetsisse - siis peab olema raskus imeväike kui seda tunnetan, eile läksin 180kg 6 kordust ja ega sinna varu küll kuhugi ei jäänud - ja ega ma seda eest ei ole ka kunagi suurema raskusega eriti treeninud. Ju seal lihas puudub ka, millega teha... :D

Lisaks kõigile teistele toidulisanditele, mida jooksvalt kasutan Hera80/Protein Block, HTR, Dextro, Amino Rusch, Workout Shock, Joint+, Omega3 võtsin lisaks Pump+ - vaatame kas annab ka mingit lisaeffekti.

Ka eile ei saanud jooksust üle ega ümber tegin 4km soojenduseks ja 4 km lõpetuseks seega kokku 8km ca 48min. Olen aru saanud, et kui tahan selle mahuga teha aeroobset, siis ei saa intensiivust juurde keerata, seega selle tempoga on selline mõnus jooks mitte mingi hingetuks jooksmine. Täna plaanis siis eraldi aeroobne päev - nagu seda vähe saaks... ;) Plaan on miinimum 10 km, kui tunne lubab siis ka pikemalt, alla selle pole mõtet uut Nike jooksutossu jalga pannagi.. ;) . Nike jätkab toetamist ka järgmisel hooajal ja see on positiivne, et korralik treeningvarustus on käepärast võtta, eriti hea on Nike Pro sari jooksul - kus särk märjaks saades ei muutu ebamugavaks seljas ja pärast seisma jäädes ei hakka külm märja särgiga. Kindlasti jätkub koostöö ka Fastiga ja loodetavasti ka Talleggiga, siis ei ole küll millegi taha pugeda, et ei saanud valmistuda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paistab, et aeroobse trenni tähtsus ja nauditavus tõuseb treeniva isiku aastatega/treeningstaažiga, sest mäletan, et kulturismitreeningu algusaastatel tundus mingi jooks täieliku ajaraiskamisena, pärssiva faktorina. Tähtis oli suureks saada. Samamoodi mõtlevad kõik algajad ja paraku ka paljud edasijõudnud.

Minul on selline organism, et ilma aeroobse koormuseta muutub trenn ühekülgseks ja tihti ei teki meeldivat rammestust. Kunagi lõi ühekülgne trenn ka vererõhu lakke.

Samuti aitab erinev aeroobne tegevus kaasa nt. lemmitegevuse küki sooritamisele. On olemas inimesi, kes väiksegi koormusega kükkides hakkavad hingeldama ja silme eest läheb mustaks ja need ei ole teps mitte vanad mehed.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma loodan, et see mõttearendus annab edasist mõtteainet ja arutelu.

Kindlasti. Tänud.

Olen igatepidi nõus, et Kulturisti ülesanne on oma skulptuuri (keha) pidevalt viimistleda ning ilmselgelt ei saa ainult kogu aeg proovida sinna niisama savi juurde loopida. Sellegi poolest peab areng ikkagist jätkuma. Sest kui sa oled juba ilusa tehnikaga teinud 150kg x 10 rinnalt näiteks, siis usun, et 100kg-ga pole sul seal enam mingit mõtet võimelda. Soojenduseks ainult või taastava trennina. Võibolla midagi nipet-näpet ta seal teeb, kuid puhast lihaskasvu ta nüüd enam ei stimuleeri ning pigem võib suuruses järgi anda.

Muidugi siinkohal peaks mainima, et see lihaskasvu taga-ajamine on siiski peamine vajadus neil, kelle eesmärk on ilmtingimata kaaluklassides järjepidevalt kõrgemale tõusta. Kes ikka oma kaaluklassis täiesti kuivik, mis kuivik on - siis pole tõesti enam suurt midagi teha, kui olemasolevat viimistleda.

Vastasel juhul on jah probleem juba see, et pead järgmise kaaluklassi jaoks sujuvalt oma 5kg puhast liha selga kasvatama ja seda suhteliselt lühikese ajaga, sest vastasel juhul lähed klass kõrgemale ning pole sul midagi seal teha. Seega jah. On ikka valikud kulturistidel teinekord. Kas teha supervorm praeguses klassis või proovida kõrgemale sihtida.

Millised su plaanid selles raames hetkel on? Ma praegu peast ei mäleta, aga mis sul viimasel võistlusel see nö. puhver oli kaalu osas? Mingi kilokene lihasmassi juurde pressida oleks võimalik olnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti. Tänud.

Olen igatepidi nõus, et Kulturisti ülesanne on oma skulptuuri (keha) pidevalt viimistleda ning ilmselgelt ei saa ainult kogu aeg proovida sinna niisama savi juurde loopida. Sellegi poolest peab areng ikkagist jätkuma. Sest kui sa oled juba ilusa tehnikaga teinud 150kg x 10 rinnalt näiteks, siis usun, et 100kg-ga pole sul seal enam mingit mõtet võimelda. Soojenduseks ainult või taastava trennina. Võibolla midagi nipet-näpet ta seal teeb, kuid puhast lihaskasvu ta nüüd enam ei stimuleeri ning pigem võib suuruses järgi anda.

Muidugi siinkohal peaks mainima, et see lihaskasvu taga-ajamine on siiski peamine vajadus neil, kelle eesmärk on ilmtingimata kaaluklassides järjepidevalt kõrgemale tõusta. Kes ikka oma kaaluklassis täiesti kuivik, mis kuivik on - siis pole tõesti enam suurt midagi teha, kui olemasolevat viimistleda.

Vastasel juhul on jah probleem juba see, et pead järgmise kaaluklassi jaoks sujuvalt oma 5kg puhast liha selga kasvatama ja seda suhteliselt lühikese ajaga, sest vastasel juhul lähed klass kõrgemale ning pole sul midagi seal teha. Seega jah. On ikka valikud kulturistidel teinekord. Kas teha supervorm praeguses klassis või proovida kõrgemale sihtida.

Millised su plaanid selles raames hetkel on? Ma praegu peast ei mäleta, aga mis sul viimasel võistlusel see nö. puhver oli kaalu osas? Mingi kilokene lihasmassi juurde pressida oleks võimalik olnud?

Mõttearendus on sul õige. Ma olen jõudnud sinna maale, kus saan aru, et 19 aastat seda alapidevalt treenides ei saa enam vaadata oma arengut läbi roosade prillide, eritit vahendite ja ideloogiaiga mida ma järgin. Ca 10 aastat võistlesin - 90kg, kaaludes ise 87,5 - 90 kg ja seda ilma kaalukategooriasse sisse pressimata. MM ja EM esimene ots kaalub tihti kuivalt päev enne võistlusi 2-4 kilo rohkem ja pigistab kaalu sisse, seega seal on tihti ka see visuaalne lihasmassi vahe, et mehed võistlevad - 90kg üks kaaludes 87 kilo teine on võistluspäeval peale veevarude ja sv laadimist 92-94 kilo ehk praktiliselt 1 kategooria raskemas kaalus. Seega viimasel kahel hooajal olen ise käitunud sama moodi, et pressinud sisse kaaludes päev enne ca 87 - 88 kilo saavutan korraks kaalu alla 85 kilo. Ja see taktika on töötanud. Kui saadakisn massi tõsta nii palju ,et pressida -90 siis võiks seal proovida, kuid kahlten kas see enam reaalne on, sest üks mida millegi vastu kulturismis ei vaheta on vorm, kui selles järgi annad võid võistelda ka 5 kilo raskemana, kuid kaod pildist, seega tuleb lähtuda eelkõige tipptasemel nendest kriteeriumitest mida põhiliselt hinnatakse. EMV ja algusaastel kasvasingi nii ,et võtsin kaalu juurde läksin lavale, lasin teadlikult massil selga kasvada ja ka naturaalselt võistluskaal -90 kg saada ei ole paha saavutus 174 cm pikkuse juures. Seega ahneks ei saa minna ja tuleb olla rahul sellega mis on ja teha kvaliteet selline millega lõikad nagu ziletiga... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis on hea. Tuleb kuidagi veel paarsada grammi liha selga saada ning siis kuidagi läbi ussim***i kategooriasse sisse pigistada. Täiega laadida ning siis laval juba +5kg suuremana ringi käia. Ega siin muud varianti vist tõesti pole.

Mr. O mehed olevat siin vist ühe päevaga oma 15kg kaalule otsa pannud laadimistega :D - Naturaalide puhul usun, et siiski üle 5kg väga ei pigista, nii et sellest kasu ka oleks. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paistab, et aeroobse trenni tähtsus ja nauditavus tõuseb treeniva isiku aastatega/treeningstaaiga, sest mäletan, et kulturismitreeningu algusaastatel tundus mingi jooks täieliku ajaraiskamisena, pärssiva faktorina. Tähtis oli suureks saada. Samamoodi mõtlevad kõik algajad ja paraku ka paljud edasijõudnud.

Minul on selline organism, et ilma aeroobse koormuseta muutub trenn ühekülgseks ja tihti ei teki meeldivat rammestust. Kunagi lõi ühekülgne trenn ka vererõhu lakke.

Samuti aitab erinev aeroobne tegevus kaasa nt. lemmitegevuse küki sooritamisele. On olemas inimesi, kes väiksegi koormusega kükkides hakkavad hingeldama ja silme eest läheb mustaks ja need ei ole teps mitte vanad mehed.

Olen ka sinuga Ivar nõus, et see teadvustamine ja ka nauding saabub hiljem. Algusaastatel ei pööranud ka ise sellele suuremat tähelepanu. Kuid oma õpilastele proovin seda juurutada koheselt, et see harjumus varkult kinnistada- sest sellest tõuseb kasu alles aastate pärast. Treeningprotsess on pikk kujunemine ja selle mõju avaldub tihti hiljem. Ka aeroobset treeningut nagu ka ükskõik millist muud treeningut ei saa ette ära teha, see peab olema treeningprotsessi osa kogu aeg. Millises mahus see sõltub juba ala eripärast ja individuaalsusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis on hea. Tuleb kuidagi veel paarsada grammi liha selga saada ning siis kuidagi läbi ussim***i kategooriasse sisse pigistada. Täiega laadida ning siis laval juba +5kg suuremana ringi käia. Ega siin muud varianti vist tõesti pole.

Mr. O mehed olevat siin vist ühe päevaga oma 15kg kaalule otsa pannud laadimistega :D - Naturaalide puhul usun, et siiski üle 5kg väga ei pigista, nii et sellest kasu ka oleks. :)

Kuskilt maalt jah see lisa laadimine ei muuda pilti paremkas, pigem vastupidi, öeldakse, et eilsel kaalumisel olid hea aga mis ööga juhtus... :D Kui ma olen kaalu sisse pigistanud siis olen järgmisel päeval taastanud selle kaalu mis enne seda ekstreemset viimase päeva sissepigistamist oli ehk siis ca 87- 88 kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On tulemas siis:

Eesti Karikavõistlused klassikalises jõutõstmises (varustuseta)

Äkki herr Leesmann või keegi oskab midagi täpsemat öelda.

25.veebruaril toimuvad Tallinnas Eesti karikavõistlused klassikalises jõutõstmises.

Võisteldakse ilma varustuseta. Lubatud on randmesidemed, rihm, põlvesukad. Kohustulik on kanda trikood ja T-särki (v.a tõmbes).

Loodetavasti tuleb võistluste juhend välja sellel nädalal.

Alade reeglid on samad nagu varustusega võistlustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

25.veebruaril toimuvad Tallinnas Eesti karikavõistlused klassikalises jõutõstmises.

Võisteldakse ilma varustuseta. Lubatud on randmesidemed, rihm, põlvesukad. Kohustulik on kanda trikood ja T-särki (v.a tõmbes).

Loodetavasti tuleb võistluste juhend välja sellel nädalal.

Alade reeglid on samad nagu varustusega võistlustel.

Väga hea vaatan selle aja peale mis vormis olen ja kuidas luud ja liigesed vastu peavad. Ma saan aru ,et põlvesidemeid lubatud ei ole - see võib minu jaoks probleemiks osutuda, lihtsalt oma esimesed vigastused sain nii ,et kükkisin ilma millegita - põlvesukad on parem kui mitte midagi ,kuid eks vaatan. See on rohkem minu probleem - reeglid on reeglid ja paljudele just need sobivad. Igal juhul huvitav võistlus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänast trenni võin lugeda enda jaosk ajalooliseks, sest aeroobse treeningu käigus läbisin esmakordselt joostes poolmaratoni 21,1km ajaga 1.55.20!

Loen seda suureks kordaminekuks, sest veel pool aastat tagasi oli jooks minu jaoks utoopiline tegevus ja 10 min oli tõeline piin. Tegelikult ei olnud plaanis niipalju joosta, kuid alustasin ja tegin esimesed 10km 56min ja 40 sek. seega esimese tunniga 10,6km keskmine kiirus, siis tõstsin tempot ja järgmised 10km läbisin juba 53.20 - ga mis on ka 10 km mark mul. Seejuures viimased 6,5km läbisin 33min ja vee lviimased 3 km keskmise kiirusega 12,0km/h.Pulss oli lõpus 165 l/min - mis ei ole väga utoopiline, st et hingetuks ei jooksnud, midagi jäi veel sisse, usun ,et alla 1.50 olen hetkel suuteline poolmaratoni ära jooksma. Mõtlesin ,et teen 15 km, peale seda vaatasin ,et teeks 18km ja siis juba, et mine sa tea kunas jälle selline tuhin peale tuleb ja jooksin poolmaratoni ära. Ütleme nii ,et kulturisti kohta offseasonil ei ole paha tulemus... ;) Kulturistidel ju võhma ja jõudu ei ole... :D

Peale seda väike saun ja nüüd naudin kodus külma õlut - mõtlesin et premeerin end jõulu porteriga - šokolaadi maitseline, päris hea... :D

Homme teen vahelduseks ühe taastava päeva päris hulluks ei saa ka minna, selle nädala esimese nelja päevaga olen läbinud maratoni..... :D ja nädalalõpp on veel ees...

Igal juhul mehed minge jooksma - see on mõnus!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii peale kurnavat pingutust on paslik, energiavarud ja lihased taastada, kuid kuidas? Esimese hooga nagu ikka Dextro + HTR. Peale seda kodus juba korralikum kõhutäis. Käisin kaalupeal ja kaal oli kilo madalam enne viimast toidukorda kui hommikul enne esimest toidukorda, st. seda et kaal langes jooksuga 2 tunniga 3 kilo, millest jõin tagasi 1 liitri, seega trenniga vähenes hetkeks kaal 2 kilo võrra 92 - 90 kilole.

Nüüd õhtul pole probleemi kühveldada, sest hommikuks on kaal nagunii väiksem... :D

Mis siis sisse lendas, sepikut - juustu, "Oti Tervise mune " 3 tk praetuna, kodujuustu, hapukurki, avokaadot, tomatit, sülti, mädarõigast, sinepit, hapukoort, ketšupit, paar mandariini ja pererahvaga sai 1 šampus veel ära lahjendatud, mis oli aastavahetusest tolmu kogunud -see nagu joogijanuks... :D

post-22-0-28899700-1325796320.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurepärane õhtusöök, eriti veel pärast korraliku trenni. Aga kas see on kuidagi mõistusepäraselt seletatav, et alles 20 aastaseks saanud neiu(58kg) sööb kas sama või isegi suurema koguse sellest? Kas see leevendab asja, et teen iga päev korraliku jõutreeningud ja aeroobset. Kuid siiski.. kõik imestavad, et kuhu mul see kõik mahub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurepärane õhtusöök, eriti veel pärast korraliku trenni. Aga kas see on kuidagi mõistusepäraselt seletatav, et alles 20 aastaseks saanud neiu(58kg) sööb kas sama või isegi suurema koguse sellest? Kas see leevendab asja, et teen iga päev korraliku jõutreeningud ja aeroobset. Kuid siiski.. kõik imestavad, et kuhu mul see kõik mahub.

Oleneb ju siiski palju terve päeva peale põletatakse ja sisse süüakse.

Täiesti ebaoluline, kui sinu õhtusöök on kasvõi 2000kcal, kui ülejäänud päeva midagi ei söö. :D - Kui aga juba 5x päevas selline toidukogus sisse läheb, siis peaks juba tõesti küsima, et neiu, kui aktiivne te olete ikkagist. :D

See palju korraga sisse mahub on tegelikult treenitav, sest magu venib. Ning see, et naisterahvaga tegemist on, et tähenda ilmtingimata, et korraga vähem peab sööma, kui kõik mehed. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurepärane õhtusöök, eriti veel pärast korraliku trenni. Aga kas see on kuidagi mõistusepäraselt seletatav, et alles 20 aastaseks saanud neiu(58kg) sööb kas sama või isegi suurema koguse sellest? Kas see leevendab asja, et teen iga päev korraliku jõutreeningud ja aeroobset. Kuid siiski.. kõik imestavad, et kuhu mul see kõik mahub.

Kogus pildilt on petlik, teglikult laual olles on tegemist korraliku portsjoniga, kuid see selleks. Nagu ka eelpool kirjutaja mainis, siis kõik sõltub ikkagi kulutusest ja kuna sellel päeval oli ka minu jaoks suur kulutus, siis sain sellist õhtusööki probleemideta lubada. Mõistlik on ikka päeva lõikes normaalselt süüa ja õhtul pigem midagi kergemat, eeldades, et päeval oled toiduga katnud ära oma vajaduse. Kindlasti ei ole järjepidevalt mõistlik õhtul sellist laari enne magamaminekut sisse kühveldada. Olgu öeldud, et mul ka hommikune kaal oli ikkagi madalam kui päev varem 0,5 kilo vaatamata tugevale õhtusöögile, st. et kulutus oli eile ikka suurem. Seega sa pead lähtuma ikkagi oma ainevahetuse kiirusest ja kulutusest ja kui sa oled oma kaaluga rahul vaatamata sellele, et saad samasuguseid portse lubada, siis ma ei näe ka selles probleemi. Kui aga soovid kaalu vähendada ,siis ei ole kindlasti mõistlik niimoodi enne magamaminekut kühveldada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänast trenni võin lugeda enda jaosk ajalooliseks, sest aeroobse treeningu käigus läbisin esmakordselt joostes poolmaratoni 21,1km ajaga 1.55.20!

Loen seda suureks kordaminekuks, sest veel pool aastat tagasi oli jooks minu jaoks utoopiline tegevus ja 10 min oli tõeline piin. Tegelikult ei olnud plaanis niipalju joosta, kuid alustasin ja tegin esimesed 10km 56min ja 40 sek. seega esimese tunniga 10,6km keskmine kiirus, siis tõstsin tempot ja järgmised 10km läbisin juba 53.20 - ga mis on ka 10 km mark mul. Seejuures viimased 6,5km läbisin 33min ja vee lviimased 3 km keskmise kiirusega 12,0km/h.Pulss oli lõpus 165 l/min - mis ei ole väga utoopiline, st et hingetuks ei jooksnud, midagi jäi veel sisse, usun ,et alla 1.50 olen hetkel suuteline poolmaratoni ära jooksma. Mõtlesin ,et teen 15 km, peale seda vaatasin ,et teeks 18km ja siis juba, et mine sa tea kunas jälle selline tuhin peale tuleb ja jooksin poolmaratoni ära. Ütleme nii ,et kulturisti kohta offseasonil ei ole paha tulemus... wink.png Kulturistidel ju võhma ja jõudu ei ole... biggrin.png

Peale seda väike saun ja nüüd naudin kodus külma õlut - mõtlesin et premeerin end jõulu porteriga - šokolaadi maitseline, päris hea... biggrin.png

Homme teen vahelduseks ühe taastava päeva päris hulluks ei saa ka minna, selle nädala esimese nelja päevaga olen läbinud maratoni..... biggrin.png ja nädalalõpp on veel ees...

Igal juhul mehed minge jooksma - see on mõnus!

Ma olen tavajooksult läinud üle jooksule tõusul, st. jooksen mingi distantsi või aja ja lisan jälle kraadi kuni lõpuks on nt. 7 kraadi tõusu. 20 min niimoodi on juba päris karm. Selle positiivne effekt on, et ei saab koormuse kiiremini kätte ja annab jalgadele parema koormuse. Eriti säärtele, mis Sulle muidugi teemaks ei ole:-)

Aga eks selle jooksmisega on ka nii nagu sõudeergomeetrigagi, et teatud aja peale ammendab ennast ära. Sõudeergomeetriga jõudsin ise distantsini 12 km ja järgmine kord tundsin, et ei taha enam selle riistapuu peale istuda. Vahendeid peab muutma, muidu muutub igavaks aga selles mõttes on huvitav, et selliselt treenimine lisab emotsionaalsust, eriti veel selle müüdi tõttu, et kulturistidel pole võhma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb ju siiski palju terve päeva peale põletatakse ja sisse süüakse.

Täiesti ebaoluline, kui sinu õhtusöök on kasvõi 2000kcal, kui ülejäänud päeva midagi ei söö. :D - Kui aga juba 5x päevas selline toidukogus sisse läheb, siis peaks juba tõesti küsima, et neiu, kui aktiivne te olete ikkagist. :D

See palju korraga sisse mahub on tegelikult treenitav, sest magu venib. Ning see, et naisterahvaga tegemist on, et tähenda ilmtingimata, et korraga vähem peab sööma, kui kõik mehed. :)

Not this sh*t again. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Not this sh*t again. :huh:

On midagi öelda? :) - Loeb ikkagist päevane kaloraaž. See kui palju üks toidukord sisaldab pole otseselt oluline. Kui ülejäänud päeva toitumine on väga madal olnud, või aktiivsus väga suur, siis võib see õhtusöök ka sedavõrd suurem olla - ja pigem lausa peaks. Seda ütles ka Ott juba.

Kuigi sellega absoluutselt ei nõustu, et Õhtusöök peaks olema "väiksem" vms. See on vist Otsuse koolkonna teema. Antson minu teada pigem soovitaks õhtul korralikult toitu lahmida. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen tavajooksult läinud üle jooksule tõusul, st. jooksen mingi distantsi või aja ja lisan jälle kraadi kuni lõpuks on nt. 7 kraadi tõusu. 20 min niimoodi on juba päris karm. Selle positiivne effekt on, et ei saab koormuse kiiremini kätte ja annab jalgadele parema koormuse. Eriti säärtele, mis Sulle muidugi teemaks ei ole:-)

Aga eks selle jooksmisega on ka nii nagu sõudeergomeetrigagi, et teatud aja peale ammendab ennast ära. Sõudeergomeetriga jõudsin ise distantsini 12 km ja järgmine kord tundsin, et ei taha enam selle riistapuu peale istuda. Vahendeid peab muutma, muidu muutub igavaks aga selles mõttes on huvitav, et selliselt treenimine lisab emotsionaalsust, eriti veel selle müüdi tõttu, et kulturistidel pole võhma.

Mul on eesmärk eelkõige saada kätte aeroobne koormus ja seeläbi hoida ka rasvaprotsent kontrolli all ja ainevahetus töös. Kardan ,et kui hakkan veel mäkke jooksma, siis tapan esimese hooga küll jalad ära, kükke on vaja ka teha, jooksuga proovin koormata jalgu nii vähe kui võimalik ,sealt ka kiiruse valik , et oleks selline varuga jooks, mitte hingetuks, kus jalgu enam ei tunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×