Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Ideaalne keha on väga suhteline. Nii palju kui on inimesi, nii palju on arvamusi. Ise ma enda ihu ideaalseks ei pea, aga kulturismi ongi selline spordiala kus tegeletakse oma keha proportsioonide parandamise ja lihvimisega terve elu ja alles 100 aastaselt tagasi tehtud töö materjalid üle vaadates on uhke oma lastelastelastele öelda, et selline vägev mees oli teie taat kunagi! :P

Ideaalse all on mõeldud selline keha, milles inimesed ennast ise hästi tunneksid - ehk siis nende keha arvestades parim tulemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah jah. Muide ma loen ka huviga alati sinu blogi. Seni kuni seda pidasid varem. (tõsiselt)

Kuulsin, et olid linna ära tulnud? Mina hakkasin peale seda vähemasti kasvama 1997a....Loodame, et sind ka sama sündroom tabab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edasi siirdusime juba Nõmme turul asuvasse Revali kohviku (ei sobi ju minna teise kohvikusse kui ise treenin Revalis....)

post-22-1294057411_thumb.jpg

Onu Mikk - minu suurim fänn, kui anda tiitel läbi Eesti kulturismiajaloo, siis see mees on kindlasti üks peafavoriite sellele tiitlile

post-22-1294057453_thumb.jpg

Õhtul minu juures kodus, külla tuli kultursimilegend Hr. Barabanov

post-22-1294057499_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilne treening kuna eelmisest päevast olid käed päris valusad, siis otsustasin enne rinna ja õla trenni teha ühe aeroobse päeva sisse. Olles päev läbi kontoris, siis õhtul lausa tõmbas õue ja mis muud kui lumelabidas pihku ja lund lükkama (minuga liitus ka legendaarne "Mürgeldaja "Arnold, kes tuli ennast lume sisse välja elama.... B) . See tegevus võttis mul sisuliselt 2 tundi, peale seda sõitsin kodus veel spinningupukil 45 min peale, seega korralik aeroobne maht kokkuvõttes. Olen päris veendunud, et mõõdukas mahus aeroobset ka lihasmassi kasvatamise perioodil on hädavajalik. Täna läheb aga Rind ja õlg - plaanis on pikad 15 seeriad eks sellest kirjutan juba teine päev.

Hommikul ajasin soojenduseks lahti ka sissekäigu Fitshop telliskivi ette - seega kes autoga soovib ukse ette tulla, tere tulemast! Selle sissepööramisega ongi kogu aeg üks jama, sest plats on meil kogu aeg autode jaoks lahti lükatud, kuid suur sahk lükkab sissesõidutee kogu aeg kinni kui mööda sõidab - ja piisab paarist päevast kui see lumesoolasegu kivistub nagu tsement.... :D Viimane parim kingitus oli My Fitnessi poolt jõuludeks saadud lumelabidas (paistis algul selline haprake, kuid nüüd on ennast töö käigus juba õigustanud - kärab küll.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahepeal kajastan siis ka enda muid tegemisi. Sellel aastal keskendun kindlasti rohkem ka koolituste peale, sest juba varasemad aastad on näidanud, et selles vallas on tööpõld lai. Esimene pikem koolitus "Ideaalne keha kogu eluks" on plaanis 15.jaanuar 2011, Sparta Spordiklubis.

Täpsem päevakava ja info kellele see suunatud on siin

Kas sa (üli)koolides ka koolitusi teed või teinud oled? Keda sa ise heaks toitumiskoolitajaks pead? Nt Ööpik on küll tark mees, aga loengu andmine tal tugev külg ei ole.

Ja teistele, kes kahtlevad, aga on võimalus, minge kindlasti Oti koolitusele, tegemist on väga hea õpetajaga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa (üli)koolides ka koolitusi teed või teinud oled? Keda sa ise heaks toitumiskoolitajaks pead? Nt Ööpik on küll tark mees, aga loengu andmine tal tugev külg ei ole.

Ja teistele, kes kahtlevad, aga on võimalus, minge kindlasti Oti koolitusele, tegemist on väga hea õpetajaga!

Ülikoolides ei ole käinud, kuid lugenud küll kui kuulajaskond on suuresti akadeemiline publik. Ma olen käinud erinevaid toitumiskoolitjaid kuulamas, nii Ööpik, Zilmer jne. kindlasti on tegu tarkade meestega. Alati ei ole võib - olla päris selge nende loengute käik, st. et nagu räägitakse, kuid kui koju lähed, mõtled et mis seal siis kokkuvõtteks öeldi....Aga tõenäoliselt see ongi eesmärk ,et järgmine kord jällegi kuulama minna.

Mina teoorias ja raku tasemel nii kõva poiss ei ole kindlasti, kuid mis ma oskan öelda, aitab seda kompenseerida kõva praktiline kogemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ülikoolides ei ole käinud, kuid lugenud küll kui kuulajaskond on suuresti akadeemiline publik. Ma olen käinud erinevaid toitumiskoolitjaid kuulamas, nii Ööpik, Zilmer jne. kindlasti on tegu tarkade meestega. Alati ei ole võib - olla päris selge nende loengute käik, st. et nagu räägitakse, kuid kui koju lähed, mõtled et mis seal siis kokkuvõtteks öeldi....Aga tõenäoliselt see ongi eesmärk ,et järgmine kord jällegi kuulama minna.

Mina teoorias ja raku tasemel nii kõva poiss ei ole kindlasti, kuid mis ma oskan öelda, aitab seda kompenseerida kõva praktiline kogemus.

Jah, kulturistide puhul on tegemist tõelise kompotiga toitumisest, jõusaalitreeningutest, aeroobsest treeningust, psühholoogiast jne. Ainult tugevate teadmistega toitumisest ja treeningutest ei saavuta midagi kui vaim nõrk on! Ka mina ei oska kõiki toitumisega seotud teemasid teaduslikult lahti seletada, aga sellele vaatamata usun, et oma võistluseelse toidulaua iseseisva analüüsiga olen selles valdkonnas päris suure töö ära teinud ning väga palju variante on veel läbi proovimata. Kulturistid on tugevad praktikud! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, kulturistide puhul on tegemist tõelise kompotiga toitumisest, jõusaalitreeningutest, aeroobsest treeningust, psühholoogiast jne. Ainult tugevate teadmistega toitumisest ja treeningutest ei saavuta midagi kui vaim nõrk on! Ka mina ei oska kõiki toitumisega seotud teemasid teaduslikult lahti seletada, aga sellele vaatamata usun, et oma võistluseelse toidulaua iseseisva analüüsiga olen selles valdkonnas päris suure töö ära teinud ning väga palju variante on veel läbi proovimata. Kulturistid on tugevad praktikud! B)

Sellepärasti uuringi, et äkki teab keegi mingit head koolitajat, (Tartu) kes ka ise praktiseerib :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilne rinna ja õlatrenn, sellel nädalal töötan siis pikemate seeriatege igas 15 kordust (muidugi kui jaksan täis teha).

1) Lamades kangi surumine

105kg/15, 105/15, 105/15, 105/12 (viimane ei tulnud täis, kuid sellegipoolest on see parim treeningraskus millega ma selliseid pikki seeriaid puhkepausiga 2-3min teha olen suutnud).

2) Kaldpink hantlite surumine

32kg/15, 32/15, 32/14, 32/14

3) Lamades hantlite lendamine

24/15, 24/15, 24/15, 24/15

4) Lendamine küljele hantlitega

16kg/15, 16/15, 16/14

5) Surumine kukla tagant smith trenazöör

40/15, 40/15, 40/14

6) Lendamine külejle ühe käega plokk

2*(plokiauk)/15, 2/15, 2/15

7) Kõhtu 1 harjutus + aeroobset 25min.

Praegu paistab, et pikkade seeriate põhjal, et ka surumise maksimum peaks järjest paremaks minema, seega loodan enne kui maha peab hakkama võtma, teha selles harjutuses oma isiklike rekordite väärilised sooritused.

Täna plaanis selg - seal samuti pikad 15 seeriad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuulsin, et olid linna ära tulnud? Mina hakkasin peale seda vähemasti kasvama 1997a....Loodame, et sind ka sama sündroom tabab.

Kolisin jah, peale jõule kohe. No, aga vaevalt ma nüüd kasvama hakkan. Kui kasvamisest üldse rääkida, siis viimased 5 aastat on sellega olnud ülesse ja alla. Alla teadagi klassika pärast aga üle oma maxi mis kunagi olnud pole visuaalselt küll paisuda suutnud. Samas vähemalt on siin inimesed ümberringi. Metsas kippus asi väga masendavaks juba muutuma. Kui sul selle vastu midagi ei ole võiks vahel mõne trenni koos klappima panna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eilne rinna ja õlatrenn, sellel nädalal töötan siis pikemate seeriatege igas 15 kordust (muidugi kui jaksan täis teha).

1) Lamades kangi surumine

105kg/15, 105/15, 105/15, 105/12 (viimane ei tulnud täis, kuid sellegipoolest on see parim treeningraskus millega ma selliseid pikki seeriaid puhkepausiga 2-3min teha olen suutnud).

2) Kaldpink hantlite surumine

32kg/15, 32/15, 32/14, 32/14

3) Lamades hantlite lendamine

24/15, 24/15, 24/15, 24/15

4) Lendamine küljele hantlitega

16kg/15, 16/15, 16/14

5) Surumine kukla tagant smith trenazöör

40/15, 40/15, 40/14

6) Lendamine külejle ühe käega plokk

2*(plokiauk)/15, 2/15, 2/15

7) Kõhtu 1 harjutus + aeroobset 25min.

Praegu paistab, et pikkade seeriate põhjal, et ka surumise maksimum peaks järjest paremaks minema, seega loodan enne kui maha peab hakkama võtma, teha selles harjutuses oma isiklike rekordite väärilised sooritused.

Täna plaanis selg - seal samuti pikad 15 seeriad.

Huvitav lähenemine. Mina tavaliselt üle 12 korduse ei tee seeriates välja arvatud sääre ja kõhulihase treenimisel. Vahelduseks võiks ju täitsa proovida ka jõusaalis pikemaid seeriaid. Muidugi, bodypumpis teen ühte harjutust 5 minutit järjest, aga see on teine teema. Üldiselt tegid sa Ott eile samasuguseid harjutusi nagu mina, aga ma paugutasin veel 4-5 erinevat harjutust juurde. Mis sa aeroobseks tegid? Mina käisin maadlussaalis jooksmas. Tunnen, et jalgratas ei aja korralikult soojaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav lähenemine. Mina tavaliselt üle 12 korduse ei tee seeriates välja arvatud sääre ja kõhulihase treenimisel. Vahelduseks võiks ju täitsa proovida ka jõusaalis pikemaid seeriaid. Muidugi, bodypumpis teen ühte harjutust 5 minutit järjest, aga see on teine teema. Üldiselt tegid sa Ott eile samasuguseid harjutusi nagu mina, aga ma paugutasin veel 4-5 erinevat harjutust juurde. Mis sa aeroobseks tegid? Mina käisin maadlussaalis jooksmas. Tunnen, et jalgratas ei aja korralikult soojaks.

Proovi, ma ei olnud 15 aastat selliseid 15 seeriaid teinud (jätame välja mõne üksiku soojendusseeria) ja tunnen, et vahelduseks suurte raskustega punnimisele andis hea pumbaeffekti, treenigu töömahuks kujuneb ka päris hea hulk rauda, mis läbi käib.

Aeroobset 10 min ellips ja 15 min ratast - ma vahetan neid, tihti kasutan ka stepperit (mida paljud naiste trenazööriks peavad), kuid hea pika sammuga astudes saab tuhar ja jalad hea koormuse.

Mis su 200 kg surumise projektist on saanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärasti uuringi, et äkki teab keegi mingit head koolitajat, (Tartu) kes ka ise praktiseerib :D

Mis on teooria ilma praktikata või praktika ilma teooriata? Mõlemad on halvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on teooria ilma praktikata või praktika ilma teooriata? Mõlemad on halvad.

No kindlasti peab praktikale eelnema mingi teooriabaas. Lihtsalt väga raske arutleda sellise professoriga, kes pole ise oma jutu järgi kunagi tegutsenud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kolisin jah, peale jõule kohe. No, aga vaevalt ma nüüd kasvama hakkan. Kui kasvamisest üldse rääkida, siis viimased 5 aastat on sellega olnud ülesse ja alla. Alla teadagi klassika pärast aga üle oma maxi mis kunagi olnud pole visuaalselt küll paisuda suutnud. Samas vähemalt on siin inimesed ümberringi. Metsas kippus asi väga masendavaks juba muutuma. Kui sul selle vastu midagi ei ole võiks vahel mõne trenni koos klappima panna?

Ühistreening kõlab huvitavalt - viimasest ühistreeningust ongi juba liiga palju aega möödas. Tõenäoliselt lepime eetriväliselt kokku, mida ja kunas teeme nii et mõlemile sobiks ja teeme ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi, ma ei olnud 15 aastat selliseid 15 seeriaid teinud (jätame välja mõne üksiku soojendusseeria) ja tunnen, et vahelduseks suurte raskustega punnimisele andis hea pumbaeffekti, treenigu töömahuks kujuneb ka päris hea hulk rauda, mis läbi käib.

Aeroobset 10 min ellips ja 15 min ratast - ma vahetan neid, tihti kasutan ka stepperit (mida paljud naiste trenazööriks peavad), kuid hea pika sammuga astudes saab tuhar ja jalad hea koormuse.

Mis su 200 kg surumise projektist on saanud?

Mina ka stepperisõber, aga igas spordisaalis seda kahjuks ei ole! Jooksmisega on nii, et tegevteenistuses kaitseväelasena pean ka igal aastal 2 korda üldfüüsilist testi kaasa tegema ja seal on jooksmist vaja. 200 kg projektist just kirjutasin enda blogis. Tegelen sellega iga päev! Pean ennast selles suhtes rohkem jalaga p.sse taguma. Usun, et mitte midagi ei ole võimatut kui kogu hingest asja kallale asuda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kindlasti peab praktikale eelnema mingi teooriabaas. Lihtsalt väga raske arutleda sellise professoriga, kes pole ise oma jutu järgi kunagi tegutsenud B)

Meil ei ole kulturismi-fitnessi inimestegi seas väga palju neid, kes tõesti mõtleks ja kaaluks oma suutäisi, kui just võistlusettevalmistus käimas ei ole.

Teooriabaas :D Kunagi oli tugev teooria, et maakera on lapik ja kolme elevandi seljas ;)

Baasist ei piisa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meil ei ole kulturismi-fitnessi inimestegi seas väga palju neid, kes tõesti mõtleks ja kaaluks oma suutäisi, kui just võistlusettevalmistus käimas ei ole.

Teooriabaas B) Kunagi oli tugev teooria, et maakera on lapik ja kolme elevandi seljas ;)

Baasist ei piisa...

Ei kaaluta jah, sest silmad on juba nii harjunud, et pilguga mõõdetakse 5g täpsusega :D

Ma ei saa päris hästi aru, mida sa sellega öelda tahad? Väidan seda, et üks hetk tekivad liigse teooria ja vähese praktika vahele käärid.

Baasil ja baasil on ka vahe. Ma ei mõelnudki baasi all seda et on käinud mingil 5tunnisel koolitusel, aga professor, kes pole oma nõuandeid kunagi järginud pole.. Minu jaoks umbes sama kui raamatu järgi poksimist õppida ;)

Võibolla sulle meeldiks, aga eks siin tekib ka see efekt, et mõni õpib paremini teoorias, teine praktikas ja kolmas värviliste piltide pealt ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei kaaluta jah, sest silmad on juba nii harjunud, et pilguga mõõdetakse 5g täpsusega :D

Ma ei saa päris hästi aru, mida sa sellega öelda tahad? Väidan seda, et üks hetk tekivad liigse teooria ja vähese praktika vahele käärid.

Baasil ja baasil on ka vahe. Ma ei mõelnudki baasi all seda et on käinud mingil 5tunnisel koolitusel, aga professor, kes pole oma nõuandeid kunagi järginud pole.. Minu jaoks umbes sama kui raamatu järgi poksimist õppida B)

Võibolla sulle meeldiks, aga eks siin tekib ka see efekt, et mõni õpib paremini teoorias, teine praktikas ja kolmas värviliste piltide pealt ;)

Eh, ma mõtlesin...kaalumist kui kaalutlemist. Ma suudan ka kogust vahest paremini hinnata kui poemüüja.

Nojah, kuid sa unustad ära, et tema tööks on igasuguste erinevate teooriatega kursis olemine. Käärid käärideks, palju suuremad käärid tekivad kui me ajame mingit oma praktikat. Kellelt siis rohkem õppida võimalik on, tekib küsimus.

Teil on erinevad eesmärgid. Tema ei taha olla võimalikult lihaseline ja kuiv...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eh, ma mõtlesin...kaalumist kui kaalutlemist. Ma suudan ka kogust vahest paremini hinnata kui poemüüja.

Nojah, kuid sa unustad ära, et tema tööks on igasuguste erinevate teooriatega kursis olemine. Käärid käärideks, palju suuremad käärid tekivad kui me ajame mingit oma praktikat. Kellelt siis rohkem õppida võimalik on, tekib küsimus.

Teil on erinevad eesmärgid. Tema ei taha olla võimalikult lihaseline ja kuiv...

Selle teooriatega kursis olemise kohta tsiteeriks sind et "Kunagi peeti maakera ka lapikuks"

Kui ise maakera kaugemalt näinud pole, siis võib seda uskuma jääda. B)

Sama ütleks ka sporditeaduste kohta

Aga võime ka teha "we agree to disagree" ja lõpetada Oti blogi reostamise :D

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasingi, et väga huvitav diskussion kujunes välja.... :D Eks arutama peab ikka ja kui ei ole just üksteise p....ga loopimine, siis võite seda selles teemas ka teha - kuid eelduseks on see, et teema on vähemalt algselt kuidagi minu tegemistega seotud või küsimus mulle suunatud (nagu ka hetkel see teema oli).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilne seljatrenn siis nagu eelpool mainisin tegin pikemaid seeriaid - no nendega saab korraliku pumbaefekti kätte, kohati on tunne nagu lihas tahab lõhki minna.

1. Alustasin ploki tõmbed kuklataha

65kg/15,65/15,65/15,65/13

2. Ploki tõmbed vastu kõhtu kitsas haare

95kg/15, 95/15, 95/15, 95/15

3. Ühe käega ploki tõmbed ülalt

9*(ploki auk)/15, 9/15, 9/15

4. Ettekallutatult hantlite tõmbed (selja ülaosale rohkem)

24kg/15, 24/15, 24/15

5. Õlatagaosale trenazöör

52kg/15, 52/15, 52/15

6. Trapets õlakehitus plokk

90kg/15, 90/15, 90/15

7. Alaseljale keretõsted trenazööril vaba raskusega

65kg/15, 65/15, 65/15, 65/15, 65/15

lõpetuseks aeroobset 30 min

Helistas just sõber leedust Arvydas Mickus ja kutsus võistlema, ta organiseerib ka sellel kevadel Olimp Classicu nimelise võistluse ja küsis nõu, mis kategooria lisaks bodybuildingule teha ja pakkusin välja, et klassika - ta oli sellega igati nõus, seega tõenäoliselt tuleb meie parimatel klassikutel üks võistluse võimalus juurde. Võistlus ise toimub nädal peale EM - ehk mai kuu viimane nädalavahetus. Ta lubas saata ka täpsema info kui võistlusjuhend välja tuleb.

Arvydas ise valmistub Arnold Classic amateur ja Mr. Olümpia amateur. Ütles, et vormist on veel vara rääkida,sest alles esimesed kilod on kaalu maha tulnud.

Täna on trennist puhkepäev, kuid vaatan et väljas tuiskab see tähendab lumelabida trenni.... :D

Üks huvitav kohtumine leidis täna veel aset, kuid sellest räägin juba siis kui asi on küps.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea, et Eesti esikulturist oma blogi avas. Huvitav lugeda. Muide üks küsimus härra Otile. Kui tihti te omale üldse magusat lubate? Võistlusperioodil vahel mõni šokolaad/jäätis rändab sisse ja siis selle korvamiseks aeroobset rohkem? 100 % puhtalt koguaeg süüa vist tekitab isusi või kuidas?

Danke

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×