Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Ma polegi siis ainuke, kes kookose maitset ei tunne. Üks võimalik põhjus võib ka selles olla, et ma lisan soola, pipart ja muid vürtse nii palju, et kookose maitse ei pääse esile. Samas, kui Ott juba ütleb, et maitset ei ole, siis järelikult ei ole, sest Otil lähevad hetkel ilmselt suht maitsestamata toidud juba kraevahele? :D

Mul on ka perenaise poolt maitsestatud toit, seega tõenäoliselt see võtab ka seda kookosõli maitset maha. Maitseainetest ma enne võistlusi ei loobu....

Panin ka esimese hooga külmkappi, kuid siis oli ka tegu et sealt purgist seda õli kätte saada, seega mõistlik on säilitada toatemperatuuril.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänasest trennist ka mõne sõnaga. Kavas siis tugevam rind, õlg, triits.

Raskused olid samad mis 8 päeva tagasi, selles mõttes ok et ei olnud mingit ärakukkumist ja dieedi aeg nagu olen korduvalt öelnud, siis ka raskuste säilimine on põhimõtteliselt edasiminek. Kaal oli täna siis selle dieedi madalaim hommikul 89,9 (päeval enne trenni 91,7 - peale trenni 90,45kg).

Lamades surumises suutsin teha seekord 3 x5 147,5kg eelmine kord tuli kaks 5 seeriat teised 4 sed, nüüd tegin väikse abiga 4 seerias 5 kordust ja viimases abiga 4 kordust. Tunda andiski ikkagi glükogeenivarude tühjus, väljendub see nii ,et teed kordusi ja tunned et tuleb veel ja järsku võtab nagu noaga jõu ära ja on nagu tühi. Seega max raskuste mõttes ei ole näitajad langenud, lihtsalt seeria lõpud kipuvad kiiremini väsima.

Kaldpinki tegin 125 kg 5 ja 4 kordused siin sama asi, et viimased kordused kippusid ära vajuma. Edasi õlale lendamisi ja surumisi ja lõpetasin rööbaspuudel surumistega seal sama pull 50 kilo lisaraskust ja 5 kordust tunned tuleb kergelt ja siis järsku nagu noaga enam ei tule, seega osa oli siis 6 seeriad ja osad 5 - sed.

Aeroobset 55 min ratas.

Homme tugevam seljatrenn ja kui tunne on siis proovin jõutõmbes juurde panna ja kui ei saa panna ei juhtu ka midagi, küll leian seljale veel mõne harjutuse kus saab ehk looma välja lasta....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänasest trennist ka mõne sõnaga. Kavas siis tugevam rind, õlg, triits.

Raskused olid samad mis 8 päeva tagasi, selles mõttes ok et ei olnud mingit ärakukkumist ja dieedi aeg nagu olen korduvalt öelnud, siis ka raskuste säilimine on põhimõtteliselt edasiminek. Kaal oli täna siis selle dieedi madalaim hommikul 89,9 (päeval enne trenni 91,7 - peale trenni 90,45kg).

Lamades surumises suutsin teha seekord 3 x5 147,5kg eelmine kord tuli kaks 5 seeriat teised 4 sed, nüüd tegin väikse abiga 4 seerias 5 kordust ja viimases abiga 4 kordust. Tunda andiski ikkagi glükogeenivarude tühjus, väljendub see nii ,et teed kordusi ja tunned et tuleb veel ja järsku võtab nagu noaga jõu ära ja on nagu tühi. Seega max raskuste mõttes ei ole näitajad langenud, lihtsalt seeria lõpud kipuvad kiiremini väsima.

Kaldpinki tegin 125 kg 5 ja 4 kordused siin sama asi, et viimased kordused kippusid ära vajuma. Edasi õlale lendamisi ja surumisi ja lõpetasin rööbaspuudel surumistega seal sama pull 50 kilo lisaraskust ja 5 kordust tunned tuleb kergelt ja siis järsku nagu noaga enam ei tule, seega osa oli siis 6 seeriad ja osad 5 - sed.

Aeroobset 55 min ratas.

Homme tugevam seljatrenn ja kui tunne on siis proovin jõutõmbes juurde panna ja kui ei saa panna ei juhtu ka midagi, küll leian seljale veel mõne harjutuse kus saab ehk looma välja lasta....

Kaotad trennis keskmiselt üle 1 kg nagu minagi. Pikema trenni kaalu rekord on mul olnud -2,5 kg. Enamus harrastajaid kaotavad trennis heal juhul 100-300 grammi ja imestavad, et miks minu kaal nii palju kukub? Palju annab juurde pikk soojem dress kindlasti, samuti intensiivne trenn ja mõõdukas joomine. Paljudel on saalis kaasas suured 2-liitrised joogianumad ja need kulistatakse tühjaks isegi siis kui mingisugust trennimoodi asja ei toimugi. Higimull peab otsa ees olema igal juhul! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vedeliku kadu olen siin stabiilselt välja toonud, et 3 tunnise trenniga on see -3 kg, tavaliselt joon tagasi 1 -1,5 l seega keskmine kaalukadu kui on aeroobset ka sees on trennis 1,5 -2 kilo. Selge, et hiljem joon tagasi, kuid trenni aeg ei lähe vett niipalju sisse kui välja tuleb. Vaatasin eile ka seda Hermaküla eksperimenti "Ringvaates" kus ta 1.40 kaotas 3,2 kilo - olles soojalt riides ja ta on kõva higistaja ka, rohkem kui keskmine eestlane. Enne eksperimenti helistas veel mulle ka ja küsis mis ma asjast arvan. Eks ma siis selgitasin ,mis selline 5-8 kilo kaalukaotust kaasa võib tuua ja kuidas võitlusaladel tihti see tulemus sinna kaotsi lähebki, et mehed ei ole viitsinud pekki maha visata ja siis vee arvelt manipuleerivad nii suurte kilode arvuga, mis lõpptulemusena pärisb töövõimet ja sellest taastumine võtab ka mitu päeva, kuid tavaliselt on võistlused vahetuslt peale kaalumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin mõni aeg tagasi Viljandis ja vaatasin üle mitmete aastate kasti kuhu ema on aja jooksul korjanud erinevat materiali nii diplomite kui ajaleheväljalõigete osas, päris nostalgiline oli vanu tulemusi meenutada.

Tegin mõnedest eredamatest ka pildid ja siin need on vaatamiseks lugemiseks, mõned päris minu sporditee algusest 1984a.

Esimene spordivõistlus, mis mul mälus on ümber Paalajärve jooks

post-22-0-83115900-1347013618.jpg

võidusõltuvus sai alguse samast võistlusest mille ma võitsin...

post-22-0-47920000-1347013669.jpg

Edasi korvpall minkorvpalli eesti meister

post-22-0-03281300-1347013723.jpg

post-22-0-14980200-1347013757.jpg

Jõutõstmine ja käsipall ka seal tulid tulemused enne kui kulturismis (1993 EMV jõutõstmises olin noorte 3. koht ja kulturismis 4.koht)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Multisportlasena ei keeranud selga ka lauatennisele.

post-22-0-78681900-1347014180.jpg

Ja siis juba kulturismi ja jõutõstmine vaheldumisi

post-22-0-33919900-1347014199.jpg

post-22-0-24740900-1347014212.jpg

post-22-0-36554400-1347014223.jpg

Noorte ajalehes "Meie Meel" - noorem generatsioon vaevalt et mäletab üldse sellise lehe olemasolu. Esimene spordilugu tulemusest ilmus "Tee Kommunismile"....

post-22-0-60969700-1347014242.jpg

post-22-0-38363600-1347014255.jpg

Oli mingi hetk kus ka kulturistina võis "Spordilehe" nädala tegijaks saada kulturistina, nüüd tule või maailmameistriks ja siis hinnatakse ka samal ajal toimunud jalgpallimaavõistluse viigimängu nädala teona....

post-22-0-52677600-1347014263.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga põnev lugemine ja huvitav idee sellised vanad diplomid siin üles riputada. Mul on ka kusagil vanadest aegadest igasuguseid põnevaid diplomeid ja tunnistusi endise ENSV aegadest. Mis nende diplomite eksponeerimine annab? Kindlasti silmaringi laiendamist tänapäeva noortele! Absoluutselt kõik tegelesid vabal ajal spordiga. Tänapäeval istuvad isegi koondiste sportlased rohkem aega internetis ja ööklubides, asjaarmastajatest rääkimata. Mul peaksid olema kusagil vana Tabasalu pioneerilaagri diplomid 1987 aastast, kus olid peal ka näiteks erinevate jooksuvõistluste ajad ja muud arvestused. Huvitav oleks neid võrrelda tänapäeva laste keskmiste tulemustega. Olen ikka kurbusega sattunud Tartu Miina Härma Gümnaasiumi kehaliste kasvatuste tundidele peale kui nad pargis jooksevad ja päris paljude puhul on näha, et noortel inimestel ei ole mingisugust jooksutehnikatki veel välja kujunenud. Paljud poisid viskavad palli või kivi nagu tüdrukud jne jne jne. Ise olin ka noorena suusa-, ujumis-, lauatennise-, karatetrennides ja ma ei olnud selle koha pealt kaugeltki mingi imelaps. Oh, sellel teemal võib siin pikalt kirjutada. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta rohkem silmaringi avardamiseks saigi üles riputatud, sest need tulemused ei ole siin midagi erilist ja eks hilisemate tegemistega on valdav osa siin foorumi külastajatest kursis. Kuid noortele võiks ta anda pildi, et tehke lihtsalt sporti ükskõik mis sporti, meist keegi ei ole hakanud kohe kulturistiks... - lihtsalt tegelege ja uskuge mind et see annab teile rohkem tagasi kui arvuti 8mitte et ka sellest tänapäeva ühiskonda arvestades ringi peaks käima, kuid tasakaalu mõttes on spordilt tihti fookus kadunud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et ka tühjast sidrunist annab veel midagi välja pigistada, vähemasti tänane trenn seda näitas. Enne trenni turgutuseks veel beta- alaniin ja Burner + kohv

post-22-0-72018300-1347045139.jpg

Kõigipealt ratast soojaks 25 min. ja siis

post-22-0-07185100-1347045168.jpg

Jõutõmme, alustasin pealthaardega ilma paelteta (ausalt öeldes ei olnud kindel, et täna seda üldse teen , sest jalatrennist olid reied veel väsinud), kuid mõtlesin et teen soojenduse ära ja siis otsustan.

120/8, 150/6, 180/5 kõik pealt haarde ilma paelteta ja siis paeltega 220kg/10 (see ei tulnud kergelt, kuid vaadates et see on praktiliselt mu 2,5 kehkaalu ei ole tulemus paha, eriti dieedi ajal, sest ega ma ei ole selle raskusega nii pikka seeriat ka varem proovinud, seega loen uueks rekordiks.).Hommikune kaal 90,0, vahetult enne trenni 91,5kg ja peale trenni oli 89,8 - seega trenniga tuli jälle ligi 2 kilo maha....

Edasi lõuatõmbed lai haare 4 x 5 (18 kilo lisaraskus)

Kolmas harjutus 1 käega t- kangi tõmbed

40kg/6, 60/6, 80/6, 95/6 - see ka uus rekord

Neljas harjutus Kitsalt tõmbed rinnale vabaraskus

100/10, 130/6, 150/6, 180/5, 200/5 - uus rekord

Edasi veel õlatagaosa , trapets, biitseps ja kõht, lõppu veel aeroobset 25 min.

Kokkuvõttes supertrenn, sest jõud ei ole kadunud ja kaalu seevastu paar kilo vähem. Homme siis Revalis Lahtiste uste päev ja Fitness.ee toidulisandite algkoolitus, peaks olema kogu päeva tasuta sissepääs, seega tulge trenni ja toidulisandied maitsma! Meie boks peaks olema kohapeal 11.30 - 15.00 kui ma õigesti mäletan, ise kindlasti homme sauna, et taastuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peab vist ikka kolmevõistluse kaasa tegema jõutõstmises.... :D

Peab ikka vist kõik Kuusnõmmed kulturismi tegema saatma, löövad seal platsi puhtaks... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peab ikka vist kõik Kuusnõmmed kulturismi tegema saatma, löövad seal platsi puhtaks... :D

See on jah suurem tõenäosus, kui minu edu jõutõstmises.... ;) eriti varustusega, millega pole kunagi proovinud teha. Sügisel on Rain kindlasti platsis temaga loodan koos minna ka Põhjamaade MV , ma ei tea mis see Gun on otsustanud, kuid vormi järgi võiks eesti mv vabalt kaasa teha ja usun , et tulemus kehv ei saaks olema. Raigo pakub seltsi loodetavasti järgmisel kevadel ,siis EM ka Moldovas - seal polegi veel käinud ega võistlenud, seega tuleb kohale minna.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gunnaril rikub kogu võistlusteks ettevalmistumise ära töö,nimelt komandeeringud jne kuigi dieeti saaks pidada aga trenni juhub kuidas kunagi,

Võistlusteks nimoodi valmistuda eriti just psühholoogiliselt on raske ,kui ei tea kas trenni saad või ei. Siis võib ats ikka korralikult ära sõita.... ;)

Täna ise trennist puhkan ja varsti Revali sauna ja õhtul kossu vaatama Serbia - Eesti. Homme varahommikul stardin aga Torisse, kus trennialane seminar 10 -12. Seega varakult ärkama, et sinna õigeks ajaks jõuda ja õhtul siis 17.00 ühistreening Revalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulin mitte kaua aega tagasi Eesti -Serbia mängult ja kõrvad siiani pool - lukus.... :D Kõva esitus eesti meestelt, võita Serbiat, kes olnu MM hõbe...seega sai kohaleminek kuhjaga emotsionaalset täidetud. Kohapeal ikka midagi muud kui kodus kaasa elada, seega trennivabapäev sai hea emotsionaalse laengu ja homme juba enne 7 tõusta, et 10.00 Toris näidistreening läbi viia. Kes sealkandis elab tulge kohale. ;)

Enne kossu veel Revali saun 3 tiiru, super oli - homme siis taastav trennitsükkel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulin mitte kaua aega tagasi Eesti -Serbia mängult ja kõrvad siiani pool - lukus.... :D Kõva esitus eesti meestelt, võita Serbiat, kes olnu MM hõbe...seega sai kohaleminek kuhjaga emotsionaalset täidetud. Kohapeal ikka midagi muud kui kodus kaasa elada, seega trennivabapäev sai hea emotsionaalse laengu ja homme juba enne 7 tõusta, et 10.00 Toris näidistreening läbi viia. Kes sealkandis elab tulge kohale. ;)

Enne kossu veel Revali saun 3 tiiru, super oli - homme siis taastav trennitsükkel.

Jah, see oli väga võimas mäng! Juhtusin ka seda mängu vaatama alles poole pealt ja ei kahetse, et üliemotsionaalse lõpu ära nägin. Eelmine mäng saime Serbialt kõvasti tappa, aga täna oli võit magus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke eilsest juubeliüritusest ka. Alustasime varakult 9.30 orienteeruvalt kontoris, kus oligi selline väike vastuvõtt, sõbrad tuttavad, kes soovisid tulla käppa raputama, olid oodatud ja rahvast käis päeva jooksul üksjagu läbi. Lõuna paiku muutus asi lõbusamaks kui meiega liitusid moosekandid Moonika ja Marek, kes kuni hiliste õhtutundideni meelt lahutasid ja rahvas sai kaasa laulda armastatud laule. Varasematest aastatest kogemust kaasa võttes suutsin jõuvarusid kuni lõpuni säilitada ja ei vedanud ennast kinni.... :D Seega oli selline pikk päev koos sõpradega - sellised jäävadki eredalt meelde... ;)

Natuke pildimateriali ka nii külalistest kui kingitustest.

EKFL ja Fitness.ee tööka kollektiivi poolt

post-22-0-11176800-1347391643.jpg

Peolaua toidu valmistas abikaasa Natalia

post-22-0-40374800-1347391680.jpg

Hommikul kohe olid külas "Spordisõbrad" - õhtul oli see klipp Tallinna TV-s

post-22-0-51963900-1347391734.jpg

Sõbrad Kaie ja Viesturs ei pidanud paljuks oma tihedast tööpäevast läbi tulla.

post-22-0-11536300-1347391792.jpg

Fitness Tv eesotsas Martin Aarega ja kingituse suurus selgub homme kui toimub 12 milj Jackpoti loosimine... ;)

post-22-0-58837500-1347391834.jpg

Moosekandid Marek ,Moonika ja Kaspar, lõpuks mängis ka Rebane pilli

post-22-0-59514900-1347391893.jpg

Õhtul jätkasime kodus

post-22-0-82174800-1347391936.jpg

ema Kiks ja Natalia

post-22-0-56550900-1347391964.jpg

Vend Mikk

post-22-0-02437100-1347391997.jpg

Sõber Ets kinkis pileti taevasse - ei tea mis nipiga mind sealt alla aetakse.... :D

post-22-0-65298700-1347392080.jpg

Kaido ja Triin

post-22-0-19441200-1347392120.jpg

Tänud veelkord kõigile kes meeles pidasid ja panuse sellesse fantastilisse päeva andsid!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt, Miku pilt on kõige parem! Loodetavasti kõikide kulturismivõistluste vaim Mikk Kiivikas teeb juba hääleproove enne eelolevaid Eesti meistrivõistluseid :rolleyes: . Vimane kord Mikk kaebas, et taustamuusika oli liiga kõva ning ta ei suutnud Otile üle muusika üle karjuda. Loodetavasti seekord DJ hoiab ennast tagasi ning Mikk laulab hääle lahti :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab ehk keegi aidata ,mul vasakul käel kiilub väike sõrm hommikuti kui ärkan , päeval seda pole , kui aktiivselt käega liigutan , käisin perearsti juures ja ta saatis mind neuroloogi juurde , sinna lähen 8 oktoober varem ei saanud aega , aga see näpu kiilumine häirib , arst ütles , et selle näpu kiilumise õige nimi on tulistav sõrm vms ,googlest otsisin ja midagi ei leidnud , probleem on veel selles et ma lõin kuskil pool aastad tagasi vasaku käe küünarnuki niii ära , et käsi muutus tuimaks , laks oli nii kõva , et pm 1 kuu andis küünarnuk tunda valu , nüüd aga see ära löödud koht on üli tundlik pms kui õrnalt näpuga lüüa , siis närv tuneb valu vms . Tekst üsna keeruline , aga loodan , et keegi vastab :D:D . See näpu kiilumine tekib ka vahest parema käe väiksel näpul , milles asi on ma ei tea .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×