Jump to content
Arnold

Valikute mitmekesisus ja liialt individuaalne lähenemine rikuvad lapsed?

Recommended Posts

Holger, mitu last sa üles oled kasvatanud? Minu teada 0- seega lapsekasvatuse arutelus ei oska sa küll millegist rääkida, kuna kogemus puudub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Holger, mitu last sa üles oled kasvatanud? Minu teada 0- seega lapsekasvatuse arutelus ei oska sa küll millegist rääkida, kuna kogemus puudub.

Kui ei, siis on tal veel rikkumata arusaamad. Uuringuid sellel teemal on tehtud piisavalt, kysige Jorxi k2est, tema meil spetsialist. Kyll ka veel lasteta... :D .

Muuseas...lugu oli, et yhele katoliku preesrile heideti ette, et tema ei tohiks abielu osas n6u anda, kuna tal puudub kogemus. Preester vastas, et tema tegeleb tuhandete perede probleemidega (katoliku kirikus on pihisakrament...) , teie aga reeglina ainult enda perega, kes siis teab rohkem?

Ei ole olemas yhtegi ideaalset lapsevanemat. Probleem tekib, kui kiputakse oma vigu 6igustama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa v6ibolla ise ei kuula oma kaasa s6na? Oled kuidagi oma k2itumisega m6ista andnud, et ema s6na ei maksa nii palju?

Juba 8eldi, et meetodeid laste m6tlemapanemiseks ja m6jutamiseks on palju.

Minu n8 lapselaps on nyyd kuuene ja ei ole kunagi vitsa saanud. Temal on j2relem6tlemise tool.

Mis tool see on selline? :D :D

Kuid jah, eks igaüks kasvatab last nii nagu teda ennast on kasvatatud, ning kerget võimuvõitlust tuleb oma kaasade sinuga kooselavate inimestega mahapidada pidevalt. Autoriteet, mängukaaslane, vajadusi rahuldav tüüp - isiksus ei pruugi lapsejaoks alati see ÜKS ja see sama olla.

Tahes tahtmata ei olegi kunagi kõik vanemad võrdsed, sest täisulikkus ehk täiuslik perekond on ILLUSIOON. Mis on täiuslik ja ideaalne kasvatus? See on iga inimese jaoks erinev.

Seega, olen siiski seda meelt, kui laps aru ei saa, korraldustele ei allu ja proovitud on mittmeid korda heaga, siis tuleb proovida korra kurjaga. :)

Olgu see siis nurka minek, või vitsaga paar triipu. <<- kõik oleneb kuidas milline karistus toimib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis tool see on selline? :):D

Kuid jah, eks igaüks kasvatab last nii nagu teda ennast on kasvatatud, ning kerget võimuvõitlust tuleb oma kaasade sinuga kooselavate inimestega mahapidada pidevalt. Autoriteet, mängukaaslane, vajadusi rahuldav tüüp - isiksus ei pruugi lapsejaoks alati see ÜKS ja see sama olla.

Nende jaoks on eriti oluline n2ha, et sa pead oma kaasast lugu jne. Nemad on tydrukud ja samastavad ennast ikkagi emaga...nii, et mis pagana autoriteet?

Vaata lastekasvatamise saateid rohkem, siis tead ka, mis toolist ma r22gin. 3-4 min j'relem6tlemist seal...p2rast paluvad andeks ja k6ik l2hevad r66msalt j2lle edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Holger, mitu last sa üles oled kasvatanud? Minu teada 0- seega lapsekasvatuse arutelus ei oska sa küll millegist rääkida, kuna kogemus puudub.

Ise olen laps olnud. Sellest piisab. :D

Mis puutub kasvatamisse siis ei pea selleks vanem olema, et asja sisu mõista. Antud juhul piisab ka sellest, kui ise üks osapool ehk laps olla. Ning selle on meist kõik siin läbinud. :)

Kogemusi kuhjadega enda näol. Mis töötas, mis mitte ning kuidas asjad lõpuks välja mängisid. Ning kõikide tuttavate ja sõprade näol olen ainult kinnitust saanud oma mõtetele.

Minu puhul, kellel lapsi ei ole - on tõesti nagu Aile ütles, rikkumata vaatevinkel. Ehk ma võin siin lobiseda ilma arvesse võtmata vanema armastust ja sellest tulenevat leebust jms. Usun, et kui kunagi vanem olen siis läheb ka mõttemaailm krussi ning objektiivselt asju vaadelda läheb väga raskeks.

Kuidas su enda lapsel läheb? Alles lugesin kuidas sinu üks karistusmeetod vanaema pärast vett vedama läks. Mis sinu seisukoht on - kas rääkimine tõi muidu tulemusi? Või tegid kurja häält ka? :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen laps olnud. Sellest piisab. :)

Mis puutub kasvatamisse siis ei pea selleks vanem olema, et asja sisu mõista. Antud juhul piisab ka sellest, kui ise üks osapool ehk laps olla. Ning selle on meist kõik siin läbinud. :D

Kogemusi kuhjadega enda näol. Mis töötas, mis mitte ning kuidas asjad lõpuks välja mängisid. Ning kõikide tuttavate ja sõprade näol olen ainult kinnitust saanud oma mõtetele.

Minu puhul, kellel lapsi ei ole - on tõesti nagu Aile ütles, rikkumata vaatevinkel. Ehk ma võin siin lobiseda ilma arvesse võtmata vanema armastust ja sellest tulenevat leebust jms. Usun, et kui kunagi vanem olen siis läheb ka mõttemaailm krussi ning objektiivselt asju vaadelda läheb väga raskeks.

Kuidas su enda lapsel läheb? Alles lugesin kuidas sinu üks karistusmeetod vanaema pärast vett vedama läks. Mis sinu seisukoht on - kas rääkimine tõi muidu tulemusi? Või tegid kurja häält ka? :)

Lapse kasvatamiseks ei piisa sellest, kui ise oled 20 a tagasi laps olnud. No ei piisa noh. Samuti ei piisa mingitest teoreetilistest teadmistest või õpikute tarkustest, sest praktika on teine.

Ma ei ole pidanud kordagi last füüsiliselt karistama, isegi mitte nurka panema, sest mul on lihtsalt nii hea laps.

Aga selle telefoni kaotamise asjus sai laps niikauaks koduaresti, kui omale uue telefoni pidi hankima (enda raha eest muidugi- kusjuures raha hankimiseks oleks pidanud vaeva nägema, mitte pangaarvelt võtma). Aga seekord läks see karistus jah vett vedama :D.

Aga jah, rääkisime nendest kaotamistest pikemalt. Seda, kas see ka viimaseks korraks jäi, saan ma alles mõne aja pärast teada :D.

See mõni kroon (telefoni maksumus siis) ei ole küll minu jaoks seda väärt, et last peksta või muudmoodi füüsiliselt karistada. Aga nagu ma juba maininud olen, siis ongi mu tütre juures ainuke halb asi see kaotamiste värk. Muidu on 5+ laps, ükskõik, mida ütled, seda ka teeb ja kuulab 100 % ilusti sõna, isegi 110 %.

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ikka suudad nii kuradi negatiivselt mõelda. :)

Olla rasvunud ei ole haigus (99%) juhtudest. Seega ei ole mõtet tuua vabandusi miks ei jõua või ei jaksa. Keegi ei sunni surnuks ennast pingutama, kui ei jaksa. Saa oma 2 kätte ja istu. Kui tahad paremat hinnet siis ise tead, kas pingutad või mitte. Kas teed kodutööd või mitte. Ja nagu Rückenberg ütles, siis kergeid allahindlusi siiski tehakse, kui on näha, et see paksuke punnitab nii kuidas torust tuleb. Kuid ka siis üle "rahuldava" ei tohiks keegi panna.

Haigetel, vigastesl ja füüsilise puudega inimestel on enamasti arstitõendid, mis vabastavad teatud asjadest. Kuigi mul oli klassis ka füüsilise puudega noormees, kes tegi kõik kaasa niipalju kui tema puue lubas. (Üks käsi ja jalg osaliselt halvatud) Ei nutnud ega kurtnud kunagi.

Kuigi jah. Paksukestesse ma eriti leebelt ei suhtu. Tean, et sul on veidi isiklikumad kogemused asjas. Kuid minu elukogemus näitab, et keegi ei ole lihtsalt loodud "paksuks". (jättes taaskord välja selle pisikese protsendi, kellel on reaalne haigus rasvumise põhjustajaks). Seega mistahes probleemid nende elus on kokkuvõttes siiski nende enda süül. Isegi kui tegemist on vanemate poolt peale surutud elustiiliga - siis ka laps on siiski mõtlev olend ning peaks suutma 2+2 kokku panna. Ja kui ei suuda... väga kahju. Kuid elu on Karm. Väga karm, ning keegi ei hakka sulle suuri erandeid tegema sest sinu lapsepõlv oli sitt. Kedagi ei koti eriti, et sul oli raske noorus. Paljudel oli/on. Vingumine ei muuda midagi. Tuleb karm tõde alla neelata ning asuda tööle oma elu parandamisega ning enesearendamisega.

Minu arust mistahes suhtumine, et paks olla on Okei ja lubatud, on veidi tobe. Otseloomulikult on igal inimesel õigus oma elustiili valikuks. Seni kuni nad pärast ei vingu probleemide üle - minugi poolest. Söögu end või tonniseks.

Häirivad lihtsalt need inimesed, kes teadlikult söövad ennast rasvaseks ning siis pärast on veel jultumust nõuda võrdset kohtlemist (näiteks tööotsingutel jms) või siis nõutakse just igasugu "allahindlusi" nende "puude" pärast.

Samuti igasugu ajutiste vigastuste puhul ei tehtud mingeid allahindlusi lõpliku hinde puhul. Klassis murdis nii mõnigi jala või käeluu ning aasta lõpuks pidid ikka kõik asjad tehtud olema. Sitt värk, et luu läks. Paraneb paar kuud ja oled jälle terve ning hakka aga tööle. Niikaua kuni arstitõend lubas anti pausi, pärast läks kõik samamoodi edasi.

Täpselt nii nagu, kui oled haiglas mingil põhjusel siis kuigi kooli minema ei pea, siis kodutöid pead tihtipeale ikkagist tegema. Kui siis on tegemist pigem sellega, et sa teistest maha ei jääks, mis pärast teeks järgiõppimise tunduvalt raskemaks.

Loomulikult tuleb lastega tegeledes leida kuldne kesktee üldiselt. Lasta neil oma lapsepõlve nautida, kuid samas mida aastad edasi - neid aina kindlamalt ja rangemalt päris eluga harjutada. Kui teed midagi valesti, jätad tegemata vms - siis saad karistada. Lapsepõlv on tore asi, kuid maailm ei vaja 15 aastaseid, kes arvavad, et võivad teha mida tahavad kuna keegi pole neid korralikult karistanud.

Sellel põhjusel pooldan ka 100% füüsilist karistamist laste puhul. Mingid "time out-d" ja "mine oma tuppa" lollused võib Ameerikasse jätta.

post-7558-1310374081_thumb.jpg

Ahahh.Nii et paksmaod tuleb lihtsalt kõhnaks peksta , :D

Nojah ,detsimeerimist kasutati juba Vanas Roomas ...

Muuseas ,seda soovitust võiks kasutada ka ntx nende suhtes ,kes ei oska joonistada või ebamusikaalsete laste suhtes.

Ikka nii kaua tuleb peksta ,kuniks viisi pidama hakkab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ütle seda paha pärast, aga tundub, et Holger on emotsionaalselt üsna katki, kuigi endale seda ei tunnista. Ka varasemad sõnavõtud viitavad sellele.

Ei ,otsustades ,kuidas ta suhtub inimestesse ,lastesse - jooksku või kärvaku ,vahet pole ...

nagu polekski jutt inimestest ,lastest.

Teatud inimestel lihtsalt puudub igasugune empaatiavõime - nad ei suuda end panna teiste asemel ,nad ei suuda kaasa tunda.Nende jaoks jaguneb maailm kaheks - on TEMA ja värdjad.Ja värdjatel ei ole õigust eksisteerida ...

Minu teada kutsutakse taolisi tüüpe sadistideks.

Parandage ,kui eksin, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Te olete ikka imelikud inimesed.

daemonium sa kaitsed paksukesi ja kipud võrdlema neid täiesti võrreldamatute asjadega. Olla paks - see on sinu enda valik. Tahad oled, tahad ei ole. Musikaalsus, kunst - see on kaasasündinud. Teatud maani õpitav, aga siiski kaasasündinud annet on vaja. Sa sünnid kehva kunstioskusega või muusikalise kuulmisega. Sa aga ei sünni paksuks. Sa sööd ennast täitsa ise - täitsa paksuks.

Kuidas sa sellest aru ei saa.

Kui oled paks, treeni end kõhnaks ja sportlikuks. Kui oled ebamusikaalne, siis oled ebamusikaalne. Sa võid ennast treenida veidi paremaks. Kuid kui sa naturaalselt absoluutselt viisi ei pea, siis sa ei hakkagi seda praktiliselt kunagi tegema. Võib-olla kui rämedalt aastaid vaeva näed siis suudad lõpuks piisavalt hea olla.

Paksud võivad ennast paari kuuga heasse vormi treenida.

Sina aga kaitsed neid ja ütled, et ei ole midagi nii lihtne. Aga on - kui ise ei soovi/eiviitsi/ei suuda, siis kelle süü see on?

Ja mis Empaatiavõime. Olen ma kuskil siin soovitanud inimestele halba? Viga teha? Kas lapsele vitsa andmine on siis tänapäeval nii tabuks muutunud? Aastatuhandeid sai seda tehtud ja nüüd on kõik järsku "empaatiat" täis. :D

Et paksukesed ei tohi enam joosta ka? No kurat. Jätame üldse siis Kehalise Kasvatuse ära. Niikuinii on igal ühel midagi viga. Kes veidi paks, kes veidi kõhna, kes muidu loll. Paneme kõik ühte patta ja viskame 3-d ära ning laseme neil tund aega nina nokkida.

Ja mina olen Sadist. Proovin inimesi aidata, aitan toitumise, trenniga. Arendan arutelusid - ning lihtlabaselt öeldakse, et ma olen Sadist kuna ei näe maailma läbi roosade prillide ja ei tunnista/ei kiida heaks kõike seda NÄMMUTAMIST mida inimesed endaga ja oma lastega teevad.

nightq - Kui sa arvad, et ma olen emotsionaalselt katki siis sa ei tea ikka minust mitte midagi.

Otseloomulikult olen ma teistsugune ning mulle meeldib asju vaadata teiste nurkade alt. Kuid mida tähendab Emotsionaalselt katki? - Mul on oma korter, 2 töökohta, tüdruk, armastavad vanemad. Mitu väga head sõpra + palju tuttavaid. Olen heas füüsilises vormis, naudin trenni tegemist. Tegelen muusikaga, tegelen arvutitega, pokkeriga jne. Hobisid on.

Kui ma olen emotsionaalselt katki - siis las ma olla. Elu läheb piisavalt hästi - et mingite teiste poolt pandud diagnooside tõttu ennast halvasti peaksin tundma.

Pigem tundub, et osad teist veidi ära lagunenud. Aga jällegi - subjektiivsed arvamused ning ilmselgelt mina teie arvamusi muuta ei suuda ning teie minu omasid ka mitte. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ikka suudad nii kuradi negatiivselt mõelda. :D

Olla rasvunud ei ole haigus (99%) juhtudest.

Haigus on formaalne mõiste - kuhu keegi joone tõmbab. Tavaliselt tõmmatakse statistika järgi sellisesse kohta, et normaalvahemikku jääks vähemalt 95% inimesi, liiga paljusid inimesi ravida on kulukas.

Inimeste rasvakogumiseeldused on ühtlane spekter seinast seina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Haigus on formaalne mõiste - kuhu keegi joone tõmbab. Tavaliselt tõmmatakse statistika järgi sellisesse kohta, et normaalvahemikku jääks vähemalt 95% inimesi, liiga paljusid inimesi ravida on kulukas.

Inimeste rasvakogumiseeldused on ühtlane spekter seinast seina.

Suht segane värk see tõesti. Kuid neid haigusi on ikkagist suhteliselt vähe, kus toitumine ja treening praktiliselt mingit mõju rasvumisele ei avalda. Ning kokkuvõttes ollakse tihtipeale siis ka haigusest teadlikud ning mistahes arutelu mis meil siin käib, neile ei kehtiks.

Ega ma sadist pole, kes haige inimese jooksma paneb, kui arstitõend käes, mis ütleb, et ta kohe ära sureb kui nii teeb. :D

Millegi pärast on aga iga teine paksuke sellised arvamusel, et see on haigus - samal ajal kui ajab endale kooki näost sisse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jeap kuigi tundub ,et viimaselajal sünnib juba päris palju neid nö geneetiliselt paksusi.mingid vead küljes mis ei lase normaalkaalu kunagi saavutada.parandada asja muidugi annab kuid sellega asi ka piirdub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänapäeva toitu ei anna enam varasemaga võrrelda, sealt ka haigused. Oma osa teeb ka jätkuv fruktoosi sisaldavate toodete/jookide ja lihtsuhkrute tarbimine rasedusaegsel perioodil. Pole normaalne, et vastsündinud beebi juba ülekaaluline on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jeap kuigi tundub ,et viimaselajal sünnib juba päris palju neid nö geneetiliselt paksusi.mingid vead küljes mis ei lase normaalkaalu kunagi saavutada.parandada asja muidugi annab kuid sellega asi ka piirdub.

Ei tea, kas mingeid uuringuid ka sellel teemal on. AlanBStard tead midagi?

Lõpuks jõuamegi sinnamaale, kus vanemad söövad ennast paksuks, teevad lapsed. Toidavad need paksuks, siis need omakorda teevad lapsed. Ning lõpuks olemegi geneetilised paksmaod ning ei olegi midagi enam teha. Ei usu, et sellest ringist enam kunagi välja saaks. Loodame, et nii ei juhtu.

Eks tänapäeva maailm ongi pea-peale pööratud, kus füüsiline tugevus enam ei määra toidu hulka laual. Tihtipeale ei määra enam ka vaimne jõud. Kuna riigid hoolitsevad oma väetite eest. Täielik absurdsus.

Daemonium enne mainis, et ma nagu Sadist, kes tapaks kõik värdjad. Ega väga sellele vastu selle nurga alt öelda ei saa. Vanasti polnud selles midagi imelikku. Kes ühiskonnas oma osa teha ei suuda - see on koorem. Milleks neid koormaid koguda? Muidugi see teema liiga karm ja keeruline. Muidugi päris tänavapeal kedagi maha laskma ei hakkaks kuna tundub ebaadekvaate meie ühiskonna jaoks. :)

Aga surmanuhtluse seaks küll kohe heameelega sisse. Selle elimineerimine on minu arust olnud Inimkonna kõige suurem viga üldse. Õnneks mõnedes maades seda veel kasutatakse, kuid seal hoopis valedel põhjustel ja viisidel.

Vist mõnes Ameerika Osariigis see ka veel alles, jumal tänatud.

Alles oli jälle, kuidas keegi sai peale 10-t aastat vanglas olemist vabaks ja kohe läks ja tappis 6 inimest ja ise-enda. Laheee.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jeap kuigi tundub ,et viimaselajal sünnib juba päris palju neid nö geneetiliselt paksusi.mingid vead küljes mis ei lase normaalkaalu kunagi saavutada.parandada asja muidugi annab kuid sellega asi ka piirdub.

Aju tasakaalumehhanisme paigast ära ajav söök ja maitselisandid (glutamaat vist teeb ka paksuks), hormonaalset tasakaalu mõjutav keemia - palju kasutatakse testot alandavaid ja rasva ajavaid kemikaale, absoluutselt kõiges. Meeste testotase langeb juba mitu aastakümmet kogu maailmas v.a mõned metsikud nurgatagused nagu Tshiili mägikülad. Testoalandajad ajavad kiirelt rasva. Ja kasvatavad järjest rohkematele meestele manboobse ette. Ftalaadid, parabeenid ja miljon muud asja mida on peaaegu võimatu vältida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aju tasakaalumehhanisme paigast ära ajav söök ja maitselisandid (glutamaat vist teeb ka paksuks), hormonaalset tasakaalu mõjutav keemia - palju kasutatakse testot alandavaid ja rasva ajavaid kemikaale, absoluutselt kõiges. Meeste testotase langeb juba mitu aastakümmet kogu maailmas v.a mõned metsikud nurgatagused nagu Tshiili mägikülad. Testoalandajad ajavad kiirelt rasva. Ja kasvatavad järjest rohkematele meestele manboobse ette.

On mingeid kindlaid aineid välja tuua, peale selle glutamaad'i? Kus seda jama kõige rohkem leidub ja mida tasuks kindlati vältida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Füüsilise ebamugavustunde (karistuseg kaasnev) tekitamine on suhteliselt primitiivne.Seda kasutatakse katsejäneste peal eksperimendis,et suunata neid ül. täitmisel. Mida rohkem me teame,seda enam me võime väita ,et aina vähem me teame ning see tekitab segadusi arvamusavaldamisel.

Kui teid huvitab aga lapse moraalne areng,siis lugege nt. "KOHLBERG'S STAGES OF MORAL DEVELOPMENT"

KOHLBERG'S SIX STAGES

Stage 2. Individualism and Exchange. At this stage children recognize that there is not just one right view that is handed down by the authorities. Different individuals have different viewpoints. "Heinz," they might point out, "might think it's right to take the drug, the druggist would not." Since everything is relative, each person is free to pursue his or her individual interests. One boy said that Heinz might steal the drug if he wanted his wife to live, but that he doesn't have to if he wants to marry someone younger and better-looking (Kohlberg, 1963, p. 24). Another boy said Heinz might steal it because

maybe they had children and he might need someone at home to look after them. But maybe he shouldn't steal it because they might put him in prison for more years than he could stand. (Colby and Kauffman. 1983, p. 300)

What is right for Heinz, then, is what meets his own self-interests.

You might have noticed that children at both stages 1 and 2 talk about punishment. However, they perceive it differently. At stage 1 punishment is tied up in the child's mind with wrongness; punishment "proves" that disobedience is wrong. At stage 2, in contrast, punishment is simply a risk that one naturally wants to avoid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lapse kasvatamiseks ei piisa sellest, kui ise oled 20 a tagasi laps olnud. No ei piisa noh. Samuti ei piisa mingitest teoreetilistest teadmistest või õpikute tarkustest, sest praktika on teine.

Ma ei ole pidanud kordagi last füüsiliselt karistama, isegi mitte nurka panema, sest mul on lihtsalt nii hea laps.

Aga selle telefoni kaotamise asjus sai laps niikauaks koduaresti, kui omale uue telefoni pidi hankima (enda raha eest muidugi- kusjuures raha hankimiseks oleks pidanud vaeva nägema, mitte pangaarvelt võtma). Aga seekord läks see karistus jah vett vedama :D.

Aga jah, rääkisime nendest kaotamistest pikemalt. Seda, kas see ka viimaseks korraks jäi, saan ma alles mõne aja pärast teada :D.

See mõni kroon (telefoni maksumus siis) ei ole küll minu jaoks seda väärt, et last peksta või muudmoodi füüsiliselt karistada. Aga nagu ma juba maininud olen, siis ongi mu tütre juures ainuke halb asi see kaotamiste värk. Muidu on 5+ laps, ükskõik, mida ütled, seda ka teeb ja kuulab 100 % ilusti sõna, isegi 110 %.

Soovin sulle j6udu ja jaksu ka edaspidiseks! :)

Minul oli ka kaotamise haigus (ega tytar juhuslikult veevalaja ei ole :) ). Nyydseks olen j6udnud sinnamaani, et kontrollin k6ike paaniliselt, kas ikka sai kotti v6i ei...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aju tasakaalumehhanisme paigast ära ajav söök ja maitselisandid (glutamaat vist teeb ka paksuks), hormonaalset tasakaalu mõjutav keemia - palju kasutatakse testot alandavaid ja rasva ajavaid kemikaale, absoluutselt kõiges. Meeste testotase langeb juba mitu aastakümmet kogu maailmas v.a mõned metsikud nurgatagused nagu Tshiili mägikülad. Testoalandajad ajavad kiirelt rasva. Ja kasvatavad järjest rohkematele meestele manboobse ette. Ftalaadid, parabeenid ja miljon muud asja mida on peaaegu võimatu vältida.

Viimased paar aastat ajan kyll n2puga j2rge, kui aus olla.

Parim viis on kogu kosmeetika ja hygieenivahendid ise teha. Toidust r22kimata.

Ei ütle seda paha pärast, aga tundub, et Holger on emotsionaalselt üsna katki, kuigi endale seda ei tunnista. Ka varasemad sõnavõtud viitavad sellele.

Seda on ju valus tunnistada... Vajalik, kuid valus.

Mina j2lle ei saanud aru, kes on Holger. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on füüsilise karistamisega see probleem, et karistajad ei oska lõpuks enam piiri pidada. Hakatakse pea iga pisikese pahanduse peale kõvasti välgutama. Vägivallale antakse aina rohkem ja rohkem vabadust. Domineerimine teise inimese üle aina kasvab. Lihtsam on ikka lüüa ja pahandada kui uurida välja tõeline probleemi põhjustaja.

Lapsed on ju nagu mingid papagoid, kes "ahvivad" teevad järgi või õpivad käitumist teiste pealt. Probleemi lahendamine vägivallaga õpetab lapsi lahendama probleeme vägivallaga...

Kõik oleneb sellest, mida te oma lastelt ootate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovin sulle j6udu ja jaksu ka edaspidiseks! :)

Minul oli ka kaotamise haigus (ega tytar juhuslikult veevalaja ei ole :D ). Nyydseks olen j6udnud sinnamaani, et kontrollin k6ike paaniliselt, kas ikka sai kotti v6i ei...

Ma kaotan samuti pidevalt asju ära ning olen ka veevalaja, on`s kokkusattumus? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kaotan samuti pidevalt asju ära ning olen ka veevalaja, on`s kokkusattumus? :D

:)

Ma olen lihtsalt pidevalt mingis teises dimensioonis :D Tuttav tunne? :)

Ainuke asi, mis aitab, on alati yle kontrollida enne lahkumist, et kas j2lle juhuslikult midagi maha ei j22nud. Tyytu... kuid vajalik.

Minu arvates on füüsilise karistamisega see probleem, et karistajad ei oska lõpuks enam piiri pidada. Hakatakse pea iga pisikese pahanduse peale kõvasti välgutama. Vägivallale antakse aina rohkem ja rohkem vabadust. Domineerimine teise inimese üle aina kasvab. Lihtsam on ikka lüüa ja pahandada kui uurida välja tõeline probleemi põhjustaja.

Lapsed on ju nagu mingid papagoid, kes "ahvivad" teevad järgi või õpivad käitumist teiste pealt. Probleemi lahendamine vägivallaga õpetab lapsi lahendama probleeme vägivallaga...

Kõik oleneb sellest, mida te oma lastelt ootate.

V2ga viis! Nii ongi...

...ja hetkel tunduvad 3 ja 5 aastased veel nii nunnud, et v2givald oleks nagu kontrolli all, kuid need sunnikud saavad suuremaks ja probleemid l2hevad suuremaks koos nendega, mis siis saab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Te olete ikka imelikud inimesed.

daemonium sa kaitsed paksukesi ja kipud võrdlema neid täiesti võrreldamatute asjadega. Olla paks - see on sinu enda valik. Tahad oled, tahad ei ole. Musikaalsus, kunst - see on kaasasündinud. Teatud maani õpitav, aga siiski kaasasündinud annet on vaja. Sa sünnid kehva kunstioskusega või muusikalise kuulmisega. Sa aga ei sünni paksuks. Sa sööd ennast täitsa ise - täitsa paksuks.

Kuidas sa sellest aru ei saa.

Kui oled paks, treeni end kõhnaks ja sportlikuks. Kui oled ebamusikaalne, siis oled ebamusikaalne. Sa võid ennast treenida veidi paremaks. Kuid kui sa naturaalselt absoluutselt viisi ei pea, siis sa ei hakkagi seda praktiliselt kunagi tegema. Võib-olla kui rämedalt aastaid vaeva näed siis suudad lõpuks piisavalt hea olla.

Paksud võivad ennast paari kuuga heasse vormi treenida.

Sina aga kaitsed neid ja ütled, et ei ole midagi nii lihtne. Aga on - kui ise ei soovi/eiviitsi/ei suuda, siis kelle süü see on?

Ja mis Empaatiavõime. Olen ma kuskil siin soovitanud inimestele halba? Viga teha? Kas lapsele vitsa andmine on siis tänapäeval nii tabuks muutunud? Aastatuhandeid sai seda tehtud ja nüüd on kõik järsku "empaatiat" täis. :D

Et paksukesed ei tohi enam joosta ka? No kurat. Jätame üldse siis Kehalise Kasvatuse ära. Niikuinii on igal ühel midagi viga. Kes veidi paks, kes veidi kõhna, kes muidu loll. Paneme kõik ühte patta ja viskame 3-d ära ning laseme neil tund aega nina nokkida.

Ja mina olen Sadist. Proovin inimesi aidata, aitan toitumise, trenniga. Arendan arutelusid - ning lihtlabaselt öeldakse, et ma olen Sadist kuna ei näe maailma läbi roosade prillide ja ei tunnista/ei kiida heaks kõike seda NÄMMUTAMIST mida inimesed endaga ja oma lastega teevad.

1.On täielik jama ,et mingi paari kuuga saab end treenida saledaks ja sportlikuks.Sa lihtsalt ei tea ,millest räägid.

2.Inimestele sa halba ei soovi.Paksusid ei pea sa üldse inimesteks.

3.Sa ei proovi inimesi aidata ,sa tahad neist ,keda pead alaväärtuslikeks ,lihtsalt lahti saada.

Ja õiguse otsustada ,kellel on õigus eksistentsile ,kel mitte ,oled võtnud endale ...

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×