Jump to content
RainKuusnõmm

Team KOOVIT

Recommended Posts

Kuna reedel ei saanud kükis enesekindlust kätte siis otsustasin täna jälle proovida. kavajärgi oleks muidugi Reedel pidanud see olema aga pühapäeval juba võistlus. Reedeks jääb veel siis rinna ja õla trenn:) minupuhul need taastuvad ka kiiremini:)

Kükis oli abiks täna Rain..tänks et viitsisid:) täna siis lõpptulemuseks 245kg:) sidemete pealt veel varu on..endiselt raske on veel see kiiremini alla minek. lisaks ei oska leida õiget kõrgust ja partsatan läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutan väikse kokkuvõtte nii MM-ist ja üldse hooajast.

Kui eelmine aasta kulturismiga tegelema hakkasin seadsime eesmärgiks kohe klassikalise kulturismi MM-i. Kevadel vüõtsin osa Reval Cup'ist, see oli vajalik selleks et enda nimi ka kulturismiga seostada ja proovida, kas minust üldse asja saab.

Tol korral pidasin dieeti 6 nädalat ja võtsin alla 4 kg umbes. Saavutasin seal kulturismi algajate kategoorias esimesekoha ja absoluudis olin Janari järgi teine. Võistlus kaal oli seal 79 kg.

Esimene dieet oli väga raske, kuigi ma ei võtnud palju kaalu maha. Raske oli ta pigem sellepärast, et see ol ielu esimene dieet ja teadmatus.

Peale reval cupi hakkasin massi koguma. Juuni alguseks kaalusingi ma juba 86-87 kg. Siis õnnestus mul hankida õlavigastus mis vaevas mind terve suve. Segas veidi trenni ja siis töö oli ka suvel tapvalt raske. Et juuli lõpuks oli kaal iseenesest langenud juba 84 kg peale, see andiski lootust, et ÄKKI ma mahun klassikalise kulturismi -171 kategooriasse siiski sisse.

Mõeldud tehtud. 25 juuli alustasin ma dieediga. Esimese dkilod läksid märkamatult.

dieet tudnus algul väga lihtne. Septembrilõpus vaatasime, e tkaal kukub isegi liiga kiiresti ja tuli veidi süsivesikute osa isegi tõsta , et kaalu hoida. Sisuliselt paar nädalat dieedist ma hoidsinkaalu, või kaal pigem isegi kasvas. Ja ku iuuesti vähendama hakkasin, ei tahtnud kaal enam ni ikiirelt kukkuda.

Põhjamaade MV-lt võtsin ma osa eelkõige kogemuste pärast. Kui mul ei oleks MM-i plaane olnud, siis tõenäoliselt ma Rootsi sõitnud ei oleks. Kuna reisida tuli enda rahade eest ja toetajaid kahjuks ka ei leidnud.

Aga kogemus mis ma sealt sain oli väga oluline. Nägin ära oma hetke vormi, lisaks poseerimisvead ja ka tiba enesekindlust tuli juurde. Saavutasin seal mäletatavasti kolmanda koha.

Eestikad olid juba vähe pingevabamad. Vormi olin suutnud nädalaga tublisti parandada. Kui vaadata tagantjärele , et sain sellises tugevas konkurentsis absoluudi neljanda koha, siis olen ülimalt rahul.

Eestikatel oli võistlus kaal 74,6 .

MM-ini oli jäänud kolmnädalat ja mul tuli veel kolm kilo maha saada. Paljud küsisid, et kust kohast sa seda veel võtad... tundus uskumatu end sisse pigistada. Vat siis algas alles tõeline dieet. Olin teadlik, et kui ma klassikasse siss epressin, siis ilma lihast kaotamata see võimalik ei ole. Lisaks suutsin viimasel nädalal seljale liiga veel teha. Viimastel nädalatel olid käed ja jalad jääkülmad, ja magades "surid" käed pidevalt ära. Õhtul läksin magama selle mõttega, et hommikul saab putru süüa:)

See oli karm, päevad tundusin nädalatena ja tunnid päevadena. Siinkohal tänan ma Andrat, kes andis endast nii palju kui vähegi võimalik, et ma MM-ini vastu peaks. Loobus ise nii paljudest asjadest, et mitte minu dieeti keerulisemaks teha ja oli alati toeks kui ma tundisn nõrkushetki.

Aga MM viies koht oli seda pingutust väärt.

See kuidas Taavi mind sellel perioodil aitas on samuti hindamatu. Mees oli ise dieedil ja elas samamoodi asju raskelt läbi ja siis veel suutis nii rahulikult juhendada ja abistada. Olen väga väga tänulik Taavile. Ja Õlimalt õnnelik, et ta saavutas selle, mida ta vääris - Maailmameistri tiitli.

Ei saa ära unustada ka Jaan Salu, kes pani minu sportlaskarjäärile üldse põhja. Ilma sellise tugeva jõutõstmis põhjata ei oelks ma nii kiirelt suutnud kulturismis MM-ile jõuda. .

MIs saab tulevikus edasi on veel lahtine. Kindel on see, et trenni ma teen. Mis aga järgmised võistlused seda ei tea õelda. Istume lähipäevil Taaviga maha ja arutame tuleviku plaane. Sooviks veidi massi kasvatada, ja seda mitte ainult rasva arvelt:) Tuleb teha tööd nõrkade külgedega.

Kuigi trenni isu on juba suur, ei lähe ma see nädal kindlasti veel saali rassima.

Hommikune kaal oli täna juba 79,2:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul raigoga kaal peaaegu sama:D enne dieeti oli kuskil seal 76 piirimail koguaeg-täna nägin juba rekordkaalu ära,numbri mida ma poleks oodanudki:D

trenni praegu ei tee,puhkan-tegin see aasta kõik trennid ära,vahele ei jäänud mitte ühtki seega puhkus kohustuslik!

trenni lähen uuesti siis kui tunnen, et õige aeg uuesti alustada.puhkan ühe nädala ,ehk isegi kaks.

esialgu plaanin uuesti võistelda sügisel-saab ehk mõned lisa cm käele,rinnale ja õlale juurde :D need on minu ühed suurimad miinused hetkel.

järgmine aasta teen dieedi ka natuke lühemalt ja targemalt,kuna kogemusi sellelt alalt on väga vähe siis paljuski oli seekord katsetamist ning ei saavutanud sellist tulemust nagu oleks oodanud,väheke sain paremaks vormi MM ajaks kui seda oli EMV.

pühapäeval juba tiimiga tartusse,jõutõstmist vaatama,Aimar võistleb ka ning omadele vaja abiks olla.

toidulisanidest ikka bcaa ja hera80

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ka viimasest trennist enne võistlusi väikese kokkuvõtte. Läksin tegema rinna ja õla trenni. Täna aga olin oma tuvusringkonnast üksinda saalis ja trenn möödus kiirelt. Kuigi ei suutnud 100% keskenduda ja lihas tunnetus oli kuidagi teine. Pigem valutasid kui täis läksid -_- Ei tea kas see on hea või halva võistlusvormi tunne. Saame näha juba pühapäeval. Nagu õeldud sai siis teen võistluse ilmavarustuseta. Loodetavasti päris viimaseks ma ei jää sellepärast. Põhjused miks ma ilma teen on järgmised: 1. Trenni mõttes 2. Pingevabam 3. võistluseelne valmistus lihtsam 4. Liigavähe aega oli valmistuda jne. Kui tulemust ei tule siis vähemalt terve Team Koovit on mul pühapäeval abiks ^_^:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul raigoga kaal peaaegu sama:D enne dieeti oli kuskil seal 76 piirimail koguaeg-täna nägin juba rekordkaalu ära,numbri mida ma poleks oodanudki:D

trenni praegu ei tee,puhkan-tegin see aasta kõik trennid ära,vahele ei jäänud mitte ühtki seega puhkus kohustuslik!

trenni lähen uuesti siis kui tunnen, et õige aeg uuesti alustada.puhkan ühe nädala ,ehk isegi kaks.

esialgu plaanin uuesti võistelda sügisel-saab ehk mõned lisa cm käele,rinnale ja õlale juurde :D need on minu ühed suurimad miinused hetkel.

järgmine aasta teen dieedi ka natuke lühemalt ja targemalt,kuna kogemusi sellelt alalt on väga vähe siis paljuski oli seekord katsetamist ning ei saavutanud sellist tulemust nagu oleks oodanud,väheke sain paremaks vormi MM ajaks kui seda oli EMV.

pühapäeval juba tiimiga tartusse,jõutõstmist vaatama,Aimar võistleb ka ning omadele vaja abiks olla.

toidulisanidest ikka bcaa ja hera80

Mulle tundub ,et te olete Raigoga sahvrisse või kööki lukutaha pandud.... :D Või andis peatreener käsu jõuluks põrssaks süüa... :D tundub et +10 kilo nädalaga ei ole probleem... Ise olen täpselt 2 kilo raskem kui kaalumisel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli kindel eesmärk saavutada see kaal,siit edasi rohkem ei lase tõusta kaalul.plaanis ka 2012 klassikas võistelda.vaja liha luudele juurde saada-ehk saab järg kord juba finaaligi :D :D :D

heameelega teeks kevadelgi kaasa aga sel juhul areng oleks 0,teeks pmst sama vormi ,mis tegin nüüd ja seepole mu eesmärk

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks esimese pauguga ei saagi aru ,et midagi pekki on palju peale tulnud, vaatame kuu aja pärast, siis saate poisid šoki.... :D

Ei karda pekki, ja eks igasugused isud hakkavad ka üle minema. Kuna järgmine aasta dieedile ei lähe siis selle ajaga jõuab seda pekki tulla ja minna küll:)

Järgmise aasta eesmärk on Lamadessurumises hea tulemus teha või vähemalt osaleda Eesti Meistrivõistlustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii pole ka ammu kirjutanud siia.. nimelt vahepeal ikka tublisti trenni tehtud ja käidud tiimi kaaslastele väistlustel kaasa elamas. Palju õnne neile tublide tulemuste eest. Eraldi mainiks veel ära et mm 5 ndad kohad ei ole ka üldse halb tulemus.

Minu trennid käivad hetkel selle nimel, et saavutada massi ja jöudu, selles suunas ka asi liigub jõud tuleb ja ka kaal on töusma hakanud, kui enne surumis vöistlusi oli kaal 65,6 midagi siis praeguseks juba 70-72. esmaspäevast hakkame aiamriga ilmselt 3x3 kavaga pihta ja ühe lisa trenni päeva vötame juurde nimelt pumpamiseks:D Vöistlus plaane hetkel veel ei ole, aga kindlasti tuleb 2012 aasta huvitav.

toidu lisanditeks whey ja fast creatiin. hetke kaal 71.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma pigem arvan ka, et võistlen siis juba -93 kaaluga meeste seas. Kui kaal ei ole just 84 vms, siis see kilo alla võtta ei oelks probleem.....aga sinna on nii palju aega , et võib kõike juhtuda. Ja eks paistab mis mul sellest seljast saab kuna viimastel peävadel on ta jälle kõvasti valu tegema hakanud.

Et esialgu keskendun pigem seljaravile ja siis vaatab edasi. Sest haige seljaga ei ole võimalik mul saavutada selliseid tulemusi nagu sooviksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänane päev mõõdus tartus,noorte ja juunioride emv ning võistles aimar

eks võistluste kokkuvõtte kirjutab ta ise aga lisan väheke pilte võistlustelt.etteruttavalt niipalju,et võistles aimar ilma varustuseta ning tuli eesti meistriks ja absoluudis 5 koht.

aimar soojenust tegemas

091915213eeaf1.jpg

091915203644db.jpg

0919151831b9b0.jpg

raigo lubas ka järgmine aasta surumise kaasa teha

091915211dee13.jpg

kang tundus kerge igatahes

0919151792fc24.jpg

kükis läksid kasutusse ainult kükisidemed

09191522752952.jpg

091915197437f6.jpg

taavi aimari selga väänamas peale kükki

09191520164bb9.jpg

0919151892f4ed.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlushooaeg Läbi selleks aastaks Võistlused läksid minul väga hästi..ei oodanud ise, et eesti meistriks tulen kuna tegin ilma trikoodeta. Kükis siis 245kg alistus juba 2sel katsel siis pidi midagi veel proovima. Lasin kangile panna 255kg mis seekord ei alistunud, lihtsalt üle oma võimete ei saa nii kiirelt astuda :D Surumisega üllatasin ennast kardsin et viimane katse läheb aiataha kuna trennis surusin 160 mustemalt. Võistlustel tuli aga 162,5 veel väikese varuga. Jõutõmbes tegin Oma ära, kuna konkurents kadus tagant ära siis panin mingi ilusama numbri kangile. Mul vaja kang maast 5-10cm lahti saada siis tuleb juba kergemini. Oleks kogusumma veidi suurem olnud aga seekord 662,5kg ja absoluudi 5s koht. Kuna need tulemused minu isiklikele rekorditele üsna lähedal siis siit on hea edasi minna ja tugevamaks saada :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tasapisi hakkab puhkus läbi saama-laupäeval hakkan liigutama juba ja pühapäeval vähe tõsisem trenn.algul kergemad trennid ja siis edasi järjest raskemaks.

täna käisin ka masaazis ära.Plaanisin seda muidugi päris kaua aga kunagi ei jõudnud sinna.Nimelt käisin Raul Kösteri juures,olen väga rahul,soovitan teistelegi. Tavaliselt on kõigil kiire ja masaazi jõutakse alles siis kui juba asi tõsine.

1.5 h ja enesetunne on super :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne jalapäev on läbi. Võin õelda, et täitsa kutu olen omadega :D Kükki tegin tna 175kg 4x6 sidemed õrnalt peale kuna tegin kitsalt kükki et rohkem jalga läheks ja siis põlvedele käis veidi. Edasi hack kükk....1 uutest trenažööridest Spartas. lõppu veel jalamasinal ettesirutused. Ja edasi 2pealihast tampima. Ettekummardused kangiga + trenažöörid ja ben Johnson. Lõpetuseks veel kõhulihased erinevatel viisidel ja seljavenitus pingist käisin ka läbi. Mõõtsin täna huvipärast pikkust ka 170cm täpselt :) Kehakaal oli peale trenni 79kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! jälle üks trenn selja taga ja peaks mainima, et asi liigub vaikselt paremuse suunas. Hetkel siis minul käimas massi periood ja trennis suurte raskustega kordused. kükki olin teinud 3x3 155kg pluss pumpavad harjutused juurde ja tõmmet tegin viimati 3x3 185 kg. ning surumises täna 2x2 150 kg. Praegu üritangi suuri raskuseid kautada sest see parandab jõu näitajaid. Kava tegime ka enda jaoks natuke ringi nimelt panin suurema rõhu jalale .

Täna oli super päev trenniks kuna suur osa tiimist oli koos ja nii on motivatsiooni teha.

kaal endiselt 70-72 ja toidulisandiks fast creatine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×