Jump to content
Janika Aavamägi

Sparta Fitness Five reportaaz 20.08.11 Tartus

Recommended Posts

Martin Münz 9 Aug 2011, 12:14

Seoses sellega, et me Taaviga võistleme, peame leidma endi asemele teised pädevad kohtunikud. Ideaalis võiksid kohtunik olla Tartu kandist. Oleks vaja 3 kohtunikku. Kui keegi, kellel on kohtuniku kogemusi, oleks huvitatud, andke teada telefonil 56 933 968, Martin Münz.

Pädevad inimesed oleksid nvõinud appi tulla:)

Aga tegemist ikka harrastajate võistlusega ja uue asjaga Eestis, küll ala areneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jube kurb, et eestlastel on kombeks ikka ainult vigu otsida ning negatiivseid kommentaare anda. Tulge ja tehke siis ise, kui nii kõvad vennad olete. Mulle ei mahu pähe selline asi, miks on vaja kõike ainult negatiivses valguses näha. Nii mina, Martin Münz, Taavi Koovit kui ka paljud teised teevad seda kõike oma vabast tahtest ja ajast ning mitte mingit tasu me selle eest ei saa. Eks me kõik teeme vahel vigu, seekord oli kükkimisel see kumm töesti natuke liiga kõrgel, see oli võrdselt kõigil ja mingit lisahoogu ei saanud sealt päris kindlasti mitte, kuna see oli väga lödvalt seotud. Järgmine kord paneme köigil võrdselt madalamale. Aga eks siis leiab kindlasti mingi tegelane jälle mille kallal viriseda, olen sellega juba harjunud. Ega siis muidu öelda, et ega ükski heategu ei jää karistamata.

Minu eesmärk on olnud siiamaani minu meelest huvitavad ja pingetpakkuvad võistlusalad eestlasteni tuua, seda nii Athletic Fitnessi kui ka Fitness5 näol. Paljudele need alad minu arusaamise järgi meeldivad ning kuni leidub huvilisi, plaanin ma nende propageerimist jätkata. Ja eks aja jooksul tuleb kogemusi juurde ning loodetavasti teeme vähem vigasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav võistlus oli ja ühe kohtunikuna võin kinnitada, et kõigil olid tingimused võrdsed ning kõik võistlejad saavutasid vastavalt oma võimetele õiglase koha.

Mitte ühtegi protesti :rolleyes: ei olnud kogu võistluse jooksul ja enamus said kõikide aladega hakkama, mis ongi ju rahvaürituste juures peamine.

Eks see kükk ja selle kõrguse õiglane mõõtmine ongi kõige keerukam osa kogu selle Fitness 5 juures (nagu ka jõutõstmises), aga kuna esimestel võistlejatel sai see võibolla natuke kõrgena ära arvestatud, siis oleks olnud ebaõiglane hiljem ka kummi madalamale panna, seega läks sama hooga edasi. Sobis nii võistlejatele, kohtunikele kui ka korraldajatele, seega tibin-tobin.

PS: kummi kõrguse reguleerimisel ei osanud ma esialgu arvestada sellega, et ei kükida nagu jõutõstjad ja ei lasta nö sidemetele, mille korral oleks kummi kõrgus olnud enam-vähem ok. Kuna kükiti nii, et põlv läks ikka vähemalt varvastega ühele joonele, siis jäi kumm ka sellevõrra kõrgemale võrreldes küki sügavusega.

Igatahes tänud korraldajatele ja võistlejatele, sisustasite mu laupäevase lõuna toredalt :D .

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärge palun arvake, et ma kõigile siin selle jutuga pessimismi sisestan, kuid kui näen, et on selged reeglid, siis ei ole ju vaja hakata tagasi ajama, et no ikka oli ju korralik kükk ja, et kes seda teabki kuidas täpselt peab. Ja, et tegu siiski harrastajatega. Või, et esimene kord Eestis ja ikka juhtub.

Õige oleks obkjektiivne kriitika teinekord alla neelata ja järgmine kord 100% kõik vonksus:)

Edu kõigile võistlejatele ja külma närvi korraldamises!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka siit võite vaadata demosooritusi õige ja vale tehnika kohta.

Nii nagu igal võistlusel, on ka Fitness Five´is oluline võrdsed tingimused igale osalejale. See tingimus oli täidetud. Seni, kuni meil ei ole välja kujunenud ühtesid ja samu kohtunikke igale võistlusele, tuleb ikka inimfaktorist tingitud erinevusi. Reeglid on aga ühesed kõikjal. Kes kohal viibis, see nägi ja tundis, kuidas julmalt sooritusi lihtsalt arvesse ei võetud. Ning viimast korda kummi juurde tagasi tulles - see oli puhtalt selleks paigutatud, et võistleja ise peeglist näeks, kui sügavale veel minna vaja. Iga võistleja puhul sätiti vastavalt tema küki vajalikule sügavusele see paika.

Suured tänud meie kohtunikule, Renkule ja Tartu võistluse hingele - Esta Pildile. Suuresti tänu teile sai laupäevane võistlus teoks :rolleyes: Ning erilised tänud Arctic Sport Club´i esindajatele ning kohalikele treeneritele, kes samuti viimasel hetkel osaleda otsustasid. Väga meeldiv õhkkond oli.

Olgu siinkohal veel mainitud, et 40+ vanuses võistlejaid ei ole veel ühelgi teisel võistlusel nii arvukalt olnud, kui möödunud laupäeval. Huvitav on näha võistlemas inimesi 28 aastase vanusevahega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reeglid on mul vast selged, kuid ühe vana sooritus tekitab küll küsimusi, et kas taoline tegevus on lubatud?

Ako on Rootsi ja Skandinaavia AF meister ja riputab üles erinevaid videosid oma treeningutest. See konkreetne video on tehtud Fitness Five´i võistluseks valmistumisest. Taoliselt sooritatud kordustest ei lähe võistlustel aga ükski arvesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×