Jump to content
Rainerr

Tunne Eesti tegijaid: Rainer Neemsalu ja Taavi Merisalu

Recommended Posts

Hei Taavi!

.... enamus vigastusi saabki alguse peast...?! :rolleyes:

Paljudes Eesti pallimängude võistkondades ütlevad treenerid mängijale, kel mingi kergemat laadi vigastus, "et valu on peas kinni!"

Või on siis valulävi madal...

Treenida oskavad paljud, aga puhata vähesed!

Valuläve kohta oskan nii palju öelnud, et ma pole elus mitte kunagi selle pärast nutnud :D. Vähemalt nii palju kui mina mäletan - seda jah ei mäleta, kui ma veel põlvili roomasin ja v-o kukkusin kuskilt ja sain haiget. Aga muidu jah, olen traumapunkti püsikliendi kaardi omanik, palju lollusi teinud, kukkunud, kaklenud jne :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Null trenni pealt sellised jalad, ma ei sa üldse aru miks ma trennis käin:(

Eks üldine füüsiline koormus hoiab mingil määral seda lihast, mis on varasemast ajast treenitud. Alternatiiviks jalatrennile olengi käinud korvpalli mängimas 1-2x nädalas.

PS. Samamoodi arenes mul ka jõutõmme. Et mäletan kui proovisin kunagi, tõmbasin mingi 120. Mõni aeg läks mööda, siis juba 160. Läks pool aastat mööda, 180kg ja siis sai kolm nädalat treenitud Peebu praksis tõmmet ja tuli 210. Niih, siis möödus pool aastat kui jõutõmmet ei teinud, aga muud trenni ikka tegin - proovisin siis maxi, tõmbasin 200 ikka ära.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, mul kolleeg väänas jala välja kui laua tagant tõusis, nii et pole kõik peas kinni midagi, vahel lihtsalt juhtub. On ka kõva jooksumees, mõnel inimesel lihtsalt juhtub rohkem. Ise olen ka mitu korda diivanilt tõustes selja ära tõmmanud, st. puhkus ei pruugi ohutu olla.

Hea näide, kui lihtsalt mees tõuseb söögialauast ja murrab jalaluu! Kes siis selles süüdi on?! Ikka oma vaene peake:

1) On siis nii vähe treeninud, et lihtsalt nõrk. 2) Või on siis palju treeninud või palju joonud, et ei seisa lihtsalt jalgadel...

Tegelikult oli treenerite näitel ju jutumärgid: "valu on peas kinni "

Kuigi pallimängijate näitel võib olla ka ületreenitusega, kui treenitakse näiteks 21 päeva järjest 2 rasket treeningut päevas, väheste magatud tundide ja ebaregulaarse toitumisega.

Teades Taavi treeningaktiivsust ja vähest puhkust - on kindlasti osa vigastusi sellest tingitud, lihtsalt on tegemist ületreeninguga. Taavil ei ole kindlast "valu peas kinni".

Ja diivanilt tõustes ning selja ära tõmmates, ei ole meil jällegi kedagi teist süüdistada. Või on...!?

Muudetud kasutaja Peep70 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi vahel võib mõnele tunduda, et treener teeb ju otsuseid. Siis peaks ju tema "süüdi"olema? Ei, ise loll, kui ei tunne oma keha!

Muudetud kasutaja Peep70 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused!

Täna lõpetasin esimese nädala uue treeningtsükliga. Jaotus on : õlg/rind selg/biitseps jalg/säär triitseps/jõutõmme/trapets ning "lisapäev" kus teen: jalapress, good morning, säär, ploki tõmbed rinnale, scottil biitseps, kõht ning taastavad harjutused alaseljale.

Nädal möödus igati hästi. Nüüd on koolis kolmapäev ja neljapäev ka lühemad, ehk tunnid ainult kella üheni. Kergemad päevad tööpäeva sees võtavad veidi pinget maha ning aitavad toime tulla. Kolmapäeval käisin seljaga röntgenis. Selgus, et diskid ja lülid kõik korras, ainult selgroo nimmepiirkond on kitsenenud. Sellest ilmselt ka valud.

Enesetunne on väga hea. Vaikselt ja visalt edasi.

Lisanditest: trennijärgselt sheik, hommikuti Mölleri kalamaksaõli ja Joint + kapslid.

Kaal 81.

Rainer

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled vaikselt kosunud kui kaal juba 81 -. kas varsti on lootus näha ka mõnda vormipilti?

Kosunud tõesti. Eks treeningute juurde tagasi siirdumine ja korda seatud toitumine teeb oma töö. Kaal on tegelikult sama mis aasta tagasi jaanuarikuus. Ainult selle vahega, et tol ajal hakkasin kevadeks toitumist piirama. Eks töötlus on paremaks läinud aga massi juurdekasv on paraku küsitav. Jäid ju treeningud sisuliselt juunist pooleli ja sügisel pikalt ei teinud.

Pilte näeb ilmselt siis kui mõne fotograafiga kokku juhtun. Ise ennast ei pildistama ilmselt ei hakka. Kui õigesti mäletan siis viimased pildid said tehtud Kristjaniga Revalis, eelmisel aastal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimased pildid sai tehtud kui Siim meid pildistas TÜASKis enne 2-3 kuud enne EMV.

Kiloke veel minna, siis oled minust juba raskem :P.

Jah, siis olime mõlemad pildis. Revalis vist käisin ikkagi pärast seda. Aga vahet ei ole. Tsiteerides Otti: vormiks seda nimetada ei saa. Kuid mul on endal ka põnev jälgida kuidas keha paikaseatud treeningutele ja toitumisele reageerib, olid ju pidurid ikka pikalt peal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viskan ka kerge vormika üles. Ütlen nii palju, et jalgu pole treeninud põhimõtteliselt aasta aega. Vahepeal olen midagi võimelnud. Mitmete vigastuste tõttu lihtsalt pole olnud võimalik. Nüüd on paremaks läinud ja tundub, et rebend on ka ära paranenud :).

post-4814-0-61253700-1328129223.jpg

PS! Lisan juurde, et kaal 82 kg.

PÜKSID MAHA! PÜKSID MAHA! :D

http://www.ohtuleht.ee/334241

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimased pildid sai tehtud kui Siim meid pildistas TÜASKis enne 2-3 kuud enne EMV.

Kiloke veel minna, siis oled minust juba raskem :P.

Kui Rainer sinust suuremaks paisub, siis läheb uhkeks ja ülbeks ja hakkab sinust alandavaid kuulujutte levitama! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viskan ka kerge vormika üles. Ütlen nii palju, et jalgu pole treeninud põhimõtteliselt aasta aega. Vahepeal olen midagi võimelnud. Mitmete vigastuste tõttu lihtsalt pole olnud võimalik. Nüüd on paremaks läinud ja tundub, et rebend on ka ära paranenud :).

post-4814-0-61253700-1328129223.jpg

PS! Lisan juurde, et kaal 82 kg.

Palju sul reie ümbermõõt on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju sul reie ümbermõõt on?

Vähe. Vasaku ümbermõõt on 2 cm väiksem. Nimelt vasakul põlvel oli ka rebend äsja, mis annab ikka veel tunda, aga mitte kõndides enam :).

Täpselt 20 cm väiksem kui kõhu ümbermõõt :D - see siis vasak jalg.

Parem on 18 cm väiksem kui kõhu ümbermõõt.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähe. Vasaku ümbermõõt on 2 cm väiksem. Nimelt vasakul põlvel oli ka rebend äsja, mis annab ikka veel tunda, aga mitte kõndides enam :).

Täpselt 20 cm väiksem kui kõhu ümbermõõt :D - see siis vasak jalg.

Parem on 18 cm väiksem kui kõhu ümbermõõt.

Kusjuures ümbermõõt ei loe teinekord midagi. Tartu turul on lihaleti taga vanamuttidel reie ümbermõõt mingi 2 meetrit, aga midagi ilusat seal küll ei ole! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, rahvas!

On pakkuda MyFitnessi klientidele Tartus 5 tasuta personaalset treeningut 3 inimesele. Kui keegi alles alustas treeningutega MyFitnessis ja ise ei oska algust teha, siis palun võtta minuga ühendust.

Kui ma ise kliente ei leia, siis määratakse mulle ise. Aga v-o satub kliendiks keegi selline, kes hakkab oma päevast stressi ja viha minu peal üle elama ja ei käi kohal jnejne. Loodan leida töökat, kuulekat ja tahtmist täis klienti, et koostöö sujuks hästi! :)

Kellel huvi, saadke kiri postkasti!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma pean aja ja nime kuhugi kirja panema? Selles suhtes, et mul on kõrge vererõhk, haiged põlve-ja õlaliigesed, kergesti rebenevad lihased, samuti olen allergiline higi suhtes. Kas te ikka võtate mind trenni? B)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma pean aja ja nime kuhugi kirja panema? Selles suhtes, et mul on kõrge vererõhk, haiged põlve-ja õlaliigesed, kergesti rebenevad lihased, samuti olen allergiline higi suhtes. Kas te ikka võtate mind trenni? B)

Esmalt saadaksin arsti juurde. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esmalt saadaksin arsti juurde. :D

Arsti juurde ei saa ma kahjuks minna. Ma kardan süsti ning siis arst avastaks ka minu kanapimeduse, kõõrdsilmsuse, lampjalad, jänesemoka ning kordinatsiooniprobleemid. Ma ikka tahan hullult trenni tulla! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Eile Silvariga oli kokkusaamine, kus vaatasime treeningplaani üle ja ajasime niisama trenni juttu, miks ja kuidas ning kui palju.

Sai täna siis ainult treeneri rollis oldud. Ise rauda ei kangutanud. Aga Marius tegi küll kõva trenni. Kaalu Mariusel juba 58kg ja poiss paisub nagu pärmi pealt. Võtsime menüüst ühe asja ka välja, et ikka ära mahuks -59kg kategooriasse. Pärast EKV jõutõstmises hakkame EMV valmistuma, kuhu oleme sättinud suured plaanid. Hetkel baastreeningu peal. Täna lihtsalt oli natuke teistsugune trenn.

Üks illustreeriv video ka :)

http://www.youtube.com/watch?v=P2pSBOWOQww&feature=youtu.be

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Eile Silvariga oli kokkusaamine, kus vaatasime treeningplaani üle ja ajasime niisama trenni juttu, miks ja kuidas ning kui palju.

Sai täna siis ainult treeneri rollis oldud. Ise rauda ei kangutanud. Aga Marius tegi küll kõva trenni. Kaalu Mariusel juba 58kg ja poiss paisub nagu pärmi pealt. Võtsime menüüst ühe asja ka välja, et ikka ära mahuks -59kg kategooriasse. Pärast EKV jõutõstmises hakkame EMV valmistuma, kuhu oleme sättinud suured plaanid. Hetkel baastreeningu peal. Täna lihtsalt oli natuke teistsugune trenn.

Üks illustreeriv video ka :)

http://www.youtube.com/watch?v=P2pSBOWOQww&feature=youtu.be

Väga tubli poiss see pisike Marius! :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On tubli!

Vanade aegade meenutuseks sai siis seda videot vaadatud. Olin siis natukene üle poole aasta treeninud (alustasin 21. märts, siis kui I LEKV toimuski, varsti saab siis nüüd 2 aastat täis :)) ja võistlused olid mingi 16 oktoober või sinna kanti. Kui kunagi lavale satun uuesti, siis loodetavasti suudan parema vabakava teha. Ausalt öeldes see vabakava mulle isegi meeldib - vähemalt idee poolest :D.

Aga praegu treeningud on suht kõrvale jäänud tervislikel põhjustel. Kooli ka sel nädalal ei jõudnud. Loodetavasti olen kolmapäevaks jälle OK :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×