Jump to content
MeBron23

Rasvade omistamine

Recommended Posts

Tere,

tekkis küsimus seoses rasvade omistamisega. Nimelt on erinevate allikate põhjal ära mainitud, et naise keha suudab päeva jooksul ära seedida 70 grammi piires rasvu ja mehe keha 90 ringis. Küsimus tekkis aga kohas, kui tahtsin leida andmeid selle kohta, kui suur on maksimaalne kogus rasva menüüs, mida ühe portsioniga keha suudab omistada (nagu valgu puhul on see 30 ringis ja süsivesikutega trenni tegeva mehe puhul 50-60 kanti). Ei mõtle küllastunud rasvu nagu on krõpsudes ja muus rämpstoidus vaid pigem sealihas olevaid rasvu või mõnes muus lihas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jään vastuse võlgu aga minu õhtusöögis on küll umbes 100g valke ja 100g rasvu. ;) Seda siis dieedi ajal veel. Hommikusöögis ka veel mingi 40g valke ja 20g rasvu. Ülejäänud päeva peale veel oma 100g valke ja rasvu nõksa.

Pole aimugi palju see keha neid omistab, aga vähemalt tunne on hea, rasv põleb, lihas säilib ning kõht täis. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi, suurema trenni korral on hädavajalik kalorid kokku saada ja vaevalt, et sind väga huvitabki, et kas valke/rasve üleliia on, trenniga kaotad üleliigse. Minu puhul on tegu aga lihtsa faktiga, et trenni ei tee niivõrd intensiivselt, et rasva nii suurtes kogustes põletaks, seega olen teinud siin pikemat uurimist toitumise kohta ja huvitaval kombel rasva omistamisest on tõesti vähe infot saadaval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi, suurema trenni korral on hädavajalik kalorid kokku saada ja vaevalt, et sind väga huvitabki, et kas valke/rasve üleliia on, trenniga kaotad üleliigse. Minu puhul on tegu aga lihtsa faktiga, et trenni ei tee niivõrd intensiivselt, et rasva nii suurtes kogustes põletaks, seega olen teinud siin pikemat uurimist toitumise kohta ja huvitaval kombel rasva omistamisest on tõesti vähe infot saadaval.

Ega ma ei tee ka eriti intensiivset trenni. Kindlasti teevad paljud raskemini. Toitumine on aga niivõrd tähtis, et rasv põleb, vaat-et ka minimaalse treeningkoormusega.

Sinu jutu järgi jääb mulje, et tahad leida piiri kui palju on valke/rasvu vaja ning ülejäänu siis süsivesikutesse toppida?

Usu mind, et parem olgu sul neid valke ja rasvu üleliia veidi, kui et süsivesikuid.

Päeva jooksul tarbi mingi 1,5-2g valke kehakilo kohta, rasvu näiteks 1g kehakilo kohta ning ülejäänud siis süsivesikutesse. Jaga siis kõik toidukorrad niivõrd võrdseteks, et ühekorraga väga palju ei peagi keha omastama.

Üleüldse on tõsine tunne, et kõik need uuringud ajavad veidi jama. 30g valku ühe toidukorraga max omastamine? Loll jutt - 30g on niivõrd väike kogus, et jube. Pakis kohupiimas on juba 36g valke. Et pakk kohupiima on ka valgu koha pealt liig? Ei usu.

Keha peaks suutma omastada just niipalju kui parasjagu on vaja.

Ehk mingi suvaline "couch potato" ei suuda tõesti eriti suurte kogustega midagi ette võtta. Korralikult treeniv ja toituv ligi 100kg kaaluv meesterahvas suudab arvatavasti tuntavalt suuremate kogustega hakkama saada edukalt.

Aga eks see spekulatsioon minu poolt ole. AlanBstard tuleb kohe ja teeb asjad kõigile selgeks. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole kavas süüa süsivesikuid rohkem või valke piirata. Minu toitumiskava kujutab endast kaks kuni kaks ja pool korda rohkem valke grammides kehakaalu kohta igapäevaselt. Tahan lihtsalt teada piire ja rasva kohta on vaid mainitud päevane kogus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga eks see spekulatsioon minu poolt ole. AlanBstard tuleb kohe ja teeb asjad kõigile selgeks. ;)

Ei viitsi ;)

No üks uuring vist oli kus 30 g-st suurem valgukogus enam lämmastiku retentsiooni ei suurendanud, rohkem pole uurinud.

See üks oli vist lihaga... ei mäleta. Eri valkudega peaks see erinev olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei viitsi ;)

No üks uuring vist oli kus 30 g-st suurem valgukogus enam lämmastiku retentsiooni ei suurendanud, rohkem pole uurinud.

See üks oli vist lihaga... ei mäleta. Eri valkudega peaks see erinev olema.

Loogiliselt võttes sõltub see pigem meie seedeelundkonna võimest. Kas maohapet on piisavalt jne.

Mis ei ole jääv omadus loomulikult. Paremaks tavaliselt ei lähe...pigem hullemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina mäletan numbrit 40g. Rohkem korraga (ehk ühe toidukorraga) inimene omastada ei suuda, s. t. ülejäänud hakatakse muuks ladestama. Seega kindlasti ei tasu rohkem korraga süüa kui tahad kaalu alandada. Mina söön päevas ~142g valke ja maksimaalne kogus korraga on ~38g.

tekkis küsimus seoses rasvade omistamisega. Nimelt on erinevate allikate põhjal ära mainitud, et naise keha suudab päeva jooksul ära seedida 70 grammi piires rasvu ja mehe keha 90 ringis.

normaalse testosteroonitaseme tagamiseks vajavad mehed umbes 100 grammi rasva ööpäevas!

Muidugi need, kes päevas näiteks 2,5kCal sisse söövad, ei saa endale 100g rasvu lubada. Küll aga saavad need, kes 3-4+ kCal teevad.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina mäletan numbrit 40g. Rohkem korraga (ehk ühe toidukorraga) inimene omastada ei suuda, s. t. ülejäänud hakatakse muuks ladestama. Seega kindlasti ei tasu rohkem korraga süüa kui tahad kaalu alandada. Mina söön päevas ~142g valke ja maksimaalne kogus korraga on ~38g.

normaalse testosteroonitaseme tagamiseks vajavad mehed umbes 100 grammi rasva ööpäevas!

Muidugi need, kes päevas näiteks 2,5kCal sisse söövad, ei saa endale 100g rasvu lubada. Küll aga saavad need, kes 3-4+ kCal teevad.

Kui 1g rasvu annab ca 9kcal, mismoodi siis jutt saab olla 100g rasvast 3-4kcal korral?

Sul on ikka terminid täiesti sassis... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui 1g rasvu annab ca 9kcal, mismoodi siis jutt saab olla 100g rasvast 3-4kcal korral?

Sul on ikka terminid täiesti sassis... :)

Meeletult sassi tõesti. Nõpukana jätsin ühe "k" kahe silma vahele ehk 3-4k kCal tahtsin öelda. :)

Vahekord peaks olema umbes nii, et 50% sv, 20-25%, r25-30% ja (1,5-1,7g/keha kg kohta) v. 4k kCal menüü korral siis kuni 1k kCal ehk 111g.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meeletult sassi tõesti. Nõpukana jätsin ühe "k" kahe silma vahele ehk 3-4k kCal tahtsin öelda. :)

Vahekord peaks olema umbes nii, et 50% sv, 20-25%, r25-30% ja (1,5-1,7g/keha kg kohta) v. 4k kCal menüü korral siis kuni 1k kCal ehk 111g.

Ähh... ei mina sellesse usu.

Pigem 20%, 40%, 40%

Hetkel mul dieet käsil ja kaloraaž kuskil 2500kcal. Rasvu saan päevas ikka umbes 100g või rohkemgi. Valke mingi 200-250g. Ülejäänud siis süskarid... mingi 100-150g.

Minu meelest ei ole mõtet nende süsivesikutega ka liialdada. No ütleme nii, et las igaüks teeb nii nagu tahab, aga minu jaoks töötab selline lahendus kõige paremini. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ähh... ei mina sellesse usu.

Pigem 20%, 40%, 40%

Hetkel mul dieet käsil ja kaloraaž kuskil 2500kcal. Rasvu saan päevas ikka umbes 100g või rohkemgi. Valke mingi 200-250g. Ülejäänud siis süskarid... mingi 100-150g.

Minu meelest ei ole mõtet nende süsivesikutega ka liialdada. No ütleme nii, et las igaüks teeb nii nagu tahab, aga minu jaoks töötab selline lahendus kõige paremini. :)

Mis sa siis sööd, liha ainult? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa siis sööd, liha ainult? :)

Kohupiim, maitsestamata jogurt, liha, muna. Rohkem polegi suurt vaja valkude jaoks. Rasvu tuleb ka samadest ainetest. Hea ja lihtne. :)

Süskarite jaoks veidi riisi, nõksa saab jogurtist ja kohupiimast, veidi kompotti maitseks, juurikatest nõks ning mahla veidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina mäletan numbrit 40g. Rohkem korraga (ehk ühe toidukorraga) inimene omastada ei suuda, s. t. ülejäänud hakatakse muuks ladestama.

See ladestamise faas toimub siis juba kusagil metsa vahel välikäimlas :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×