Jump to content
BODY

Toitaineid toidust

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

Oleme need, mida sööme või kas tõesti oleme?

Praegu sööb soomlane keskmiselt 6-7 kg tõrjevahendeid aastas. On seda palju või vähe, ei oska öelda, aga minu meelest kohutav. Mida siis saad teha? Esiteks, vali endale võimalikult tervislikke toiduaineid.

...

Kas võiks siin midagi olla ühist sellega, et normaalkaalus inimesi on jäänud väheks? Tööstuse eesmärk on pakkuda inimestele toitu võimalikult odavalt. Mõnes mõttes on see hea, aga probleem on selles, et inimesed on ülesöönud või alatoidetud. See ei puuduta ainult ülekaalulisi vaid ka neid, kes toidukoguseid kontrollivad ja ennast heas vormis hoiavad, võivad olla alatoidetud. Meil näiteks külmetust peetakse normaalseks asjaks. Samuti ka aina sagedamini allergiaid ja muid autoimmuunseid haiguseid, soolte probleeme jne. Me sööme ehk liiga ühekülgselt, ja kui isegi sööksime mitmekülgselt ja palju juurvilju, on siiski toidukvaliteet ja sisu on muutunud viletsamaks maapinna muutudes.

Muudetud kasutaja BODY poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Esimene suur tegur on iseenesest põhitoidu kvaliteet ja teine on selles sisalduvad mikro-ja fütotoitained. Toidust rääkides ei saa vältida neuroloogilisi probleeme: grippi, infektsioone ning loomulikult taastumine ja kiiremini arenemine."

Mis loogika järgi on jaotatud mikro-ja fütotoitaneteks? Miks mitte mikro-ja makro?

Gripp ja infektsioon pole neuroloogilised probleemid? Kui midagi, siis patoloogilised, koos taastumisega füsioloogilised? ;)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Praegu sööb soomlane keskmiselt 6-7 kg tõrjevahendeid aastas. On seda palju või vähe, ei oska öelda, aga minu meelest kohutav"

Hullumeelne maailm ja aina hullemaks läheb.Hea artikkel muidu.

Kohutav?

Minu arvates on tunduvalt hullem, et me oleme nii laisad ja rumalad... Selle asemel, et võtta kasvõi sellestsamast saadaolevast toorainest maksimum, me vingume meist mitteolenevate faktorite üle ja ikka otsime kerget lahendit purgist või pudelist.

"Esimene suur tegur on iseenesest põhitoidu kvaliteet ja teine on selles sisalduvad mikro-ja fütotoitained. Toidust rääkides ei saa vältida neuroloogilisi probleeme: grippi, infektsioone ning loomulikult taastumine ja kiiremini arenemine."

Mis loogika järgi on jaotatud mikro-ja fütotoitaneteks? Miks mitte mikro-ja makro?

Gripp ja infektsioon pole neuroloogilised probleemid? Kui midagi, siis patoloogilised, koos taastumisega füsioloogilised? ;)

Mikro- ja makrotoitained on ju kindlalt määratletud, mis nad täpselt on.

Fütotoitained ei meeldi? Loodus...ehk siis Loodu on tunduvalt keerulisem, kui inimene seda hoomata suudaks, ammugi veel mitte ühte kindlasse valemisse panna.

Ärge lihtsustage asju vägivaldselt ... vastavalt oma piiratusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tagasi artikli juurde

Oleme need, mida sööme või kas tõesti oleme?

Praegu sööb soomlane keskmiselt 6-7 kg tõrjevahendeid aastas. On seda palju või vähe, ei oska öelda, aga minu meelest kohutav. Mida siis saad teha? Esiteks, vali endale võimalikult tervislikke toiduaineid.

...

Kas võiks siin midagi olla ühist sellega, et normaalkaalus inimesi on jäänud väheks? Tööstuse eesmärk on pakkuda inimestele toitu võimalikult odavalt. Mõnes mõttes on see hea, aga probleem on selles, et inimesed on ülesöönud või alatoidetud. See ei puuduta ainult ülekaalulisi vaid ka neid, kes toidukoguseid kontrollivad ja ennast heas vormis hoiavad, võivad olla alatoidetud. Meil näiteks külmetust peetakse normaalseks asjaks. Samuti ka aina sagedamini allergiaid ja muid autoimmuunseid haiguseid, soolte probleeme jne. Me sööme ehk liiga ühekülgselt, ja kui isegi sööksime mitmekülgselt ja palju juurvilju, on siiski toidukvaliteet ja sisu on muutunud viletsamaks maapinna muutudes.

Selline lause, nagu:"Tööstuse eesmärk on pakkuda inimestele toitu võimalikult odavalt." ....on oma olemuselt "ülisinisilmne".

Tööstuse eesmärk on toota võimalikult odavalt!!! ...ja müüa seda toodet võimalikult suure kasumiga, ehk siis võimalikult kallilt. Esimene reegel selle saavutamiseks oleks tekitada inimestes vajadus (mis on reeglina subjektiivne) selle toote järgi, ehk siis suurendada mingi nipi abil turgu.

Iga tootja unistuseks on tarbijas tema tootest sõltuvuse tekitamine. Mis reeglina ei ole tarbijasõbralik (suuremas pildis vaadatuna....).

Inimühiskond ei ole nii roosa ja üllas nagu me seda ette kujutame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ei ole mingeid illusioone kasumiahnete kapitalistide suhtes ega ka ei kahtle ma et kasumi taga ajades jääb inimene teisejärguliseks alati.Ärge rääkige eetikast ja moraalist mei saa seda endale lubada,meil on vaja kasumit suurendada-suhtumine on igalpool.

(Armastan ma headust üle kõige vihkan lolle) ja neid lolle ongi kuradi palju,käivad ringi silmaklapid peas ja aru ei saa suurt millestki.

Hea et vahel tuleb artikleid kui hulluks on asi läinud toiduainetega just toiteväärtuse suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ei ole mingeid illusioone kasumiahnete kapitalistide suhtes ega ka ei kahtle ma et kasumi taga ajades jääb inimene teisejärguliseks alati.Ärge rääkige eetikast ja moraalist mei saa seda endale lubada,meil on vaja kasumit suurendada-suhtumine on igalpool.

(Armastan ma headust üle kõige vihkan lolle) ja neid lolle ongi kuradi palju,käivad ringi silmaklapid peas ja aru ei saa suurt millestki.

Hea et vahel tuleb artikleid kui hulluks on asi läinud toiduainetega just toiteväärtuse suhtes.

Kas ma mainisin sõnu eetika ja moraal? Ma ei ole ja ei kavatsegi olla kohtumõistja. Kumb siin rohkem süüdi on? Turg, ehk siis meie või tootjad ehk siis nemad? Tootja toodab selle pärast, et turg nõuab. Kasumid on suured, sest tootele on nõudlus.

Hea tõesti, et ikka viitsitakse veel kirjutada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah,eks ta ole, C'est la vie.Eestis õnneks on inimestel valikuvõimalus ,kui ise kasvatada ei saa või ei ole aega saab tellida, ka linnainimesed(maakaup.ee elavtoit.com jne....).Norras ja Rootsis on asjad ikka päris hullud,valikuvõimalusi praktiliselt pole ja poe toit on täiesti p... .Just reedel küsisin 27 aastase norrakast töökaaslase käest kes iga päev coca-colat joob,kui vanalt colat jooma hakkasid?Arvutasin siis välja et on kuskil 4000 liitrit colat oma eluajal ta ära joonud,karm laks ikka.Eestis ikka asjad hästi minu arust,arukaid inimesi nagu rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah,eks ta ole, C'est la vie.Eestis õnneks on inimestel valikuvõimalus ,kui ise kasvatada ei saa või ei ole aega saab tellida, ka linnainimesed(maakaup.ee elavtoit.com jne....).Norras ja Rootsis on asjad ikka päris hullud,valikuvõimalusi praktiliselt pole ja poe toit on täiesti p... .Just reedel küsisin 27 aastase norrakast töökaaslase käest kes iga päev coca-colat joob,kui vanalt colat jooma hakkasid?Arvutasin siis välja et on kuskil 4000 liitrit colat oma eluajal ta ära joonud,karm laks ikka.Eestis ikka asjad hästi minu arust,arukaid inimesi nagu rohkem.

Eestis on veel ressursse, nagu maa, mets, loomad, vesi...ja loomulikult ka loodusinimesi :o

Mina Norrat nii hästi ei tea. Kasutan rohkem USA näiteid ja üsna palju võib Eesti arengus....või siis õigemini öeldes taandarengus näha minu joks tuttavaid jooni :P

...ja natuke ka turundusest

Kui nüüd otsida mingit konksu... siis minule teeb muret, et inimene on nii visuaalne....Tundub, nagu ainuke probleem on ülekaalulisus. :D See on ainult üks kaitsereaktsioone... see ei tähenda, et kõhnad võivad endale kõike sisse ajada ja kõik on OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui nüüd otsida mingit konksu... siis minule teeb muret, et inimene on nii visuaalne....Tundub, nagu ainuke probleem on ülekaalulisus. :D See on ainult üks kaitsereaktsioone... see ei tähenda, et kõhnad võivad endale kõike sisse ajada ja kõik on OK.

Oo jaa. Suvel maal olles käis seal lastele üks pidev suhkru ja saia sissesöötmine. Et üks lastest oli minu vastutusel, keelasin vähemalt tema joaks sellise asja ära (teiste jaoks ei käinud jõud üle). Tädi pahurdas mitu päeva, et mis peensuste tagaajamine see käib, oleks siis veel, et laps paks on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oo jaa. Suvel maal olles käis seal lastele üks pidev suhkru ja saia sissesöötmine. Et üks lastest oli minu vastutusel, keelasin vähemalt tema joaks sellise asja ära (teiste jaoks ei käinud jõud üle). Tädi pahurdas mitu päeva, et mis peensuste tagaajamine see käib, oleks siis veel, et laps paks on.

Suhkrut ja saia on ju hästi mugav sisse sööta... Ma ei usu, et minuga oleks selline lihtsalt keelamine mingisugust positiivset tulemust andnud. Mida rohkem keelati, seda rohkem tahtsin.

Võibolla rääkida lapsele A st ja B st pihta.

Viimane video teemal Kuidas paksuks minna...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkrut ja saia on ju hästi mugav sisse sööta... Ma ei usu, et minuga oleks selline lihtsalt keelamine mingisugust positiivset tulemust andnud. Mida rohkem keelati, seda rohkem tahtsin.

Võibolla rääkida lapsele A st ja B st pihta.

Tead, lapsega polnud pooltki nii raske, sest tema on kodus harjunud normaalselt sööma. Raskem oli tädiga, kes keetis ja küpsetas ja kelle road mina siis ära põlgasin, nii endale kui minu hoida olnud lapsele. Eks pisikesel oli muidugi meelehärmi, kui teised lapsed ikka saiadieedil edasi olid, aga väikese rääkimise ja mõnigase nutu peale saime hakkama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tead, lapsega polnud pooltki nii raske, sest tema on kodus harjunud normaalselt sööma. Raskem oli tädiga, kes keetis ja küpsetas ja kelle road mina siis ära põlgasin, nii endale kui minu hoida olnud lapsele. Eks pisikesel oli muidugi meelehärmi, kui teised lapsed ikka saiadieedil edasi olid, aga väikese rääkimise ja mõnigase nutu peale saime hakkama :D

Tegid ise süüa? Mida siis saia asemel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühepajatoitu näiteks. :D

Igasugune kuumutamine üle 40 kraadi...ta-ta-taa

Tädi nägi vaeva ja küpsetas... :P Isegi minuvanusele on proovitud õpetada, et kui ikka pakutakse, siis tuleb vastu võtta. :o

Üks video veel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune kuumutamine üle 40 kraadi...ta-ta-taa

Tädi nägi vaeva ja küpsetas... :P Isegi minuvanusele on proovitud õpetada, et kui ikka pakutakse, siis tuleb vastu võtta. :D

Üks video veel

Jah kuumutamine. Aga kuumutatud juurviljadel ja lihal on ikkagi pisut teine väärtus kui õunakoogil, ma leian. Viimast sõime pühapäeviti.

Mis pakkumisse puutub, siis minu seedesüsteem ei pea lihtsalt vastu igapäevasele saiale, nii et tänan, ei. :o

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah kuumutamine. Aga kuumutatud juurviljadel ja lihal on ikkagi pisut teine väärtus kui õunakoogil, ma leian. Viimast sõime pühapäeviti.

Mis pakkumisse puutub, siis minu seedesüsteem ei pea lihtsalt vastu igapäevasele saiale, nii et tänan, ei. :D

Tead, ma ausalt öeldes ei julge enam väita, et ma täpselt mäletaks, mida mu seedesüsteem valgest jahust arvas. Kolm aastat on kolm aastat.

Enne seda sõin ma nagu enamus kulturiste nn kord nädalas või vahest ka üle paari kolme kuu.

Pakutakse ikka... Rongis pakutakse shokolaadi, turul pakuvad tuttavad müüjad "lapsekesele" küpsist jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×