Jump to content
laane911

Minu toidukava

Recommended Posts

Tere,

olen suhteliselt algaja jõusaalikülastaja(tegelenud 2 aastat, vahelduva eduga).

Olen 22 aastane mees, 183 cm ning hetkel kaalun 76 kg. Jõusaali külastan u 3-4 korda nädalas, korra käin ka ujumas (2km). Eesmärgiks oleks natuke massi koguda ja lihast kasvatada. Viimasel ajal olen foorimist loetu põhjal üritanud toitumist jälgida, korrastada, aga erilist tulemust pole see andnud kuigi ei tunne küll, et väga rohkem jõuaks süüa. Alljärgnevalt toon välja oma päevase toitumise, millele ootaks siis kriitikat ja parandusi. Koguseid täpselt kaalunud ei ole, seega üsna umbes pandud.

HOMMIKUSÖÖK 08.00-10.00

1. tass kohvi piima ja suhkruga

2. Kaerahelbepuder piima ja moosiga (1 keskimine kausitäis)

3.maapähkel 30 grammi

4. 3 viilu Jassiseemneleiba kanasingi, sulatatud juustu ja kurgiga.

LÕUNASÖÖK 12.00-14.00

1.Tavaliselt söökla praad (sea- või kanaliha, keedukartul, porgandi-kapsa salat, üsna korralik ports). Liha on paraku tihti paneeritud ja rasvane, aga kahjuks ei tule teised variandid väga kõnealla.

2. Klaas vett

VAHEPALA 16.00-18-00

1. 2 viilu Jassiseemneleiba (või vormisepikut) lahja sealiha- või kanasingiga

2. Kodujuust maitsestamata jogurtiga (1.5%, 2 supilusikat kuhjaga)

3. porgandi salat (3 supilusikat kuhjaga või enam)

4. 2 praetud muna

5. Klaas morssi, piima või vett.

TRENN (umbes liiter vett) 20.00-21.30

VAHEPALA 21.45

1. Sheik (3 kulpi Ultralife Lean Gain´i ja 5 grammi Glutamine Xplode´i)

2. Pakk Tere vanillemaitselist lahjat kohupiima tilga jogurtiga (0.1 %)

ÕHTUSÖÖK 22.30-23.00

1. Kana- või kalafilee (60-90 grammi)

2. Pruun riis või pasta (200-250 grammi)

3. Salat, kapsas-paprika-kurk (3 supilusikat kuhjaga)

4. Klaas vett või morssi

See on siis mu kõige tavalisem päevamenüü. Puhkepäeval on trennijärgse vahepala asemel mõni muu pala.

Muudetud kasutaja laane911 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimasel ajal olen foorimist loetu põhjal üritanud toitumist jälgida, korrastada, aga erilist tulemust pole see andnud kuigi ei tunne küll, et väga rohkem jõuaks süüa.

Kui süüa ei jõua, siis joo vee asemel mahla - saad lisakaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui süüa ei jõua, siis joo vee asemel mahla - saad lisakaloreid.

aga kas ülejäänud osas on mingeid väga suuri möödapanekuid ei ole? olen ikka üritanud vaadata, et kõik vajalikud ainded kätte saaks.

tore kui see õnnestunud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub igati mõistlik ja vähekoormav ning -aeganõudev. Algaja kohta, kelle eesmärk vist ei ole lavalaudadele jõuda, vaid tunda ennast hästi ja vormis olla, on see igati hea.

Samas- kui sa sööd oma 1. vahepala kell 16:00, aga trenni lähed 20:00, siis läheb liiga pikaks. Aga ma arvan, et sa oskad neid toidukordi sättida küll nii, et sa päris tühja kõhuga trenni ei lähe ja teine vahepala tuleb ikka kohe peale trenni.

Trennis näeme!

Muudetud kasutaja younger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selline küsimus veel ka...millal oleks kõige õigem glutamiinijooki juua, kas enne või pärast trenni? ja kas selle tarvitamise ajal peaks alkoholist loobuma nagu kraetiini puhul?

Soovitatavalt vahetult enne ja pärast treeningut.

Alkohol ei tule trennile kasuks. Mõni joob edasi :D

Ma olen märganud, et massilisamisel aitab minu puhul iga päev juua umbes liiter piima ära. Päeva peale jaotatult. Mahla võib ka vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen 16 aastane ja tahaks jämedamaks minna aga mis selle jaoks tuleb teha ma olen suht kont ja tahaks et ma ei oleks kont,kaalun 50kg ja pikkus on175 käin jõusaalis pühapäeval.Hommikul ma sõõn võileibu ja joon kohvi lõunalt sõõn seda mis on tehtud ja õhtula ka sama ma

post-25058-1297955221_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehakaal hakkab tõusma, kui tarbida rohkem energiat, kui ära kulutad päevas. See tähendab, et süüa tuleb rohkem! Süüa tuleks regulaarselt ja tihedalt- u iga 3 tunni tagant. Ning kui eesmärgiks on kehamassi kasvatamine lihase arvelt, siis tasuks ka jälgida, et saaks ka piisavalt valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimase 4 kuuga olen juurde võtnud 1 kg, seega oodatud tulemust sellise toitumisega pole saavutanud. Viimase kuu olen vee asemel rohkem hakanud tarbima mahla ja morssi (kodused sõstra ja õuna). Mida peaksin veel toiduplaanis muutma? Kas oleks mõtet veel mingeid toidulisandeid (kreatiin või miski) tarvitama hakata, kuna lihtsalt lihttoiduga praegu eesmärgini ei jõua? Ise ei ole väga soovinud neid kasutama hakata, kuna mingi võistlussportlane ma ei ole ning olen kuulnud suhteliselt vastakaid arvamusi nende kohta ja olen üritanud ilma hakkama saada (olen tarvitanud ainult Lean gain ultralife´i).

Päris pikalt (3 kuud ehk) olen ka kasutanud ühte kava http://www.fitness.ee/treeningkavad/17

Nii lihasmassi kui jõudu on sellega praegu minimaalselt juurde tulnud.

Kas peaksin võtma uue kava? Äkki oskab keegi soovitada mingit kindlat kava?

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimase 4 kuuga olen juurde võtnud 1 kg, seega oodatud tulemust sellise toitumisega pole saavutanud. Viimase kuu olen vee asemel rohkem hakanud tarbima mahla ja morssi (kodused sõstra ja õuna). Mida peaksin veel toiduplaanis muutma? Kas oleks mõtet veel mingeid toidulisandeid (kreatiin või miski) tarvitama hakata, kuna lihtsalt lihttoiduga praegu eesmärgini ei jõua? Ise ei ole väga soovinud neid kasutama hakata, kuna mingi võistlussportlane ma ei ole ning olen kuulnud suhteliselt vastakaid arvamusi nende kohta ja olen üritanud ilma hakkama saada (olen tarvitanud ainult Lean gain ultralife´i).

Päris pikalt (3 kuud ehk) olen ka kasutanud ühte kava http://www.fitness.ee/treeningkavad/17

Nii lihasmassi kui jõudu on sellega praegu minimaalselt juurde tulnud.

Kas peaksin võtma uue kava? Äkki oskab keegi soovitada mingit kindlat kava?

Tänud!

Kas selle kava järgi tehes taastud järgmiseks trenniks ära? Vb oleks mõistlikum võtta kava, mis on jaotatud 2-3. Kõige olulisem on treeningpäevade vaheline puhkus, siis lihas kasvab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas selle kava järgi tehes taastud järgmiseks trenniks ära? Vb oleks mõistlikum võtta kava, mis on jaotatud 2-3. Kõige olulisem on treeningpäevade vaheline puhkus, siis lihas kasvab.

Kui raskused või kordused ei suurene, siis ilmselt jah, võib öelda, et kava ei sobi. Alusta algusest, just 2-3ks jaotatust.

Lisaks, tundub et peale trenni saad juba lean gainist valgud kätte, pole mõtet kohe seda kohupiima otsa süüa, jaotaks selle hommiku ja esimese vahepala vahel. Lisaks ära karda kaloreid ja rasva, kui eesmärk lihast kasvatada.

Söö nii nagu see poiss, küll siis kasvad: Link

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimase 4 kuuga olen juurde võtnud 1 kg, seega oodatud tulemust sellise toitumisega pole saavutanud. Viimase kuu olen vee asemel rohkem hakanud tarbima mahla ja morssi (kodused sõstra ja õuna). Mida peaksin veel toiduplaanis muutma? Kas oleks mõtet veel mingeid toidulisandeid (kreatiin või miski) tarvitama hakata, kuna lihtsalt lihttoiduga praegu eesmärgini ei jõua? Ise ei ole väga soovinud neid kasutama hakata, kuna mingi võistlussportlane ma ei ole ning olen kuulnud suhteliselt vastakaid arvamusi nende kohta ja olen üritanud ilma hakkama saada (olen tarvitanud ainult Lean gain ultralife´i).

Päris pikalt (3 kuud ehk) olen ka kasutanud ühte kava http://www.fitness.ee/treeningkavad/17

Nii lihasmassi kui jõudu on sellega praegu minimaalselt juurde tulnud.

Kas peaksin võtma uue kava? Äkki oskab keegi soovitada mingit kindlat kava?

Tänud!

Söö lisaks päevas ca 1 pakk hapukoort ja lisa paar muna veel juurde. Treeningkava ple aga absoluutselt algajatele sobilik. Esiteks liiga palju harjutusi ja treening peaks koosnema algajate puhul enamasti baasharjutustest: lõuatõmbed, kükk, jõutõmme, lamades sur. ja/või klassikalisest tõstmisest kui eesmärgiks võimalikult kiiresti areneda. Ma arvan, et ei liialdaks kui ütleks, et ainult klassikalisest tõstmisest või ainult jõutõste harjutustest. Janar Rückenbergil oli üks tibin-tobin kava. Vaata siin ringi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris algajaks ennast ka hästi pidada ei taha, kuna ikka natukene käinud juba ja põhitõed selged. Ilmselt võtan siis siit foorumist mingi 2-3 jaotatud kava (nt http://www.fitness.ee/treeningkavad/20 või http://www.fitness.ee/treeningkavad/21 ?)

Või kui on sooviks massi kasvatada, võib ka selle võtta? http://www.fitness.ee/treeningkavad/24

Viimasel läheks jaotus hoopis suuremaks ja vist liig mulle?

Praeguse kavaga enamasti olen järgmiseks päevaks taastunud küll ja väga ei kurda, aga lihtsalt ei ole täheldanud, et raskused suuremaks väga läheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×