Jump to content
Indrek K

Kulturism on surnud

Recommended Posts

Kas laval poseerimine on sport?

No kas autoga rallimine on sport? Kas pokker on sport? Kas palli taga ajamine on sport või mäng?

Laval poseerimine on küll füüsiliselt raske ja ok, mitte kõige sportlikum tegevsu selle traditsioonilises mõttes, aga jõusaalitreening on kindlasti sport.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ta sul poejärjekorras seisab, siis keegi vaevalt öelda oskab, kas ta ebainimlikult kiire on või ei. Kulturisti näed aga kaugelt.

Eelnes jutt keelatud ainete kasutamisest, et kulturistid paistavad sellega silma.

Nii sain mina aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas laval poseerimine on sport?

Mine esialgu eestikatele lavale poseerima, siis kuuled, mis sulle öeldakse. :rolleyes:

Sama võib küsida ka iluuisutamise ja iluvõimlemise kohta.

Ma väitsingi, et teistel aladel kasutatakse sama palju, lihtsalt kulturismis paistab see sõna otseses mõttes rohkem välja.

Nii et kui näed Kiivikat ja Kalmust, siis võid kindlalt öelda, et .... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kas autoga rallimine on sport? Kas pokker on sport? Kas palli taga ajamine on sport või mäng?

Laval poseerimine on küll füüsiliselt raske ja ok, mitte kõige sportlikum tegevsu selle traditsioonilises mõttes, aga jõusaalitreening on kindlasti sport.

Jõusaalitreening on minu jaoks tõesti sport. Igasugust poseerimist, esinemist on mul raske spordiks nimetada.

Ülimas mõttes pean sporti selliseks, kus võistlejad on õlg-õla kõrval ja katsuvad jõudu, jooksevad võidu vms. Hea näide on maadlus.

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas laval poseerimine on sport?

Ma saan su mõttest aru, aga ka poseerimisel on oma tehniline pool, mida saab parandada, ja pikemate võrdluste puhul läheb juba aeroobne ka mängu, nagu Vähi videos rääkis. Niiet midagi justkui oleks..

Vehklemises rapiirikäsitlus, kulturismuses lihase:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma väitsingi, et teistel aladel kasutatakse sama palju, lihtsalt kulturismis paistab see sõna otseses mõttes rohkem välja.

Kindlasti ei kasutata teistel aladel sama palju. Tipprattureid kontrollitakse kuni 50 testi aastas, suusatajaid tõenäoliselt natuke vähem kuid siiski muljetavaldavalt palju. Kui võtta ette profikulturistid ja teha test ma kahtlen, kas me saame sealt mõne naturaali....rääkimata 50 testist inimese kohta aastas ja seda mitte ainult uriinist vaid veretestid. Vaadates protsenti testide arv ja vahelejääjate hulk (kasvõi amatööride MM) kes vahele jäävad on kindlasti kulturismis see kõige suurem, näitena võistlused kus 21 testitavast 18 positiiviset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puudutab kreatiini - siis tõenäoliselt on tegemist enimuuritud toidulisandiga ja siiani on need uuringud kinnitanud saavutuste paranemist, kas siis jõunäitajate osas või ka lihasmassi juurdekasvus. Praktilise poole pealt ei ole ka ükski teine toidulisand avaldanud mulle sellist tuntavat mõju nagu kreatiin esmakordsel tarbimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ikka kuidagi mõõta ei saa, siis ei ole põris õige sport.

Siis ei ole ka iluuisutamine ja sportvõimlemine ja iluvõimlemine ka sport.....???? Hindamiskriteerium ei tee veel ühest spordialast sporti ja teisest mitte. Hindamiskriteeriumi olemasolu võimaldab lihtsalt tulemust paremini mõõta (kas me mõõdame kaugushüppe kaugust silmaga või sentimeetriga - viimasega mõõtes on tõenäoliselt vaidlust vähem, kuid mõlemil juhul sooritatakse hoojooks ja hüpe).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis ei ole ka iluuisutamine ja sportvõimlemine ja iluvõimlemine ka sport.....???? Hindamiskriteerium ei tee veel ühest spordialast sporti ja teisest mitte. Hindamiskriteeriumi olemasolu võimaldab lihtsalt tulemust paremini mõõta (kas me mõõdame kaugushüppe kaugust silmaga või sentimeetriga - viimasega mõõtes on tõenäoliselt vaidlust vähem, kuid mõlemil juhul sooritatakse hoojooks ja hüpe).

Sport ja iluvõimlemises tehaks vähemalt keerulisi sooritusi mida siis hiljem hinnatakse, aga mida hinnatakse kulturismis? Välimust. Pigem võiks võttelda missi valimistega:)

Kulturistid teevad sporti võistusteks valmistudes kuigi ka seda ainult 50% ulatuse teise poole moodustab toitumine.

Ise olen alati arvanud et kulturism eraldi spordialana on mõtetu, võiks olla mingi kombineeritud teema jõualadega kus ühe osana hinnatakse ka keha propotsioone näiteks. Olen kuulnud, et midagi sarnast ka juba tehakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sport ja iluvõimlemises tehaks vähemalt keerulisi sooritusi mida siis hiljem hinnatakse, aga mida hinnatakse kulturismis? Välimust. Pigem võiks võttelda missi valimistega:)

Kulturistid teevad sporti võistusteks valmistudes kuigi ka seda ainult 50% ulatuse teise poole moodustab toitumine.

Ise olen alati arvanud et kulturism eraldi spordialana on mõtetu, võiks olla mingi kombineeritud teema jõualadega kus ühe osana hinnatakse ka keha propotsioone näiteks. Olen kuulnud, et midagi sarnast ka juba tehakse.

Kui sa ei tea, mida hinnatakse kulturismis, siis pole mõtet väita, et see ei ole sport! Lihasmass, separatsioon (detailsus), kuivus, proportsioonid. Suur osa on ka poseerimisoskuel ehk oskusel tuua välja oma tugevad küljed ning varjata nõrku (igal kulturistil on need olemas). Juukselõikus ei oma siin suuremat tähtsust :rolleyes: Ma ei tea, mis alaga sina tegeled, kuid soovitan sul kaasa teha üks võistluseelne periood näiteks mõne meie bodyfitnessistiga. Kulturistiga käiks sul üle jõu, arvan. Tee kaasa trennid, toitu vastavalt, harjuta poseerimist jne ning mängime sinna lõppu veel ka ühe võistluse, nagu seal asi tegelikult käib? Vaatame, mida pärast arvad :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähendab, see teema, kas kulturism on sport või mitte, seda pole absoluutselt mõtet jätkata. Oma olemuselt on kulturism rohkem sport kui mitmed teised alad kokku. Spordiga on kahtlemata tegemist ja ühe jõhkrama ja suuremat väljakutset pakkuva spordiga. Täpselt nii on nagu Raivo ütles. See ettevalmistumine, mida tuleb teha, et laval olla ja vähegi kriitikat kannatav välja näha, see on meeletu. Olen alati öelnud, et trennid on paljude alade korral karmid, arusaadav, ent mida naljalt kuskil ei leia, on karmid trennid koos kaloraazi jälgimise ja piiramisega. Selleks, et 3 - 4 kuune võistlusettevalmistus ära teha, selleks on omajagu karakterit vaja. Artikkel nendib pigem seda, et mis on kulturismist spordina saanud!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa ei tea, mida hinnatakse kulturismis, siis pole mõtet väita, et see ei ole sport! Lihasmass, separatsioon (detailsus), kuivus, proportsioonid. Suur osa on ka poseerimisoskuel ehk oskusel tuua välja oma tugevad küljed ning varjata nõrku (igal kulturistil on need olemas). Juukselõikus ei oma siin suuremat tähtsust :rolleyes: Ma ei tea, mis alaga sina tegeled, kuid soovitan sul kaasa teha üks võistluseelne periood näiteks mõne meie bodyfitnessistiga. Kulturistiga käiks sul üle jõu, arvan. Tee kaasa trennid, toitu vastavalt, harjuta poseerimist jne ning mängime sinna lõppu veel ka ühe võistluse, nagu seal asi tegelikult käib? Vaatame, mida pärast arvad :rolleyes:

Ma olen asjaga niipalju kursis küll, et tean kui palju see pingutamist nõuab aga minujaoks ei tee see veel kulturismi spordiks.

Lisaks on on ala ka pealtvaatajale igav. Usun et publikut oleks tunduvalt rohkem kui kulturism oleks seotud näiteks mingi rammumehe taolise võistlusega.

See tuleks kasuks mõlemale alale, rammumees ei peaks ju ka paks olema. Rammumehed võiksid ju ka rohkem nagu mariusz pudzianowski välimusegaga olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sport ja iluvõimlemises tehaks vähemalt keerulisi sooritusi mida siis hiljem hinnatakse, aga mida hinnatakse kulturismis? Välimust. Pigem võiks võttelda missi valimistega:)

Kulturistid teevad sporti võistusteks valmistudes kuigi ka seda ainult 50% ulatuse teise poole moodustab toitumine.

Ise olen alati arvanud et kulturism eraldi spordialana on mõtetu, võiks olla mingi kombineeritud teema jõualadega kus ühe osana hinnatakse ka keha propotsioone näiteks. Olen kuulnud, et midagi sarnast ka juba tehakse.

Pea igal füüsilist jõudu/vastupidavust vajaval spordialal on tippspordis väga suur osa toitumisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pea igal füüsilist jõudu/vastupidavust vajaval spordialal on tippspordis väga suur osa toitumisel.

Igal spordialal on toitumine esmatähtis siiski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igal spordialal on toitumine esmatähtis siiski.

Noh nii ei saa päris öelda, aga siiski, kui rääkida minu mõistes SPORDIALADEST, siis põhimõtteliselt on sul õigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulturistid teevad sporti võistusteks valmistudes kuigi ka seda ainult 50% ulatuse teise poole moodustab toitumine.

Olümpia-alade mehed ei toitugi:D? kõvematel on lausa omad söögid kastidega võistlusriiki kaasa võetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tähendab, see teema, kas kulturism on sport või mitte, seda pole absoluutselt mõtet jätkata. Oma olemuselt on kulturism rohkem sport kui mitmed teised alad kokku. Spordiga on kahtlemata tegemist ja ühe jõhkrama ja suuremat väljakutset pakkuva spordiga. Täpselt nii on nagu Raivo ütles. See ettevalmistumine, mida tuleb teha, et laval olla ja vähegi kriitikat kannatav välja näha, see on meeletu. Olen alati öelnud, et trennid on paljude alade korral karmid, arusaadav, ent mida naljalt kuskil ei leia, on karmid trennid koos kaloraazi jälgimise ja piiramisega. Selleks, et 3 - 4 kuune võistlusettevalmistus ära teha, selleks on omajagu karakterit vaja. Artikkel nendib pigem seda, et mis on kulturismist spordina saanud!!!

Siin kirjutatakse nõustumise korral vist +1 :rolleyes:

Mis on kulturismist spordina saanud? Oleneb, millele me keskendume. Rohujuuretasandil on väga viis ja ma loodan, et meil jagub tublisid treenereid ka edaspidi.

Mingis mõttes on ta ikkagi sportide sport, pigem ikka avangard sportide seas. See kompott seal "eliitkonnas" on lihtsalt eksperimenteerimisega liiale läinud.

Meil kõigil tasuks suts rohkem enese eest hoolitseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingis mõttes on ta ikkagi sportide sport, pigem ikka avangard sportide seas. See kompott seal "eliitkonnas" on lihtsalt eksperimenteerimisega liiale läinud.

Päris hea võrdlus :rolleyes: Nüüd ei jää muud üle kui ootame impressionismi teket :rolleyes: ?

Muide päris huvitav on jälgida, kuidas erineva koolkonna inimesed suhtuvad kulturismi, kelle jaoks on sport ja eeskujulik ala, kelle jaoks mingi kohutav edevuse laat. Usun, et kui meil poleks olnud Hackenschmidte ja Luricheid, siis selle esimese koolkonna esindajaid vast polegi.

Aga tõesti, mida needsamad mehed (lurich jne) teeks, kui kuuleks, mis selle ala varjupooles (õnneks praegu vist veel ainult) välismaal tehakse. Seesama G4P, "austajad" (parema vaste puudumisel sõnale schmoe), meesnaised jne.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×