Jump to content
criz123

toidulisandid lapsele

Recommended Posts

Toitumine on nii ja naa. Sööb korralikult aga on toiduaineid, mis lihtsalt ei maitse. Näiteks salatid ja kala on peaagu puudu menüüst.

Söömisharjumusi tuleb juurutada. Minu mehe spordipoisist poeg ei taha samuti salateid, see ei tähenda aga, et ta neid ei sööks. Tuleb selgeks teha, miks tal seda vaja on. Ükski toidulisand ei asenda täisväärtuslikku toitumist.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söömisharjumusi tuleb juurutada. Minu mehe spordipoisist poeg ei taha samuti salateid, see ei tähenda aga, et ta neid sööks. Tuleb selgeks teha, miks tal seda vaja on. Ükski toidulisand ei asenda täisväärtuslikku toitumist.

See nüüd küll eeskujuks ei ole :(

Kindlasti on salateid ja kalasid, mida ta sööks ju...? Tuunikala tilliga(konserv), vikerkaare või vitamiini salat(selverist) jne, küll miski ikka sobib esialgu kuni nooruse jonn peal on.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti on salateid ja kalasid, mida ta sööks ju...? Tuunikala tilliga(konserv), vikerkaare või vitamiini salat(selverist) jne, küll miski ikka sobib esialgu kuni nooruse jonn peal on.

Ei saa öelda 100%, et mingi nooruse jonn on, kui mingeid asju ei söö. Proovi nüüd ette kujutada endale mingi toit või toiduaine, mis sulle absoluutselt ei maitse (umbes pooltele peaks selleks olema piimaga juurviljasupp või lagrits). Nii, proovi selle mittemaitseva asja mittemaitsvus korrutada kahega. Ja siis proovi seda jura iga päev süüa, sest mina ütlen et see on õige ja hea ning sina lihtsalt jonnid vms.

Ja kui vaheldust vaja on siis palun väga - asendame juurviljasupisees kartuli näiteks hernega ja lagritsale topime magusa täidise sisse. No ei lähe ju paremaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehh suhkrusaiasõber Rebane, sportlase mõttemaailmast pole sul küll ettekujutust. Näiteks Kirp higistas endale karjääri alguses kilode viisi vees vähem soolaseks leotatud heeringat sisse ja ma olen kindel et enamus meist on midagi sellesarnast ette võtnud ja üle elanud. Mina ka. Võtame eeskuju ikka suurkujudest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehh suhkrusaiasõber Rebane, sportlase mõttemaailmast pole sul küll ettekujutust. Näiteks Kirp higistas endale karjääri alguses kilode viisi vees vähem soolaseks leotatud heeringat sisse ja ma olen kindel et enamus meist on midagi sellesarnast ette võtnud ja üle elanud. Mina ka. Võtame eeskuju ikka suurkujudest.

Ütleme nii et mul on suhtkoht savi mida sa sööd - saepuru või veiniklaase. Ja kirp sõi seda enda vabal tahtel - naba karvane, ise teab mis teeb.

Tiba teine tera oleks olnud, kui väikese kirbuga oleks poodi läinud isa, võtnud 10 kilo tomatit riiulilt ja ütlenud et 'näe poja, nüüd sööme kaks nädalat seda - tervislik ja puha. Ja mind ei huvita see jutt et see sulle üldse ei maitse. Ja kodus peale igat suutäit kastame selle veel suhkrutoosi ka, sest süssi on ka vaja saada.'. Ja väike kirbupoiss oleks nutnud südantlõhestavalt, sest tomat on tema arust nii jubeda maitsega et pigem olla näljas kui sihukest asja süüa....koos suhkruga. Isa oleks vaadanud, et poiss on noor ja jonnib. Ja edasi söötnud. Ja väike kirp oleks terve oma elu tomatifoobia all kannatanud - paljas tomatinägemine poes tõrjuks teda eemale juurviljaletist. Ja spagette sööks ta ka ilma ketsupita.

Näed kui kurb ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ka noorena ei söönud igasuguseid asju, nagu näiteks tatart... ei joonud piima jne... Arvasin, et mulle ei maitse need, juba nägid sellised välja, et ei maitse. Aga vanemaks saades ikka hakkad neid sööma, ma usun et mida teised söövad seda suudad ka ise süüa - kui ei suuda oled ise süüdi, mitte maitsemeel. Ja keegi ei käsi midagi 2 nädalat jutti süüa, kõike mõistlikus koguses, toit on toit.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas, kui aus olla, siis selles eas on ikka kasvuks vajalikke toitaineid väga raske piisavas koguses kätte saada, eriti kui 6x nädalas treening. Et selles suhtes oleks justkui õigustatud. Sel juhul piirduksin elementaarse valgu ja süsivesikuga. Näiteks Hera vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin guuglist sellise postituse ühe treeneri poolt: Studies have also shown that CHOCOLATE MILK is the best after workout drink because of its perfect balance of carbs and protein. It is typically not too hard to get a young swimmer to drink that.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
+1

Sobib ka täiskasvanule! Mul kestis see esimese kursuseni, et peale trenni 0,5-1 liitrit kakaod sisse! NOM NOM NOM!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sobib ka täiskasvanule! Mul kestis see esimese kursuseni, et peale trenni 0,5-1 liitrit kakaod sisse! NOM NOM NOM!

Nom nom indeed! Muidu olen selle kakaoasjaga ka päris päri, aga mis peale esimest kursust siis juhtus? Ja kas kalliks ei läinud? või tegid ise kakaod?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kuidagi aegamööda ja märkamatult ja üldse millestki konkreetsest inspireerituna olen piima joomisest vaikselt ära võõrdunud...

gmasterile - siis maksis liiter piima veel 5 krooni ja uhasin sinna sisse ikka neid "vanu häid" lahustuvaid:D

Teine kakaoralli oli 2006 kui inglismaale treenima läksin ja esimest korda elus olid koormused 2x päevas. Siis sai kah päevas liiter kakaod + ekstra vadak ära joodud.

Aga sealtpeale jah - kuidagi ei ole isu enam. Kakaost on saanud pigem "maius", mille järgi vahel isu tuleb ja siis keedan ise, chilli ja muu kraam ja võibollaka vahukommid :(

Mõnikord tuleb meega piima isu. Ja vahel joon lihtsalt ühe klaasi piima. Sest tahan. Aga seda kõike on harva. Ju ma olen siis vasikaeast väljas nüüd:)

Siiski - treeninglaagrites ja üldse kui ikka koormus on kindel 2 trenni päevas vähemalt nädala vältel, siis on kõik trennijärgsed taastusjoogid ikka piimaga ning tihti sisaldavad ka kakaod.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hingelt ikka lapsed, Rebane ja Jorks :(

Mul on siiani meeles, kuidas mu vanemad olid veendunud, et ma peaksin piima jooma söögi kõrvale... ja ma keeldusin üsna kategooriliselt. Saad vanemaks ja teadlikumaks ning ei unusta ära "last eneses" siis suudad seda käitumist ka põhjendada.

Kakao on sisuliselt nagu piimashokolaad... lihtsalt veel väiksema toiteväärtusega... üs OUT...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kakao on sisuliselt nagu piimashokolaad... lihtsalt veel väiksema toiteväärtusega... üs OUT...

Tõsi, aga sa ju ei SÖÖ kakaopulbrit. Sa paned seda piima sisse. Ja selle tulemusena on piim + kakao väga okei trennijärgne jook. Trennijärgselt on ju asi makrotoitainetes. Põhimõtteliselt võiks jah ka piima juua ja pool tahvlit piimashokolaadi peale süüa:) Ma arvan, et see ongi see mida ma peale võistlusi teen:D

Kui laps regulaarselt kakaod joob lihtsalt niisama (seda lahustuvat), siis pole jah väga hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi, aga sa ju ei SÖÖ kakaopulbrit. Sa paned seda piima sisse. Ja selle tulemusena on piim + kakao väga okei trennijärgne jook. Trennijärgselt on ju asi makrotoitainetes. Põhimõtteliselt võiks jah ka piima juua ja pool tahvlit piimashokolaadi peale süüa:) Ma arvan, et see ongi see mida ma peale võistlusi teen:D

Kui laps regulaarselt kakaod joob lihtsalt niisama (seda lahustuvat), siis pole jah väga hea.

Eh... sa ei saanud aru. Kui kaalutakse shokolaadi tarvitamist, siis piimashokolaadi ei soovita sulle mitte keegi.

Kakaod... söön nii naturaalsel kujul kui võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minnes teema juurde tagasi - lapsele toidulisandid, siis...

mul 9-aastane poeg. ainsad nn toidulisandid on mineraalikompleks ja vitamiinid ning aeg-ajalt kalaõli kapslid, mida ma talle hommikusöögi kõrvale annan. muu on toitumine, toitumine ja toitumine. egas muud polegi vaja, kui korralikku sööki sellises vanuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis vitamiine tuleks võtta siis?

Ega see ei ole nii lihtne...

Millest puudus on?

Meie laiuskraadil on D vitamiin reeglina vajalik. Vahest on Zn puudus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×