Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Aga samas võib süveneda valu - alguses väga ei sega, pärast võib segada ka jalgade peal käies... Ehk tasuks põhjust otsida ... :lol:

Tuleb kas põhjust otsida või käte peal käimine lõpetada.. valu on signaaliks, et asend ei sobi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuleb kas põhjust otsida või käte peal käimine lõpetada.. valu on signaaliks, et asend ei sobi.

Jep,

Kusjuures kindel on, et kätepeal käies on alaselja kumerus liiga suur, raskus vajub selgroole.

Loodetavasti jalad töökorras, siis lihtsamini lahendatav probleem... :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mure siis selles, et viimasel ajal on alaselg valu hakanud tegema, kuid vaid pingutuse korral (nt lõuatõmmete ajal lööb valu sisse, joostes vahest.) Niisama istudes või rahulikus olekus olles ta tunda ei anna. Kardan, et see võib olla sellest, et ma olen liiga palju kõhulihaseharjutusi ja alaselga üldse mitte. Kas see võib põhjuseks olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure siis selles, et viimasel ajal on alaselg valu hakanud tegema, kuid vaid pingutuse korral (nt lõuatõmmete ajal lööb valu sisse, joostes vahest.) Niisama istudes või rahulikus olekus olles ta tunda ei anna. Kardan, et see võib olla sellest, et ma olen liiga palju kõhulihaseharjutusi ja alaselga üldse mitte. Kas see võib põhjuseks olla?

Lühidalt öeldes - jah, võib olla üks põhjustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Venita väljaastega nimmelihast.

Kas peale selle venitusharjutuse võib kohe tegema hakata ka jõuharjutusi, et alaselga tugevdada?

Tuttav mul veits massaaži õppinud ja ta ütles, et mul on selg väga pinges.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja venitama ei pea sa ainult niude-nimmelihast, vaid ka oma nõrka selga, peale selle treenimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

mul on mure alaseljaga. Jõutõmbe ajal tõmbasin selja korralikult ära, kuskil poolteist kuud tagasi juba. Käisin alguses massaažis, arvasin, et aitab, aga väga palju ei muutnud midagi. Siis sain osteopaadi juurde ja seal käisin kaks korda, valu läks täielikult ära peale teist korda, ei olnud üldse midagi enam, natuke veel jäikust oli alles, aga mitte midagi hullu. Nüüd eile tegin hantliga tõmmet küljele ja järsku käis alaseljast piki horisontaali läbi selline närvivalu, arvatavasti, ja tõmbas selja kangeks. Õhtul ja öösel oli kõige hullem, aga nüüd on jälle peaaegu ära kadunud. Lähen uuesti osteopaadi juurde ka.

Küsimus on selles, et kuidas ma saan kontrollida, mis asi seda valu üldse tekitab ja miks, kas on närvid või lihased? Selgroog ei saa olla, sest massaažis, kaks eri inimest ütlesid, et ei ole selgroog ja osteopaat ei öelnud selgroo kohta samuti midagi. Sarnane jama oli mul ka eelmine aasta, aga siis tekkis valu küki ajal ja ei teinudki kükki enam väga pikka aega...Kui keegi oskab soovitada, kuhu peaks minema, Tartus, et saada kindlalt teada, miks see valu üldse tekib, sest jõutõmme ja kükk on liiga tähtsad harjutused, et need välja jätta(kükki teen ka läbi valu). Ei saa sokke ka normaalselt jalga vahepeal :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

mul on mure alaseljaga. Jõutõmbe ajal tõmbasin selja korralikult ära, kuskil poolteist kuud tagasi juba. Käisin alguses massaažis, arvasin, et aitab, aga väga palju ei muutnud midagi. Siis sain osteopaadi juurde ja seal käisin kaks korda, valu läks täielikult ära peale teist korda, ei olnud üldse midagi enam, natuke veel jäikust oli alles, aga mitte midagi hullu. Nüüd eile tegin hantliga tõmmet küljele ja järsku käis alaseljast piki horisontaali läbi selline närvivalu, arvatavasti, ja tõmbas selja kangeks. Õhtul ja öösel oli kõige hullem, aga nüüd on jälle peaaegu ära kadunud. Lähen uuesti osteopaadi juurde ka.

Küsimus on selles, et kuidas ma saan kontrollida, mis asi seda valu üldse tekitab ja miks, kas on närvid või lihased? Selgroog ei saa olla, sest massaažis, kaks eri inimest ütlesid, et ei ole selgroog ja osteopaat ei öelnud selgroo kohta samuti midagi. Sarnane jama oli mul ka eelmine aasta, aga siis tekkis valu küki ajal ja ei teinudki kükki enam väga pikka aega...Kui keegi oskab soovitada, kuhu peaks minema, Tartus, et saada kindlalt teada, miks see valu üldse tekib, sest jõutõmme ja kükk on liiga tähtsad harjutused, et need välja jätta(kükki teen ka läbi valu). Ei saa sokke ka normaalselt jalga vahepeal :huh:

Sinu viimaste postituste järgi tundub, et A) sa oled liiga kiiresti raskused liiga üles lükanud ning B ) tehnika pole õige.

Jäta raske jõutrenn praegu kus see ja teine. Mine spordiarsti juurde mõlema hädaga. Saad diagnoosi kätte ning saad hakata rahulikult taastavaid harjutusi tegema. Loodetavasti on mitme kuu pärast vigastused paranenud ning nõrgad lihased tugevmaks treenitud või halb tehnika õigeks muudetud. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

mul on mure alaseljaga. Jõutõmbe ajal tõmbasin selja korralikult ära, kuskil poolteist kuud tagasi juba. Käisin alguses massaažis, arvasin, et aitab, aga väga palju ei muutnud midagi. Siis sain osteopaadi juurde ja seal käisin kaks korda, valu läks täielikult ära peale teist korda, ei olnud üldse midagi enam, natuke veel jäikust oli alles, aga mitte midagi hullu. Nüüd eile tegin hantliga tõmmet küljele ja järsku käis alaseljast piki horisontaali läbi selline närvivalu, arvatavasti, ja tõmbas selja kangeks. Õhtul ja öösel oli kõige hullem, aga nüüd on jälle peaaegu ära kadunud. Lähen uuesti osteopaadi juurde ka.

Küsimus on selles, et kuidas ma saan kontrollida, mis asi seda valu üldse tekitab ja miks, kas on närvid või lihased? Selgroog ei saa olla, sest massaažis, kaks eri inimest ütlesid, et ei ole selgroog ja osteopaat ei öelnud selgroo kohta samuti midagi. Sarnane jama oli mul ka eelmine aasta, aga siis tekkis valu küki ajal ja ei teinudki kükki enam väga pikka aega...Kui keegi oskab soovitada, kuhu peaks minema, Tartus, et saada kindlalt teada, miks see valu üldse tekib, sest jõutõmme ja kükk on liiga tähtsad harjutused, et need välja jätta(kükki teen ka läbi valu). Ei saa sokke ka normaalselt jalga vahepeal :)

Keegi ei hakka sind selleks magnetisse või kompuutrisse saatma, et su uudishimu rahuldada.

Ilmselt ikkagi seljalihased - kinnituvad lülisambale. Külasta lähimat füsioterapeuti ja tugevda süvalihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin perearsti saatekirjaga füsioterapeudi juures. Haigekassa kaudu sain 6 korda teraapiat basseinis ja lisaks harjutusi terapeudilt, mida kodus edaspidi teha saaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan treenida alselja osas olevaid väikseid lihaseid. Olen neid treenima hakanud nüüd ning seljavalusid ka enam ei ole. Jõutõmme ning keretõsted treenivad alaselja suuri lihaseid. Lisaks ei teeks paha kiropraktiku juurde minna. Jõutrenniga surutakse lülide vahed kokku, seepärast ka vaja selga venitada. Teiste spordialade puhul on kindlasti põhjuseks kas ületreening, liigne pingutamine, nõrk alaselg või kõhulihaste harjutuste vale metoodika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Minul on samuti probleem alaseljaga ning seda juba veebruarist saadik. Nimelt tegin kykki pingile, esimestel seeriatel oli v2ga madal pink, selle j2rgi seadsin ka julgestusvardad paika. Pärast v2ga madala pingiga tehtud seerjaid l2ksin yle kõrgema pingi peale. Viimasel seerjal ei suutnud viimast kordust yles kykkida nind istusin pingile tagasi, kuna aga saal oli rahvast t2is, siis ei tahtnud kangi maha ka visata ning m6tlesin,et asetan kangi vaikselt ette varrastele. hakkasingi vaikselt ette kummarduma, kuid peagi m2rkasin,et varraste k6rgus j2i muutmata. Seljast k2is raks l2bi, mille tulemusel on parema tuhara ylemise lihasekinnituse juures valu samas aga pole p2ris kindel. ei ole aidanud ei paus ega ka venitused. Mida soovitaksite? mingi ortopeedi juurde saatekirja ?

Ette t2nades .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas oleks mõtekam võtta jõusaalist väike puhkus või saan jätkata,selles mõttes et kas halvemaks saab minna?

Loomulikult võib halvemaks minna, kui rahu ei anna. :rolleyes:

Muudetud kasutaja seenjor poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas minu puhul aitaks seljavenituspink? olen seda plaaninud mingi aeg osta aga siis oli valu läinud ja nüüd paar nädalat tagasi andis valu uuesti märku.

Ma pole selles väga kindel, oleneb millest see valu sul tegelikult on.

Minge ripu kuskil jõusaalis neg. nurgaga kõhupingil 10-15 min ja vaata, kas aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Terv!

Eelmisel sügisel diagnoositi mul :

L4 bilateraalne spondülolüüs. L5/S1 fassettliigeste tropism.

Enamvähem sain pihta millega on tegu, aga sooviks täpsemalt teada saada. Ortopeed seletas liiga kiirelt "arstide" keeles. :D

Kas keegi oskab ja viitsib veidi lahti seletada, mida selline diagnoos täpsemalt tähendab. Kuidas see avaldub tavaelus/trennis. Millised on ohud ning mida peaksin rohkem jälgima...

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gmeister to aisle 5 please :D

Üldiselt üks fikseeriv vidin, pars interarticularis on katki ja teised fikseerivad vidinad fassettliigesed ei ole enam õigesti kohakuti. Esialgu tuleb minu teada järgida tavalist seljatervishoidu.

Ja neegriteema jätkuks, neegritel on seda katkiminekut vähem. Rohkem anaboolseid hormoone, tugevamad luud.

Ma kujutan ette et Cissuse söömine vähendaks neid stressimõrasid ka valgetel.

GH ka :P

Mul endal on ka see üks fikseeriv vidin lahti. Enamuse ajast ei sega aga füüsiliselt lõdvaks minna ei tohi, siis hakkab segama.

Kleebin seljateemasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv!

Eelmisel sügisel diagnoositi mul :

L4 bilateraalne spondülolüüs. L5/S1 fassettliigeste tropism.

Enamvähem sain pihta millega on tegu, aga sooviks täpsemalt teada saada. Ortopeed seletas liiga kiirelt "arstide" keeles. :D

Kas keegi oskab ja viitsib veidi lahti seletada, mida selline diagnoos täpsemalt tähendab. Kuidas see avaldub tavaelus/trennis. Millised on ohud ning mida peaksin rohkem jälgima...

Tänan!

Kuna keegi targem sõna ei võtnud, siis peab ise võtma vist :P

Ühesõnaga L4-5 on lumbaallülid, S1 on esimene sakraallüli.

anatomy-4.gif

Teen asja lihtsamaks, siin lingil on tegelikult väga hästi ära seletatud:

Spondülolüüs

Lisaks: : Spondylolysis is a fatigue fracture of the pars interarticularis of great importance in sports injury. The demonstration of a unilateral spondylolysis is important because there is a potential for full healing if the athletic activity is modified, whereas bilateral spondylolysis frequently leads to established nonunion.

Tropismi puhul siis fassettliigestes assümmeetria. Umbes nagu siin.

post-2813-1315295645_thumb.jpeg

Kuna ikkagi spondülolüüs, siis ma suuri koormusi alaseljale panna ei julgeks - kükid ja jõutõmme.

Lisaks ei julgeks ma väga mingeid jõulisi ja kiireid või väga suure amplituudiga rotatsioone teha.

Et jah, füsioterapeutiline sekkumine, kardetud korsettlihaste tugevdamine peaks aitama või vältima halvenemist.

Cissuse kohta ei teagi, kas ta tagantjärgi enam aitab..

Millega sa selle alaselja ära kurnasid siis?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×