Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Mis parata, me saame kasutada neid meetodeid, mis meil on. Kui sul midagi alternatiivset ja sama hästi infot andvat välja pakkuda, siis ootan huviga:) Sest valdavas osas saab ikka nende puhul pildi kätte.

Valdavas osas saadakse ikka sümptomite ja kõhutunde järgi... ehk kui ikka käia ei saa aga pilt ok siis lõigatakse ja kui pilt kole aga inimene ei kurda siis ei lõigata.

Reaalne seljadiagnostika ja ravi on ilmselt teaduse, intuitsiooni ja maagia segu eri vahekordades, nende sõnade kõige vabamas tähenduses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka hetkel selline seis, et arst küsis, kas saan igapäeva elu selle seljaga elatud? Ütlesin, et jah. Arst- no siis ei opereeri...

Ka see, et ei kurda, siis ei lõigata ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta nii on jah:) Ja ega opiga ka alati garantiid pole, võib ka hullemaks minna.

Õnneks närvi läbilõiget enam juhtuma ei pidavat.. küll aga annab seda muljuda v venitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ta nii on jah:) Ja ega opiga ka alati garantiid pole, võib ka hullemaks minna.

Õnneks närvi läbilõiget enam juhtuma ei pidavat.. küll aga annab seda muljuda v venitada.

No täpselt. Mulle arst ütles, et võime lõigata, aga ei luba, et paremaks olukord läheb. Ega sellisel juhul ei taha noa alla minnagi. Arsti sõnul pidi peale oppi u 3 kuud füüsilisest tegevusest suu puhtaks pühkima. Tundub natuke nagu gambling

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii,sai siis ära käidud kiropraktiku Tiit Ilvese juures,erilist abi sealt ei saanud,soovitas küll 10päeva ette mitte kummardada,telekat vaadata kõhuli padi lõua alla ja istudes padi seljataha.Sellest möödas ca 9päeva,selg endiselt valutab,külastasin ka perearsti kes vaatas,katsus ja ütles et midagi hullu.Suunas füsiteraapiasse,seal käidud 2korda(6korrast).Hetkel sama valu mis ennem,arvan et sellest pole ka abi.Nüüd hakkab mõte liikuma masaazi poole,aga ei tea kas sealt ka abi saan,sellinne tunne et jäängi niimodi jooksma.Jama veel see et röntgen pilt ei pidanud midagi näitama muidu oleks pilt selge mis viga..

kui tegemist alaselja valuga, siis küsimus, et kas see on sul paremal või vasakul pool rohkem?

soovitan youtubei külastada ja panna otsingusse >> Sciatica Nerve Pain

mul olid sellised valud et ei saanud jalgu alla ja olin nädal aega voodis... asusin Internetis asju uurima ja harjutusi tegema... nüüd teen peale iga treeningut ja vahest ka vabal päeval vajalike harjutusi ning pole juba pikka aega olnud mure... !!! arvestama peab ka sellega et ei saa kohe suurte raskuste juurde tagasi minna, olen ise väga rahulikult ja vaikselt suurematele liikunud... kui tunned et selg tõmbab kangeks, siis mõned harjutused, lõdvestad lihased ja ei ole valu... paari kuuga on raskused ka 50% suurenenud, seega õige tee ;)

aga nagu palju räägitud sisi inimesed on erinevad ja valud on erinevad... mu vennal (tipsportlane) olid samad probleemid, arstid ei osanud midagi teha, kuni soomest sai abi... mul piisas Interneti külastusest :)

!!! algul on väga valus... jalad ka kanged, kuid rahulikult võttes läheb paremaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ta nii on jah:) Ja ega opiga ka alati garantiid pole, võib ka hullemaks minna.

Õnneks närvi läbilõiget enam juhtuma ei pidavat.. küll aga annab seda muljuda v venitada.

Oleneb arstist... üks õde rääkis hirmsaid lugusid ühe pudrunäpu kohta kes iga kord närve lõhkus ja siis ise meeleheitest oigas.

Pudrunäplus võib olla nii kaasasündinud kui ka esimene samm Parkinsoni poole... natuke vist saab farmakoloogiliselt mõjutada.

Mul sai sääre närv opil natuke kahjustada ja aasta otsa olid nt pidevalt säärelihase krambid. Üks kand oli juba enne oppi tuim ja selliseks ka jäi. Pärast oppi oled pikka aega täielik invaliid nii et väga ei tasu sinna kiirustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mu vennal (tipsportlane) olid samad probleemid, arstid ei osanud midagi teha, kuni soomest sai abi... mul piisas Interneti külastusest ;)

Mis Soomes seljaga teistmoodi tehakse ?

Mul emal tehti seal uut tüüpi ja uute vahenditega silmaoperatsioon näiteks... Eestis lubati olemasoleva tehnoloogiaga õnnestumist 10% tõenäosusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui tegemist alaselja valuga, siis küsimus, et kas see on sul paremal või vasakul pool rohkem?

soovitan youtubei külastada ja panna otsingusse >> Sciatica Nerve Pain

mul olid sellised valud et ei saanud jalgu alla ja olin nädal aega voodis... asusin Internetis asju uurima ja harjutusi tegema... nüüd teen peale iga treeningut ja vahest ka vabal päeval vajalike harjutusi ning pole juba pikka aega olnud mure... !!! arvestama peab ka sellega et ei saa kohe suurte raskuste juurde tagasi minna, olen ise väga rahulikult ja vaikselt suurematele liikunud... kui tunned et selg tõmbab kangeks, siis mõned harjutused, lõdvestad lihased ja ei ole valu... paari kuuga on raskused ka 50% suurenenud, seega õige tee ;)

aga nagu palju räägitud sisi inimesed on erinevad ja valud on erinevad... mu vennal (tipsportlane) olid samad probleemid, arstid ei osanud midagi teha, kuni soomest sai abi... mul piisas Interneti külastusest :)

!!! algul on väga valus... jalad ka kanged, kuid rahulikult võttes läheb paremaks :D

Mõnusalt positiivne postitus! :P

Ma loodan, et on paljudele innustuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis Soomes seljaga teistmoodi tehakse ?

Mul emal tehti seal uut tüüpi ja uute vahenditega silmaoperatsioon näiteks... Eestis lubati olemasoleva tehnoloogiaga õnnestumist 10% tõenäosusega.

Ei tea mis seal teisiti, kuid tean et tal oli see päris pikka aega juba valu teinud ja ega need mudimised ja geelid ei aita siin... ei tea ka miks, aga Tallinnas ei rääkinud ükski arst talle et asi on närvis ja et peaks tegema vastavaid harjutusi ;)... aeti salve ja mudimisi ja muid ime asju :)

ja kusjuures enne kui te venitama hakkate (kui asi juba tõsisem) siis andke puhkust... ja külm, kuum, külm, kuum lõdvestab. Kui juba parem tunne siis alles venitusi, sest kui jalgu alla ei saa, siis no venitama nüüd hoopiski ei hakka :D...

... mul oli ikka nii hull, et ei saanud end põrandalt püsti... läbi viha ja tuleb tunnistada ka pisarate käis algul... ning kuna lihased olid nii krampis, siis ei saanud otse ka seista... eestvaates olid nagu banaan paremale viltu :P... tagant järgi leiab isegi väheke nalja asjas :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis Soomes seljaga teistmoodi tehakse ?

Mul emal tehti seal uut tüüpi ja uute vahenditega silmaoperatsioon näiteks... Eestis lubati olemasoleva tehnoloogiaga õnnestumist 10% tõenäosusega.

Vbl seal lihtsalt osatakse kätteantud tehnikat kasutada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,sai käidud neurokirurgi juures kes saatis tegema magnettomograafiat see tehtud.nüüd nädala pärast peaks minema diagnoosi kuulama.1,5kuu jooksul pole seljavalu kuhugi kadunud.Hetkel aitab ainult diclofenak tablett.Täna oli hommikul kõik ok.käisin trennis.tulin koju ja paar tundi hiljem tuli valu tagasi.Olen kuulnud et ujumine pidi aitama,aga kas see nüüd leevendab seda valu või teeb seljalihaseid tugevamaks? Treenin 3 korda nädalas ja selja päeval teen ainult 2 harjutust,enne tegin 4.kas on see normaalne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,sai käidud neurokirurgi juures kes saatis tegema magnettomograafiat see tehtud.nüüd nädala pärast peaks minema diagnoosi kuulama.1,5kuu jooksul pole seljavalu kuhugi kadunud.Hetkel aitab ainult diclofenak tablett.Täna oli hommikul kõik ok.käisin trennis.tulin koju ja paar tundi hiljem tuli valu tagasi.Olen kuulnud et ujumine pidi aitama,aga kas see nüüd leevendab seda valu või teeb seljalihaseid tugevamaks? Treenin 3 korda nädalas ja selja päeval teen ainult 2 harjutust,enne tegin 4.kas on see normaalne?

Mina lähen oma seljaga tomograafi 15-ndal. Eks näis.

Ma ei poolda valuvaigistite tarvitamist. Segab pildi nii ära, et sa teed oma seljale pigem kahju kui kasu. Tunnetus on läinud ja võid endale kergesti liiga teha.

Valu vastu aitavad mul stabiliseerivad harjutused (täpsemalt sirutus...seljasilla asendist, jalad lingul)

Võid kasutada ka kõiki neid harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,sai käidud neurokirurgi juures kes saatis tegema magnettomograafiat see tehtud.nüüd nädala pärast peaks minema diagnoosi kuulama.1,5kuu jooksul pole seljavalu kuhugi kadunud.Hetkel aitab ainult diclofenak tablett.Täna oli hommikul kõik ok.käisin trennis.tulin koju ja paar tundi hiljem tuli valu tagasi.Olen kuulnud et ujumine pidi aitama,aga kas see nüüd leevendab seda valu või teeb seljalihaseid tugevamaks? Treenin 3 korda nädalas ja selja päeval teen ainult 2 harjutust,enne tegin 4.kas on see normaalne?

Normaalne? Hea et sa üldse midagi teha saad.

Eks see ujumine võib aidata jah. Samas on võimalik vale tehnikaga ujudes ka probleeme süvendada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile toodud videos on head harjutused. Selja süvalihaseid tuleb treenida, see aitab valu kadumisele kõvasti kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei poolda valuvaigistite tarvitamist. Segab pildi nii ära, et sa teed oma seljale pigem kahju kui kasu.

Mina pooldan, sest umbes 50% probleemist on puhtpõletikuline protsess.

Aga ilmselt tuleks neid siis otse probleemipiirkonda süstida või siis lahjemal juhul seljale määrida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,sai käidud neurokirurgi juures kes saatis tegema magnettomograafiat see tehtud.nüüd nädala pärast peaks minema diagnoosi kuulama.

Piltdiagnostika annab üsna vähe infot, loevad ikka sümptomid. Abi võib olla selja mehaanika jälgimisest trennis ja mujal aga seda neurokirurg ilmselt ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,arsti juures käidud.diagnoos on siis et disk on veidi väljakummuv,teisisõnu see pesa kus on disk sealt on mingit moodi vedelik kadunud, ja nüüd on disk veidi väljas sellest ka valu.Paranemine pidi võtma lausa mitu aastat,see muidugi indviduaalne igal inimesel erinevalt.Aga jumal tänatud pole see väga hull.Õnneks saan oma treeninguid jätkata,aga mõistusega.Küsin siis et kas kellegil on olnud midagi sarnast,mis harjutusi tuleks teha? mida vältida et see ei progresseruks? kas see saab üldse progresseruda(hullemaks minna)? Olen teinud ka harjutusi mis siin soovitati aga ei mingit tulemust,äkki olen lihtsalt vähe aega neid teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsin siis et kas kellegil on olnud midagi sarnast,mis harjutusi tuleks teha? mida vältida et see ei progresseruks?

Enamikul inimestel on aga paljudel ei anna tunda. 90% postitustest siin on sellel teemal, loe teema läbi.

Rahvakeeles radikuliit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enamikul inimestel on aga paljudel ei anna tunda. 90% postitustest siin on sellel teemal, loe teema läbi.

Rahvakeeles radikuliit.

Selles on sul õigus et siin on palju kirjutatud sel teemal,aga need seljaprobleemid on kõigil erinevad ja kõigile tuleb läheneda indviduaalselt.Kui mingi harjutus aitab kellegile,see ei tähenda et ta aitab ka teistele kel selja mure.Sellepärast küsin et kas kellegil on olnud sama mure.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles on sul õigus et siin on palju kirjutatud sel teemal,aga need seljaprobleemid on kõigil erinevad ja kõigile tuleb läheneda indviduaalselt.Kui mingi harjutus aitab kellegile,see ei tähenda et ta aitab ka teistele kel selja mure.Sellepärast küsin et kas kellegil on olnud sama mure.

pidasin silmas sama diagnoos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline küsimus,et nimelt rebestasin midagi alaseljas kükiga ära. Arstile on näidatud ja too ütles, et puhtalt rebestatud lihas. Praeguseks on sellest saatuslikust kükitrennist möödas juba ligi kolm nädalat ja selg soojendava vöö ja salvidele juba päris hea . Eriti hea kui veel soendus on tehtud. Kuna selg oli nii hea siis tegin mõned tõesti mikroskoopilise raskusega jõutõmbed. Ja hakkas uuesti tunda andma nüüd mõni tund pärast trenni. Enne seda mõtlesin, et sana isegi varsti juba kükkimise juurde tagasi, aga see on vist asjatu lootus. Aga peaks ma lihtsalt alaseljaharjutusi ja kükke vältima? TEgin ka neid selja harjutusi ja jällegi kui selg soojaks saab, on kõik korras ,aga pärast hakkab valutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×