Jump to content
Tln Thaiboxing

Taipoks Reporteris - tänavakakleja ei pea trennis vastu

Recommended Posts

Alljärgnev lugu on Eesti kahe parima taipoksija ja Tallinna Taipoksi klubi fighteri: Kevin Renno ja Mirkko Moisar räägivad taipoksist, kui enesekaitsest, trennist ja tänavakalejatest. Positiivne lugu taipoksi kohta, huvitavad klipid Tallinna ööelust.

Enesekaitse läbi Taipoksi tehnika

Vaata ka lisainfot meie poiste tegemiste kohta: www.taipoks.ee

Head vaatamist :)

Muudetud kasutaja Tln Thaiboxing poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alljärgnev lugu on Eesti kahe parima taipoksija ja Tallinna Taipoksi klubi fighteri: Kevin Renno ja Mirkko Moisar räägivad taipoksist, kui enesekaitsest, trennist ja tänavakalejatest. Positiivne lugu taipoksi kohta, huvitavad klipid Tallinna ööelust.

Enesekaitse läbi Taipoksi tehnika

Vaata ka lisainfot meie poiste tegemiste kohta: www.taipoks.ee

Head vaatamist :)

Vaatasin täna hommikul Reporteri kordust - minu meelest igati asjalik ja hea lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Japp see lugu on päevakajaline, kuna eestlastel on komme ennast klubides üle juua ja siis muutuda vägivaldseteks ja otsida kontakte endast nõrgematega. Samas olen mitu korda pealt näinud selliseid purjus tänavakaklejaid ja see pilt on lihtsalt nõme sest toimub ropp ja vali sõimlemine ning lisaks mingit kukepoksi taolist asja meenutav nn kaklus, kus käed ja jalad käivad vaheldumisi:) (usun et USA filmid on selliseid liikumisi mõjutanud päris palju)

Samas on kasulik osata ennast ja oma pereliikmeid kaitsta, sest iial ei tea mis võib juhtuda öisetel tänavatel üksi liikudes...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alljärgnev lugu on Eesti kahe parima taipoksija ja Tallinna Taipoksi klubi fighteri: Kevin Renno ja Mirkko Moisar räägivad taipoksist, kui enesekaitsest, trennist ja tänavakalejatest. Positiivne lugu taipoksi kohta, huvitavad klipid Tallinna ööelust.

Enesekaitse läbi Taipoksi tehnika

Vaata ka lisainfot meie poiste tegemiste kohta: www.taipoks.ee

Head vaatamist :)

Jep, suht koht hea lugu oli aga see ei ole ainult Eesti probleem. On endalgi tulnud Šotimaal hilisel tunnil pubide juures mõni mees paika panna:). Kui jalaga lööja on aeglane ja sina kiire saab jala haardesse ja siis on juba sinu asi kas viskad ta selili või tõmbad jalaga hella kohta. Kaklust ise ei poolda,arvan et see on jah madala enesehinnanguga vendade rida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kah natuke teemasse: "Olen MMA-s käinud..."

Ma pole küll ekspert aga ma ei saanud hästi aru kuhu see vend oli oma ajud joonud:). Äkki keegi oskab aidata:). Politseinikul olid igatahes titaaniumist närvid, ise endal oleks vist ammu juba närv must olnud:(. Sellised ärplejad vist jah eriti trenni ei sobi, raiskavad aind enda ja teiste aega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda meest ei ole Pärnu trennis küll kordagi näinud. Mis puutub politseinikusse, siis jah - terasest närvid, et mitte kaamera ees laginal naerma hakata :)

Ei usu, et täismeest ja sellise elukutse peal selline ärplemine ärritada võiks, rohkem ikka kisuks irvitama, aga see pole samuti elukutsele kohane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alljärgnev lugu on Eesti kahe parima taipoksija ja Tallinna Taipoksi klubi fighteri: Kevin Renno ja Mirkko Moisar räägivad taipoksist, kui enesekaitsest, trennist ja tänavakalejatest. Positiivne lugu taipoksi kohta, huvitavad klipid Tallinna ööelust.

Enesekaitse läbi Taipoksi tehnika

Vaata ka lisainfot meie poiste tegemiste kohta: www.taipoks.ee

Head vaatamist :)

Suur tänu!

Mis puutub jalaga kolmnurka löömisse, siis minul on alati hirm, et teine võiks kuidagi õnnetult kukkuda... peaga vastu kivi jne.

Pärast minu südametunnistusel.

Kui läheb nö maadluseks, tunnen ennast vähe paremini. Valuvõtteid, kinnihoidmisi ja kägistamisi on võimalik tasahilju doseerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda meest ei ole Pärnu trennis küll kordagi näinud. Mis puutub politseinikusse, siis jah - terasest närvid, et mitte kaamera ees laginal naerma hakata :)

Ei usu, et täismeest ja sellise elukutse peal selline ärplemine ärritada võiks, rohkem ikka kisuks irvitama, aga see pole samuti elukutsele kohane.

Mnjah, eks sul jrx ole õigus:). Vaevalt ma isegi oleks selle vindise noormehe peale vihastanud vast lihtsalt südamest naernud:). Samas pani ikka imestama mehe käitumine, ise nii pump et vaevalt jalul aga jalaga lööma ja kerepeale andma oli kõva mees küll:).

Ei taha küll kedagi õpetada aga nii palju kui ma psüholoogia tunnist mäletan on ärritamise näitamiseks kaks viisi kas vihastamine või naermine. Naermise puhul pidi olema vahe naeru kõlas, kas on pilkav või on siiras. Ma ise arvan ,et mina oleks selle mehe üle naernud pilkavalt:), samas jah see ei sobiks politsei aukoodiga kokku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu!

Mis puutub jalaga kolmnurka löömisse, siis minul on alati hirm, et teine võiks kuidagi õnnetult kukkuda... peaga vastu kivi jne.

Pärast minu südametunnistusel.

Kui läheb nö maadluseks, tunnen ennast vähe paremini. Valuvõtteid, kinnihoidmisi ja kägistamisi on võimalik tasahilju doseerida.

Jalaga löömine on jah keeruline ,eriti kui ei tea mis teed. Kui keegi trügib ligi ja läheb rüselemiseks siis mina üritan saada teise kael kaissu ja seda siis pigistada kui juba kaelasooned koos jääb teine päris kiiresti rahulikuks, muidugi ei tohi liiga kaua hoida ja tugevasti:).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalaga löömine on jah keeruline ,eriti kui ei tea mis teed. Kui keegi trügib ligi ja läheb rüselemiseks siis mina üritan saada teise kael kaissu ja seda siis pigistada kui juba kaelasooned koos jääb teine päris kiiresti rahulikuks, muidugi ei tohi liiga kaua hoida ja tugevasti:).

Nupuvõte on jah, hea võte.

Isegi, kui sa tead, mida sa teed... kuidas sa saad vastutada selle eest, et teine ei kuku kuskile õnnetult. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu!

Mis puutub jalaga kolmnurka löömisse, siis minul on alati hirm, et teine võiks kuidagi õnnetult kukkuda... peaga vastu kivi jne.

Pärast minu südametunnistusel.

Kui läheb nö maadluseks, tunnen ennast vähe paremini. Valuvõtteid, kinnihoidmisi ja kägistamisi on võimalik tasahilju doseerida.

Minu arust, võrreldes nüüd löögiga nina alla või siis kõrri, oli Maya küll pika puuga kõige ohutum variant! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust, võrreldes nüüd löögiga nina alla või siis kõrri, oli Maya küll pika puuga kõige ohutum variant! :(

Löök nina alla on selle pärast ohtlik,et sa lööd ninaluud alt ülesse puruks mitte risti ja seega võivad ninaluu killud liikuda su aju suunas, muidugi kui lööd piisavalt tugevalt. Lüies nõrgalt on valu lihtsalt meeletu.Kui keegi pani tähele siis löök kõrri sooritati lahtise käega pöial eemal,seega peatati ründaja ja kõrile oli surve minimaalne,oleks löök sooritatud sõrmed nukkidest kõverdatult aga käsi mitte rusikas oleks ründaja kõrisõlm saanud rohkem viga kuna lööki sooritav pind on väiksem ja löök saab tungida rohkem objekti mida ta tabab.

Teooria pärineb raamatust SAS-i Enesekaitse käsiraamat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nupuvõte on jah, hea võte.

Isegi, kui sa tead, mida sa teed... kuidas sa saad vastutada selle eest, et teine ei kuku kuskile õnnetult. :(

See on küsimus millele ei oska vist keegi vastata, seepärast ongi vist mõtekam teine kohe vaikselt paikapanna esimese löögiga,et ei tekiks pärast rabelemist. Muidugi kõige targem on vist ültse kaklemist vältida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalaga löömine on jah keeruline ,eriti kui ei tea mis teed. Kui keegi trügib ligi ja läheb rüselemiseks siis mina üritan saada teise kael kaissu ja seda siis pigistada kui juba kaelasooned koos jääb teine päris kiiresti rahulikuks, muidugi ei tohi liiga kaua hoida ja tugevasti:).

Kael kaissu on kyll v2ga rumal ja ohtlik v6te - v6ib v2ga 6nnetult yle lennata ja n2iteks pea peale kukkuda. :(

Mul on endalgi yhe kaisutajaga tegemist olnud. 6nneks ei kukkunud ta v2ga 6nnetult ja ei vigastanud ennast, aga kaisutamise isu kadus tal ilmselt 2ra.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kael kaissu on kyll v2ga rumal ja ohtlik v6te - v6ib v2ga 6nnetult yle lennata ja n2iteks pea peale kukkuda. :D

Mul on endalgi yhe kaisutajaga tegemist olnud. 6nneks ei kukkunud ta v2ga 6nnetult ja ei vigastanud ennast, aga kaisutamise isu kadus tal ilmselt 2ra.

Kõige parem on üleüldse mitte kakelda :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kael kaissu on kyll v2ga rumal ja ohtlik v6te - v6ib v2ga 6nnetult yle lennata ja n2iteks pea peale kukkuda. :(

Mul on endalgi yhe kaisutajaga tegemist olnud. 6nneks ei kukkunud ta v2ga 6nnetult ja ei vigastanud ennast, aga kaisutamise isu kadus tal ilmselt 2ra.

mind pole veel keegi üle visanud,haarad kaela kaissu ja keerad natsa ennast,ütleme vastane jääb sinu selja taha ja tema pea sinu kõhu vasta,korralikult pigistades jääb teine kiiresti vagaseks ja kui ei jää keerad veel enda keha,nii moodi et ta kael pingesse läheb:)peab aint vaatama,et konti ära ei murra:)kui puksib vastu paned põlvega näkku ja vastane vaga.

ei propageeri räpast kaklust aga tänavakaklus just seda on ja seal tuleb kasutada räpaseid võtteid.

pooldan rohkem seda,et kiired jalad päästavad keha aga kui tuleb lüüa tuleb oma nahk müüa võimalikult kallilt. samas austan vägagi seda vanaaegset aukoodeksit, nii imelikult kui see ka ei kõla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selliseid lugusid oleks rohkem vaja avalikkuse ette tuua!

Minule mõjus see küll hästi

Kevinit ja Mirkkot näen Spartas alatihti ja kui ei teaks siis ei ütleks, et mehed tegelevad võitluskunstide harrastamisega.

Tunduvad sellised sümpaatsed ja rahulikud mehed, mitte sellised kellel rusikad väljaspool saali sügelevad :(

Aga eks see kes asja südamega võtab jätabki sellise "vana rahu" mulje!

Aga mis puutub nendesse enesekaitsevõtetesse, mida Renno ja Mirkko demonstreerisid siis jah, selle nina alla löögiga tuleb kohe meelde selline film nagu "Vanglaekspress" kus Nicolas Cage'i tegelaskuju virutab surmava löögi ühele ülbitsejale. Aga eks see ole jah löögitugevuses kinni.

Samas inimene kes ei tegele regulaarselt sellise trenniga ei oska ka oma löögitugevust hinnata ja võib sellega ekstreemolukorras üle pingutada!

Tundub, et see jalalöök kolmnurka või kõhtu oleks vist tõesti selline ohutum variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis puutub nendesse enesekaitsevõtetesse, mida Renno ja Mirkko demonstreerisid siis jah, selle nina alla löögiga tuleb kohe meelde selline film nagu "Vanglaekspress" kus Nicolas Cage'i tegelaskuju virutab surmava löögi ühele ülbitsejale.

Ära kõike usu mida telekas näed.

You cannot drive the nose bone into the brain. It cannot be done by any martial arts blow, and never has been done. Anyone who argues to the contrary is misinformed (and a bit stubborn) and stands in opposition to overwhelming medical and anatomical information.

First, the nose is primarily composed of malleable cartilage which does not posses the tensile strength necessary to penetrate the thick actual bone of which the skull is comprised. Second, even if the nose were entirely made of bone (and remember it isn’t!) it would not be long enough to reach the brain.

http://www.fightingarts.com/reading/article.php?id=511

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära kõike usu mida telekas näed.

You cannot drive the nose bone into the brain. It cannot be done by any martial arts blow, and never has been done. Anyone who argues to the contrary is misinformed (and a bit stubborn) and stands in opposition to overwhelming medical and anatomical information.

First, the nose is primarily composed of malleable cartilage which does not posses the tensile strength necessary to penetrate the thick actual bone of which the skull is comprised. Second, even if the nose were entirely made of bone (and remember it isn’t!) it would not be long enough to reach the brain.

http://www.fightingarts.com/reading/article.php?id=511

Lõpuks sai ka see väga levinud müüt, et ninaluu saab ajudesse lüüa, purustatud :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need asjad ei ole päris must-valged.

1. Pole olemas mingeid surmavaid lööke, mida kakluses paljaste kätega mingi tegelane lööks a la 10st paugust 10 surnut. Muinasjutt. Jätame mingid imeolukorrad kõrvale ja räägime situatsioonist, kus kaks meest seisavad üksteise vastas rusikad püsti. Kui keegi tahab väita, et on, siis las ta selgitab, kus ta seda näinud on. Teile ei tooda mingeid näiteid. Parimal juhul räägitakse mõni Hiina muinasjutt või linnalegend, mida keegi olevat näinud. Surmalöökide jutt on peamiselt oma võitluskunsti müüvate inimeste reklaamijutt või müstika ihalejate legend, mida üksteisele väriseva hääle ja vilava pilguga räägitakse.

2. Inimene võib kahevõitluses (tänavakaklus, kahevõitlussport) surma saada küll. Aga need juhud on seotud ikkagi õnnetuse või eelneva terviseseisundiga - õnnetu kukkumine, südameprobleemid, varasem peavigastus jms. Selline on reaalne praktika. Samamoodi on selle ninaluu ajusse löömisega. On mingi võimalus, et purustatud ninaluu tükid liiguvad ajusse. Näiteks kui on tehtud teatav ninaoperatsioon, siis pidavat see võimalus olema üle 10x suurem, et need tükid võivad aju poole teele minna. Aga see ninaluu tüki kusagile liikumise võimalus ei anna kuidagi välja surmalööki, millega terve ninaluu ühe pauguga ajusse lennutatakse ja mis igal korral õnnestub. Jutt ikka õnnetusest..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need asjad ei ole päris must-valged.

1. Pole olemas mingeid surmavaid lööke, mida kakluses paljaste kätega mingi tegelane lööks a la 10st paugust 10 surnut. Muinasjutt. Jätame mingid imeolukorrad kõrvale ja räägime situatsioonist, kus kaks meest seisavad üksteise vastas rusikad püsti. Kui keegi tahab väita, et on, siis las ta selgitab, kus ta seda näinud on. Teile ei tooda mingeid näiteid. Parimal juhul räägitakse mõni Hiina muinasjutt või linnalegend, mida keegi olevat näinud. Surmalöökide jutt on peamiselt oma võitluskunsti müüvate inimeste reklaamijutt või müstika ihalejate legend, mida üksteisele väriseva hääle ja vilava pilguga räägitakse.

2. Inimene võib kahevõitluses (tänavakaklus, kahevõitlussport) surma saada küll. Aga need juhud on seotud ikkagi õnnetuse või eelneva terviseseisundiga - õnnetu kukkumine, südameprobleemid, varasem peavigastus jms. Selline on reaalne praktika. Samamoodi on selle ninaluu ajusse löömisega. On mingi võimalus, et purustatud ninaluu tükid liiguvad ajusse. Näiteks kui on tehtud teatav ninaoperatsioon, siis pidavat see võimalus olema üle 10x suurem, et need tükid võivad aju poole teele minna. Aga see ninaluu tüki kusagile liikumise võimalus ei anna kuidagi välja surmalööki, millega terve ninaluu ühe pauguga ajusse lennutatakse ja mis igal korral õnnestub. Jutt ikka õnnetusest..

ma ei olegi väitnud et löök nina alla su nina luu kohe sulle ajuse kihutab,oma arust avaldasin arvamust et se on võimalik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see politseinik seal polnud mitte Arno Tõruke? Kunagi ka juunioride seas kulturismis ilma teinud.

oli, samuti tal maru sarnane vend, kes ka kulturismis ilma teind, nimega Argo Tõruke! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×