Jump to content
katsi

linaseemneõli ja muud rasvad!

Recommended Posts

:unsure: Kahjuks pole poelettidel näinud müüdamas linaseemneõli , oskab keegi selle kohta infi anda.

Ja palju üldse pähkleid tohiks päeva jooksul tarbida kui muude rasvade osakaal toidus pole just eriti suur, ainult nii 10 g ! Tarbin tavaliselt umbes 50g pähkleid päevas, on see piisav? Liiga palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas poes linaseemneõli (oomega 6) müüakse, küll aga apteegis. Asi on üsna rõveda spetsiifilise maitsega. Ainult seda üksi pole mõtet tarbida, sobib hästi su 50 gr pähkleid, siis aegajalt mereannid nt. lõhe (oomega 3). Ühesõnaga tarbi võimalikult palju erinevaid taimseid rasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need Tartu Turuhoone mehe müüvad kuskil Tallinnas ka (tootetutvustuslehel oli kirjas, aga kahjuks olen selle lehe ära kaotanud). Ise ostsin neilt 2 pudelit Roccal Mare laadal. Pudel oli tõesti 35 EEK. Maitse sama, mis Bio Linumil aga ca 4 korda odavam :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise muidu jälestan igasuguseid õlimaitseid (süda läheb pahaks), aga see linaseemne oma polegi nii eriti hull, nagu õrnalt pähkli maitsega. Aga ikka võtan nii, et spl õli + kohe midagi joodavat peale, muidu äkki hakkab iiveldama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljudele ei istu jah miskipärast õlide maitsed, kuid ise lasen naudinguga alla nt linaseemne õli ja kalamaksa õli, mmmmmm :)

Ainuke, mida ei taha eriti puhtalt tõmmata on oliivi õli, sest tekitab kurgus sellise vastikult ebameeldiva kibeda maitse :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan südamest m i t t e osta linaseemne õli turult ja ms. kohtadest. Linaseemne õli on üks igati väärt asi aga tal on ka väga suur puudus - kipub väga kiiresti rääsuma. Rääsunud linaseemne õli ei ole mitta kasutu vaid suisa ohtlik!!

Odavate vahenditega on seda väga raske külmpressi meetodil valmistada, seega aidatakse natukene temperatuuriga kaasa... Halvim on see, et sellisel juhul ei saa enam aru mis staadiumis see rääsumise protsess on.

Tean,mida räägin sest olen linaseemne valmistamisega ise kunagi kokku puutunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ei pea seda õli puhtalt tarbima, võib ju segada toidu sisse rahulikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Svander, äkki soovitad siis mõnda muud kohta, kus osta? Ega see turult ostmine pole siis ka sama, mis kusklt nurgatagusest putkast. Seal müüakse ikka ka vast toodet, mis kontrollitud ja vastab igasugustele nõuetele.

Kes tahab rohkem linaseemneõlist lugeda, siis palun:

http://www.terviseleht.ee/200211/11_lugeja.php

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi oli kvalteetset õli saada Stockmann´i kaubamajast. Päritolult vist Saksa toode.

Hetkel peaks suuremates apteekidest saadaval olema ka soome "Bio" linaseemne õli. Nähtaval ei pruugi seda olla. Tuleb küsida, sest säilitatakse seda mõnes kohas külmkapis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled Tallinnas, siis... ja kui sa oled Balti jaamas trammipeatuses, seljaga Toompea poole, siis näedki, et otse üle tee on ühes madalas majas väike pood. See on aiandus- ja mesindustoodete pood. Seal müüakse linaseemne õli ja teisigi õlisid. Vähemalt minu ema käib sealt isale neid terviseõlisid toomas :(

No see ei olnud suurem asi seletus aga täpselt nii mulle ema seletas. Kui natuke aega ringi vahtimiseks võtta, leiab poe kiirelt üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea kas poes linaseemneõli (oomega 6) müüakse, küll aga apteegis. Asi on üsna rõveda spetsiifilise maitsega. Ainult seda üksi pole mõtet tarbida, sobib hästi su 50 gr pähkleid, siis aegajalt mereannid nt. lõhe (oomega 3). Ühesõnaga tarbi võimalikult palju erinevaid taimseid rasvu.

Nonoh. Linaseemne õli väärtus just kõrges oomega 3 rasvhapetes seisnebki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×