Jump to content
marje2

Milline poksikott osta?

Recommended Posts

Andke nõu milline poksikott osta mehele sünnipäevaks? Ise ma ei tea poksimisest midagi. Mees on käinud poksi trennis 5 aastat tagasi, õpetaja mingi soome meister et ei olnud vist täitsa nalja tegemine aga trenn jäi kolimise tõttu pooleli. Kui pikk, mis läbimõõt ja kui raske poksikott peab olema? Mees mul 194 pikk ja kaalub 100kg. Poest öeldi et kott peab olema pool kehakaalust ja muud mõõdud pole nii tähtsad?

Olen tänulik kui keegi ütleb mille järgi poksikotti valida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Andke nõu milline poksikott osta mehele sünnipäevaks? Ise ma ei tea poksimisest midagi. Mees on käinud poksi trennis 5 aastat tagasi, õpetaja mingi soome meister et ei olnud vist täitsa nalja tegemine aga trenn jäi kolimise tõttu pooleli. Kui pikk, mis läbimõõt ja kui raske poksikott peab olema? Mees mul 194 pikk ja kaalub 100kg. Poest öeldi et kott peab olema pool kehakaalust ja muud mõõdud pole nii tähtsad?

Olen tänulik kui keegi ütleb mille järgi poksikotti valida.

Ise olen silma peale pannud sellisele poksikotile. Kaalun küll 80 kg, kuid plaan ikkagi osta 55kg kott. mul ruumiga ka väga kiita pole, sellepärast ka raskem kott, mis väga palju ringi ei tilbendaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bulletproof, kui kõva löögiga reaalselt oled, et kõige raskema võtad?

To 3xit: ei ole mida suurem ja raskem.

Liiga suur ja raske kott võib vigastada ja pole alati hea lüüa. Ei tasu lihtsalt vaadata, et mida raskem, seda uhkem.

Ja nagu Jumal666 ütles, tekstiilist kotid pole nii head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainukene 55kg kott mis leidsin on müügil laertes.ee, Falco oma ja selle sees on tekstiilijäätmed? Kus kohast leiab mingi muu sisuga u.50kg poksikoti? Spordipoodides ka kõik Falco omad. Kas kuskil on mingid spets poed? Teise mis leidsin Falco oma on kummipuru ja vatiiniga, kaalub 42kg mis on vist ok aga muud mõõtmed on väiksed 85/35. See vist liiga väike?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult see nii hullult väike polegi. Tekstiilist on suured sellepärast, et tekstiil on kerge. 85cm võtta mõõdulindi vahele, siis ta tegelikult nii väike pole. Kui tegu pole just kickboxiga vms, kus jalgu vaja, siis ma arvan, et piisab, kuna reaalselt poksikoti kõrguseks võib jätta ülemine osa tasa peaga, sest kõrgemale üldjuhul pole nii pikal mehel vaja lüüa. Haake ja muud saab nii pika kotiga juba teha küll ning muide ei tohi allapoole vööd lüüa ja arvestades, et ülakeha on meestel tavaliselt veidi alla poole pikkusest (kubemeni tavaliselt poo, aga kube on juba keelatud koht), siis teoreetiliselt peaks selle kotiga olema võimalik harjutada ka juba umbes 175cm mehe vastu löömist. Aga no ideaalis võiks ta olla siiski veidi suurem, arvan kuskil 105cm. Siis saab juba iga mõõduga meeste löömist harjutada ning samas ka hästi pealt löömist jms harjutada ja jääb veel alla nn. julgestusruumi ka. Selle 180cm või 160cm kotiga pole ülakehaga midagi suurt teha, need pigem nendele, kes jalgu ka kasutavad, aga võistlustel ei tohi nemadki minuteada allapoole vööd lüüa. Nii, et kui 105cm leiad peaks küll ja veelgi olema, 85cm ei tohiks ka jalgu väga jääda. Kui on 42kg, siis on iseenesest juba päris kena raskus ka. Võibolla talle sobiks küll pigem mingi 45-50kg arvestades, et ta on juba trennis käinud ka, aga tegelikult 42kg peal kiirlööke harjutada... treenib küll ja tükkaega. See, kui ühe tugeva löögiga lööd selle koti õhku pole kasu, sest poksimises vaja just neid väga kiireid lööke tugevaks harjutada. Aga kui leida jah veega täidetav kott vähemalt 105cm ja 45kg (veelgi parem ehk 50kg? ei tea kui tugevate löökidega ta juba on), oleks ideaalne.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bulletproof, kui kõva löögiga reaalselt oled, et kõige raskema võtad?

Sul pole vaja mu löögi tugevuses ega tehnikas kahelda. Ma palja käega ei löö, seon käed kinni + kotikindad. Olen käinud poksitrennis, nagu ka mees, kellele pokikotti otsitakse.

Eks koti valikul on vaja arvestada, mida sellega teha. Mina suure kotiga saan kõik enda jaoks huvipakkuvad/vajalikud harjutused ära teha.

Oleks tore omada mitut erinevat poksikotti (ntx poksipirni), kuid nagu eelnevasse postitusse kirjutasin, ei ole mul selleks ruumi.

Mul tähtis, et kotil annaks näiteks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur tänu kõigile kes vastasid, nüüd olen natuke targem. Imelik kui need tekstiil kotid nii viletsad on siis miks neid igal pool müüakse. Eks proovin siis veega täidetavat kotti otsida. Veel nägin sellist kotti kus porolooni ring on ümber, loogiliselt see ei peaks väga kõvaks minema isegi kui tekstiil alla vajub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kott Ervin spordist ostetud. Üsna head hinnad ja valikut ka.. Fighteri kotid mu meelest hea hinna ja kvaliteediga.

Tartus sadama turu 2. korrusel ja netipood ka neil olemas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×