Jump to content
Spanktastic

Valgurikkad pannkoogid

Recommended Posts

Vaja läheb:

4 muna

0.5 klaasi kaerahelbeid

200g-300g lahjat kohupiima (või kodujuustu, peaks sama välja tulema)

panni

blenderit

Löö blenderisse neli muna sisse. Lisa kaerahelbed ja kohupiim. Blenderda nii kaua, kuni segu on ühtlane. Seejärel pane pann pliidile, temperatuur mitte liiga kõrgeks, kuid ka mitte liiga madalaks (ehk kui pliidil on näiteks võimsus 0 kuni 6, pane number 4-le). Lisa õli/võid, et pannkoogid panni külge ei jääks (või kui telfonpann, siis pole isegi väga õli ega midagi vaja, kui õigeaegselt ümber pöörata). Vala endale meeldiva suurusega pannkoogid pannile, lase ta praeb umbes minut või paar ja kui panni küljes enam pole ja alt vaadates näeb pannkoogi moodi välja, siis pööra ümber. Sama protsess uuesti kuni materjal on otsas.

P.S! Võib lisada natuke piima blenderisse, et segu natuke vedelam oleks.

Kõik pannkoogid kokku peaks andma umbes 612 kcal, neist 68,6g valke, 23,6g rasva ja 31,2g süsivesikuid (200g kohupiimaga tehes). Kokku saab teha kolm ülepanni-pannkooki, seega üks pannkook peaks andma umbes 204 kcal, millest 22,9g on valk, 7,9g rasv ja 10,4g süsivesikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kodus leidub vanilje ekstrakti, võib seda teelusikatäie sisse blenderdada. Või kui seda pole, siis võib suhkrut ka juurde blenderdada, et magusamaks teha - ise vähemalt lisaksin, kuna endal tulid need natuke magedad :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaerahelveste asemel võiks äkki ka kaerakliisid proovida, nende valgusisaldus peaks suurem olema kui kaerahelveste oma!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne jalatrenni pannkoogid kaerahelveste ja kliidega - päris head tulid :D, peale trenni nisujahuga :P. Kõrvale tass piima ja mustsõstra toormoosi :P. Suhkru asemel võite ju panna suhkruasendajat.

Muudetud kasutaja PumaZ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtsin ka täna need pannkoogid plaani.

Olin kõik komponendid seganud ja siis selgus, et mul pole aega ega võimalust panni ääres praadida. Lisasin sisse veel kodujuustu, kookoshelbeid, linaseemneid ja nisukliisid+mõned mustsõstrad maitseks+1,5spl suhkrut. Peale puistasin mandleid.

Pistsin ahju 200kraadi juurde 20 mintsa.

Ütlemata hea asi tuli, praadides ilmselt veel parem.

Tänud retsepti ja inspiratsiooni eest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin ka ära... nämm... Suhkrut ega mett ei kasutanud, küll aga panin vanillikohupiima. Ise magusamat ei tahakski. Natukese moosiga sõi ka laps väga hea meelega :) Soovitan ära proovida :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovisin ka ära... nämm... Suhkrut ega mett ei kasutanud, küll aga panin vanillikohupiima. Ise magusamat ei tahakski. Natukese moosiga sõi ka laps väga hea meelega ;) Soovitan ära proovida :(

Vanillikohupiim on suhkruga... :)

Vaja läheb:

4 muna

0.5 klaasi kaerahelbeid

200g-300g lahjat kohupiima (või kodujuustu, peaks sama välja tulema)

panni

blenderit

Löö blenderisse neli muna sisse. Lisa kaerahelbed ja kohupiim. Blenderda nii kaua, kuni segu on ühtlane. Seejärel pane pann pliidile, temperatuur mitte liiga kõrgeks, kuid ka mitte liiga madalaks (ehk kui pliidil on näiteks võimsus 0 kuni 6, pane number 4-le). Lisa õli/võid, et pannkoogid panni külge ei jääks (või kui telfonpann, siis pole isegi väga õli ega midagi vaja, kui õigeaegselt ümber pöörata). Vala endale meeldiva suurusega pannkoogid pannile, lase ta praeb umbes minut või paar ja kui panni küljes enam pole ja alt vaadates näeb pannkoogi moodi välja, siis pööra ümber. Sama protsess uuesti kuni materjal on otsas.

P.S! Võib lisada natuke piima blenderisse, et segu natuke vedelam oleks.

Kõik pannkoogid kokku peaks andma umbes 612 kcal, neist 68,6g valke, 23,6g rasva ja 31,2g süsivesikuid (200g kohupiimaga tehes). Kokku saab teha kolm ülepanni-pannkooki, seega üks pannkook peaks andma umbes 204 kcal, millest 22,9g on valk, 7,9g rasv ja 10,4g süsivesikud.

Mina lisaks natuke soola...ja sööks neid hapukoorega :huh: Teeksin lusikakoogid ja pannile kookosõli ...või võid.

Võib ka rohelise sibula, tilli ja hapukoorega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vanillikohupiim on suhkruga... :huh:

tean jah, et suhkruga :) , aga minu jaoks oleks muidu liiga maitsetu.

soolane variant mulle ilmselt ka ei maitseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tean jah, et suhkruga :huh: , aga minu jaoks oleks muidu liiga maitsetu.

soolane variant mulle ilmselt ka ei maitseks...

100 % veendunud, et me jõuame ameeriklastele järgi, ega enam palju puudus ei ole.

See ei maitse ja too ei maitse. Lisage aga suhkrut igale poole... vaat siis on hea. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no söömisest peab ikka mõnu ka tundma, mitte ainult vajalikke aineid endale sisse manustama :huh:

Suhkruarmastus ei ole küll märgiks "heast maitsemeelest".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkruarmastus ei ole küll märgiks "heast maitsemeelest".

Aga aeg-ajalt inimesel, kes rangelt oma toitumist järgib, ongi vaja natuke patustada(kui ta on olukorras kus ta seda teha võib ilma suuremate tagajärgedeta) ja nautida midagi sellist mis igapäeva menüüs ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga aeg-ajalt inimesel, kes rangelt oma toitumist järgib, ongi vaja natuke patustada(kui ta on olukorras kus ta seda teha võib ilma suuremate tagajärgedeta) ja nautida midagi sellist mis igapäeva menüüs ei ole.

Kui te olete tasakaalus, tunnete ennast h2sti... siis ei ole ju mitte mingit m6tet seda rikkuda, kui te m6tlete eelpooltoodud retseptuuri.

Samas...ma usun, et ma olen yks suuremaid gurmaane st reeglina s88n seda, mida naudin :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga maitsvad tulid, hea oli süüa, kuna koogid olid mõnusalt pehmed/rabedad. Kodujuustuga tegin, tuleb sama välja mis kohupiimaga.

Soovitan kindlasti, kui pole varem teinud pannkooke kodujuustu/kohupiimaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soolaarmastus ka mitte :)

Mis ma ikka teiega vaidlen... ;)

Te õppige...õppige nagu hullud...ja siis hakkame vaidlema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ma ikka teiega vaidlen... ;)

Te õppige...õppige nagu hullud...ja siis hakkame vaidlema.

Aile, üks küsimus sulle, kas vaniljemaitselist proteiinipulbrit võiks sinna lisada maitseks? Teeks ühtlasi magusaks ka. Kuigi ega mul soolaste vastugi midagi ei oleks.

Või läheb proteka raiskamiseks juba...?

Vanasti sai ikka sõrnikuid hapukoorega söödud, mitte moosiga.

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×