Jump to content
august:)

Kalapulgad?

Recommended Posts

Tere

olen harjunud hommikuti tihti kalapulki sööma, toitun muidu väga puhtalt, hakkasin hiljuti mõtlema kas on mõistlik neid süüa, et nad on nagu kalast vorst kes teab mida sisse topitud? kas on ka vahe nendel nt Esva müüb tuunikalast valmistatud kalapulki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

olen harjunud hommikuti tihti kalapulki sööma, toitun muidu väga puhtalt, hakkasin hiljuti mõtlema kas on mõistlik neid süüa, et nad on nagu kalast vorst kes teab mida sisse topitud? kas on ka vahe nendel nt Esva müüb tuunikalast valmistatud kalapulki?

ole hea ja vaata, mis pakendil kirjas on. arvan, et saad aru, mis ma sellega mõtlen...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalapulgad 250 g

külmutatud

Koostis:

ookeanikala ja kalmaar 50%, nisujahu, taimne õli (võib sisaldada GM sojat), vesi, hernekiud, nisutärklis, keedusool (max.1,5 %), pärm, sinepiseemned, till, sidruniõli, must pipar, tshilli, sibul, küüslauk, glükoos, lõhna- ja maitsetugavdaja E621, paprikapulber, kurkumipulber

Kalapulgad hakitud fileest Silver 250 g

külmutatud

Koostis:

ookeanikala 65%, nisujahu, vesi, taimne õli (võib sisaldada GM sojat), keedusool (max.1,5 %), pärm, paprikapulber, kurkumipulber

Tuunipulgad 250 g

külmutatud

Koostis:

Tuunikala 35%, ookeanikala 10%, vesi, nisujahu, taimne õli (võib sisaldada GM sojat), munapulber, hernekiud, keedusool (max 1,5%), maltodekstriin, till, petersell, küüslaugupulber, valge ja must pipar, pärm paprikapulber, kurkumipulber.

Kalapulgad lõhega 250 g

külmutatud

Koostis:

Ookeanikala 45%, lõhe 15%, nisujahu, taimne õli (võib sisaldada GM sojat), vesi, keedusool (max 1,5 %), hernekiud, maitseained (lõhearoom, valge pippar, tshilli, sidrun, sibul, küüslauk, lõhna- ja maitsetugevdaja E 621), glükoos, happesuse regulaator: sidrunhape, pärm, paprikapulber, kurkumipulber.

Kalafileepulgad 250 g

külmutatud

Koostis:

Heigi või mintaifilee 65% (võib sisaldada pindluid), nisujahu, taimne õli (võib sisaldada GM sojat), maisitärklis , keedusool (max.1,5 %), modifitseeritud tärklis, piimavalgud, glükoosisiirup, kergitusained E450, E500, paprika pulber, kurkumipulber, pärm

Mina Sinu asemel harjutaks end ümber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks "lihtsalt" toitumise korrastamise alustamise esimesi reegleid:

Menüüst täielikult välja paneeritud -misganes-.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks "lihtsalt" toitumise korrastamise alustamise esimesi reegleid:

Menüüst täielikult välja paneeritud -misganes-.

Aga kui paneeringuks on nisukliid? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui paneeringuks on nisukliid? :)

See reegel käib pigem tööstuslike poolfabrikaatide paneeringute kohta ma arvan. Suure hulga rämpsu saab niiviisi menüüst välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

olen harjunud hommikuti tihti kalapulki sööma, toitun muidu väga puhtalt, hakkasin hiljuti mõtlema kas on mõistlik neid süüa, et nad on nagu kalast vorst kes teab mida sisse topitud? kas on ka vahe nendel nt Esva müüb tuunikalast valmistatud kalapulki?

Ma ka pesen tavaliselt käed ära enne lauda istumist :):D

Aga osta parem kala nende pulkade asemel, lükka kasvõi ahju ja vähemalt tead mida sööd ja pole ka 2/3 söögist paneering :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ka pesen tavaliselt käed ära enne lauda istumist :):D

Aga osta parem kala nende pulkade asemel, lükka kasvõi ahju ja vähemalt tead mida sööd ja pole ka 2/3 söögist paneering :(

egas ma siis kala ei asendanud kalapulkadega :D

aga tänan nõuannete eest ma üritan endale uut menüüd koostada kuna vana juba hakkab natuke väsitama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
egas ma siis kala ei asendanud kalapulkadega :)

aga tänan nõuannete eest ma üritan endale uut menüüd koostada kuna vana juba hakkab natuke väsitama

Puht huvi pärast küsin, kas vana menüü sisaldas siis kalapulki??? St kas see oli spetsialisti koostatud toitumiskava või lihtsalt isiklik harjumuspärane menüü???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paneeringut vist peavad kartma need, kes elavad pideva hirmu all, et võtavad kaalus muidu juurde. ektomorfidel, kellel raske kaalu juurde saada, ei tule vist paneeritud liha karta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
paneeringut vist peavad kartma need, kes elavad pideva hirmu all, et võtavad kaalus muidu juurde. ektomorfidel, kellel raske kaalu juurde saada, ei tule vist paneeritud liha karta?

Noh tegelikult, need poest ostetud valmispaneeringud sisaldavad jumal-teab-mida. Tervislikkuse seisukohast oleks kasulikum ise paneerida.

Hiljuti just maitsesin mingit kräppi (külmutatud paneeritud kalafilee). Vastik oli, vana seisnud õli hais oli juures.:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
paneeringut vist peavad kartma need, kes elavad pideva hirmu all, et võtavad kaalus muidu juurde. ektomorfidel, kellel raske kaalu juurde saada, ei tule vist paneeritud liha karta?

Ei pea midagi kartma, kuid paneeringuga tihti asi nii, et poest ostetud paneeritud tooted on 2/3 paneeringut ja 1/3 liha/kala, kui niigi palju. Ma lihtsalt isiklikult eelistan süüa liha või kala, mitte paneeringut. Kui tuleb isu paneeritud toidu järele, siis pigem ostan kala/liha või mis iganes ja paneerin ise :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puht huvi pärast küsin, kas vana menüü sisaldas siis kalapulki??? St kas see oli spetsialisti koostatud toitumiskava või lihtsalt isiklik harjumuspärane menüü???

Puhtalt isiklikud harjumused, ei saaks öelda, et ta liiga oleks teinud, tol ajal tegin aeroobset trenni pea 3h päevas ja vajasin lihtsalt odavat massi mida võimalikult kiiresti sisse saada, nüüd on eesmärgid teised. Varem ma ei söönud näiteks ültse kaeraputru aga nüüd olen sellega püsti hädas kõigest 2dl kearapudru (mitte kiirkaerahelbed, piimaga keedetud) söömine võtab 40 min või rohkem + valmistamine. Tatraga on palju parem jätad vette ööseks ja hommiku saab ka kiiresti kõhtu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×