Jump to content

Recommended Posts

tere! kunagi oli siin foorumis 5x5 kava aga ma enam ei leia seda üles kas keegi saab aidata mul see leida.muidu plaan on tegema hakkata 5x5,3x3,5x3x1.on kellelgi hea trenni kava siukseasja jaoks? ette tänades kuldar.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vana kava järgi saad ju edasi teha. Baasharjutused 5x5 peale. Alustad natuke väiksema raskusega, et progresseeruda saad ning kava ruttu kinni ei jookseks. Toetavad harjutused võid pikemad samamoodi teha. Uuri treeningartiklite alt samuti ning vanu teemasi lähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere! kunagi oli siin foorumis 5x5 kava aga ma enam ei leia seda üles kas keegi saab aidata mul see leida.muidu plaan on tegema hakkata 5x5,3x3,5x3x1.on kellelgi hea trenni kava siukseasja jaoks? ette tänades kuldar.

Surumise kalkulaator on siin: http://www.fitness.ee/?act=liftcalcs〈=1

Paaaalju häid kavasid leiab siit: http://forums.fitness.ee/index.php?showtop...mp;#entry108352

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere

Olen mitu korda läbi lugenud artikli 5x5 treening kavast, kuid nii kui selle 5x5

kalkulaatori

ette võtad, jääb arusaamatuks see, kas 5x5 tuleks ära teha peale soendust ühe kaaluga ning siis nädalapärast lisada 2,5kg.

Või teha läbi 5x5 nii et iga kord tõstad vähe kaalu nt. 5x30kg 5x35kg 5x40kg 5x45kg 5x50kg????

ja järgmine kord lisada 2,5kg igale korrale?!

??

tänan abi eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.vicjg.com/aspx/madcowint.aspx

Siin on ka kalkulaator ehk see on parem, rekordi järgi arvutab kalkulator iga nädala kohta raskused välja. Iga seeria on jah tõusva raskusega.

minu jaoks jääb lihtsalt arusaamatuks see, miks vaja teha 5x5 seeriad sellisel viisil, et tõstad peale igat seeriat kilosid 5-10?! St seda et esimesed kolm viiest seeriat ei ole üldse pinget, sest kaalu on kangil niivähe, et vehid niisama "pingeta" 5 korda.. ja viimasel 2 seerial on kaalu normaalselt.

Isiklikult proovisin seda täna ja jõudsin endajaoks parima lahenuseni, võtsin max kaalust mida üles lükkan 1 korra 25% maha ning tegin viieseid seeriaid nii, et peale igat seeriat lisasin 1,5kg... ehk siis minujaoks rinnalt 5x70kg, 5x71,25kg 5x72,5kg, 5x73,75kg, 5x75kg. On see jabur või normaalne? Idee on selles, et iga 5 korda oleks pingelised, samas koguaeg toimub progress.

Ma loodan et olen pika uurimisepeale lihtsalt õigesti aru saand, et 5x5 seeriatega saab sisuliselt areneda väga kaua aega ilma et kava kinni jookseks, nüüd küsimus veel ainult selles, kas peab veel lisaharjutusi tegema samal päeval nendele lihastele mis 5x5 all tööd saavad erinevate harjutustega nt 2/3x10 seeriad või mitte?

tänan veelkord. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen Janari poolt pakutud 5x5 kava 1korra läbi teinud.Kuni tsükkli poole peale jõudmiseni õli tõesti väheke naljakas ,aga sealt edasi hakkas minu jaoks suuremad pingutused pihta ja kolmveerandi peal pidin mõnda nädalat kordama et tuleks etteantud kordused 5x5 ikka ära. Nagu ka artekklis ta kirjutas, et alustada peab ego korralikult alla suruma. Nüüd alustasin uuesti ja panin uued raskused arvutisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu jaoks jääb lihtsalt arusaamatuks see, miks vaja teha 5x5 seeriad sellisel viisil, et tõstad peale igat seeriat kilosid 5-10?! St seda et esimesed kolm viiest seeriat ei ole üldse pinget, sest kaalu on kangil niivähe, et vehid niisama "pingeta" 5 korda.. ja viimasel 2 seerial on kaalu normaalselt.

Isiklikult proovisin seda täna ja jõudsin endajaoks parima lahenuseni, võtsin max kaalust mida üles lükkan 1 korra 25% maha ning tegin viieseid seeriaid nii, et peale igat seeriat lisasin 1,5kg... ehk siis minujaoks rinnalt 5x70kg, 5x71,25kg 5x72,5kg, 5x73,75kg, 5x75kg. On see jabur või normaalne? Idee on selles, et iga 5 korda oleks pingelised, samas koguaeg toimub progress.

Ma loodan et olen pika uurimisepeale lihtsalt õigesti aru saand, et 5x5 seeriatega saab sisuliselt areneda väga kaua aega ilma et kava kinni jookseks, nüüd küsimus veel ainult selles, kas peab veel lisaharjutusi tegema samal päeval nendele lihastele mis 5x5 all tööd saavad erinevate harjutustega nt 2/3x10 seeriad või mitte?

tänan veelkord. :)

5x5 idee ongi alustada madalalt et ei tekiks 'seisakut' - see aeg mis sa raskusi üles laed(mitmed nädalad) on korraliku põhja loomiseks ja ettevalmistuseks - mida edasi programmiga jõuad seda raskemaks ka asi läheb. Üldjuhul ei soovitata 5x5 kavadele erinevaid harjutusi juurde lisada - kui kükkid, tõmbad ja surud 2-3x nädalas siis ei jõua muidu lihtsalt ära taastuda - mida aga tehakse juurde on core - küll rippes jalgade tõsted ja ka mõned oblique(?) harjutused et kindlustada keskosa.

Kui teed 5x5 süsteemis - jalg, selg/biits & rind/õlg/triits(ala push pull legs etc) siis võib ka mõned lisaharjutused juurde lisada eeldates et treeningute vahel on rohkem kui 72h - kui aga teed tihedamalt kükki, tõmmet, surumist ja pressi siis võiks lisaharjutused tegemata jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×