Jump to content
combinationofthis

Kava koostamine

Recommended Posts

Tere !

Olen juba ca 5 kuud jõusaalis käinud ja treenin edasijõudnute kava järgi, mis kaheks jaotatud (http://www.fitness.ee/?act=trainingplan&eID=13〈=1).

Sooviks on lihasmassi kasvatada ning hiljuti juhtusin lugema ühte huvitavat artiklit (googeldades: kuidas jõutõstjad suureks saavad), kus on öeldud, et effektiivseim moodus selleks on teha baasharjutusi (nagu: kükk, jõutõmme, seistes ja lamades surumised, lõuatõmme, rinnale võtmine, tõmbed kangiga ette kallutades, piitsepstõste kangiga, üles sirutused ja good morning). Aga pean tõdema, et minul tõesti on usku sellesse artiklisse ja nüüd palungi, et kas mõni teadja mees oskaks neid harjutusi mulle kuidagi kahe päeva peale ära jaotada (võib olla ka kolme), või siis kuidagi need minu praegusesse treeningkavasse vahele lisada, sealt mõningaid harjutusi asendades. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere !

Olen juba ca 5 kuud jõusaalis käinud ja treenin edasijõudnute kava järgi, mis kaheks jaotatud (http://www.fitness.ee/?act=trainingplan&eID=13〈=1).

Sooviks on lihasmassi kasvatada ning hiljuti juhtusin lugema ühte huvitavat artiklit (googeldades: kuidas jõutõstjad suureks saavad), kus on öeldud, et effektiivseim moodus selleks on teha baasharjutusi (nagu: kükk, jõutõmme, seistes ja lamades surumised, lõuatõmme, rinnale võtmine, tõmbed kangiga ette kallutades, piitsepstõste kangiga, üles sirutused ja good morning). Aga pean tõdema, et minul tõesti on usku sellesse artiklisse ja nüüd palungi, et kas mõni teadja mees oskaks neid harjutusi mulle kuidagi kahe päeva peale ära jaotada (võib olla ka kolme), või siis kuidagi need minu praegusesse treeningkavasse vahele lisada, sealt mõningaid harjutusi asendades. :)

Kui kolm korda nädalas käia, siis kõige tüüpilisem on nii, et ühel päeval teed jõutõmmet ja abiharjutusi, teisel päeval teed lamades surumist ja abiharjutusi, kolmandal päeval teed kükki ja abiharjutusi. Abiharjutuste jaotamiseks on mitmeid võimalusi, üks oleks näiteks selline:

1. Jõutõmme + abiharjutused seljale (lõuatõmbad, igasugused ploki tõmbed jne) + biitseps.

2. Lamades surumine + abiharjutused rinnale (kõikvõimalikud lendamised ja surumised) + õlg + harjutused triitsepsile.

3. Kükk + abiharjutused jalale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere !

Olen juba ca 5 kuud jõusaalis käinud ja treenin edasijõudnute kava järgi, mis kaheks jaotatud (http://www.fitness.ee/?act=trainingplan&eID=13〈=1).

Sooviks on lihasmassi kasvatada ning hiljuti juhtusin lugema ühte huvitavat artiklit (googeldades: kuidas jõutõstjad suureks saavad), kus on öeldud, et effektiivseim moodus selleks on teha baasharjutusi (nagu: kükk, jõutõmme, seistes ja lamades surumised, lõuatõmme, rinnale võtmine, tõmbed kangiga ette kallutades, piitsepstõste kangiga, üles sirutused ja good morning). Aga pean tõdema, et minul tõesti on usku sellesse artiklisse ja nüüd palungi, et kas mõni teadja mees oskaks neid harjutusi mulle kuidagi kahe päeva peale ära jaotada (võib olla ka kolme), või siis kuidagi need minu praegusesse treeningkavasse vahele lisada, sealt mõningaid harjutusi asendades. :)

Ma ise treenin sellise kava järgi nagu sa kirjeldad ning see näeb välja sellisena:

Päev 1: Surumine

Rinnalt surumine

Seistes õlapress

Kitsa haardega surumine

Rööbaspuudel surumine

Päev 2: Kükk

Kükk kang turjal

Ees või Zercher kükk

Good morning

Vahest platvormile asted või väljaasted

Päev 3: Tõmbamine

Jõutõmme

Rinnalevõtt

Lõuatõmbed

Kangi tõmbed vastu kõhtu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise treenin sellise kava järgi nagu sa kirjeldad ning see näeb välja sellisena:

Päev 1: Surumine

Rinnalt surumine

Seistes õlapress

Kitsa haardega surumine

Rööbaspuudel surumine

Päev 2: Kükk

Kükk kang turjal

Ees või Zercher kükk

Good morning

Vahest platvormile asted või väljaasted

Päev 3: Tõmbamine

Jõutõmme

Rinnalevõtt

Lõuatõmbed

Kangi tõmbed vastu kõhtu

Selle miinus on minu arust see, et tõmme on kohe järgmine trenn pärast kükki. Kükipäevast ei ole veel ilmselt jalad ja alaselg täiesti puhanud eriti arvestades seda, et sa teed good morningut kükipäeval. Ma parem paneks küki enne surumist, siis saaksid jalad ja selg natuke rohkem aega taastumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle miinus on minu arust see, et tõmme on kohe järgmine trenn pärast kükki. Kükipäevast ei ole veel ilmselt jalad ja alaselg täiesti puhanud eriti arvestades seda, et sa teed good morningut kükipäeval. Ma parem paneks küki enne surumist, siis saaksid jalad ja selg natuke rohkem aega taastumiseks.

See et jaotus on selline ei tähenda et ma teen neid järjestikkustel päevadel, tavaliselt on üks päev puhkust vahel (kuid vahest on ka järjestikku). Saan aru küll et kükipäeval treenin paljusid lihaseid mida jõutõmbes kasutan kuid seni on areng toimunud ning ei ole olnud probleeme ületreeninguga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma saan aru jah, et see ei ole järjestikku, kuid siiski.

Ületreening ei tule kunagi üleöö, see tuleb ajapikku ja märkamatult. Minul oli ka sarnase jaotusega programm ja tundsin, et jala tagaosa ei ole järgmiseks tõmbe/küki trenniks päris taastunud. Areng siiski toimus ja ei näinud selles erilist probleemi. Tõmbe päeval küll tundsin, et pinge on sees, kuid jõudu oli ja trenni eriti ei seganud. Aga ajapikku läks jala tagaosa olukord aina hullemaks ja hullemaks ja üks hetk oli nii, et see ei taastunud enam üldse. Isegi siis, kui jala tagaosa üldse ei treeninud (ei teinud isegi jõutõmmet), oli ikkagi tunda, et see on väga pinges. Pmst 3 kuud ei saanud lihas koormust, kuid ära siiski ei taastunud. Käisin isegi massaažis, kuid ka see ei aidanud.

Olge selliste asjadega ettevaatlikud. Kui lihas piisavalt puhkust ei saa, siis te ei pruugi sellest kohe aru saada. Koormus lihtsalt kuhjub nädalast nädalasse ja sellest vabanemine võtab lõpuks mitu kuud. Teine variant on see, et te jätkate trenni ja saate lambist vigastuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise treenin sellise kava järgi nagu sa kirjeldad ning see näeb välja sellisena:

Päev 1: Surumine

Rinnalt surumine

Seistes õlapress

Kitsa haardega surumine

Rööbaspuudel surumine

Päev 2: Kükk

Kükk kang turjal

Ees või Zercher kükk

Good morning

Vahest platvormile asted või väljaasted

Päev 3: Tõmbamine

Jõutõmme

Rinnalevõtt

Lõuatõmbed

Kangi tõmbed vastu kõhtu

Okei, aitäh.

Aga kas lisaks teen nendel päevadel ka lisaharjutusi(mõned nendest,mis mul seal fitness.ee lehelt võetud kavas on), sest kuidagi vähe tundub neid ühe päeav kohta natukene? Teete ka suuremate raskustega rohkem seerjaid ja vähem korduseid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, aitäh.

Aga kas lisaks teen nendel päevadel ka lisaharjutusi(mõned nendest,mis mul seal fitness.ee lehelt võetud kavas on), sest kuidagi vähe tundub neid ühe päeav kohta natukene? Teete ka suuremate raskustega rohkem seerjaid ja vähem korduseid?

See et harjutusi ei ole terve hunnik ei tähenda et trenn pole intensiivne. Need harjutused seal minu kavas on kõik baasharjutused mis hõlmavad kogu keha või suuremat osa kehast et sooritada. Minu meelest need harjutused mis mul seal kükile, tõmbele ja surumisele lisaks on ongi juba lisaharjutused.

Raskustest ja seeriatest teen ma niimodi et põhiharjutusele (kükk, surumine ja tõmme) teen tavaliselt suurema raskusega rohkem seeriaid ja vähem kordusi ning siis abiharjutusi teen kusagil 3 seeriat kuid kordusi veidi rohkem. Kuid see on vaid minu kava, ei taha väita et see mingi väga geniaalne või suurepärane oleks ning variante on ka teisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
matjusm: aga miks sa ei taha surumist teisele päevale viia ja näiteks kükki esimesele?

Võib ka nii teha kuid ma ei näe mis vahet see väga teeks.

Asi on selles et see ei ole minu nädala treeningkava vaid lihtsalt see kuidas ma olen oma treeningu ära jaotanud. See mida ma nimetan "esimeseks" või "teiseks" päevaks on puhtalt kokkuleppe küsimus. See kava mis mul praegu on ju täpselt sama mis näiteks Tõmbamine/surumine/kükk või kükk/tõmbamine/surumine.

Seni (viimased 4 kuud või nii mil ma selle kavaga olen olnud) olen treeninud valdavalt niimodi et 2 päeva trenni ning siis üks päev vahet ning olen vaheldanud ka kergemaid ja raskemaid päevi. Näiteks niimodi:

E: Surumine (raske)

T: Kükk (raske)

K: Vaba

N: Tõmme (raske)

R: Surumine (kerge/kiirus)

L: Vaba

P: Kükk (kerge/kiirus)

E: Tõmme (kerge/kiirus)

T: Vaba

K: Surumine (raske)

jne.....

Kuid kuna suvi läheneb ning saab rohkem maal oldud, siis kavatsen vähendada treeningmahtu neljale päevale nädalas ning seega on rohkem aega lihastel taastuda (P, E, K, N- trenn, T, R, L- vaba).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kolm korda nädalas käia, siis kõige tüüpilisem on nii, et ühel päeval teed jõutõmmet ja abiharjutusi, teisel päeval teed lamades surumist ja abiharjutusi, kolmandal päeval teed kükki ja abiharjutusi. Abiharjutuste jaotamiseks on mitmeid võimalusi, üks oleks näiteks selline:

1. Jõutõmme + abiharjutused seljale (lõuatõmbad, igasugused ploki tõmbed jne) + biitseps.

2. Lamades surumine + abiharjutused rinnale (kõikvõimalikud lendamised ja surumised) + õlg + harjutused triitsepsile.

3. Kükk + abiharjutused jalale.

Kuna on suvi, siis viisin ka oma tennide arvu 3-le ja teen põhimõtteliselt samamoodi. Ainult kükk on esimesel ja tõmme kolmandal päeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole küll teemasse, aga minu jaoks on alati olnud arusaamatu, miks põhjendus trenni vähendamisele stiilis "kuna on suvi" kõigi jaoks nii ammendav on. Miks on kõigi jaoks nii loomulik, et suvel tehakse vähem trenni? Miks see suvi nii eriline periood on? Kui töölt või koolist puhkus on, siis peaks ju rohkem aega olema ja siis saab rohkem trenni teha.

Minul on näiteks vastupidine plaan - viin suvel treeningkordade arvu kolmelt neljale, kui jõutsükkel algab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole küll teemasse, aga minu jaoks on alati olnud arusaamatu, miks põhjendus trenni vähendamisele stiilis "kuna on suvi" kõigi jaoks nii ammendav on. Miks on kõigi jaoks nii loomulik, et suvel tehakse vähem trenni? Miks see suvi nii eriline periood on? Kui töölt või koolist puhkus on, siis peaks ju rohkem aega olema ja siis saab rohkem trenni teha.

Minul on näiteks vastupidine plaan - viin suvel treeningkordade arvu kolmelt neljale, kui jõutsükkel algab.

Suvel on hea õlle libistada, reisil käia ja muud sellist :D . Suvi ikka puhkuste aeg ju. Aga kui enda seisukohast rääkida siis minul suvel just selgelt rohkem tööd/tööpäevi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole küll teemasse, aga minu jaoks on alati olnud arusaamatu, miks põhjendus trenni vähendamisele stiilis "kuna on suvi" kõigi jaoks nii ammendav on. Miks on kõigi jaoks nii loomulik, et suvel tehakse vähem trenni? Miks see suvi nii eriline periood on? Kui töölt või koolist puhkus on, siis peaks ju rohkem aega olema ja siis saab rohkem trenni teha.

Minul on näiteks vastupidine plaan - viin suvel treeningkordade arvu kolmelt neljale, kui jõutsükkel algab.

Minu põhjendus on see et olen suvel palju maal ning seega jõusaalist eemal. Teise nurga alt, kuna olen rohkem õues, siis teen ka rohkem füüsilist tööd ning käin ka rohkem jooksmas nii et ei ütleks et üldine füüsiline koormus langeks, pigem ta jaotub veidi ümber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu põhjendus on see et olen suvel palju maal ning seega jõusaalist eemal. Teise nurga alt, kuna olen rohkem õues, siis teen ka rohkem füüsilist tööd ning käin ka rohkem jooksmas nii et ei ütleks et üldine füüsiline koormus langeks, pigem ta jaotub veidi ümber.

Ok, see on jah mõistetav. Aga paljud vist tõesti eelistavad õlle libistamist trennile ja millegi pärast on just suvi see aeg, mil tuleb õlle libistamisele keskenduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvi raha teenimise poolest tavaliselt kõige tihedam aeg :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, see on jah mõistetav. Aga paljud vist tõesti eelistavad õlle libistamist trennile ja millegi pärast on just suvi see aeg, mil tuleb õlle libistamisele keskenduda.

Mina keskendun õlle libistamisele korra nädalas saunas ja siis ka mõõdukalt. Mis nüüd sellesse suvesse puutub, siis mina vist erand, kuna minu füüsiline koormus pigem kasvab suvel, sest lisaks tubasele trennile tuleb veel otsa ka palju ujumist järves, staadionil aega veetes, tänavakossu jne :) Pluss aiatööd jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole küll teemasse, aga minu jaoks on alati olnud arusaamatu, miks põhjendus trenni vähendamisele stiilis "kuna on suvi" kõigi jaoks nii ammendav on. Miks on kõigi jaoks nii loomulik, et suvel tehakse vähem trenni? Miks see suvi nii eriline periood on? Kui töölt või koolist puhkus on, siis peaks ju rohkem aega olema ja siis saab rohkem trenni teha.

Minul on näiteks vastupidine plaan - viin suvel treeningkordade arvu kolmelt neljale, kui jõutsükkel algab.

Mul on asi rohkem majanduslikes põhjustes ja kuna elan nö maal on endal ka tegemisi rohkem suvel. Hea meelega käiks 4-5 korda aga bensiini peale läheb mega papp. Siin ei ole mingit seost sellega, et lasen lõdvaks või teen kergemalt. Trennis annan ikka kuuma ja üritan ka selle kolme päevaga progreseeruda.

Ja teinekord kui aega ja ilma on, siis väntan vokiga trenni ja teen selle neljanda päeva ka ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×