Jump to content
karloss

õlgade probleem ja kava muutmine.

Recommended Posts

tere.

kõigepealt, tahaksin teada kuidas saaksin oma õlad laiemaks? mis on selle jaoks parimad harjutused?

teine küsimus: miks on kava muutmine nii oluline? miks ainult ühe kava järgi ei saa tervet aastat treenida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere.

kõigepealt, tahaksin teada kuidas saaksin oma õlad laiemaks? mis on selle jaoks parimad harjutused?

teine küsimus: miks on kava muutmine nii oluline? miks ainult ühe kava järgi ei saa tervet aastat treenida?

Õlad lähevad laiemaks õlgu treenides.

Kava tuleb teatud aja tagant muuta, et keha ei harjuks ära. Sa ju jõusaaliga tglt tekitad kehale täiesti teistsuguse keskkonna ning keha on sunnitud adapteerima. Aga kui sa aastaid teed sama kava, siis nö keskkond ei muutu ja kehal pole vaja areneda.

Seistes kangi surumine on väga hea harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere.

kõigepealt, tahaksin teada kuidas saaksin oma õlad laiemaks? mis on selle jaoks parimad harjutused?

teine küsimus: miks on kava muutmine nii oluline? miks ainult ühe kava järgi ei saa tervet aastat treenida?

1)Õlgade laius on tegelikult geneetiliselt paika pandud, ühegi treeninguga sa oma luustikku suuremaks/laiemaks muuta ei saa. Ainuke asi, et õlad laiemaks saada on sinna liha peale kasvatada. Parimate harjutuste hulka kuuluvad kindlasti raskemad surumisharjutused (hantlitega/kangiga istudes surumine(Smithil), seistes surumine, svung). Kindlasti on ka lendamised omal kohal.

2)Väidetakse, et areng peatub kui treenida ühe sama kava järgi koguaeg, kuid tegelikult lihtsalt vaim väsib ja soovid vaheldust. Kui üks kava töötab sinu puhul ja on kestev areng siis pole põhjust kava muuta, kui aga jõuad mingi piirini kus enam areng pole nii hea või puudub siis võiks vahelduseks teist kava teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1)Õlgade laius on tegelikult geneetiliselt paika pandud, ühegi treeninguga sa oma luustikku suuremaks/laiemaks muuta ei saa. Ainuke asi, et õlad laiemaks saada on sinna liha peale kasvatada. Parimate harjutuste hulka kuuluvad kindlasti raskemad surumisharjutused (hantlitega/kangiga istudes surumine(Smithil), seistes surumine, svung). Kindlasti on ka lendamised omal kohal.

2)Väidetakse, et areng peatub kui treenida ühe sama kava järgi koguaeg, kuid tegelikult lihtsalt vaim väsib ja soovid vaheldust. Kui üks kava töötab sinu puhul ja on kestev areng siis pole põhjust kava muuta, kui aga jõuad mingi piirini kus enam areng pole nii hea või puudub siis võiks vahelduseks teist kava teha.

aitäh vastuse eest.. ma ise teen põhiliselt kodus trenni, on olemas surumispink ja hantlid, see tähendab et ma pean muutma siis harjutusi või muudan harjutuste järjekorda ja seeriaid näiteks? sest need pöhiharjutused(surumine, hantlitega lend. jne) need peavad ju ikkagi kavasse sisse jääma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

otseselt uut teemat ei tahaks alustada, kuid küsin õlgade kohta veel nõnda, et kui mul on selline nö. pudelikaela efekt, siis kas

selle põhjuseks on rohkem arenenud trapets, või lihtsalt arengust maha jäänud õlad. Üldiselt on kogu aeg selline efekt minuga kaasas käinud.

Otseselt ei sega, kuid mõned treenerid siiski nalja visanud, et pintsak libiseb maha jne <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aitäh vastuse eest.. ma ise teen põhiliselt kodus trenni, on olemas surumispink ja hantlid, see tähendab et ma pean muutma siis harjutusi või muudan harjutuste järjekorda ja seeriaid näiteks? sest need pöhiharjutused(surumine, hantlitega lend. jne) need peavad ju ikkagi kavasse sisse jääma?

Kuidas sul see treeningkava jaotatud on üldse ? Mitu korda nädalas treenid ja mis jaotuse läbi ?

otseselt uut teemat ei tahaks alustada, kuid küsin õlgade kohta veel nõnda, et kui mul on selline nö. pudelikaela efekt, siis kas

selle põhjuseks on rohkem arenenud trapets, või lihtsalt arengust maha jäänud õlad. Üldiselt on kogu aeg selline efekt minuga kaasas käinud.

Otseselt ei sega, kuid mõned treenerid siiski nalja visanud, et pintsak libiseb maha jne <_<

Proovi siis rohkem rõhku panna õla trennile ja neid järgi aidata. Samuti on tähtis /lai olemisel/ lailihas. Mida suurem lailihas seda laiemana tunduvad ka õlad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sul see treeningkava jaotatud on üldse ? Mitu korda nädalas treenid ja mis jaotuse läbi ?

üldiselt teen nädalas 2 korda, vahest käin ka jõusaalis, rohkem kodus..

tavaliselt teen pea kõigile lihastele trenni(rind,õlad,biitseps,kõht,selg jne) sest kui aint kaks korda nädalas teen siis vist pole mõtet nagu kaheks jagada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üldiselt teen nädalas 2 korda, vahest käin ka jõusaalis, rohkem kodus..

tavaliselt teen pea kõigile lihastele trenni(rind,õlad,biitseps,kõht,selg jne) sest kui aint kaks korda nädalas teen siis vist pole mõtet nagu kaheks jagada?

Võid vabalt kaheks ka jagada. 1. päeval teed näiteks rind, õlg, triitseps, (kõht) ja 2. päeval selg, biitseps, trapets.

Jalgu ei taha üldse treenida ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üldiselt teen nädalas 2 korda, vahest käin ka jõusaalis, rohkem kodus..

tavaliselt teen pea kõigile lihastele trenni(rind,õlad,biitseps,kõht,selg jne) sest kui aint kaks korda nädalas teen siis vist pole mõtet nagu kaheks jagada?

Kui 2 kord k2id siis olkes just mõtekas kaheks jagada:Ülakeha ja alakeha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui 2 kord k2id siis olkes just mõtekas kaheks jagada:Ülakeha ja alakeha.

Pigem vastupidi. Kui ainult kaks korda nädalas jõusaali satud, siis minu arvates võiks just teha mõlemal korral kogu keha hõlmavat trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui 2 kord k2id siis olkes just mõtekas kaheks jagada:Ülakeha ja alakeha.

nojah, aga ma mõtlen seda et, kui mul on mingi 3 päeva vahet siis niikuinii jõuavad ju kõik lihased selle ajaga normaalselt ära taastuda ja võib ka kaks korda nädalas teha kõigile lihastele? või pole nii?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere.

kõigepealt, tahaksin teada kuidas saaksin oma õlad laiemaks? mis on selle jaoks parimad harjutused?

teine küsimus: miks on kava muutmine nii oluline? miks ainult ühe kava järgi ei saa tervet aastat treenida?

Anna delta keskosale hagu kõvasti . Hantlitega lendamine või spetsiaalne trenazöör.

Kava muutmine ei ole NII oluline . Vabalt võid ühe kava järgi terve aasta treenida , kui on hea kava <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna tegelen ka kodus trenniga siis õla jaoks teen järgmisi harjutusi:Sangpommi tõstmine kahe käega üles välja,pommi surumine ja rebimine kordamööda ühe käega, Arnoldi surumine ja pluss veel lendamised.Proovin alati erinevaid teha,et ei oleks rutiinne.Kui kaks korda nädalas trenni teha,tuleks põhi rõhk panna baasharjutustele ja lisaks suutlikuse piires täiendavalt vastavale lihasele,mille vastu vajadus on.Aga kaks korda nädalas on vähe.Hea oleks vähemalt kolm korda nädalas trenni teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis seadmed sul seal kodus on siis millega trenni teed?, mitu harjutust ja seeriat ühele lihasele teed?

mul on olemas surumispink ja hantlid. saab üsna palju harjutusi nendega tegelt ära teha.

tavaliselt 2-3 harjutust , 3x8-10 seeriat ühele lihasele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on olemas surumispink ja hantlid. saab üsna palju harjutusi nendega tegelt ära teha.

tavaliselt 2-3 harjutust , 3x8-10 seeriat ühele lihasele.

Sel juhul piisab 1 kord nädalas, kõige parem oleks kui teed ära surumise, lendamise küljele ja lendamise taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlgadele on veel hea ka ujumine ,kuid ära nüüd ainult õlapeale mine. Endal oli kunagi kindel soov rinnalt palju suruda ,nüüd on raskem teisi lihaseid järgi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×