Jump to content
wade3

Palun aidake???

Recommended Posts

Küsimus selline, et käin viimasel ajal suhteliselt tihti jõusaalis ning keskendun massi lisamisele. Samas on ühest ülikooli aastast ette tulnud ka arvestatav kõht ning kõhulihastest pole enam haisugi.Samas käevarred ja jalad suhteliselt peenikesed ning treening isetehtud massilisamis treeningkava järgi.Kuidas te soovitaks, kas teha enne kõvasti jooksu ja kõhulihaseid, et kõht eest ära saada ja alles siis massilisamisele keskenduda.Või saab samal ajal treenides massi ka kõhust lahti...näiteks et teen üks kord nädalas ainult kõhtu ja üldfüüsist?Võtan ka whey proteiini segu.

Teine küsimus

Selline mure, et mul on vasaku käe liigesed hästi nõrgad...käevarsi tehes ei kannata välja vasaku käevarre liiges....lendamisi tehes ei kannata välja küünarliiges kuid kõige ebameeldivaim on õlaliiges...kui see kangi surudes välja tuleb siis on ebameeldiv...valus küll otseselt pole kuid järgmine päev kui lihased valutavad, siis on aru saada et vasaku käe liigesed sellised valulikud.Kas tuleks arstiga konsulteerida või midagi ise tegema?Palju on öelnud et vähenda raskusi kuid siis ei teeks ma mõndade harjutustega ju lihasmassi ning lihased ise kannataks suuremat koormust välja kuid pean kordused katkestama kuna liigesed ei vea välja...räägin siis ainult vasaku käe liigestest?

Kes oskab abi anda olen väga tänulik!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et kõhtu ära saada tuleb teha aeroobset ehk siis joosta, sõudeergomeetriga või rattaga sõita.

Ja muidugi võid samal ajal teha ka jõusaalis jalgu ja käsi, mis sul peenikesed on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus selline, et käin viimasel ajal suhteliselt tihti jõusaalis ning keskendun massi lisamisele. Samas on ühest ülikooli aastast ette tulnud ka arvestatav kõht ning kõhulihastest pole enam haisugi.Samas käevarred ja jalad suhteliselt peenikesed ning treening isetehtud massilisamis treeningkava järgi.Kuidas te soovitaks, kas teha enne kõvasti jooksu ja kõhulihaseid, et kõht eest ära saada ja alles siis massilisamisele keskenduda.Või saab samal ajal treenides massi ka kõhust lahti...näiteks et teen üks kord nädalas ainult kõhtu ja üldfüüsist?Võtan ka whey proteiini segu.

Pead endale kindla eesmärgi seadma. Pole mõtet samal kahte lindu minna püüdma. Oleneb, mis sinu jaoks tähtsaim on? Kui oled end täiesti käest ära lasknud ja on tõsised kaaluprobleemid, siis võiks tõesti esmajärjekorras mõned kilod alla võtta. Aga, kui on kerge kõht ees, siis ei ole mõtet sellele keskenduda. Usun ja olen kindel, et kui hoiad oma kaloraaži isegi esialgu kerges miinuses või nullis, siis sellest hoolimata saad kätele midagi juurde. See on minu enda näitel.

Selline mure, et mul on vasaku käe liigesed hästi nõrgad...käevarsi tehes ei kannata välja vasaku käevarre liiges....lendamisi tehes ei kannata välja küünarliiges kuid kõige ebameeldivaim on õlaliiges...kui see kangi surudes välja tuleb siis on ebameeldiv...valus küll otseselt pole kuid järgmine päev kui lihased valutavad, siis on aru saada et vasaku käe liigesed sellised valulikud.Kas tuleks arstiga konsulteerida või midagi ise tegema?Palju on öelnud et vähenda raskusi kuid siis ei teeks ma mõndade harjutustega ju lihasmassi ning lihased ise kannataks suuremat koormust välja kuid pean kordused katkestama kuna liigesed ei vea välja...räägin siis ainult vasaku käe liigestest?

Siin oleneb, kui hull see valu on. Lihastreening iseenesest peaks sul neid käelihaseid ja liigeseid korralikult tugevdama. Selle viimase kohta - mõtle ise, kas sul on olulisem lihasmass või terve olla. Igatahes natuke keeruliselt sõnastatud sinu poolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kõhtu ära saada tuleb teha aeroobset ehk siis joosta, sõudeergomeetriga või rattaga sõita.

Ja muidugi võid samal ajal teha ka jõusaalis jalgu ja käsi, mis sul peenikesed on.

Võin teha oma 3-4 trenni nädalas ja teen ühe nendest aeroobse/kõhulihaste trenni?

Ja proteiinijooki võin ka juua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võin teha oma 3-4 trenni nädalas ja teen ühe nendest aeroobse/kõhulihaste trenni?

Ja proteiinijooki võin ka juua?

Hmm...et siis 2 jõusaali + 1 aeroobne või 3+1? Jah, miks mitte. Kõhulihaseid võib teha tihedamini ja peaks tegema, kui ainult üks kord nädalas. Eraldi kõhulihaste trenni ei pea olema. 10-15 minutit 3-4 korda nädalas ning täiesti piisab.

Jah, võid seda proteiinijooki ka juua - ära see sind ei tapa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spordiarsti juurde jh? Sest oma arst ei oska midagi öelda selle kohta.Pakub ainult fastumit ning ütleb et lõpeta siis trenn ära.

Kui ma teen iga päev eraldi üht lihasgruppi kas siis iga päeva lõpus võib kõhulihased ka ära koormata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Spordiarsti juurde jh? Sest oma arst ei oska midagi öelda selle kohta.Pakub ainult fastumit ning ütleb et lõpeta siis trenn ära.

Kui ma teen iga päev eraldi üht lihasgruppi kas siis iga päeva lõpus võib kõhulihased ka ära koormata.

Sinu oma arst on..ma eeldan, et perearst? Ega nemad nii spetsiifiliselt tea selliste asjade kohta.

Kas sa plaanid hakat iga päev jõusaalis käima? Järeldan seda sinu viimasest lausest. Võta siit foorumist tööriistade alt korralik kava. Kõhulihaste arenguks piisab nende treenimsest 3-4 korda nädalas. Rohkem pole tõesti vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu oma arst on..ma eeldan, et perearst? Ega nemad nii spetsiifiliselt tea selliste asjade kohta.

Kas sa plaanid hakat iga päev jõusaalis käima? Järeldan seda sinu viimasest lausest. Võta siit foorumist tööriistade alt korralik kava. Kõhulihaste arenguks piisab nende treenimsest 3-4 korda nädalas. Rohkem pole tõesti vaja.

Ei.Hetkel üritan käia 3-4 korda nädalas jõusaalis ning kava koostatud nii et 5-6 erinevat lihasgruppi töötan läbi kahe nädalaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus selline, et käin viimasel ajal suhteliselt tihti jõusaalis ning keskendun massi lisamisele. Samas on ühest ülikooli aastast ette tulnud ka arvestatav kõht ning kõhulihastest pole enam haisugi.Samas käevarred ja jalad suhteliselt peenikesed ning treening isetehtud massilisamis treeningkava järgi.Kuidas te soovitaks, kas teha enne kõvasti jooksu ja kõhulihaseid, et kõht eest ära saada ja alles siis massilisamisele keskenduda.Või saab samal ajal treenides massi ka kõhust lahti...näiteks et teen üks kord nädalas ainult kõhtu ja üldfüüsist?Võtan ka whey proteiini segu.

Ma kahtlustan et sa ei ole piisavalt teadlik treeningust et olla suuteline ise korraliku kava koostada. Parem võta näiteks siitsamast Fitness.ee lehelt tööriistade alt mõni kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kahtlustan et sa ei ole piisavalt teadlik treeningust et olla suuteline ise korraliku kava koostada. Parem võta näiteks siitsamast Fitness.ee lehelt tööriistade alt mõni kava.

Ma olen kava koostanud nii et ma olen natuke võtnud siit massilisamiskavast, muscle ja fitnessist ning teiste inimeste soovitustest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võid ju aind jõusaali ka teha ja iga trenni algul lihtsalt tund-pool teed kõvasti soenduseks ratast,jooksu või ergomeetrit ja peale jõusaali ka kui jõuad :D ma teen ise ni ja mõjub päris hästi mõlemast küljest :)

ja spordiarsti juurde mine kindlasti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×