Jump to content
Alexander Andrusenko

Rasvadest tingitud kõhukinnisus?

Recommended Posts

Mul siin tekkis väike kahtlus. Viimased paar nädalat olen vähendanud süsivesikuid ja natuke suurendanud rasva tarbimist. Hakkasin tarbima ka kalaõli. Samuti läks üldkaloraaž alla. Nüüd olen tähele pannud, et kõht on väga tihti kinni - varem sellist jama ei ole eriti olnud. Ei tahaks nagu kalaõli süüdistada, aga igaks juhuks küsin - kas keegi on ka äkki sellist organismi reaktsiooni tundnud kalaõlile? Või tuleks siiski põhjusi kuskil mujal otsida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul siin tekkis väike kahtlus. Viimased paar nädalat olen vähendanud süsivesikuid ja natuke suurendanud rasva tarbimist. Hakkasin tarbima ka kalaõli. Samuti läks üldkaloraaž alla. Nüüd olen tähele pannud, et kõht on väga tihti kinni - varem sellist jama ei ole eriti olnud. Ei tahaks nagu kalaõli süüdistada, aga igaks juhuks küsin - kas keegi on ka äkki sellist organismi reaktsiooni tundnud kalaõlile? Või tuleks siiski põhjusi kuskil mujal otsida?

Tarbisin eelmine aasta kaalulangetamis perioodil 40-50gr õli päevas ja kõhuga oli kõik korras.

Sõin päevas muidugi vähemalt 1500gr rohelist (Juurviljadest puuviljadeni)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tarbisin eelmine aasta kaalulangetamis perioodil 40-50gr õli päevas ja kõhuga oli kõik korras.

Sõin päevas muidugi vähemalt 1500gr rohelist (Juurviljadest puuviljadeni)

Njah, ma söön hetkel rohelist vähe. Juurviljadest 2 tomatit päevas ja umbes 100-150g kurki. Puuviljadest 1 pirn ja 1 mandariin. Hommikuse juurviljaomleti asendasin pudru ja keedetud munadega. Äkki selles on asi, et juurvilju hakkasin vähem tarbima? Samas, kiudaineid peaks ikkagi piisavalt olema. Toidulisanditest võtan pärast trenni HT-R, enne trenni mõnikord beta-alaniini, hommikul vitamiinide kompleks, C-vitamiini 500mg, kalaõli. Õhtul tsink, magneesium, kalaõli. Toidulisandid kõik samad v.a. kalaõli ja glükosamiini hetkel ei tarbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Njah, ma söön hetkel rohelist vähe. Juurviljadest 2 tomatit päevas ja umbes 100-150g kurki. Puuviljadest 1 pirn ja 1 mandariin. Hommikuse juurviljaomleti asendasin pudru ja keedetud munadega. Äkki selles on asi, et juurvilju hakkasin vähem tarbima? Samas, kiudaineid peaks ikkagi piisavalt olema. Toidulisanditest võtan pärast trenni HT-R, enne trenni mõnikord beta-alaniini, hommikul vitamiinide kompleks, C-vitamiini 500mg, kalaõli. Õhtul tsink, magneesium, kalaõli. Toidulisandid kõik samad v.a. kalaõli ja glükosamiini hetkel ei tarbi.

Seda on vähe jah. Arvuta oma toidusedel nii ümber et saaksid iga toidukorraga vähemalt 200-300gr rohelist.

Näiteks

Kaerahelbed 100gr = 365 kcal

Kaerahelbed 86gr + tomat 250gr = 365 kcal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda on vähe jah. Arvuta oma toidusedel nii ümber et saaksid iga toidukorraga vähemalt 200-300gr rohelist.

Näiteks

Kaerahelbed 100gr = 365 kcal

Kaerahelbed 86gr + tomat 250gr = 365 kcal

Ma pean vist osa valgust siis asendama millegi rohelisega, sest süsivesikute arvelt pole kuskilt võtta enam. Ainuke süsivesik ongi hommikune puder (70-90g kuivainet) ja paar viilu leiba päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, äkki tõesti. Samas, pudrust ja leivast peaks ju piisama? Ma millalgi arvutasin kokku, siis tuli kiudaineid vist veidi üle 20 grammi - see peaks minu arust OK olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisa menüüsse kookoshelbeid, saad juurde kiudaineid, samuti paar kiivit ja kuivatatud aprikoose (on madala GI-ga).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pudrus on küll kiudained ja samuti leivas, kuid minu isiklik suhe nendega on väga nigel. Nii puder kui poeleib panevad kõhu kinni nii, et vabandust aususe pärast, aga veri taga. Iseküpsetatud leib seevastu toimib vastupidiselt, asi arvatavasti juuretises. Väga hästi mõjub mulle ka hiinakapsa-sibulasalat õli ja tšilliga, maitseb samuti kenasti.

No ja muidugi juba ka soovitatud kookoshelbed ning kiivid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pudrus on küll kiudained ja samuti leivas, kuid minu isiklik suhe nendega on väga nigel. Nii puder kui poeleib panevad kõhu kinni nii, et vabandust aususe pärast, aga veri taga. Iseküpsetatud leib seevastu toimib vastupidiselt, asi arvatavasti juuretises. Väga hästi mõjub mulle ka hiinakapsa-sibulasalat õli ja tšilliga, maitseb samuti kenasti.

No ja muidugi juba ka soovitatud kookoshelbed ning kiivid.

Kusjuures, puder on ka see, mida ma alles viimased 2 nädalat olen oma ratsiooni sisse lülitanud. Varem ma putru ei söönud üldse. Äkki see ka mõjutas..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vedelikku ikka tarbid piisavalt? Leivas ja pudrus leiduvatest kiudainetest ei ole mingit kasu (ja võivad hoopis kahju teha), kui vedelikku piisavalt ei manusta. Selleks, et kõht korralikult läbi käiks, on ikkagi vaja ohtralt ballastainet, sellist kraami, mida on koguseliselt palju, kuid energeetilises mõttes vähe. Kapsas kasvõi, annab vähe süsivesikuid ka, ei pea millegi arvelt ruumi tegema.

Toidulisandina võetav õli kindlasti kõhukinnisust ei tekita, pigem töötab ikkagi vastupidises suunas. Aga rammusad ja toitainerikkad toidud panevad kõhu kinni küll.

Ahjaa. Kui ikka vähe süüa, siis lihtsalt ei olegi seda materjali, mida väljutada. : )

(Kiivid, peet, kuivatatud ploomid, keefir võivad abiks olla. Kui ikkagi vaevas oled, pöördu apteeki.)

Muudetud kasutaja Stardust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii. Lisasin menüüsse rohelist - porrulauk, sibul, roheline sibul, idusalat ning tomatid ja kurgid (olid juba enne). Samuti hakkasin sööma kuivatatud ploome ja kiivit ning kookosehelbeid. Osa valgust asendasin rohelisega ja hommikuse pudru asemel on nüüd omlett juurviljadega. Olukord läks paremaks ja kaal langeb stabiilselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×