Jump to content
tamekas

Küsimus

Recommended Posts

Tere!

olen 20a mees kaalun 100kg ja olen 182cm pikk.Soovin enda keha kuju muuta ilma kaalu langetamatta. Kuida ma peaksin treeninguid alustama ja kas pean toitumis harjumusi muutma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

olen 20a mees kaalun 100kg ja olen 182cm pikk.Soovin enda keha kuju muuta ilma kaalu langetamatta. Kuida ma peaksin treeninguid alustama ja kas pean toitumis harjumusi muutma?

Siis oleks õige valik jõusaal. Ja samas korralik toitumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

olen 20a mees kaalun 100kg ja olen 182cm pikk.Soovin enda keha kuju muuta ilma kaalu langetamatta. Kuida ma peaksin treeninguid alustama ja kas pean toitumis harjumusi muutma?

Et muuta keha kuju peaks vastuseks olema lihasmassi suurendamine ning rasvaprotsendi vähendamine. Samaaegselt neid asju aga teha ei saa nii et tee kõigepealt ühte ning siis teist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvatavasti ise Te ei oska endale toitumist paika panna siis oleks hea idee toitumiskava tellida :lol: Jah juba ainuüksi õigesti toitumisega kaotad rasvamassi :D

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris algajatel ei ole algul toidu kavaga häda.Enne võiks mõni aeg lasta harjuda organismil töörütmi saada.Tutvuda algajate kavaga ja toituda kindlatel kella aegadel.Muidugi toit peaks korralik olema.See on minu elu kogemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas korraliku toitumise all peataks silmas neid toitumis kavasid w?

Korraliku toitumise all ei peeta kindlasi silmas toitumiskava. Toitumiskava on kõige mugavam viis korraliku toitumiseni jõuda, ehk siis keegi treener koostab toitumiskava, misa Sina pead ka jälgima. Natuke mitte nii mugav viis on lugeda ja harida ennast toitumise alal ja vastavalt eesmärgile ise endale toitumiskava teha, nagu seda mina tegin. Võin öelda, et ei ole võimatu, olen kaotanud 35 kg pekki, mis oli ka mu eesmärk, nüüd eesmärk täidetud ja tuleb uusi eesmärke püstitama hakata! Edu ja pealehakkamist!

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

olen 20a mees kaalun 100kg ja olen 182cm pikk.Soovin enda keha kuju muuta ilma kaalu langetamatta. Kuida ma peaksin treeninguid alustama ja kas pean toitumis harjumusi muutma?

Kui soovid võimalikult suurt kaalu hoida ja võimalikult väikest rasvaprotsenti omada, siis minumeelest lahenduseks oleks veemassi tõstmine kehas. Seda teeb toidulisand "kreatiin" näiteks. Ja loogika ütleks, et vältida tuleks toiduaineid, mis vett välja viivad kehast. Nii oelkski võimalikult suur kehamass vee arvelt saavutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui soovid võimalikult suurt kaalu hoida ja võimalikult väikest rasvaprotsenti omada, siis minumeelest lahenduseks oleks veemassi tõstmine kehas. Seda teeb toidulisand "kreatiin" näiteks. Ja loogika ütleks, et vältida tuleks toiduaineid, mis vett välja viivad kehast. Nii oelkski võimalikult suur kehamass vee arvelt saavutatud.

wtf...

Inimese tekstist loeb välja, et ta pole treeninguid alustanud ja ei tea toitumisest midagi ja sa soovitad tal -vett kehas hoida- ja kreatiini tarbida. Hea et sa supilusikaga soola samal eesmärgil ei soovita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

olen 20a mees kaalun 100kg ja olen 182cm pikk.Soovin enda keha kuju muuta ilma kaalu langetamatta. Kuida ma peaksin treeninguid alustama ja kas pean toitumis harjumusi muutma?

Endal sama asi ei tahaks kaalust liiga palju alla võtta aga fakt on see, et enne kui tahad lihast kasvatama hakata tuleks ikka liigne rasv kehast ära põletada.Tean omast käest, et rasvapõletus on aeganõudev ja mitte eriti meeldiv aga enamus on nii alustanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et muuta keha kuju peaks vastuseks olema lihasmassi suurendamine ning rasvaprotsendi vähendamine. Samaaegselt neid asju aga teha ei saa nii et tee kõigepealt ühte ning siis teist.

vaidleks siin algaja puhul siiski vastu. on võimalik kahte asja õige toitumisega saavutada - kaalu püsimine ning rasvamassi kadu ja lihasmassi juurdekasv. enda näitajad sellised - detsember 2009 algus - kehakaal 95,8 kg, rasvamass 25,2% näitas M Morozovi kaal, lihasmassi osakaal 35,3%. 13 veebruar - kaal 96,2 kg, rasvamass 19,9% ning lihasmass 39,9%. kaal samas kohas, kuid kadunud 5 kg pekki ning lihasmassi kasv 5 kg.

toitumine peab sellisel juhul olema aga 95% ulatuses ideaalseks viidud. vähe süsivesikuid ning energiavajadus asendada rasvadega, valgu tarbimine peab olema suur. ehk nagu Kalmus soovitas - 2,5-3g valke ühe kg kehakaalu kohta, 1-1,5g rasvu ühe kilo kehakaalu kohta ja ülejäänu siis süivesikutest. sealjuures trennijärgses kokteilis pole vaja rohkem, kui 20g vadakut ja 30g kiireid süsivesikuid, sellest kogusest aitab, et käiviada taasutmisprotsess. suuremate koguste puhul hakkab süsivesikute ülejääk minema "lattu".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal sama asi ei tahaks kaalust liiga palju alla võtta aga fakt on see, et enne kui tahad lihast kasvatama hakata tuleks ikka liigne rasv kehast ära põletada.Tean omast käest, et rasvapõletus on aeganõudev ja mitte eriti meeldiv aga enamus on nii alustanud.

Mina vaidleks jälle siin vastu, allavõtmine ja seda enamuses rasva arvelt on kõige lihtsam viis keha välimust ja koostist muuta, lihase ehitamine on sellega võrreldes meeletult aega ja vaevanõudev. Allavõtmiseks vaja toit korda ja mõõdukas liigutamine juurde ja läheb mis mühiseb (kuni 1kg nädalas on igati ok) ja iga nädal märgatavad tulemused, mida sa veel motivaatoriks vajad?

Küsimus on pigem selles, et mis saab edasi, kui oled mingi mõistliku rasvaprotsendi saavutanud, kui palju siis treenid, kuidas toitud, kas teed kohe massiperioodi otsa ja üritad võimalikult palju lihast taastada, mis paratamatult langusprotsessiga kaduma on läinud jne jne. Üldine fakt on samuti see, et pole olemas mõistlikku ajutist lahendust, kogu eesmärgi poole pürgimine eeldab elu täielikku muutmist (toitumine ja trenn igapäevaosaks muudab nii mõndagi), kui see on mõistlik hind, siis tuld, kui ei, siis milleks ennast niiöelda piinata mingi ajutise teemaga.

Edu eesmärkide saavutamisel, mittemidagi keerulist pole, ise on samad teemad läbi elatud ja tagasivaadates võtab kaalu langetamine (prakt -50kg) mikroosa sellest ajast, mis on tarvilik eesmärkide täitmiseks (kunagi pole ju rahul ja kuhugi jõudes on eesmärgid juba nihkunud jne.):-P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaidleks siin algaja puhul siiski vastu. on võimalik kahte asja õige toitumisega saavutada - kaalu püsimine ning rasvamassi kadu ja lihasmassi juurdekasv. enda näitajad sellised - detsember 2009 algus - kehakaal 95,8 kg, rasvamass 25,2% näitas M Morozovi kaal, lihasmassi osakaal 35,3%. 13 veebruar - kaal 96,2 kg, rasvamass 19,9% ning lihasmass 39,9%. kaal samas kohas, kuid kadunud 5 kg pekki ning lihasmassi kasv 5 kg.

toitumine peab sellisel juhul olema aga 95% ulatuses ideaalseks viidud. vähe süsivesikuid ning energiavajadus asendada rasvadega, valgu tarbimine peab olema suur. ehk nagu Kalmus soovitas - 2,5-3g valke ühe kg kehakaalu kohta, 1-1,5g rasvu ühe kilo kehakaalu kohta ja ülejäänu siis süivesikutest. sealjuures trennijärgses kokteilis pole vaja rohkem, kui 20g vadakut ja 30g kiireid süsivesikuid, sellest kogusest aitab, et käiviada taasutmisprotsess. suuremate koguste puhul hakkab süsivesikute ülejääk minema "lattu".

Ok, seda oli huvitav lugeda. Igal pool kirjanduses olen ma just vastupidist lugenud aga samas kui on selline näide kohe ette näidata, siis tuleb tunnistada et see ehk ikkagi on võimalik.

Aga äkki juhtus sul niimodi et teatud perioodi selle kahe mõõtmise vahel sa enamasti langetasid rasva ning teatud perioodil sa keskendusid lihaste ehitamisele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
wtf...

Inimese tekstist loeb välja, et ta pole treeninguid alustanud ja ei tea toitumisest midagi ja sa soovitad tal -vett kehas hoida- ja kreatiini tarbida. Hea et sa supilusikaga soola samal eesmärgil ei soovita.

Ta põletab rasva, on sale, ja tahab siis olla 100 kg-ne. Selleks kreatiin abiks, saab oma 3-4 kilo selle abiga, mis 100kg-le lähemale viib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, seda oli huvitav lugeda. Igal pool kirjanduses olen ma just vastupidist lugenud aga samas kui on selline näide kohe ette näidata, siis tuleb tunnistada et see ehk ikkagi on võimalik.

Aga äkki juhtus sul niimodi et teatud perioodi selle kahe mõõtmise vahel sa enamasti langetasid rasva ning teatud perioodil sa keskendusid lihaste ehitamisele?

ainus muutus oli toidusedeli koostise muutus suurema koguse valgu ja rasvade poole ning trennijärse taastaja väiksem süsikate ja valgu kogus. valgu vähenmise ja peaaegu kogu süskaritest saadud energia sellest joogist asendasin kodusesse toitu umbes 1h peale trenni lõppu.

kaal seal vahepeal kõikus lihtsalt üles ja alla, sõltuvalt palju vett jõin ja palju kõhus toitu sees oli, vaatan praegu tagantjärele (üks õhtune mõõtmine näitas näiteks 98,8 kg, kui olin enne päeval õginud ja joonud ära umbes 2l vedelikke viimase tunni jooksul enne kaalumist). Pea samaaegselt, kui alustasin seda 3 kuulist perioodi, viisin sisse ka umbes 1.5 tundi aeroobset treeninugt nädalas (seda rohkem südame tervise huvides).

selliseid näiteid on varasemalt kõrge rasvaprotsendiga inimestele treening ja toitumiskavasid tehes välja toonud ka Bonsuna siinsamas foorumis, et keha sisaldust on võimalik õige toidu ja trenniga muuta.

mõtle ise, tüdrukud, kes siin kurdavad, et teevad trenni ja kaal ei lange.... samas näevad peeglist paremad välja, nagu ise tunnistavad. algaja puhul, on sellised muutused võimalikud väga lihtsalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

olen 20a mees kaalun 100kg ja olen 182cm pikk.Soovin enda keha kuju muuta ilma kaalu langetamatta. Kuida ma peaksin treeninguid alustama ja kas pean toitumis harjumusi muutma?

Treeninguid alusta algaja kavaga (siin lehel neid mitmeid ) , kui muidugi jõusaalitreeningut silmas pead . Algajale kõige tähtsam lihas minuarust seljasirutaja (nii et treeni seda hoolega , tuleb tulevikus kõvasti kasuks ;) )

Kas peaksid toitumisharjumusi muutma? :o See sõltub ikka su hetke toitumisharjumustest :lol: .

Miks mitte natuke kaalu langetada , enesetunne kindlasti paraneb . Või kardad "oma arvamust" kaotada :P

-mata vorm eesti keeles ikka ühe t-ga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×