Jump to content
summutaja

Rinnalihase suurus

Recommended Posts

Tere,

Mul selline mure, et miks areneb üks rinnalihas teisest tunduvalt kiiremini? Tegemist on siis vasaku rinnalihasega. Saaksin aru, kui parem rinnalihas areneks vasakust rinnalihasest kiiremini, kuna olen parema käeline ja teen enamus asju parema käega. Trennidel teen kõiki harjutusi võrdselt (mõlemale rinnalihasele). Kas keegi oskab anda head nõu, mida peaks tegema või mida ma teen valesti??

Ette tänades :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära muretse :D Paljudel inimestel on mingid lihased suuremad ja tugevamad kui teised. Rinnalihaste poole pealt on mul samuti üks suurem ja rohkem punnis kui teine :D

Mitte midagi ei saagi sinna parata,treeni rahulikult edasi ja ära muretse,kunagi on kõik ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul näteks on parema käe biitseps natuke suurem kui vasaku käe oma. Imelik on nats peeglist vaadata ennast :D

Nii märgatavalt suurem ? Nagu tavaolekus on üks käsi palju suurem kui teine ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaolekus ei saa arugi aga kui pingesse ajada siis on hästi näha et vasaku käe biitseps on pisut madalam kui paremal käel.

Vb asi selles ka, et olen parema käeline ning tööl pean ka raskusi tõstma enamjaolt teen seda parema käega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavaolekus ei saa arugi aga kui pingesse ajada siis on hästi näha et vasaku käe biitseps on pisut madalam kui paremal käel.

Vb asi selles ka, et olen parema käeline ning tööl pean ka raskusi tõstma enamjaolt teen seda parema käega!

No kui tavaolekus midagi aru ei saa, siis pole hullu. Paljudel on pingutades biitsepsil erineva kujuga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on täiesti tavaline, et ühe poole lihas on suurem kui teine! Mul näiteks massöör küsis, kas olen vasakukäeline, üle kogu ülakeha on vasku poole lihased suuremad kui paremal pool. Tegelikult olen aga paremakäeline!!! Ega siin midagi muud teha ei anna, kui maha jäänud poolt rohkem arendada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on täiesti tavaline, et ühe poole lihas on suurem kui teine! Mul näiteks massöör küsis, kas olen vasakukäeline, üle kogu ülakeha on vasku poole lihased suuremad kui paremal pool. Tegelikult olen aga paremakäeline!!! Ega siin midagi muud teha ei anna, kui maha jäänud poolt rohkem arendada. :D

Vabad raskused nö. tasakaalustavad lihased paremini. Masinad võib ära unustada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antud teema puudutab ka mind isiklikult, aga minu lahendus oli järgmine:

Kui tegin hantlitega lendamist, siis panin tähele, et harjutuse aktiivse faasi lõpus parem poolne rinnalihas hetkeks lõtvus, vasak jäi pingesse. Minu lahendus oli selline, et jätan aktiivse faasi lõpus hantlid/käed väheke laiemasse asendisse, et mõlemad jääksid pingesse. Tundub, et on kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järeleaitamist vajavate lihaste treenimise kohta loe Indrek Otsuse "Kulturism & Fitness".
See on väga hea soovitus. Tsiteerin lõiku raamatust:
Siiski kipuvad tugevamad lihasgrupid aja jooksul pigem “eest ära” arenema ja ebaproportsionaalsus suureneb.

Mida siis ikkagi teha?

Lihtsaim võimalus on pidurdada tugevamate lihasgruppide arengut. Selleks tuleb vähendada koormust: vahendi raskust, mahtu, intensiivsust,

sagedust. See toimib alati! Kõige levinum viga on tõsta nõrgemate lihaste koormust, järele andmat teiste lihaste treeningus. On ebatõenäoline, et organismis on reserve “andetute” lihaste kasvuks tingimustes, kus üldine koormus on niigi suur. Kindlasti tuleb kriitiliselt hinnata nõrkade gruppide koormust: kas on veel reserve koormuse tõstmiseks või ollakse juba niigi ületreeningus? (Sageli ollaksegi!)

Kui tõesti sinu sõnul areneb üks tunduvalt kiiremini, siis võiksid oma harjutustehnika üle vaadata ning äkki vähendada koormust tugevamale lihasele.

Muudetud kasutaja Lightheaded poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×