Jump to content
naksitrall

Kaloreid päevas

Recommended Posts

Head Sõbrad!

Küsimus säärane, et kas kusagil on statistika kui palju nii pikk ja nii palju kaaluv spordihuviline kehakaalu hoidmiseks ja/või tõstmiseks kaloreid päevas vajab?

Kolinud nüüd Tartu elama ja õppima, on taaskord peale pikka puhkust ja sisseelamist treeningprogramm silme-ees terendamas.

Tänud

191 cm

78 kg

19 a

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selliseid teemasid on olemas !

Aga päevas pead ära sööma üle 3000 kcal, et kaal tõuseks.

Täpselt 3000kcal on see piir ? Söön 2999kcal ja kaal ei tõuse ja 3001kcal pealt kaal tõuseb juba? :unsure:

Päris nii ka nüüd ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt 3000kcal on see piir ? Söön 2999kcal ja kaal ei tõuse ja 3001kcal pealt kaal tõuseb juba? :unsure:

Päris nii ka nüüd ei ole.

See piir on umbes seal !!!

Muudetud kasutaja Kimbo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis piir ? Toitainete jaotus on oluline, st. kui palju valku, rasva ja süsivesikuid.

Seda küll, aga ma eeldasin, et see valgu, rasva ja süsivesikute vahekord on juba õige.

Muudetud kasutaja Kimbo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda küll, aga ma eeldasin, et see valgu, rasva ja süsivesikute vahekord on juba õige.

Kalor ei ole kunagi lihtsalt kalor. John Berardi tõi hea näite kus tõstis inimese kaloraaži 1500 Kcal võrra, treeningkoormust ei muutnud, ja inimene kaotas kaalu ja rasva%.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalor ei ole kunagi lihtsalt kalor. John Berardi tõi hea näite kus tõstis inimese kaloraaži 1500 Kcal võrra, treeningkoormust ei muutnud, ja inimene kaotas kaalu ja rasva%.

njaa :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas pekk kulutab energiat???

Millest sa räägid või mida sa sellega mõtled?

BAV - ehk baasainevahetus

Lahtiseletatult on ainevahetuse põhikäive see energiahulk, mida meie organism vajab eluliselt tähtsate füsio­loogiliste funktsioonide toimimiseks täielikus puhkeseisundis, lamadesasendis, tühja kõhuga, normaalse kehatemperatuuri juures ning ümbritseva ruumi temperatuuril 20-22°C.

BAV sõltub omakorda pikkusest, kaalust, vanusest, soost, keha koostisest...

Samas, mida suurem rasvkude, seda aeglasem ainevahetus (kas seda vastust ootad?) - siinkohal tooks näiteks naised, kel on kel on rasvkoe osakaal suurem, kui meestel, viimastel aga lihast rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kannad ju seda kaasas, lisaraskus, lihased peavad rohkem tööd tegema, et seda vedada. Tänu sellele ka veidike "aitavad" kulutada.

Vastuargumendiks veel see, et rasvkude aitab soojust hoida, mistõttu on soojuskadu väiksem - energiakulu väiksem.

Kuid mõistan su väiteid ning jutus on iva :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole nüüd rusikareegel aga keskmiselt võib arvutada seda nii:

Tahad kaalu langetada korrutad 30 cal x kehakaal saad ööpäevase kaloraazi. Alla 25 läheb juba nälgimiseks.

Tahad hoida korrutad umbes 35 x kehakaal

Tahad tõsta korrutad 40-45 x kehakaal

Kõik oleneb muidugi ainevahetuse kiirusest, vanusest ja füüsilisest koormusest. Mõni istub 8 tundi kontoris, teine kaevab labidaga kraavi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole nüüd rusikareegel aga keskmiselt võib arvutada seda nii:

Tahad kaalu langetada korrutad 30 cal x kehakaal saad ööpäevase kaloraazi. Alla 25 läheb juba nälgimiseks.

Tahad hoida korrutad umbes 35 x kehakaal

Tahad tõsta korrutad 40-45 x kehakaal

Kõik oleneb muidugi ainevahetuse kiirusest, vanusest ja füüsilisest koormusest. Mõni istub 8 tundi kontoris, teine kaevab labidaga kraavi.

Olgu. Tundub asjalik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole nüüd rusikareegel aga keskmiselt võib arvutada seda nii:

Tahad kaalu langetada korrutad 30 cal x kehakaal saad ööpäevase kaloraazi. Alla 25 läheb juba nälgimiseks.

Tahad hoida korrutad umbes 35 x kehakaal

Tahad tõsta korrutad 40-45 x kehakaal

Kõik oleneb muidugi ainevahetuse kiirusest, vanusest ja füüsilisest koormusest. Mõni istub 8 tundi kontoris, teine kaevab labidaga kraavi.

Ei ole tõesti rusikareegel, kuigi kui mina tahan langetada ja kasutaksin praegu seda valemit, siis sellise kaloraažiga, mille mina saan, hakkab minu kaal kohe tõusma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole tõesti rusikareegel, kuigi kui mina tahan langetada ja kasutaksin praegu seda valemit, siis sellise kaloraažiga, mille mina saan, hakkab minu kaal kohe tõusma.

Kas kaal hakkab tõusma alakaloraazhi tõttu või tuleb 30ga korrutades kaloreid liiga palju???

Ma sain seevastu üsna tõelähedase tulemuse.

Seega jah, midagi see number vast ütleb, aga päris tõepähe võtta ei saa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole tõesti rusikareegel, kuigi kui mina tahan langetada ja kasutaksin praegu seda valemit, siis sellise kaloraažiga, mille mina saan, hakkab minu kaal kohe tõusma.

...ja kui mina korrutaks 45 ga... st 2700 kcal...siis võin ka kaalu langetada...mitte küll hullult kiiresti... Tavaliselt söön ma rohkem.

Harju keskmine on harju keskmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×