Jump to content
Burt0n

Kava kohta ..

Recommended Posts

aga võta siit fitnessist nüüd kolmep2eva kava ,kui tunned et enam arengut ei toimu :)

See on ainult minu arvamus ,ma ise ka algaja ;)

Muudetud kasutaja Amor poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ma olengi teinud praegu fitnessi kava ja oleks vaja uut kava , et areng kinni ei jääks

Kahe treeningu peale on raske edasi areneda, kuna eri lihasgruppidele ei keskenduta piisavalt. Kahe päevaga jõuad ainult treenida kõike ja seda ka natuke. Öeldakse, et üks trenn on parem, kui mitte midagi. Kaks aitab taset säilitada (eks algajatel on kindlasti areng piisav, vähemalt alguses) ning kolm trenni, et edasi areneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ma olengi teinud praegu fitnessi kava ja oleks vaja uut kava , et areng kinni ei jääks

Neid kavasid leidub ohtralt nii siinsamas Fitness.ee lehel kui ka mujal. Kui ükski nenest sulle ei sobi siis on probleem sinus, mitte kavas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid kavasid leidub ohtralt nii siinsamas Fitness.ee lehel kui ka mujal. Kui ükski nenest sulle ei sobi siis on probleem sinus, mitte kavas.

Kui sulle tõesti mittemingine kava siit fitness lehe pealt ei sobi siis lase koostada personaalne kava :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks siis vaja uut 2 päeva kava

Pakuks sellise kava, seal esimesed 2 päeva ongi sisuliselt "kahe päeva kava", aga väike lisa on päevade 5 ja 6 abil:

1) Rind(raske) + Selg(kerge) + Jalg(v.a. säär)(ülikerge) + Alaselg (kerge)

2) Õlg(raske) + Biits (raske) + Triits(kerge)

3)-

4)-

5) Selg(raske) + Rind(kerge)

6) Triits(raske) + Biits(raske) + Säär(raske)

7)-

8)-

Selles kavas kõhtu ei treenita, kõiki muid asju aga treenitakse. Seal kus on sulgudes "kerge" tehakse kerge koormus, et hoida lihased toonuses, paar harjutust enamasti paari seeriaga. Ühe trenni 90min. Kõik trennid õhtuti, mitte hommikul. Ühe nädala kohta tuleb minimaalselt 3 treeningpäeva, ja maksimaalselt 4 treeningpäeva. Sellist kava võiks teha 3 nädalat. Seejärel pakuks uue kava.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pakuks sellise kava, seal esimesed 2 päeva ongi sisuliselt "kahe päeva kava", aga väike lisa on päevade 5 ja 6 abil:

1) Rind(raske) + Selg(kerge) + Jalg(v.a. säär)(ülikerge) + Alaselg (kerge)

2) Õlg(raske) + Biits (raske) + Triits(kerge)

3)-

4)-

5) Selg(raske) + Rind(kerge)

6) Triits(raske) + Biits(raske) + Säär(raske)

7)-

8)-

Selles kavas kõhtu ei treenita, kõiki muid asju aga treenitakse. Seal kus on sulgudes "kerge" tehakse kerge koormus, et hoida lihased toonuses, paar harjutust enamasti paari seeriaga. Ühe trenni 90min. Kõik trennid õhtuti, mitte hommikul. Ühe nädala kohta tuleb minimaalselt 3 treeningpäeva, ja maksimaalselt 4 treeningpäeva. Sellist kava võiks teha 3 nädalat. Seejärel pakuks uue kava.

Või teha mingit korraliku push-pull&leg kava, neid saab kah üsna edukalt raskema ja kergemate treeningutena jaotada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii valiv nüüd ka olla ei saa ju... Küll midagi sobib... ja kui kõik läbi proovinud oled, siis kombineeri ise midagi kokku ja vaata kuidas mõjub
Ise kombineerimine ongi see kõige hullem. Sealt tulevadki need geniaalsed "panen biitsale rohkem seeriaid ja kombineerin need jalad siit minema, sest mu jalad töötavad niigi terve päev ja on väsinug, aga biitsepsit ma ei koorma üldse ja tahan ainult seda treenida" kavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise kombineerimine ongi see kõige hullem. Sealt tulevadki need geniaalsed "panen biitsale rohkem seeriaid ja kombineerin need jalad siit minema, sest mu jalad töötavad niigi terve päev ja on väsinug, aga biitsepsit ma ei koorma üldse ja tahan ainult seda treenida" kavad.

Kommenteeriks su mõtet järgmiselt. Enamasti kehtib kavdega too paljutuntud ütlus: "kaart( ehk kava) pole maastik(ehk tegelikkus)", ehk siis teisisõnu, see mis on kirjas kava näol, ei ole see, mida isikud reaalselt teevad jõusaalis ja mis reaalselt areneb. See kui kavas on võrdselt tähelepanu kõikidele lihasgruppidele, tekitab ebaproportsionaalse arengu enamasti, näiteks ettearenenud trapetsi ülaosa näol või ettearenenud jalgade näol. Olgu mistahes kujul kava, alati mingi lihas areneb paremini kui teine. Seega jutt, et kombineerimine ise viib halbade tulemsuteni, pole õige. Samasuguste tulemusteni, või kogemuste saamisel, ka paremate tulemusteni, saab just siis, kui ise kava kombineerida. Ma küll soovitaks kombineerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kommenteeriks su mõtet järgmiselt. Enamasti kehtib kavdega too paljutuntud ütlus: "kaart( ehk kava) pole maastik(ehk tegelikkus)", ehk siis teisisõnu, see mis on kirjas kava näol, ei ole see, mida isikud reaalselt teevad jõusaalis ja mis reaalselt areneb. See kui kavas on võrdselt tähelepanu kõikidele lihasgruppidele, tekitab ebaproportsionaalse arengu enamasti, näiteks ettearenenud trapetsi ülaosa näol või ettearenenud jalgade näol. Olgu mistahes kujul kava, alati mingi lihas areneb paremini kui teine. Seega jutt, et kombineerimine ise viib halbade tulemsuteni, pole õige. Samasuguste tulemusteni, või kogemuste saamisel, ka paremate tulemusteni, saab just siis, kui ise kava kombineerida. Ma küll soovitaks kombineerida.
Ma olen sinuga 100% nõus. Sama arvu seeriaid ja kordusi teha trapetsile ja nelipealihasele viib tõesti mainitud tulemusteni. Ma pidasin silmas rohkem algajaid, kes alles hauvad jõusaali mineku plaane ning püüavad ise enda (olematute) teadmistega kavu ehitada. Põhitõed on kavade koostamisel samad ning ei saa öelda et keerulised või võimatud meeles pidada. Lihtsalt kui saunast kuuldu järgi hakata jalapäeva ära jätma või teha rinnalt surumist 2x30, siis polekski vaja treenereid ning spetsialiste ju. Siin on küllalt nähtud väga imelikke kavasid, kuid samas mõni algaja on omale ka väga korraliku koostanud. Seepärast ei saagi stereotüüpi tuues öelda, et ei ole mõtet kombineerida, kuid enamus juhtudel ei pruugi see soovitud tulemusteni viia.

Siia lisaks veel selle, et ma ei mõtle sellist kombineerimist, et lõuatõmmete asemel teen nüüd tõmbeid plokil või mõne muu sama lihasgruppi treeniva harjutuse väljavahetamist. See on lihtsalt varieerimine aju tüdimuse peletamiseks. Pigem sellist, kus muudetakse seeriate ja korduste arvusid a'la 4xMAX harjutused ning intensiivsuse muutmist seeriate arvu muutmisel ühele või teisele lihasgrupile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

Mhmh, ma ka samal meelel neis mõtetes.

Ise tegin jõusaali minekul kunagi 4a tagasi selle vea, et ei teadnudki, et selline asi nagu "kava" ja lihaste jaotamine eksisteerib, tegin mitu kuud lihtsalt suvaliselt trenni, erinevaid harjutusi ja masinaid tundma õppides. Parem oleks olnud kui oleks siit või mujalt saidilt mingi kava võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×