Jump to content
JanK

Kas toidu valmistamisel ei saa soolast üle ega ümber?

Recommended Posts

Sool pole tervisele hea ning enamikes siin foorumis asuvates retseptides on sool ka sees. Saaks seda mingitmoodi asendada? :D

See on küll väga lihtsustatud vaade asjale- soola on ikka organismis vaja aga mitte liiga palju, selles on point. Soolast ei saa kunagi üle ega ümber sest seda leidub pea igal pool ning ilma selleta oleks toit ikka üpris mage. Ma pigem sööksin veidi rohkem soola kui see tähendab et see toit milles ta sees on, on sellevõrra maistvam kui et jätaksin toidu söömata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sool pole tervisele hea ning enamikes siin foorumis asuvates retseptides on sool ka sees. Saaks seda mingitmoodi asendada? :D

Aga keegi ei sunni ju soola panema. Mina ei pane toidu sisse üldse soola ja pole küll puudust tundnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi sai küll meeletult soolast ja rasvast söödud aga enam eriti ei lähe alla liiga soolane toit.

Ise panen küüslaugusoola toidu sisse, aga mitte eriti palju, päris ilma soolata magedat ka süüa ei tahaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui üldse soola ei tarbiks, siis kaua ei elaks, närviimpulsid ei saa enam liikuda. Samuti nagu sooladevaba vesi ei juhi elektrit.

Kui ma enda toitumiskava meenutan, siis teraleib ja sepik olid vist põhilised asjad, mis soola sisaldasid. Kodujuust sisaldas ka, aga selle asemel võis ka lahjat kohupiima süüa, seal soola pole ning tatrale/riisile panin nii palju kui ise heaks arvasin (üldiselt vähe). Ütleme nii, et tervislikuse vaatenurgast on täitsa võimalik soola mitte liiga palju tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dietoloogid on soovitanud soola asemel toidu valmistamisel sidrunit lisada nt kas pigistada sidrunit peale veidi või sidrunhapet. Kuigi ise pole prooviud :D

Muudetud kasutaja Shamil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise armastan väga igasugu soolaseid toite, alati olen armastanud. Kuid viimased kaks aastat, kui olen toitumiskavasid jälginud, pole toitudele küll eriti soola lisanud ja puudust pole ka tundnud. Mõni harv kord saab kanale sidrunipipart või salsat lisatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×