Jump to content
mandariin0

Süsivesikute sisaldus sepikus ja keedumunas

Recommended Posts

Ma eeldan, et see sepik on sul mingis pakendis. Seega on pakendi peal kirjas, palju see valke, rasvu, süsivesikuid ja kiudaineid sisaldab. Erinevate kaloriarvutite järgi on erinevates sepikutes 100g kohta u40-50g süsivesikuid, valke 10g kanti, rasva 1-10g (olenevalt, kas on tavaline või seemne oma).

Keedetud munas on süsivesikute osa 0-lähedane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sepikut valmistatakse üldse rasvaine osas?

Et kuipalju sinna rasv-ainet lisatakse, ja kuhu?

Taignasse valatakse ilmselt toiduõli? Ja osa toiduõli siis imendub sepiku põhjale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Charles, guugeldamine abiks! Ülidselt lisatakse rasvaine tainasse. Seda nii leiva, saia, sepiku kui ka igasugu muude küpsetiste puhul... Aga siiski väike retsept sulle B)

0.5 l piim

25g pärm

1 tl sool

4 sl või

800-900 g sepikujahu

Valmistusviis: Lisa leigele piimale vedeldatud pärm, sool, jahu ja sulavõi. Sõtku sitke tainas, mis käte ja kausi küljest lahti lööb. Kata tainas puhta rätikuga ja pane sooja kohta u tunniks kerkima. Sõtku kerkinud tainas veel kord läbi ja lase kerkida. Kerkinud tainast vormi keskimise suurusega pätsid, pane küpsetuspaberiga kaetud pannile ja lase veel veidi kerkida (10-20 minutit), määri piimaga ja küpseta 200-220ºC juures kuldpruuniks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma eeldan, et see sepik on sul mingis pakendis. Seega on pakendi peal kirjas, palju see valke, rasvu, süsivesikuid ja kiudaineid sisaldab. Erinevate kaloriarvutite järgi on erinevates sepikutes 100g kohta u40-50g süsivesikuid, valke 10g kanti, rasva 1-10g (olenevalt, kas on tavaline või seemne oma).

Keedetud munas on süsivesikute osa 0-lähedane.

Ma olen uusrinud juba sepiku pakendit ja seal ei olnud midagi kirjas. Aga aitäh info eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et pakendi peal on mingid loterii numbrid.

Pakendite peal vanasti üldse ju arvestati, et kiudaine annab 0 kalorit, pool aastat tagasi aga hakkasid osad tootjad juba märkima arvestusega ,et kiud annab 2 kalorit, seega see pakendi info on juba seetõttu kaheldava väärtusega.

Teine asi on see, et ega Googel ei ütle, kuidas tegelikkuses valmistamine käib.

Mis nad ostavad Keiju võid ja panevad ühe saia taigna kohta seda taignasse niipalju nagu pakendi rasva% näitab või? Või panevad muud võid ja vähem ja ka pannile ja ka saia koorikule ka? Et selles suhtes ju ei tea, mis nad valavad sinna saia. Ja see teadmata rasva-aine mida kasutatakse, et mis temperatuurini seda üldse lastakse. Ma arvan, et vastuse saaks ainult siis, kui minna ekskursioonile saiatööstusesse, googel vaevalt siin valgustab.

Kunagi tehti ka poe-piima kohta TTÜ söögi-õppe-osakonnas uuring, leiti ,et arvnäitajad milelgi kohta polnud need, mida googel ja tootja väidavad olevat. Vot siis. Seega, ega ei teagi, palju seal sepikus asju sees on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×