Jump to content
mann75

Jõusaali treening algajale ja ülekaalulisele

Recommended Posts

Olen 35-aastane naine ja eluaeg olnud päris suures ülekaalus - praegu jõlgub kaal kusagil 90kg piiril, vahel natuke üle ja vahel alla.

Nüüd ma lihtsalt enam ei suuda seda kõike järgi vedada ja tundub, et lihtsam on toitumine treeninguga ühendada. Jõudu tahaks ka juurde, et ei peaks iga väiksema asja peale ähkima.

Mul on kodus crosstrainer, nii et kardiovaskulaartreeningut saan seal teha, niipalju kui põlved lubavad hetkel küll.

Aga kodu lähedal on ka spordikeskus, kus küll kahjuks puudub personaaltreeneri võimalus. Olen aru saanud, et jõutreening on ka äärmiselt tähtis ja seetõttu tahaks ikkagi asju teha nii õigesti kui võimalik. Maksimaalselt saaksin jõusaalis käia 2x nädalas, sest mul on täistöökoht ja kodus väikesed lapsed, tahaks natuke nendega ka olla. :D

Ma ei tea jõusaalidest suht midagi. Aga ma arvan, et siin teatakse rohkem.

Tänan väga juba ette abi eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks mitte võtta siit samalt leheküljelt algajate kava naistele. See on terve keha kava ja kui sa kaks korda nädalas saad käia, siis oleks see ilmselt parim valik. Jõudu saad sa kindlasti juurde, isegi selle kavaga.

Trenni kõrval oleks kõige olulisem toitumine korda saada. Selle kava soovitan kindlasti siit tellida. Sul endal oleks kõvasti kergem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõudu vast juurde sul ei tule, kui plaanis kaalulangus, aga võhma see eest ikka.

Loomulikult tuleb, isegi kaks korda nädalas käies ja kindlasti märkimisväärselt - eriti kui ta pole mitte kunagi jõusaaliga tegelenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 35-aastane naine ja eluaeg olnud päris suures ülekaalus - praegu jõlgub kaal kusagil 90kg piiril, vahel natuke üle ja vahel alla.

Nüüd ma lihtsalt enam ei suuda seda kõike järgi vedada ja tundub, et lihtsam on toitumine treeninguga ühendada. Jõudu tahaks ka juurde, et ei peaks iga väiksema asja peale ähkima.

Mul on kodus crosstrainer, nii et kardiovaskulaartreeningut saan seal teha, niipalju kui põlved lubavad hetkel küll.

Aga kodu lähedal on ka spordikeskus, kus küll kahjuks puudub personaaltreeneri võimalus. Olen aru saanud, et jõutreening on ka äärmiselt tähtis ja seetõttu tahaks ikkagi asju teha nii õigesti kui võimalik. Maksimaalselt saaksin jõusaalis käia 2x nädalas, sest mul on täistöökoht ja kodus väikesed lapsed, tahaks natuke nendega ka olla. :D

Ma ei tea jõusaalidest suht midagi. Aga ma arvan, et siin teatakse rohkem.

Tänan väga juba ette abi eest.

Jõusaalitrenn on tore ja vajalik asi aga kaalu kaotatakse eelkõige köögis.

Ehk siis,jõusaali mine kindlasti,aga söömine tuleb eelkõige korda saada.Kui ise ei oska ja ei taha aega kaotada,siis pöördu siinsamas asjatundja poole ja telli endale toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõusaalitrenn on tore ja vajalik asi aga kaalu kaotatakse eelkõige köögis.

Ehk siis,jõusaali mine kindlasti,aga söömine tuleb eelkõige korda saada.Kui ise ei oska ja ei taha aega kaotada,siis pöördu siinsamas asjatundja poole ja telli endale toitumiskava.

Toitumiskava on täiesti olemas, lihtsalt kui on asi ligadi-logadi ja pole kindlat plaani, siis ei saa seda ka eriti jälgitud.

Aga vaatan kindlasti selle naiste algajate kava üle.

Suur tänu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumiskava on täiesti olemas, lihtsalt kui on asi ligadi-logadi ja pole kindlat plaani, siis ei saa seda ka eriti jälgitud.

Aga vaatan kindlasti selle naiste algajate kava üle.

Suur tänu!

Kui hakkad toitumiskava jälgima siis kaal kukub kolinal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei kuku kolinal, kui ei ole muud kava. Ja kui raha ei maksa. :D

Aga ma loodan, et nüüd, kui ma jõusaali eest hakkan raha maksma, siis ma olen trenniga tublim, ja kui ma juba olen trenniga tublim, siis mul pole sellist luuseri tunnet, et äh, ma nagunii ei saa. Ja siis ma jälgin paremini toitumiskava ka.

Kuigi ma nüüd ei tea - kas trenni tehes peaks olema mingi erilisem toitumiskava kui tavalised dieedid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, ma olen oma elus rohkem tutvunud kahe süsteemiga põhiliselt - Montignac ja kaalujälgijad. Ega ma muud midagi ei tea ka.

*häbeneb

Lisan siia juurde veel, et kaalujälgimine põhineb ideel, et kõike võib süüa, aga väga kontrollitud kogustes.

Montignac põhineb ideel, et on häid ja halbu süsivesikuid. Halvad süsivesikud teevad paksuks. Kuni sa ei söö "halbu" süsivesikuid (leib, sai, pasta, kartul jne), siis ülejäänud toite võib vabalt süüa, kui ei söö üle 500g korraga ja söögikordade vahe peaks olema 3h.

Muudetud kasutaja mann75 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu tagasihoidlik soovitus oleks - alusta kõigepealt mõõduka aeroobse treeninguga. Õige toitumine ja aeroobne treening on esmased tegurid millega kaalu langema saad. Jõusaalis võid käia muidugi 2x nädalas, kuid sellega sa kaalu suurt ei langeta kui muud asjad paigast ära. Sul on kodus crosstrainer olemas. Nädalas 3-4 korda 30-40min. rahulikus tempos (60-70% max. pulsist) oleks ikka peamine treening sinu puhul. Crosstrainer võimaldab treenida intensiivselt kogu keha . Crosstrainerid on väga sobilikud treeningvahendid liigese-, puusa- ning seljavaevustega treenijatele, kuna liikumine on sujuv ning kasutaja ei pea olema fikseeritud asendis nagu näiteks velotrenažööri puhul. Crosstrainer on vaieldamatult üks efektiivsemaid treeningvahendeid kui eesmärgiks on põletada kaloreid ning püüelda ideaalse figuuri poole.

Sinu päevane energiavajadus

http://www.struktuur.net/kcal.php

Lühidalt rasvapõletusest

http://www.vomax.ee/?head=8&pageid=60&...nguage=estonian

Aktiivse inimese toitumine

http://www.vomax.ee/?head=8&pageid=67&...nguage=estonian

Cross-Trainer

http://www.trimm.ee/site/index.php?module=article&id=39

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi ma väga tänan, need on küll superhead lingid!

Ma pean ausalt tunnistama, et ma olen hetkel kergelt häireseisundis, eriti mis puudutab jõusaali osa. Vaatasin neid kavasid ja mõtlesin, et ma pole elus neid masinaid üldse lähedalt näinudki - lähen kindlasti sinna kohale ja vaatan ringi ja ei tea, mida millegagi teha!

Õnneks selgus, et neljapäeviti on seal jõusaalis alates 7. jaanuarist ka treener mingitel kellaaegadel. Loodan väga, et mul annab töökohal niimoodi klapitada, et saan just sellel ajal seal siis käia.

20x kaardi raha on juba soojas. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, ma olen oma elus rohkem tutvunud kahe süsteemiga põhiliselt - Montignac ja kaalujälgijad. Ega ma muud midagi ei tea ka.

*häbeneb

Lisan siia juurde veel, et kaalujälgimine põhineb ideel, et kõike võib süüa, aga väga kontrollitud kogustes.

Montignac põhineb ideel, et on häid ja halbu süsivesikuid. Halvad süsivesikud teevad paksuks. Kuni sa ei söö "halbu" süsivesikuid (leib, sai, pasta, kartul jne), siis ülejäänud toite võib vabalt süüa, kui ei söö üle 500g korraga ja söögikordade vahe peaks olema 3h.

Niipalju,kui mina kaalujälggijate seisukohtadega oled tutvunud,kipuvad nad põdema patoloogilist rasvafoobiat, :D

Äkki tuleksid kodule lähemale ja tutvuksid Fred Antsoni arvamusega ..., :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oi ma väga tänan, need on küll superhead lingid!

Ma pean ausalt tunnistama, et ma olen hetkel kergelt häireseisundis, eriti mis puudutab jõusaali osa. Vaatasin neid kavasid ja mõtlesin, et ma pole elus neid masinaid üldse lähedalt näinudki - lähen kindlasti sinna kohale ja vaatan ringi ja ei tea, mida millegagi teha!

Õnneks selgus, et neljapäeviti on seal jõusaalis alates 7. jaanuarist ka treener mingitel kellaaegadel. Loodan väga, et mul annab töökohal niimoodi klapitada, et saan just sellel ajal seal siis käia.

20x kaardi raha on juba soojas. :D

Kavade iga rea taga on väikesed videoklipid masinatest ja kuidas neid kasutada, äkki aitab see neid lihtsamini üles leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kavade iga rea taga on väikesed videoklipid masinatest ja kuidas neid kasutada, äkki aitab see neid lihtsamini üles leida.

Näe, jälle üks asi, mida ma ei oleks osanud ise tähelegi panna.

Aitäh, lähen vaatan uuesti!

Fred Antson? Guugeldan kindlasti ja vaatan, mis ta ütleb. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näe, jälle üks asi, mida ma ei oleks osanud ise tähelegi panna.

Aitäh, lähen vaatan uuesti!

Fred Antson? Guugeldan kindlasti ja vaatan, mis ta ütleb. :D

Kasuta foorumi enda otsingut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Guugelda aga tark mees on Fred Antson leida kindlasti palju infot. Eelkõige on toitumine kõige tähtsam kaalulangetamisel. Sa võid trenni teha palju soovid aga kui toitumine pole õige siis puudub ka soovitud tulemus. Äkki peaksid otsima jõusaali kus treener olemas kes paneb paika personaalse toitumis ning-treening kava?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega meil siin perifeerias palju valida ei ole, hea, et 7. jaanuarist üldse jõusaalis treener liikleb. Seda, kas ta toitumisest ka midagi teab, ma ei oska enne 7. jaanuari midagi paraku öelda.

:D

Fredi leidsin üles. Uurin elu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guugelda aga tark mees on Fred Antson leida kindlasti palju infot. Eelkõige on toitumine kõige tähtsam kaalulangetamisel. Sa võid trenni teha palju soovid aga kui toitumine pole õige siis puudub ka soovitud tulemus. Äkki peaksid otsima jõusaali kus treener olemas kes paneb paika personaalse toitumis ning-treening kava?

Just.Isiklikust kogemusest võin öelda,et üritasin jõusaaliga kaalu alandada 7-8 aastat.

Tulemus - kaal muudkui kasvas selle ajaga ...

ja ronis üles.

Edasi enam nii ei saanud,pidi köögis korra majja lööma ...

tulemus ~aastaga oli figuuriga (enam-vähem) kord majas.

Esimest korda elus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk kaaluksid jõusaali asemel mõnda kogu keha tugevdavat rühmatreeningut - PumpFX, BodyPump. Tund aega tõsist tegemist, treeneri järelevalve all. Üksi, eriti väiksemasse jõusaali harjutama minna on esialgu tunduvalt vähem efektiivne - tihti seadmed-masinad kinni, vaja kiirelt leida alternatiiv jms. mis algajal ei pruugi õnnestuda.

Seda enam, et sul on kodus hea kardioseade olemas. Eriti ülekaalu puhul ei ole vist väga mõtet minna jõusaali lihast juurde kasvatama. Kaloraazi mõttes jõusaal märkimisväärset eelist samuti ei oma.

Tihti on rühmatreeningud sama hinnaga mis jõusaal või isegi soodsamad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei kuku kolinal, kui ei ole muud kava. Ja kui raha ei maksa. :D

Aga ma loodan, et nüüd, kui ma jõusaali eest hakkan raha maksma, siis ma olen trenniga tublim, ja kui ma juba olen trenniga tublim, siis mul pole sellist luuseri tunnet, et äh, ma nagunii ei saa. Ja siis ma jälgin paremini toitumiskava ka.

Kuigi ma nüüd ei tea - kas trenni tehes peaks olema mingi erilisem toitumiskava kui tavalised dieedid?

Minu viga, ma sain aru et sul on fitness.ee st tellitud toitumiskava. Selle järgmisel kukuvad kilod küll kolinal isegi kui trenni ei tee.

Muudetud kasutaja Sakurai poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtle veelkord rahulikult järele jõusaali mineku kohta. Praeguses olukorras oleks sulle tõesti parem kas rühmatreening või kodune aeroobne treening + õige toitumine. Pead võtma asja väga rahulikult. See mis on kogunenud aastatega( liigne kaal) ei kao kuu- kahega kuhugile. Selleks on vaja kannatust, muuta elustiili, eneseületamist jne. ,jne....

Panen siia veel paar linki. See ei ole mingi lõplik tõde, võta seda lihtsalt teadmiseks. Toitumine. ee-st vaata ka teisi alapunkte.

MÜÜDID TOITUMISE KOHTA

http://www.toitumine.ee/index.php?id=10606

See artikkel on olemas ka fitness .ee-s , kuid panen selle lingi. Võib olla leiad siit veel midagi. Hommikune aeroobne toimib minu puhul ideaalselt. Kes teab äkki sinugi puhul?

http://www.femme.ee/hoolitsetud/keha/1828

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×