Jump to content
Sadist2

Jõutõmme ja harjutused

Recommended Posts

Jõudu !

Vabandust, et jälle tülitan, aga mul oleks küsimusi .

1)Ühes artikklis ja üldse räägitakse palju, et ükskõik millist tõmmet ei tohiks teha rohkem kui korra nädalas, sest see koormab alaselga väga palju ja keha ei jõuaks taastuda . Kas see kehtib ka jõutõstjate puhul ? Kuidas on näiteks teil tõmmetega ? Ma ise teen 1 kord nädalas ja ühel päeval korraga 2-t varianti tõmmet (üks rumeenia ehk sirgete jalgadega tõmme ja teine klassikaline, sumo või hack tõmme, varieerin neid)

2) Millised oleksid parimad abiharjutused jõutõmbe arendamiseks ja kui tihti neid sooritada? (ei tahaks masinate harjutusi, kuna saalis ei käi, aga vabaraskused olemas)

3)Millised on stabiliseerivad harjutused? (tahaks näiteid, ise väga ei aima millised need on, vist keha tuumiku tugevdavad harjutused?)

4)Kuidas kõhule koormust suurendada, s.t et kõhulihased saaksid edasi areneda ? (ise praegust teen lisaraskusega) Kas seeriaid tõsta, kordusi või lülitada sisse raskemad harjutused ? (masinatel tegemise võimalust ei ole)

Head vana-aasta lõppu ja õnne uues aastas! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja veel üks jama .

Nimelt kunagi varem vigastasin oma õla ja kuu aega tagasi andis ta mul teada .

Nüüd pole kuu aega õlale koormust andnud ja ikka natuke annab teada .

Ma nüüd ei saa aru, milles on asi, valu on väga huvitava iseloomuga, tunnen nagu miskit pigistaks närvi peale või nii .

Õlg annab tunda endast üksnes õla raskel treenimisel, aga rinna treenimisel ja surumisel õlaga nagu midagi viga polekski . (ei anna tunda)

Ma ei tahaks oma nö jõutõstmise karjääri ära rikkuda ja tahaks kunagi ikka surumises häid tulemusi saavutada .

Pöördun teie poole, et saada soovitust, mida teha, et enda õlga ikka lõplikult ära ei rikkuks .

Ise mõtlen, et see võib olla isegi liigesepõletik .

Õlad on mul üldse väga imeliku ehitusega, selja poolt vaadatuna on õlad natuke ette vajunud (arvatavasti on see minu viga, et lapsepõlves istusin valesti ja nii) ja õlgades on näha väike auk (nagu oleks õlanukk vms) .

Ma pole alakaalus vms, olen isegi ülekaalus ja ei tea mis õlgadel viga on.

Kui katsun õlga tagant, tundub et mul deltalihase tagaosa nagu polekski!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen teinud mingi perioodi selliselt, et esmaspäev teeb jõutõmbes seeraid, kuni 6 kordust ja kõrgele ei lähe. Teise trenni reedel pikkasid seeriaid ei tee, soenduse teeb väiksema raskusega ära ja siis algul kolmestega, lõpus ühestega maxini välja. Peaasi et enne maxi end ära ei väsita. Esmaspäev oleks siis selline seeriate ja toestav päev ning reedel tõmbad maxi ja arendad raskustunnetust ja närvisüsteemi. Minu puhul selline lahendus toimis, aga pikka aega ma nii ei teinud.

Muidugi jõutõstjana kindlasti treenu erinaevate kavade järgi ka, kus raskus ja seeriad antud on. Neid saad netist kätte küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×