Jump to content
smack

Soovitus Foorumi reeglitele

Recommended Posts

Kuna paljudele teeb pahameelt foorumi meeskonna õigused, seega ma teeks paar head soovitust ja ootaks nendelt vastukaja. Kuna foorumite reegilte kohaselt ma ei tohi pretensioone esitada reeglite suhtes, siis teen ainult soovitusi ja ootan teilt sama:)

Ühesõnaga tahan ainult head, mitte kedagi/midagi hukka mõista...

Foorumi meeskonna hulka kuuluvad arvatavasti kunnid, moderaatorid ja adminid (reeglites polnud täpsustatud:P)?

1. Esiteks võiksid foorumi reeglid olla silmatorkavas kohas, nagu ntx foorumi esilehe algul. Pidin 3...4 vahelehte läbima, et nendega tutvuda.

Teile teen selle etapi lihtsamaks:

http://forums.amazon.ee/index.php?act=Help...E=01&HID=18

2. Kellegi postituse kustutamiseks võiks vaja minna vähemalt kahte häält, siis on kindel, et ei kasutata oma võimu ebakompetentsusest ja isiklikust vihavaenust teise vastu.

3. Oleks tore, kui saaks ka kirja, et sinu post on kustutatud vastavatel põhjustel.

Usun, et viimane soovitus läheb paljudelegi peale, kuna teemas "Steroidisõbrad avasid oma portaali" oli tunda palju vihavaenu.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Nõus.

2. Mõtle enne postitamist ja teema loomist hoolega järgi, mida kirjutad ja järgides foorumi reegleid ei ole kunagi probleemi, et sinu postitus kustutatakse.

Ja asi see kahel model omavahel kokkuleppele jõuda, kelle postitusi kustutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna paljudele teeb pahameelt foorumi meeskonna õigused, seega ma teeks paar head soovitust ja ootaks nendelt vastukaja. Kuna foorumite reegilte kohaselt ma ei tohi pretensioone esitada reeglite suhtes, siis teen ainult soovitusi ja ootan teilt sama:)

Ühesõnaga tahan ainult head, mitte kedagi/midagi hukka mõista...

Foorumi meeskonna hulka kuuluvad arvatavasti kunnid, moderaatorid ja adminid (reeglites polnud täpsustatud:P)?

1. Esiteks võiksid foorumi reeglid olla silmatorkavas kohas, nagu ntx foorumi esilehe algul. Pidin 3...4 vahelehte läbima, et nendega tutvuda.

Teile teen selle etapi lihtsamaks:

http://forums.amazon.ee/index.php?act=Help...E=01&HID=18

2. Kellegi postituse kustutamiseks võiks vaja minna vähemalt kahte häält, siis on kindel, et ei kasutata oma võimu ebakompetentsusest ja isiklikust vihavaenust teise vastu. Ja muidugi oleks tore, kui saaks ka kirja, et sinu post on kustutatud vastavatel põhjustel.

Usun, et viimane soovitus läheb paljudelegi peale, kuna teemas "Steroidisõbrad avasid oma portaali" oli tunda palju vihavaenu.

Esimese suhtes 100% nõus. Teine on natuke keerulisem. See oleks väga hea, kui postituse autor näeks, kui tema postitus ära kustutatakse, siis on tal võimalus küsida põhjust või teha järeldusi, mis ta valesti tegi. Aga see, et postituse kustutamiseks on vaja 2 häält, on natuke ebareaalne. Kui sa vaid teaks, palju neid postitusi päevas kustutamisele läheb.. Enamus ajast ei ole 2 aktiivset moderaatorit kuskilt võtta, et teine saaks kustutamist heaks kiita. Ja mõni kasutaja võib päevas nii palju jama kokku kirjutada, et kõik see jääbki vedelema. Nii et esimest punkti toetan täielikult, teises punktis toetan teist poolt (see, et autor peab nägema, kui tema postitus prügikasti läheb).

Aga igasugused konstruktiivsed ettepanekud on teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega mul eriti aimu polnud tõesti, palju päevas 1 moderaator kustutustöid peab tegema.

Mis see number umbes on?

Vist on ka nii, et moderaatoritest üks kindel, aktiivne osa põhiliselt tegeleb nendega?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

milleks vaja on midagi ära kusutada, kas tõesti kodus on nii igav ,et teistele närvidele käia? kui jah tõesti keegi ajab paska suust välja, siis teised lihtsalt teevad ta maha või parandavad ja on OK, läbi vaidelmise jõuabki lahenditeni :s..

või siis näidata ära postituses et on kustutatud, mitte suvaliselt lambist ei ole informatsioon kadunud :)

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega mul eriti aimu polnud tõesti, palju päevas 1 moderaator kustutustöid peab tegema.

Mis see number umbes on?

Vist on ka nii, et moderaatoritest üks kindel, aktiivne osa põhiliselt tegeleb nendega?

Noh, oleneb päevast. Mõni kuni mõnikümmend.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esimese suhtes 100% nõus. Teine on natuke keerulisem. See oleks väga hea, kui postituse autor näeks, kui tema postitus ära kustutatakse, siis on tal võimalus küsida põhjust või teha järeldusi, mis ta valesti tegi. Aga see, et postituse kustutamiseks on vaja 2 häält, on natuke ebareaalne. Kui sa vaid teaks, palju neid postitusi päevas kustutamisele läheb.. Enamus ajast ei ole 2 aktiivset moderaatorit kuskilt võtta, et teine saaks kustutamist heaks kiita. Ja mõni kasutaja võib päevas nii palju jama kokku kirjutada, et kõik see jääbki vedelema. Nii et esimest punkti toetan täielikult, teises punktis toetan teist poolt (see, et autor peab nägema, kui tema postitus prügikasti läheb).

Aga igasugused konstruktiivsed ettepanekud on teretulnud.

Järgi mõeldes täiesti nõustun. Muudan selle teise punkti poole kolmandaks punktiks.

Nüüd oleks vaja kah mõnda admini siia, kes tegeleb lehe programmeerimisega. Ma usun, et 1. ja 3. punkti realiseerimine pole väga keeruline. Aga jääme ootama nende arvamust.

Mind huvitab, et kes selle otsuse vastu võtab, et asi hakkaks liikuma? Peaks viimasele sõnumi saatma?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Punkt 1 - nõus. Panen kirja, teen ära (tehtud).

Punkt 2 kuulub halli territooriumi. Fitness.ee moderaatoritega on nii nagu on. Erinevatel aegadel olen üritanud kaasata moderaatoreid. Tulemuseks on ehk nädalakese aktiivsem moderaator, siis kaob inimene nagu ära. Mis tähendab et tegelikult (kui nüüd päris aus olla) modereerib minu teada enamalt jaolt tervet foorumit alessandro. Teisel kohal olen siis mina (nii harva kui ma satun midagi lugema) ja kolmandal kohal Jackie. Kudos nii alessile kui ka Jackiele.

Riburadu edaspidi tulevad siis teised moderaatorid, kes mõned tegelevad kindlasti aktiivsemalt neile antud foorumiga, teised ka külastamisel midagi teevad. Ja kolmandad on veel vanast ajast jäetud õigustega, mille ma vahetevahel üle vaatan ja nimekirjast eemaldan.

Nii et kui aktiivselt näiteks kaks poolthäält saada mingile postituse kustutamisele, võib vahel pääääääris kaua aega minna kui midagi kustuma hakkab.

Siiamaani olen usaldanud moderaatoreid, kellest siis ka usinamate postituse kustutusi usaldan 100%. Kahjuks pole foorum demokraatia pidamise koht. Kui läheb hääletamiseks ja muuks mölluks, tekiks kaos. Olukorda saab parandada tõepoolest postitades oma emotsioone tiba kontrolli all hoida. Fakt on see et postitused MINGE PER*** läheb kustutamisele. Pole vaja kahte häält üldse ootama hakatagi.

3 punkt on selline siksti-fifti. Kas oleks tõesti hakata saatma igale persesaatjale messi saatma et kuule, eemaldan postituse kuna ropendad? Tõenäoliselt läheb see ka meie paari allesoleva moderaatori jaoks tüütuks ja ei tahaks neid ka kaotada. Mis saab kui postitaja suudab 40 postitust tunniga teha, millest 20 on puhas jura? Saab 20 sõnumit/emaili, mille järgi tullakse mulle nutma ja halama et a) teda kiusatakse b ) teda spämmitakse c) hull sõim et KURAT TE SAADATE MULLE MINGIT JURA LÕPETAGE ÄRA ONJU

Ühesõnaga tektiaks kolmas punkt rohkem tööd juurde kui ära tasuks. Kes on kokku puutunud bürokraatiaga, siis see hakkab sinna valda kiskuma. Kõik tahetakse teha nähtavaks ja läbipaistvaks, lisatakse meeskonda juurde paar inimest kes siis tegelevad selle juraga. Selle asemel usaldage inimesi, kes on pandud seda tööd tegema, et nad teavad ja oskavad hinnata Teie postitusi ja kui postitus on kaduma läinud siis tõenäoliselt olete mingi reegli järgi eksinud. Enamalt jaolt on tegemist a) läbuga b ) teemasse mittepuutuva jutuga c) kahe inimese kisklemisega, kes siis proovivad kuidagi läbi foorumi teha kindlask kes on kõvem või kellel on õigus (mida pole vaja teistel inimestel näha ja mida saaks teha ka erasõnumite teel).

Kui on ilge probleem, võin ka ise taaskord aktiivsemalt modereerima hakata. Aga tõenäoliselt olen ma samakarm kui aless.

Nii et usaldage moderaatoreid. Kui tekib suur huvi MIKS on postitus kadunud, palun kontakteeruge siis mõnega nendest ja kurtke/küsige miks on postitus kadunud. Või saatke sõnum mulle. Uurin järgi kadunud sõnumi sisu, kustutaja ja siis tema otsuse asja kohta.

Tuli selline pikem eepos aga loodan et kasutajad ei pahanda. Ja aktiivsed inimesed, kellel on isu (rohkem kui 2 nädalat) modereerida - võtke ühendust. Paneme Teid nimekirja ja siis oskate lõpuks ka ehk ise hinnata, kui raske on korda pidada ja kui keeruline on otsustada mis jääb ja mis läheb.

Jõudu ja jaksu Teile kõigile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei toimi veel.

Toimib toimib. Kui leiad parema koha kuhu veel reeglid suuremalt ja jämedamalt kirja panna, anna (andke kõik) teada. Momendil toppisin ta üles reale. Järelikult pole piisavalt nähtavas kohas. Nii et soovitage kuhu veel panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rebane: see sõnumi saatmine võiks toimuda automaatselt ja võiks ideaalis olla konfitav. Kui inimene tahab saada sõnumeid, kui tema postitused prügikasti lähevad, siis saab, kui ei taha, siis ei saa. Praegu on nii, et ma kustutan ühelt tüübilt 10 postitust ja ta isegi ei saa teada, et ta on mingit jama ajanud. Järgmine päev teeb veel 10 mõttetut posti. Teada saab vaid siis, kui hoiatuse saab. Aga noh, see konfitav variant oleks juba tehniliselt keerulisem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toimib toimib. Kui leiad parema koha kuhu veel reeglid suuremalt ja jämedamalt kirja panna, anna (andke kõik) teada. Momendil toppisin ta üles reale. Järelikult pole piisavalt nähtavas kohas. Nii et soovitage kuhu veel panna.

Kuskohas see on, ma ei leia kuidagi üles

aa seeaal...leidsin.

Aga kas sinna pealehele ei saaks panna? Nii nagu see Fitshop info on

Muudetud kasutaja Samakamees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toimib toimib. Kui leiad parema koha kuhu veel reeglid suuremalt ja jämedamalt kirja panna, anna (andke kõik) teada. Momendil toppisin ta üles reale. Järelikult pole piisavalt nähtavas kohas. Nii et soovitage kuhu veel panna.

Ma mõtlesin, et peaks olema niimoodi, nagu sellel lingil:

http://forums.amazon.ee/index.php?act=Help...E=01&HID=18

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toimib toimib. Kui leiad parema koha kuhu veel reeglid suuremalt ja jämedamalt kirja panna, anna (andke kõik) teada. Momendil toppisin ta üles reale. Järelikult pole piisavalt nähtavas kohas. Nii et soovitage kuhu veel panna.

Ma pakuks, et see tühi ala mis jääb praegu Reeglitest vasakule. Võiks näiteks panna sinna niimoodi-

<<<<<R E E G L I D>>>>>>> Ja siis panna vilkuma ka veel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et reeglite suurelt ja rasvaselt ja vilkuvalt esilehele toppimine ei muuda eriti paremaks midagi. Need kahe sõna postitajad või niisama lolli iba ajajad vaevalt viitsivad neid ostast otsani mõttega läbi lugeda ja vastavalt selle end muuta. Ja kas mitte foorumisse regades juba ei ole mingi kiri "OLEN TUTVUNUD REEGLITEGA JA NÕUSTUN NENDEGA". Kui inimene neid juba siis läbi ei lugenud ja lihtsalt pani linnukese, siis vaevalt ta seda tagantjärele tegema hakkab, mis siis et vilgub kuskil esieletoodud kohas. Mingid reklaamid ka vilguvad esielehl suurelt ja värviliselt, mina nende peale küll vajutanud pole seetõttu. Pigem kutsub läbustaja korrale ainult karistus... ehk siis warn ja mingid variandid veel :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea oleks kui saaks tagasisidet postituste kohta mis on ära kustutatud. Põhjus vms. miks post on ära kustutatud jne. Alessandro puhul on tegemist vist täieliku pedandiga kes kustutab kõik ära mis vähegi ei meeldi :D Näiteks kasutasin sõna tainas ühe inimese kohta ja kohe tõstis hoiatustaset ning kustutas kommentaari. Ega ma kedagi p***e ei saatnud ju võiks vähe mõistlikum olla ma saan aru, et Alessandrol võibolla elab ennast siin veits välja aga võiks ikkagi vähe mõistlikum olla :D

Kuupäev sellel teemal veid vana aga ikkagi ehk keegi näeb/võtab kuulda!

Muudetud kasutaja Rookie21 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea oleks kui saaks tagasisidet postituste kohta mis on ära kustutatud. Põhjus vms. miks post on ära kustutatud jne. Alessandro puhul on tegemist vist täieliku pedandiga kes kustutab kõik ära mis vähegi ei meeldi :D Näiteks kasutasin sõna tainas ühe inimese kohta ja kohe tõstis hoiatustaset ning kustutas kommentaari. Ega ma kedagi p***e ei saatnud ju võiks vähe mõistlikum olla ma saan aru, et Alessandrol võibolla elab ennast siin veits välja aga võiks ikkagi vähe mõistlikum olla :D

Kuupäev sellel teemal veid vana aga ikkagi ehk keegi näeb/võtab kuulda!

Noh, kui su postitusi vaadata, siis eriline ajuhiiglane sa nüüd küll ei ole. Võiksid veidi kirkam kriit karbis olla, kui enne postitamist viis korda sisse-välja hingad ja selle üle mõtled, kas on vaja teisi "tainaks" nimetada või neile Chappit soovitada... Sest no olgem ausad, 21-aastane noormees võiks end ka vastavalt oma vanusele ülal pidada. Või jäi sul mõni arenguetapp vahele? :D

(ära sa jumala eest nüüd ainult solvu/vihasta, sest ma ei ole sind ju p***e saatnud :P:D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei jõua kõiki kustutatud sõnumi tegijatele sõnumeid saata - suht vaevarikas tegevus. Kujuta nüüd ette et moderaator kustutab sõnumi ja mõtleb sulle pika jutu välja, miks ta su sõnumi kustutas. Ja siis on vaja sellel päeval tavaliselt veel 20 postitust kustutada. Ja järgmine päev ka 30 postitust. Ja nii nädalast nädalasse. Ja kujuta nüüd ette, et sina oled see moderaator, kes seda tegema peab. Ma arvan et umbes kahe nädala pärast sa enam ei viitsiks üldse modereerida.

Kui sõnum on läind, on ta läind. Järelikult eksisid mingi reegli vastu - enamalt jaolt siis tühja mulli ajamise ja sõimamise eest. Ka inimest tainaks kutsumine pole kõige parem tegevus. Selle asemel et emotsiooniga postitus teha ja teisele sisse lennata, mõtle rahulikult asi läbi ja tee mõistlik postitus. Samamoodi oleks võinud ma siia jutu asemel kirjutada 'MINE PE***E IDIOOT, MINA OLEN ADMIN JA TEEN MIS TAHAN' ja sellega oleks teema lõpetanud. Ma arvan et selline asi ajaks kordades veel rohkem närvi ja postituse sisu ei jõuaks üldse teisele inimesele kohale.

Alati võid minuga suhelda. Administraator vastutab oma moderaatorite töö eest, nii et saada oma murekiri mulle, kirjuta mis vaevab ja soovid teada mille eest said hoiatuse ja miks on sinu sõnumid kaduma läinud. Kahlan prügikasti läbi, räägin vajadusel moderaatoriga ja proovime probleemi lahendada. pean küll ka ütlema, et siiski teevad moderaatorid siiani head tööd ja kõik postitused ning hoiatused on asja eest olnud.

Kui on hoiatus olnud paar kuud, võid alati tülitada mingit moderaatorit ja palude et ehk on võimalus hoiatustaset vähendada ning tõenäoliselt seda ka tehakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis seal on ? :D

no seal moderaator katsetas, et paneb mingi põhjuse või asja ülese selgelt nii:

"[Moderaator: sulatasin sinu kaks järjestikust postitust kokku, edaspidi katsu ühe postitusega oma küsimus formuleerida]"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no seal moderaator katsetas, et paneb mingi põhjuse või asja ülese selgelt nii:

"[Moderaator: sulatasin sinu kaks järjestikust postitust kokku, edaspidi katsu ühe postitusega oma küsimus formuleerida]"

Seda saab teha siis, kui moderaator muudab postitust või teemat. Kui ta aga teema ära kustutab, siis ei ole kuhugi seda põhjendust panna ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×