Jump to content
Aile

Toidulisandite reostumine

Recommended Posts

Laup2eval oli mul 6nne kuulata j2rjekordset prof. Vahur 88piku loengut toidulisandite teemal ja ta kommenteeris muuhulgas ka meie dopingujuhtumit.

Tema kommentaariks oli, et Aderi juhtum on 25 % lise t6en2osusega t2pselt selline, nagu asjaosaline kirjeldas. Miks? See ei t2henda, et steroide lisatakse meelega. Lihtsalt combode korral, kuna tooraine tuleb farmaatsiat88stusest ja toidulisandite kvaliteedikontroll on 22rmiselt n6rk, toimub tooraine reostumine.

K8lnis tehtud uuringu tulemusena leiti 14 % toidulisanditest steroide, mis olid tuvastatavad...lisaks sellele veel 10 %, mis sisaldas ka steroide, kuid aine t2psem tuvastamine oleks l2inud liiga kalliks.

Viinis tehti samasugune uuring. Nemad leidsid steroide 22 % toidulisanditest.

Aine hulk on tavaliselt nii v2ike, et soorituse paranemist ei anna, kuid piisavalt suur, et dopingukontrollis vahele j22da.

Vabandan juba ette, et j2tsin konspekteerimata, lootuses leida sama 6ppematerjal internetist... kuid kysin lihtsalt uuesti yle ja annan teile ka vajalikud aastaarvud.. kuna uuringud teostati jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aine hulk on tavaliselt nii v2ike, et soorituse paranemist ei anna, kuid piisavalt suur, et dopingukontrollis vahele j22da.

Mõni mees kasvas nagu pärmi peal ja seda veel vanas eas. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõni mees kasvas nagu pärmi peal ja seda veel vanas eas. :)

Ma olen sedasorti syydistustega isegi kokku puutunud... ka kasvanud naise kohta j6udsasti ja veel vanas eas :) . Igasugune kiirem areng tekitab kadedust.

St...ma olen igasuguste "v2itmiste" osas tagasihoidlik. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise uuringu taha on kõigil steroidisõpradel hea peitu pugeda? :) Mis tegelikult ei muuda asja. Kui ma teadmatusest ostan auto, millel spidomeeter valetab (näitab 90, aga tegelikult on 150) ja sellega kiiruse ületamisega vahele jään, saan ikka samamoodi karistada. Kuigi üldiselt peaks nagu liikluspildis tähele panema, et kuigi teistel pole kehvemad autod, millegipärast teised sõitjad justkui "pargivad" tee peal ja ma olen ainuke, kes sõidab. :)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellise uuringu taha on kõigil steroidisõpradel hea peitu pugeda? :) Mis tegelikult ei muud asja. Kui ma teadmatusest ostan auto, millel spidomeeter valetab (näitab 90, aga tegelikult on 150) ja sellega kiiruse ületamisega vahele jään, saan ikka samamoodi karistada. Kuigi üldiselt peaks nagu liikluspildis tähele panema, et kuigi teistel pole kehvemad autod, millegipärast teised sõitjad justkui "pargivad" tee peal ja ma olen ainuke, kes sõidab. :)

Sa oled valesti aru saanud...

Reegel on reegel. Ma ei v2ida, et see peaks j22ma karistamata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi just rääkis et paljud tõstekoondised on toidulisandite ebausaldusväärsuse tõttu munavalgele üle läinud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on reedel, 11.12 ees 2 Ööpiku loengut Tartus. Üks on "Tippsortlase toitumisvajadused" ja teine "Toitumine erirežiimid. Toidulisandite kasutamine spordis". Seega üsna tõenäoliselt kuulen ka sama juttu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi just rääkis et paljud tõstekoondised on toidulisandite ebausaldusväärsuse tõttu munavalgele üle läinud :)

N6me on t6esti mingi jama sisse sattuda... ja toidulisand ei asenda kunagi t2isv22rtuslikku tasakaalustatud toitumist, st nad on 6igel teel :D

Ma usun, et on rohkem ja v2hem kontrollitud, rohkem ja v2hemusaldusv22rseid toidulisandite valmistajaid.

Yks hea m6te veel laup2evasest loengust oli:

Toidulisandeid tarvitavad sportlased ja need, kes tahavad sportlastele sarnaneda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar uuringut, mis leidsin kiire otsinguga:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18563865

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18563865

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16430680

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16156450

Mõned tsitaadid:

An international study performed in 2001 and 2002 on 634 nutritional supplements that were purchased in 13 different countries showed that about 15% of the nonhormonal nutritional supplements were contaminated with anabolic-androgenic steroids (mainly prohormones). Since 2002, also products intentionally faked with high amounts of 'classic' anabolic steroids such as metandienone, stanozolol, boldenone, dehydrochloromethyl-testosterone, oxandrolone etc. have been detected on the nutritional supplement market. These anabolic steroids were not declared on the labels either. The sources of these anabolic steroids are probably Chinese pharmaceutical companies, which sell bulk material of anabolic steroids.
In 2005 vitamin C, multivitamin and magnesium tablets were confiscated, which contained cross-contaminations of stanozolol and metandienone.
Our study suggests that trace contamination of androstenedione with 19-norandrostenedione is sufficient to cause urine test results positive for 19-norandrosterone, the standard marker for nandrolone use.

Võimalus, et kuskilt interneti kaudu Hiinast või mujalt tellitud Gainer vms toidulisandis on erinevaid dopinguaineid, ei ole olematult väike. Üks uuring söötis tervetele meestele sisse eelneva uuringu käigus tuvastatud dopingainet sisaldavat toidulisandit, millel ei olnud leitud dopingainet pakendil märgitud. Tulemuseks oli positiivne dopingutest. Nii et väikese koguse dopinguga kokku sattunud toidulisandi söömine võib olla piisav positiivse dopinguproovi jaoks.

On isegi dokumenteeritud juhte, kus C-vitamiini, magneesiumi ja multivitamiini tablettidest on leitud stanozololi ja teisi aineid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×