Jump to content
444

Mass

Recommended Posts

Kuna olen siis 198cm pikk ja kaalun kusagil kõigest 86kg.

Siis sooviksin ikka massi juurde saada.

Söön siis korralikult ja iga kolme tunni tagant ja iga päev siis üks proteiini sheik nagu ikka see asi käib.

Kuid nüüd siis lugesin siin üht artiklit, et mida vähem kordusi seda parem saavutab massi.

Kuna tegin siis siiani 4 x 8 pole tulemusi eriti andnud. Mõtlen siis selle kaalu poolest.

Otsustasin siis proovida suuremad raskused ja 3 x 3 - 5 varianti.

Et siis küsimus olekski, oskab keegi öelda on see tõhus või mitte ?

Kunas siis nagu kirjas oli enne on vaja ikka massi saavutada ja siis reljeefsust taga ajada. Muidu hetkel ongi minupuhul see et natuke parem välimus kui lihtsalt kõhna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni olen teinud suht mitu aastat, koduste vahenditega ja vajalikud asjad olemas.

Tavaliselt kukub ainult nii välja, et iga sügis hakkan tegema ja suveni välja.

Suvel alati 2 kuud lihtsalt pausi sisse jäänud ja siis otsast peale.

Trenni teen 3 korda nädalas ja kõikki lihaseid 4 x 8 rind, selg, õlg, triitseps, biitseps ja jalad.

Ja see kõik mahub 1,5 h ära teen lühikesi puhkepause.

Tean jah et sellest massist siin räägitud küll ja küll aga vot ongi see et raiuti ka, et muidu lihas kasva kui palju kordusi ei tee.

Et lihas nagu enda kaalu kohta olemas küll aga massi ei taha juurde tulla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa kordusi vähendad, siis pane seeriaid juurde, näiteks tee 6x3 või 5x4

Aga palju see paus siis peaks vahepeal olema ?

Et kas lasen siis pikalt puhata 1 min. või ikka sama et 30 sek. nagu selle 4 x 8 puhul tegin .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui seeriad on lühikesed ja raskused suured, siis pausid see-eest pikemad, 3-5min. St seda, et kõik seeriad on ka suutlikkuseni praktiliselt, esimesed väikese varuga :lol:. Aga ma ei ütleks, et lühike seeria kõige paremini massi kasvataks aga kindlasti on mõtet vahepeal jõu eesmärgil seda teha :lol:

EDIT: soovitan sul lugeda ka kahte viimast artiklit siit portaalist, saad paremini aimu, mis mis vahe on pikal ja lühikesel seerial

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise olen ka suhteliselt pikk ja mitte kõige kogukam, aga massi tuli kõige paremini 3xtrenni(E,K,R nt.) nädalas 5x5 kavaga. Iga trenn oli 5x5 kükk sees(E,K,R) , 2 x nädalas oli lamades surumine sees (E,R), ja 1x (K) jõutõmme+ 2 harjutust seljale veel. Muidugi olid ka muud harjutused nt rööbaspuudel surumine, prantsuse surumine, biitsepsile harjutused (vastavalt kas rinna / seljapäev)

ja mis kõige tähtsam, et pausid oleksid vähemalt 3 min pikad!

edit: kolmap ntks jalatrenn võiks olla kergem, kui E,R - kasvõi jalapressi hoopis teha.

Muudetud kasutaja Madis232 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise olen ka suhteliselt pikk ja mitte kõige kogukam, aga massi tuli kõige paremini 3xtrenni(E,K,R nt.) nädalas 5x5 kavaga. Iga trenn oli 5x5 kükk sees(E,K,R) , 2 x nädalas oli lamades surumine sees (E,R), ja 1x (K) jõutõmme+ 2 harjutust seljale veel. Muidugi olid ka muud harjutused nt rööbaspuudel surumine, prantsuse surumine, biitsepsile harjutused (vastavalt kas rinna / seljapäev)

ja mis kõige tähtsam, et pausid oleksid vähemalt 3 min pikad!

edit: kolmap ntks jalatrenn võiks olla kergem, kui E,R - kasvõi jalapressi hoopis teha.

Miks sa igapäev tegid kükke? Ja veel 5x5 kah ?

Mu arust võib nii tekkida veel ületreenitavus.Ega kui sa igapäev mingit lihasgruppi treenid ei pane seda kiiremini ja paremini kasvama ega arenema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa igapäev tegid kükke? Ja veel 5x5 kah ?

Mu arust võib nii tekkida veel ületreenitavus.Ega kui sa igapäev mingit lihasgruppi treenid ei pane seda kiiremini ja paremini kasvama ega arenema.

Ta tegi 3 korda nädalas kükke, ei tule siit mingit ületreenitavust.

klassikalise tõstmisega tegelevad atleedid kükivad 7päeva nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere ! Kunagi tegelesin jõusaaliga aga nuud on 2 aaastat vahet olnud ja pole eriti trenni teinud kuidas peaxin uuesti alustama??

Alusta vaikselt, võid teha mõned nädalad algajate kava mille leiad siit leheküljelt, tööriistade alt. Peale seda võid hakata koormusi vaikselt tõstma, jälgi enesetunnet, taastumist jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×