Jump to content
rennosport

Keskmine Eestlane!!!

Recommended Posts

Järgnevalt toon vaheldust veidi meie foorumisse.

Kui palju joob iga Eestlane keskmiselt ühe aasta(365 päeva) jooksul???

Vastuse leiab siit:

Keskmiselt joob iga inimene aastas:

76 liitrit õlut;

4 liitrit siidrit;

19 liitrit muud lahjat alkoholi (segatud piiritusjoogid jmt);

10,4 liitrit viina ja

3,2 liitrit muud kanget alkoholi.

Kellel on välja kujunenud oma eelistatud mark, siis järgnevalt kindlad margi näitajad:

kas 30 liitrit viina, 520 pooleliitrist pudelit 4,6% õlut või 133 kolmveerandliitrist pudelit 12% veini.

(Kuna siia alla on arvestatud ka väikelapsed ja karsklased, siis ilmselgelt oleks see number kindlal riskirühmal kordades suurem:( )

SIIT SIIS ÜLESKUTSE KÕIGILE JÄRNEVA 365 PÄEVA JOOKSUL KÕIK ALKOHOLI TARBIMISE KOGUSE ÜLES MÄRKIDA!!!!

JA AASTA PÄRAST VÕRDLEME TULEMUSI, ET SAADA TEADa, KES PEAKS PIIRAMA OMA KOGUSEID. NING KELLE NÄITAJAD ON VÄHE TERVISLIKUMAD!!!

ÜKS VÕIMALUS ON KA KUU AEGA SEDA TEHA JA SIIS TULEMUS 12-GA KORRUTADA!!!

Muudetud kasutaja rennosport poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain algul valesti aru neist numbritest seal, eelmise aasta jooksul kindlasti alla keskmise ja järgneva aasta jooksul veelgi vähem, ma loodan. :lol:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui postituste hetkeseisu vaadata, siis ainult naised on öelnud, et nad täiskarsklased on :lol:

Kas siin forumis leidub mõni selline mees ka, kes tilkagi ei võta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui postituste hetkeseisu vaadata, siis ainult naised on öelnud, et nad täiskarsklased on :lol:

Kas siin forumis leidub mõni selline mees ka, kes tilkagi ei võta?

Ma päris täiskarsklane ei ole, aga võtan umbes kord aastas - või kord paari aasta jooksul. Sedagi mõõdukalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu panused alkoholiaktsiisi on siis aastas järgmised- 1 pits viina isa sünnipäeval ja 1 enda sünnipäeval. Kõik.

Olen kehva eestlane, ei täida eelarvet ja ka täiendav aktsiisi tõus ei tee midagi paremaks.

Muudetud kasutaja younger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin kiired arvutused B)

Kui kogu Eesti lõpetaks päeva pealt joomise, siis kaotaks riik sellest puhtalt 3,2 miljardit ;)

Kogu riigi aasta eelarvest moodustab see 3,5 % ja natuke peale ka.

Ei tahaks mõeldagi, kust riik need vajaminevad miljardid siis edaspidi kärbiks( eks ikka nendelt, kellel raha vähem)

:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegin kiired arvutused :D

Kui kogu Eesti lõpetaks päeva pealt joomise, siis kaotaks riik sellest puhtalt 3,2 miljardit ;)

Kogu riigi aasta eelarvest moodustab see 3,5 % ja natuke peale ka.

Ei tahaks mõeldagi, kust riik need vajaminevad miljardid siis edaspidi kärbiks( eks ikka nendelt, kellel raha vähem)

B)

Mina olen kuskilt lugenud, et 1 miljon alkoholiaktsiisi viib riigilt 3-4 miljonit tervishoiu- ja muude kuludena :lol:

Ise võtan ehk kord paari kuu jooksul ja seda üksnes selleks, et veenduda alkoholi kahjulikkuses ja mõtetuses ;)

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et löön keskmise tulemuse üle. Osaliselt vähemalt.

Nädalas oma 10pdl õlut, kui pole plaanis pidusid. Pidude korral võib vabalt kahekordistada. No ütleme 50pdl kuus - vahest tuleb pidudevabasid nädalaid ikka ette ja vahest lihtsalt nädal paar kaine.

Seega siis aastas 600pdl õlut. 30l puhast alkoholi. Normaalne.

Viina võtan minimaalselt. Kangem kraam püsib sees ainult läbi teiste meediumite. Puhtalt mitte.

Ei ütleks, et tervis kuskilt otsast kannataks. Trenni saab tehtud, lihaseid on. Hea sõbraga paar õlle iga õhtu võtta peale tööd või niisama lõõgastudes on igati mõnus. Eks sellised teemad kipuvad ikka lõpuks minema karsklased vs mittekarsklased. Enda poolt ütleks lihtsalt niipalju, et ei kujutaks elu ette täiskarsklasena - tundub selline jube enese piiramine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui postituste hetkeseisu vaadata, siis ainult naised on öelnud, et nad täiskarsklased on :)

Kas siin forumis leidub mõni selline mees ka, kes tilkagi ei võta?

Ikka leidub, :)

Juba 10 aastat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõpuks ometi ükse tõeline Eesti mees ka:)

Ma juba mõtlesin, et olen ainuke, kes sinna normi lähedale küündib :)

Ära karda sõber nüüd on meid juba kaks :D

Võite kolmanda ka kirja panna :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina küll seda nn. keskmist täis ei joo ma, vahest mõni pokaal veini (nii umbes 2-3x kuus) ja siis miskitel suurematel tähtpäevadel vähe rohkem, aga kogusena ei midagi hullu ma arvan. Olen ka olnud täiskarsklane (pea terve 2008a), aga mingit megapointi pole, sest mind ei pärsi küll kuidagi pidi 2x 150ml pokaali veini reede õhtul näiteks, midagi tegemata ei jää, ei sel, ega ka järgmisel päeval. Õlut pole juba päris pikalt joonud, mis ma ikka seda kaanin, vein maitseb rohkem, eriti miski veiseliha vms kõrvale. Lisaks on isegi mingid artiklid, et punane vein mõõdukalt vahest harva pidi kuidagipidi ka kasulik olema (kuigi ega ma sellele ei loodagi), aga mine tea. Seega leian, et kõike mõõdukalt võib ja on ka normaalne, ükskõik millega liialdamine on paha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×