Jump to content
phaetom

saun

Recommended Posts

Üldjuhul ei käida peale jõusaali treeningut saunas sellepärast et see koormab liigselt südant, ja seega ei ole kasulik jõutrenni järgselt, küll aga vastupidiselt trenni vabal päeval, mil võid sellise hea istumise teha koos sõpradega ning head juttu ajada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

muidugi tasub minna,see loll jutt et koormab sydant,sul kaos vist syda labii...

just lodvestab vaimselt ja lihaseid!!!

ja nendel kovadel meestel pole aega minna kuna nad arvavad et tund taielikku pumpamist ,aitab kyll.

pole vaja ei venitusi ega sauna.

kuid vastu pidi,saun ja venitused hoiavad vormis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda juttu et saun jõusaali järgselt koormab südant, ei ole minu välja mõeldis! Sellest on ka varem juttu olnud muidex .........!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaos räägib õiget juttu, ise venitan iga trenni järel ja ka saunas käin, kuid seda puhkepäeval ja enne massa?i. Siis avaldub ka sauna tõeline taastav ja lihaseid lõdvestav effekt. Peale 3 - 4 tunnist trenni ma tunnen, et ei jaksagi seal istuda, kuna palavas tõuseb pulsisagedus automaatselt, samuti on peale trenni rahuloleku pulss oluliselt kõrgem kui enne trenni. Mina loen saunas käiguks ikka seda kui võtan leili 2 - 3 korda 10 min. seansid. Tean ka paljusid kes käivad iga terenni järel kui see neile sobib andku minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täiesti õige. saun koormab südant ja kogu organismi. mõnel hakkab juba niisamagi laval paha ja süda puperdama. mõelda siis veel peale trenni. sa planet tee vahelduseks üks korralik trenn. ikka lõpuni. tahaks näha kas siis ka sauna kipud. ja siis veel seda et saunal ja saunal on vahe. niisama korraks läbi hüpata on ikka teretulnud. aga pikemat aega seal laval kõlkuda ja teistega võidu leili võtta. no thanks. kõvadest meestest niipalju et minu teada käib (käis) M.M peale trenni saunas. ja rääkis et mingit negatiivset mõju ei täheldanud. eks see ole ka individuaalne nagu kogu see trenn ja sport üldse. kui sulle härra Planet sobib siis fine aga nüüd kõigile ühe vitsaga lajatada et muidugi sauna ja hea ja lõdvestab... ja pole näit kuulnud et Ronnie peale trenni saunas käiks. mina läheks ennem massööri juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See saunas käimine on kahe otsaga asi. Kellel on probleeme seal vererõhuga ja kes tunneb, et see pigem väsitab, siis muidugi ei ole mõtet peale trenni saunas käia. Mina käin pigem vanast harjumusest seal. Laval saan rahulikult oma valgukoksi ja banaani sisse imeda ning teiste õllemeestega oma tooste öelda. Ja lisaks kuumas hormoonide tase tõuseb tunduvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käin peale igat trenni, muidugi võimalusel, korra ka laval, küll mitte kauem kui 5-6min. Nädalas korra aga teen ka ühe kõvema sauna, siis koos vihtlemise jääaugu või lihtsalt külma vee ja õllega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saunaga nüüd niisugune lugu, et peale treeningut võiks käia saunas küll, kuid sellele peab eelnema korralik ja suhteliselt pikk lõdvestus. Samuti ei tohiks kuumuse ja ajaga üle panna, saunast külma du??i alla hüpata jne. Sest saunaskäik on südamele koormus tõesti. Noortel meestel muidugi savi - nagu nooruses ikka kui head tervist võetakse iseenesestmõistetavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda ka, et kui süda on kehv ja trenni teha palju ei tohi, siis olen kuulnud, et südat säästab kui jood natuke alkoholi enne trenni....mingi klaasike veini või paar sõõmutäit õllet. pidi hoidma südant ja aitama ära hoida südamehaigusi.....seda ma küll ei tea kas see paika ka peab aga vähemalt teate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik oleneb siiski organismist, et kelle organismil kannatab üldse sauna minna. Oleneb ju pingutusest. No kui ma olen teinud nii kõva trenni, et käsigi enam tõsta ei jõua siis pole ka ju mõtet sauna enam ronida. Saun on suureks koormuseks ka südamele minuteada (vererõk) niiet kergeks lõdvestuseks on ta ideaalne, kuid kunagi ei maksa üle pingutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×