Jump to content
päikesesõõr

Pulsid jooksutreeningul

Recommended Posts

Eesmärgiks oleks langetada kaalu kuskil 4-5 kg ja samas saada ka parem vastupidavaus.

(Hetkel võtan jooksutreeningutega ainult juurde, kuna mu toitumine pole paigas ja tean, mis valesti teen) Söön väga palju rohkem, kui ära kulutan.

Nädalas jooksu umbes 4-6x tund aega.

Keskmised sellel nädalal: 173

169

163

159

Kuidas oleks õige jaotada pulsid treeningutel?

Mu maksimaalne pulss peaks olema valemi järgi 204, aga arvatavasti on 190, kuna sellest suuremat ei suuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
isiklikult arvan et ei peagi nii meeletult jälgima mis see number näitab.tunde järgi jookse.kui suudad jooksu ajal rääkida ning ei hingelda liigselt siis on OK.

Nõustun. Kui tunne on ikka sitt, ja pulss pole rohkem kui 140, mida uskuda. Ega vist ikka ei jookse edasi ju.

Enesetunne kõige parem näitaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks pulssi võib ka lugeda, aga ma soovitan teha nii: kui hakkad hingeldama, siis võta koormust vähemaks, jälgi ka enesetunnet ja väldi südame "kloppimist". Ongi kõik, mingisse pulsi lugemisse ma ei usu, tundub ebaotstarbekas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olenemata eesmärgist, on treeningkoormuse mõõtmine väga oluline. Õige koormus on arengu võti, sest liiga kerge trenn ei anna organismile arenguks piisavat impulssi ja liiga karm trenn põhjustab ülekoormust.

Aeroobset vastupidavust treenitakse pulsisagedusel 60 - 70 % maksimumpulsist.

Kõige täpsem on nn. Karvoneni valem: (maksimumpulss - puhkepulss) x soovitud % + puhkepulss.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×