Jump to content
mees232

Silma laserlõikus.

Recommended Posts

Terv!

Väike mõte sel teemal.Kui palju maksab,kui hästi mõjub,kas on lootus pimedaks jääda?

Tänan!

LOOTUS pimedaks jääda???? Sa pead mõtled vast ikka kas on oht pimedaks jääda? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ema käis silmakliinikus silmaopil(mitte laserlõikus) ning kodus rääkis, et nägi päris mitut inimest, kellel laserlõikus ebaõnnestunud ja seetõttu silmanägemisega ikka väga kehvad lood. Arstid ei võta nendel teemadel eriti sõna, kuna see suht suur äri(nagu meditsiin üldse), kuid emale ütles silmakirurg omavahel, et tema laserlõikustest head ei arva. Kindlasti võtad päris suure riski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttava pealt oskan öelda, et tal tekkis pärast laser oppi selline probleem, et vahepeal pidi pilt silme eest suvalisel ajal mõneks hetkeks ära kaduma, nii paariks minutiks.Aga seda eiriti tihti ei juthtu, mingi kord kuu jooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuttava pealt oskan öelda, et tal tekkis pärast laser oppi selline probleem, et vahepeal pidi pilt silme eest suvalisel ajal mõneks hetkeks ära kaduma, nii paariks minutiks.Aga seda eiriti tihti ei juthtu, mingi kord kuu jooksul.

ÜSna põnev ju ..mõtled koguaeg, et kus see nüüd juhtuda võiks ...kas trennis kangi all, poes, tänaval, kohtingul.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laserlõikustel on ju suur vahe tänapäeval, erinevatel lõikustel erinev risk. Vanem tehnoloogia on PRK, uuem LASIK.

Nende vahet näed siit näiteks : http://silmalaser.ee/?page:item,120

Endal plaanis lähiajal lõikusele minna, tüdinud nende läätsede ja prillidega jändamisest.

Ei tasu igasuguseid külajutte uskuda, räägi ikka arstidega :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle on siin "naised saunas rääkisid" vastajad.Kui on asja vastu huvi, siis peab ennem uuringutele minema ja seal seletatakse Teile asi täpselt lahti.Minul on kaks tuttavat inimest selle läbinud ja asjaga väga rahul.Üks vabanes -4 ja teine -2'st.

PS: Minu jaoks on see nali mõttetult kallis.Arvesta 10-15k 1 silm.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ÜSna põnev ju ..mõtled koguaeg, et kus see nüüd juhtuda võiks ...kas trennis kangi all, poes, tänaval, kohtingul.. :)

Tal tuli ühel korral tõesti väga põneval hetkel see, oli just peotelgi 3ndal korrusel juppe alla tassimas.Peotelgi lahti võtmisel kuskil ju äärt ees pole ja võid lihtsalt alla kukkuda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jälle on siin "naised saunas rääkisid" vastajad.Kui on asja vastu huvi, siis peab ennem uuringutele minema ja seal seletatakse Teile asi täpselt lahti.Minul on kaks tuttavat inimest selle läbinud ja asjaga väga rahul.Üks vabanes -4 ja teine -2'st.

PS: Minu jaoks on see nali mõttetult kallis.Arvesta 10-15k 1 silm.

Argo

Arstid ei räägi kõike, samuti säravad reklaamid ei räägi piisavalt riskidest. Mis sa arvad, et nendele kellel operatsioon ebaõnnestus ei tehtud enne uuringuid. Tahan öelda, et kui lõikus ebaõnnestub, siis laiutatakse käsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maksab kuskil 20 000 eeki.Minul oli kyll elu parim investeering ,tegin endal ja naisel lasin ka aasta hiljem ära teha.Ennem oli peavalud kui silmi pingutad ,nyyd pole probleemi.Peale operatsiooni olid paar nädalat silmad hellad ja kuivad,naisel vähe kauem,erinevatel inimestel erinevalt keha regeerib.Tegin 3a tagasi ,mitte mingisuguseid probleeme pole ,naisel ka mitte,samuti söber tegi ja pole kurtnud siiamaani.Kohaks oli Silmalaser ja arstiks doktor Noor

Muudetud kasutaja erki rätsep poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arstid ei räägi kõike, samuti säravad reklaamid ei räägi piisavalt riskidest. Mis sa arvad, et nendele kellel operatsioon ebaõnnestus ei tehtud enne uuringuid. Tahan öelda, et kui lõikus ebaõnnestub, siis laiutatakse käsi.

Sama suur võimalus on saada vereproovi andes omale AIDS :) Kõik siin elus on risk.Ennem soovitaks minna konsultatsioonile ja siis otsustada, kas seda on ikka vaja või ei.

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Navigaatorile-Kui lähed opile siis enne kirjutad kolmele komplektile lepingutele alla,kus köik kirjas,kes vastutab ja mille eest,kui peale opi kohe endale värsket chilit silma höörud siis keegi sulle midagi ei kompenseeri loomulikult,muidu on vastutus olemas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käisin 2a. tagasi, tehti epi-lasik lõikus. Sellest taastumine võtab kauem aega kui tavaline lasik, alguses oli natuke udune pilt ja silmad kuivasid, paari kuuga läksid normi enamvähem. Üldiselt olen rahul ikka, miinustena võib tuua välja et silmad on hommikuti endiselt kuivad, hämaras on veidi kehvem näha, silmad on nagu tundlikumad kui enne, mingi puru silma läheb, siis on valusam kui vanasti aga superterav nägemine kaalub need miinused üle ikkagi. Kui ekstreemsportlane pole, siis võib lasta teha tavalise lasiku, sellega juba järgmine päev on normaalne nägemine ja olemine. Samas põhimõtteliselt ma ei soovita veel opile minna, see on ikkagi lahtine operatsioon ja riskid on suured. Väljatöötamisel on juba meetodid, kus lappi enam lahti ei lõigata silmal, vaid tehakse ainult sisselõige, soovitaks oodata veel aasta-paar.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul suur miinus -7. Kannan prille, trennis läätsed. Oeln mitu korda opi peale mõelnud, et kogun raha ja teen. Silmaarst ütles, et naisterahvastel soovitab enne ära sünnitada, et siis teha. Aga ma kardan, et olen piisavalt jänes, et kui raha koos, siis teha ei julgeks. Kuigi mul on 3 tuttavat, kes selle läbi teinud ja kõikidel OK. Ühel oli -8, siiani, mitu aastat hiljem, nägemine nagu kotkal.

Ühesõnaga, kui arst tuvastaks, et mul risk suurem vms, siis ma ei teeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kuulun ka nende inimeste hulka, kellel laseroperatsioon tehtud. Tehtud sai see juba 7 aastat tagasi ja siis oli nägemine -5. Hetkel aga tundub kõik korras olevat. Ei kahetse antud investeeringut üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sellel jutul on alust, et pärast laserlõikust pole väga suur füüsiline pingutamine soovitatav, samuti nagu sukeldumine sügavamale vette? Nagu ma aru saan võib sellistes olukordades silmas rõhk tõusta ja kuna sarvkest on nõrgestatud operatsiooni tagajärjel siis võib silm puruneda. See väide tundub iseenesest kahtlane, ei taha seda hästi uskuda, aga kas sellel võib mingit tagapõhja olla? Endal kah kunagi plaanis opil ära käia, aga seetõttu mingeid muutusi ei tahaks elus sisse viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on ikka täiega lambaid inimesi koos, see kammib. Ärge üldse võtke sõna kui te ei tea midagi, hirmutate ilmaasjata inimesi. See on haige lihtsalt. Opist ise niipalju, et ei ole asi nii hull midagi. Loomulikult on mingi risk, nagu iga asjaga aga asi ei ole üldse nii jube kui siin räägitakse. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sellel jutul on alust, et pärast laserlõikust pole väga suur füüsiline pingutamine soovitatav, samuti nagu sukeldumine sügavamale vette? Nagu ma aru saan võib sellistes olukordades silmas rõhk tõusta ja kuna sarvkest on nõrgestatud operatsiooni tagajärjel siis võib silm puruneda. See väide tundub iseenesest kahtlane, ei taha seda hästi uskuda, aga kas sellel võib mingit tagapõhja olla? Endal kah kunagi plaanis opil ära käia, aga seetõttu mingeid muutusi ei tahaks elus sisse viia.

LASIKu puhul see tagasikeeratud lapp ei kasva päris kinni enam ja on selline võimalus, et kui näiteks sõidad autoga vastu seina ja silmad on lahti sel hetkel, siis võib selle lapi lahti lüüa inertsi mõjul. Pole küll kuulnud, et kellelgi oleks luugid lahti löönud aga selline võimalus on olemas. Nägemise halvenemise koha pealt arvan et see on jama. Endal tehti opp 2a. tagasi ja seni pole halvenenud, eks palju oleneb ka kuidas hoida silmi, kui olla nina vastu ekraani 16 tundi päevas, siis läheks nägemine pekki niikuinii. Kui ikka lasta puhata silmadel 5 minutit tunnis, teha harjutusi päeva jooksul 15 minutit ja süüa mustikaid ja porgandit, siis peaks nägemine korras püsima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×