Jump to content
Lexusl

5.1 heli

Recommended Posts

eesti omasid veel ei ole näinud, aga minu kaabelvõrgu teenusepakkuja puhul on vähemasti saksa kanalitel olemas digiheli ja 5.1. eks aeg näitab, millal ka kodumaistele kanalitele vastav heli tuleb. arvan, et ega see kaugemale kui aastasse 2012 ei tohiks jääda seoses 2010 juunist/juulist täieliku üleminekuga digilevile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eesti omasid veel ei ole näinud, aga minu kaabelvõrgu teenusepakkuja puhul on vähemasti saksa kanalitel olemas digiheli ja 5.1. eks aeg näitab, millal ka kodumaistele kanalitele vastav heli tuleb. arvan, et ega see kaugemale kui aastasse 2012 ei tohiks jääda seoses 2010 juunist/juulist täieliku üleminekuga digilevile.

Tee nüüd veits reklaami ka ja ütle mis teenusepakkujaga tegu on :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis selles 5.1 digihelis nii erilist siis on ? Minuarust heli on korralik kõigil kanalitel, ajaks taga rohkem pildikvaliteeti :P

Inimesele, kellel vastavat helisüsteemi ei ole, ei ole muidugi mingit vahet.

Kui endal oleks ka mingi kodukino siis eelistaks ka, et telekast tuleks 5.1 heli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimesele, kellel vastavat helisüsteemi ei ole, ei ole muidugi mingit vahet.

Kui endal oleks ka mingi kodukino siis eelistaks ka, et telekast tuleks 5.1 heli.

Tegelikult annab kodukino kasutamine isegi siis juurde kui pole 5.1 heli.

Ise olen telekat vaadanud niimoodi juba 5a ja ausalt öeldes, kui kellegil külas ja kuulad tavalist otse telekast tulevat heli, siis vahe on ikka sees.

Mingi ruumilise tunnetuse tekitab kodukino ka ilma 5.1ta.

Aga see pole muidugi see mis õige asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiga palju teleka vaatamist teeb ajud pehmeks.

90% sellest mis sealt tuleb on reklaam ja propaganda.

Ma elasin mingi aeg peale sõjaväge mitu head aastat ilma telekata.

Ja päris hea on nüüd tagantrjärgi meenutada - niipalju asju sai tehtud (vaatamata sellele, et sai palju arvutimänge mängitud).

Praegast kui tõesti muud teha pole vaatan niisama vahel Discovery Science kanalit ja sealgi on enamus kordused või siis klõpsutan niisama kanaleid läbi... ja vaatamata sellele et on 5.1 olemas ei näe mõtet ega viitsi seda küll sinna taha ühendada.

Mida te sealt telekast üldse vaatate mehed? Kodu keset linna või vormelit?

Lihtsalt küsin ja vabandan ette... ma ise huvitu ka tugitooli spordist üldse. Võibolla on tõesti jalkat ja vormelit parem nii vaadata.

PS. Härra MEE, meil on ingliskeelne foorum ka, saad seal ennast välja elada ja näidata kui hästi sa inglise keelt oskad.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastus TANK'ile

Ega ma nüüd ei ela ka teleka ees, aga kui vaatan siis tahan parimat kvaliteeti saada, nii pildi kui ka heli osas.

Enamasti vaatan filme ja sporti ja tõesti F1 kuulub ka sinna hulka.

Vaata filme 5.1 heliga, saad aru mida see tähendab ja vormelite hääl ja see kuidas ta ühest toa nurgast teise sõidab oleks ka kindlasti elamus omaette 5.1ga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ahaa... no ma ise F1-e ei fänna... pigem huvitab kiirendus.... kus maaima tasemel on autode võimsus umbes samas järgus kui kogu raajatäiel vormelitel kokku.

Nendel masinatel on ikka korralik müdin mis paneb übruskonnas sisikonnad värisema ja signad tööle, mitte nagu F1-e inisemine.

Aga ka seda ei viitsi eriti telekast vaadata... pigem ikka vähemalt kodumaistel võistlustel kohal käia.... olgu sul nii hea heli kui tahes... ehtsat see ei asenda.

Mis puutub filmidesse siis öeldakse, et halb film teeb elu 2 tundi lühemaks ja ainult ruumilise heli pärast ei viitsi küll filme vaadata.

Ja telekast tulevad nagunii reklaamiga pooleks. Kinos veel teineasi, kuigi seal tuleb ka 30 min reklaami enne filmi.

Pealegi 5.1 pole ju mingi uus asi... mul oli vastav helitehnika juba u. 90date lõpus olemas....

siis tuli SB live ja sai arvutimänge mängitud 5.1 heliga... no sellest ma saan veel aru....

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan samuti ülivähe telekat, sest esiteks aega on vähe ja isegi kui aega on (nagu praegu) ei vaata ikkagi telekat. Põhjust ei teagi, mõni aasta tagasi vaatasin mis hullu, siis äkki oli isu läind.

Satun teleka ette siis, kui juhtub midagi huvitavat tulema ja seda ka mitte kauaks. Filme telekast ei vaata, sest neid vaatan arvutist ja suht suurest lcd monitorist, mis jäänud järgi pc'st, mida enam ei kasuta ning on spetsna läpaka külge ühendatud.

5.1 heli saan nautida oma suhteliselt vanadest kõlaritest, mis ühendatud samuti läppari külge(SB live, mida -TANK- just kirjeldas) ja olen väga rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ahaa... no ma ise F1-e ei fänna... pigem huvitab kiirendus.... kus maaima tasemel on autode võimsus umbes samas järgus kui kogu raajatäiel vormelitel kokku.

Nendel masinatel on ikka korralik müdin mis paneb übruskonnas sisikonnad värisema ja signad tööle, mitte nagu F1-e inisemine.

Aga ka seda ei viitsi eriti telekast vaadata... pigem ikka vähemalt kodumaistel võistlustel kohal käia.... olgu sul nii hea heli kui tahes... ehtsat see ei asenda.

Mis puutub filmidesse siis öeldakse, et halb film teeb elu 2 tundi lühemaks ja ainult ruumilise heli pärast ei viitsi küll filme vaadata.

Ja telekast tulevad nagunii reklaamiga pooleks. Kinos veel teineasi, kuigi seal tuleb ka 30 min reklaami enne filmi.

Pealegi 5.1 pole ju mingi uus asi... mul oli vastav helitehnika juba u. 90date lõpus olemas....

siis tuli SB live ja sai arvutimänge mängitud 5.1 heliga... no sellest ma saan veel aru....

Enamiku su kommentaaridega olen isegi päri, kuid vormel 1-e ja kiirendusmasinat ei ole küll mõtet võrrelda. :D Olen ka ise neid võistluseid vaatamas käinud.

Need kaks täiesti erinevat asja.

See, et halb film lühendab elu, noo ma ei tea. Siis peaks halb seltskond jne ka elu lühendama. :D

Kuna pean ennast suureks filmisõbraks siis arvan, et halbu filme pole, on lihtsalt inimesed kes nendest aru ei saa.

Ja ega inimene ei peagi kõike mõistma ja aru saama.

Ja mis puutub 5.1 helisse siis see ongi rohkem filmisõpradele ja miks mitte ka PS2/3-ga mängimisel. :)

Muudetud kasutaja Lexusl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaba foorum k8ll, kuid mulle tundub, et vale koht, kus seda arutada. :) Ilmselt te sellele 5.1 heli k8simusele siit foorumist vastust ei leiagi.

Noh küsija suu pihta ei lööda,

Proovida ju võis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis selles 5.1 digihelis nii erilist siis on ? Minuarust heli on korralik kõigil kanalitel, ajaks taga rohkem pildikvaliteeti :)

Täiesti nõustun, ma oleksin ka rohkem huvitatud kvaliteetsest pildist :D

Muudetud kasutaja Kimbo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täiesti nõustun, ma oleksin ka rohkem huvitatud kvaliteetsest pildist :)

Kui testides lastakse inimestel video pildikvaliteeti võrrelda, siis peavad nad parema heli ja kehvema pildikvaliteediga pilti kvaliteetsemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise valiks ka ennem korraliku 2.0 prologic kodeeringuga heli ja vähemalt 720p pildi kui selle jubeda PAL formaadi ja 5.1 heli (või siis sisssekodeeritud 7.1, 9.1 vms, mis pole nagunii eraldi kanalina). Hetkel blu ray on ikka mega vaadata 1080p:-) Fakt on igatahes see, et heli osakaal andmevoos on niivõrd olematu (v.a. kui tegu juba uue DTS või DD HD versioonidega), et see pildiga võrreldes ei muuda oluliselt andmete mahtu, seega kui tuleb korralik HD pilt, siis tuleb kindlasti ka heli. Minul Elioni digitv ja ka saksa kanalitel filmid 5.1, aga nad ju räägivad peale (saan mingil määral küll saksa keelest aru, aga isegi eesti keeles peale loetuna ei taha midagi vaadata, pool asja läheb ju kaduma sellega), seega ei vaata sealt eriti midagi, lisaks ka pildikvaliteet muidugi nutune, 92" pildiga häirib see 576i ikka korralikult, kuigi progressive scan ja jutud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise valiks ka ennem korraliku 2.0 prologic kodeeringuga heli ja vähemalt 720p pildi kui selle jubeda PAL formaadi ja 5.1 heli (või siis sisssekodeeritud 7.1, 9.1 vms, mis pole nagunii eraldi kanalina). Hetkel blu ray on ikka mega vaadata 1080p:-) Fakt on igatahes see, et heli osakaal andmevoos on niivõrd olematu (v.a. kui tegu juba uue DTS või DD HD versioonidega), et see pildiga võrreldes ei muuda oluliselt andmete mahtu, seega kui tuleb korralik HD pilt, siis tuleb kindlasti ka heli. Minul Elioni digitv ja ka saksa kanalitel filmid 5.1, aga nad ju räägivad peale (saan mingil määral küll saksa keelest aru, aga isegi eesti keeles peale loetuna ei taha midagi vaadata, pool asja läheb ju kaduma sellega), seega ei vaata sealt eriti midagi, lisaks ka pildikvaliteet muidugi nutune, 92" pildiga häirib see 576i ikka korralikult, kuigi progressive scan ja jutud.

A sa vaata Deluxe Music'ut - sel kah 5.1 heli ja muusika puhul pealelugemist ei ole, :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

heips,

1st post here;) lugenud passiivselt siin foorumeid juba ca 3 kuud. Toitumisi jne. ;)

Siinkohal räägin kaasa, et kellel sat-i võimalused, siis inglastelt (SKY) saab HD kanaleid päris mitu, koos

nimetet helidega. Meiemaal nähtavad.

Ylikena 1080ga,

.-house

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
saatsin sinu kasutajanimele sõnumi infoga.

Eriline on sellepärast, et 5.1 heli tähendab seda, et sul on reaalne surround heli mis tekitab head filmi vaadates ikka väga vinge tunde, mitte ei ole puldi peal nupp "dolby surround" mis midagi ei anna.

On suur vahe kas sul on kaks kõlarit toas või viis!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×